طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نما سازی ساختمان

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 29 آذر 1396 در ساعت 9 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمای ساختمان | طراحی نمای ساختمان | نما مدرن | نمای کلاسیک | طراحی نما ساختماننما کلاسیک | نمای مدرن | بازسازی نما ساختمان | اجرای نمای ساختمان | بازسازی نما

نماسازی ساختمان

نماسازی در هر 4 طرف از ساختمان که باز باشد اجباری است . نماهای کناری میتوانند مشابه و یا هماهنگ با نمای اصلی ساختمان طراحی شوند . ساختمان های بلند در واقع یک نوع تهاجم به نماهای شهری هستند چرا که این قابلیت را دارند که با تاثیراتی که بر محیط پیرامون خود میگذارند تغییراتی اساسی را در سیمای خیابان ها به وجود بیاورند پس نمای ساختمان مدرن و یا کلاسیک به همراه المان هایی که در آن وجود دارد مخصوصا در ساختمان های بلند مرتبه نه تنها تاثیر بسیار زیادی بر محیط اطراف میگذارد بلکه به دلیل وسعت و مقیاس شان بر محتوا و زمینه های شهری نیز تاثیر گذار هستند .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/photo_2017-03-06_15-02-45.jpg

در مقیاس شهری ساختمان های با ارتفاع کم و یا بناهای مرتفع و انبوه نقاطی با فشار محیطی بالا هستند که از بزرگرین مشکلاتی که که ساختمان های بلند مرتبه ایجاد میکنند تاثیرات بصری است که بر سیمای شهری میگذارند . در هر صورت این ساختمان های بلند مرتبه جزء جدا نشدنی از معماری قرن حاضر هستند و این موضوع که بر اثرات منفی ساختمان های بلند صحبت میکنیم این طور نیست که جنبه های مثبت آن را نادیده بگیریم تاثیراتی از قبیل صرفه جویی کردن در زمین و جلو گیری از رشد کردن افقی شهر ها ، تقویت سیمای شهری در حال توسعه ، استفاده بهینه از زیر ساخت های شهری که هر یک از اهمیت بسیاری برخوردار است .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/photo_2017-03-06_15-02-43.jpg


ساختمان های بلند مرتبه حتی این قابلیت را دارند تا به عنوان الگویی در نظر گرفته شوند برای نشان دادن توسعه ی شهری که چنین الگوهایی قاعدتا نیازمند به فرایندی جامع و کامل برای شناخت اصول و استانداردها در رابطه با طراحی نما و یکپارچه کردن فضاهای شهری و داخل کردن طراحی معماری به بخش صنعت ساختمان سازی است لذا در معماری ساختمان های مرتفع باید مسایلی از قبیل بافت های شهری ، هویت محیط ، حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ، شرایط و موقعیت جغرافیایی محل پروژه ، سیمای خیابانی که پروژه در داخل آن قرار دارد و حتی سایر مقررات برنامه ریزی شده و همه و همه باید رعایت شده باشند تا ساختمان و نمای آن از لحاظ انسانی موثر و مفید واقع شود . 

از پروژه های دکوراسیون لوکس بازسازی و دکوراسیون و کابینت آشپزخانه شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا بازدید فرمایید

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات