طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی معماری

1234...8687مجموع 1822 مقاله
1234...8687مجموع 1822 مقاله

طراح و مجری تخصصی پروژه های لوکس معماری داخلی و معماری ساختمان همراه با دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون داخلی کلاسیک توسط شرکت معماری هیرادانا

طبق نیاز شما و با توجه به بودجه پیشنهادی بهترین ها را برایتان فراهم می آوریم .

 خاص ترین پروژه های معماری و عمارت های باور نکردنی را از ما بخواهید : 09125754921

شرکت طراحی معماری هیرادانا متخصص در طراحی معماری داخلی ساختمان مسکونی ، اداری ، ویلایی ، تجاری و خدماتی .

طراحی نقشه های معماری فاز 1 و فاز 2 معماری همراه با ارائه ی نقشه های سازه و برق و مکانیک و نظارت کامل بر طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی و عمرانی با کاربری های مسکونی ، اداری و تجاری تخصص ما هست . 

بازسازی خانه | بازسازی آپارتمان | طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لوکس 09125754921 -09127305449

با ما نگران هیچ مسئله ای نباشید لطفا...

شرکت طراحی معماری ساختمان هیرادانا متخصص در کلیه ی امور مهندسی ساختمان با کاربری های مسکونی ، اداری ، تجاری ، ویلایی و خدماتی با بیش از یک دهه سابقه ی درخشان در پروژه های لوکس تهران و سایر شهرهای ایرن

طراحی-معماری-1

هیرادانا ارائه دهنده ی خلاقانه ترین طراحی های معماری ، سازه ، برق و مکانیک

شرکت معماری هیرادانا

شرکت طراحی معماری ساختمان هیرادانا از جمله شرکت های متخصص و حرفه ای در زمینه معماری هستیم که با به کارگیری علم روز و تسلط بر تمامی استانداردهای طراحی ساختمان ، به انجام پروژه های طراحی و معماری می پردازیم و توانایی ارائه ی کلیه مدارک فنی و مهندسی از مطالعات فاز صفر تا ارائه ی نقشه های معماری ، سازه ، برق و مکانیک همراه با ارائه ی تمامی دیتیل های اجرایی را به شما کارفرمایان گرامی داریم .

معماری تلفیقی از علم و هنر است ، که شرکت معماری هیرادانا تلاش می کند با ایده هایی خلاقانه به اهدافی جذاب دست پیدا کند . توجه به جزئیات در کنار استانداردها و رعایت اصول طراحی از مهم ترین اهداف طراحی معماری است . همین موضوع موجب پیچیدگی و در عین حال جذابیت این حرفه برای فعالین حوزه ی ساختمان شده است . به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه نیاز است در رابطه با انواع روش های طراحی معماری ساختمان بدانید ، به طور کلی آشنا کنیم .

طراحی-معماری-2

طراحی معماری لوکس ساختمان با بهترین شرکت دکوراسیون :09127305449

مراحل طراحی معماری ساختمان؟

اکثر معماران معروف در سراسر دنیا ، روش مختص به خود را برای طراحی دارند . تجربه و شرایط کاری آن ها موجب می شود تا در بسیاری از مواقع نتوانند روشی ثابت را برای طراحی معماری در نظر بگیرند . اما مراحل طراحی ساختمان ها در استانداردترین حالت ممکن ، به شرح زیر می باشد .

 1. تعریف نیازها و خواسته های پروژه
 2. بررسی و شناخت تمامی شرایط سایت پروژه و اقلیم آن منطقه
 3. بررسی نمودن نمونه های مشابه اجرا شده
 4. ایده پردازی و شکل گیری کانسپت
 5. عرصه بندی فضاها و برنامه ریزی فیزیکی
 6. طراحی فرم
 7. ترسیم عرصه بندی و طراحی فضاهای داخلی به صورت پلان، نما، برش و ... 

طراحی-معماری-3

جهت مشاوره با شماره 09125754921 تماس حاصل فرمایید .

انواع طراحی معماری ساختمان

روند طراحی در معماری ساختمان به دو دسته کلی عملکرد گرا و فرم گرا تقسیم بندی می شود .

 • عملکرد گرا : در این روش طراحی عملکرد و ارتباط فضاهای داخلی یک بنا در اولویت قرار دارد . معمولا از این روش طراحی برای مدارس ، بیمارستان ها و ساختمان های مسکونی استفاده می شود .
 • فرم گرا: در ساختمان هایی که جذابیت ظاهری بنا از اهمیت بالایی برخوردار است نیز از ایده فرم گرایی استفاده می شود . از بناهای فرم گرا می توان به طراحی ویلا ، سینما ، موزه ، فرهنگسراها و ... اشاره نمود . 

روش های طراحی معماری ساختمان؟

برای طراحی ساختمان ها روش های مختلفی وجود دارد که می تواند نحوه ایده پردازی و کانسپت اولیه هر بنا را تحت تاثیر خود قرار دهد . به طور کلی روش های طراحی و معماری ساختمان ها که منجر به شکل گیری کانسپت ها می شوند ، به شرح زیر می باشند :

قیاسی (با توجه به اطراف)

برنامه ای (با در نظر گرفتن اهداف و خواسته ها)

جوهری ( با توجه به نیازهای آینده)

استعاری (با در نظر گرفتن انتزاعات)

ایده آل گرا (با توجه به ارزش ها)

طراحی-معماری-4

طراحی معماری داخلی چیست؟

طراحی داخلی به معنای ایجاد ساختاری متناسب با عملکرد هر فضا می باشد . به طور کلی طراحی داخلی علم و هنری است که تلاش می کند تا ساختار داخلی فضا کاملا مطابق با نیازهای انسانی مورد استفاده قرار بگیرند . بنابراین به تفکیک درست و اصولی فضاهای داخلی و هماهنگی عناصر فیزیکی موجود در طراحی معماری ساختمان می پردازد . تا بتواند تمامی خواسته های ساکنین مکان مورد نظر را فراهم نماید .

طراحی-معماری-5 

طراحی معماری ساختمان چیست؟

طراحی معماری ساختمان علمی است که با استفاده از عناصر فیزیکی مانند مصالح ، نور، بافت ، رنگ ، سایه و ... به ایجاد فضایی خلاقانه می پردازد . از طرفی برای رسیدن به اهداف اصولی و زیبایی شناختی خود ، از فناوری های نوین و عملکردی استفاده می نماید . به همین دلیل توجه به زیبایی ساختمان ، آسایش ساکنین و عملکردی بودن ساختار یک بنا در معماری از اهمیت ویژه و بسیار بالایی برخوردار است .

طراحی-معماری-6

اصول طراحی معماری ساختمان؟

برای طراحی ساختمان ها پایبندی به برخی از اصول طراحی معماری بسیار حائز اهمیت است  به طور مثال تعریف دقیق عرصه های یک پلان همچنین ضوابط معماری در طراحی فضاهایی با کاربری مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . در طراحی پلان های مسکونی باید تمامی عرصه های خصوصی ، پذیرایی ، خدمات ، خانوادگی و ... به طور کامل تعریف و تفکیک شده باشند . همچنین ارتباط میان این فضاها نیز باید کاملا واضح مشخص شود . از دیگر اصول طراحی ساختمان ها می توان به نحوه جانمایی فضاها ، دسترسی ها ، تقسیم بندی فضاها ، ارتباط میان فضاها و ... اشاره نمود . همچنین توجه به ستون گذاری ، ریزه کاری و چیدمان عناصر در فضای داخلی و خارجی نیز جزو اصول طراحی ساختمان ها محسوب می شود.

طراحی معماری ساختمان های اداری تجاری چیست؟

طراحی ساختمان های اداری و تجاری ملزم به رعایت ضوابط تعریف شده ای است که از پیش تعیین شده اند . توجه به عملکرد فضاهای اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . به همین دلیل طراحی فضاهای اداری باید به گونه ای باشد که تمامی نیازهای مدیریت ، کارمندان و ارباب رجوع را پاسخ دهد . از مهم ترین عملکردهای تعریف شده در ساختمان های اداری می توان به ساختار بنا ، طراحی نما ، متریال های مورد استفاده ، نورپردازی ، سیرکولاسیون و ... اشاره نمود .

طراحی-معماری-7

طراحی معماری ویلا چیست؟

به طور کلی طراحی ویلا با در نظر گرفتن حداکثر سطح آسایش برای زندگی ساکنین طراحی می شوند . به همین دلیل در تعریف اصولی ویلاها اقامتگاه هایی هستند که از هر چهار طرف به فضای باز و پوشش های گیاهی محصور شده اند . طراحی ویلا علم و هنری است که در کنار ایجاد رفاه و آسایش ، ارتباط میان انسان و طبیعت را حفظ می نماید .

طراحی-معماری-8

طراحی معماری سنتی چیست؟

معماری سنتی هر منطقه منحصر به فرد است و با توجه به فرهنگ و اعتقادات همان منطقه شکل گرفته است . به طور مثال مصالح بومی مورد استفاده در ساخت بنا و یا تعریف ورودی خانه ها در هر منطقه کاملا وابسته به فرهنگ آنجا می باشد . به همین دلیل استفاده نمودن از این روش طراحی معماری با استفاده از علم روز ، باید کاملا سازگار و وفادار به سبک معماری سنتی باشد.

طراحی معماری و شهرسازی

طراحی شهرسازی به منظور شکل دهی به بافت های شهری است . که باید علاوه بر تامین خدمات شهری ، بتواند نیازهای اقشار مختلف جامعه را نیز فراهم نماید . شهرسازی و طراحی شهری از پر هزینه ترین و پیچیده ترین برنامه ریزی های شهرداری است که باید توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود . زیرا هر چقدر تجربه و تخصص طراحان شهرسازی کمتر باشد، احتمال افزایش هزینه های شهرسازی بیشتر می شود .

طراحی معماری محوطه و لنداسکیپ؟

طراحی محوطه و یا لنداسکیپ نیز بخشی از معماری است که به محوطه سازی و چیدمان عناصر موجود در آن می پردازد . این طراحی در طراحی و اجرای ویلا از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا در ساخت ویلاها محوطه ابتدایی ترین بخشی است که نگاه بیننده را جذب خود می نماید . بنابراین می تواند در ذهن مخاطب تاثیرگذاری بسیار قدرتمندی داشته باشد .

 طراحی-معماری-9

طراحی معماری صنعتی چیست؟

بخشی دیگر از طراحی معماری ساختمان ها به طراحی صنعتی تعلق می گیرد . طراحی صنعتی واسطه ای میان دنیای معماری و عناصر صنعتی است . به طور کلی طراحان معماری صنعتی سعی می کنند عملکردی بودن فضا را بیشتر به رخ بیننده بکشند . به طور مثال لوله ها و تاسیسات روی کار که در سقف بنا کاملا قابل مشاهده می باشند ، از ویژگی های معماری صنعتی است .

هدف از طراحی معماری داخلی ؟

هدف از طراحی داخلی یا بازسازی ساختمان بهینه سازی نمودن بخش های مختلف یک بنا به منظور بهبود کیفیت زندگی و کار است . به همین دلیل تمامی طراحان داخلی متخصص و مجرب به دنبال روشی خلاقانه و منحصر به فرد برای رفع نیازهای ساکنین می باشند . طراحی داخلی ساختمان باید به گونه ای باشد که حداکثر نیازهای افراد ساکن در آن ساختمان را پاسخگو باشد . به طور کلی طراحی داخلی را می توان روشی برای روح دادن به یک بنا و ایجاد احساس خوب برای ساکنین آن معرفی نمود .

 طراحی-معماری-10

طراحی معماری ساختمان

طراحی ساختمان ها را می توان از نظر تعداد طبقات و قرارگیری فضاها در کنار یکدیگر به فلت ، دوبلکس و تریبلکس دسته بندی نمود .

 • فلت : این روش قدیمی ترین روش طراحی ساختمان است . که ویلاها و خانه ها در آن به صورت یک طبقه طراحی و ساخته می شدند . با توجه به متراژ بیشتر زمین در ساختمان های فلت ، این بناها نسبت به دوبلکس و تریبلکس گران تر می باشند .
 • دوبلکس : این نوع از ساختمان ها نیز به صورت دو طبقه طراحی می شوند . به گونه ای که برخی از کاربری های یک فضا در طبقه اول و برخی دیگر در طبقه دوم قرار داده می شوند . معمولا راه ارتباطی این دو طبقه در داخل ساختمان طراحی می شود .
 • تریبلکس : این ساختمان ها نیز همانطور که از نامشان پیداست ، به صورت سه طبقه طراحی می شوند . معمولا چشم انداز و ارتفاع بیشتری نسبت به خانه های فلت و دوبلکس دارند . به همین دلیل ساخت ویلاها به روش تریبلکس با استقبال بی نظیری روبرو می باشد .

طراحی-معماری-11

سبک های طراحی معماری ساختمان

طراحی معماری ساختمان از سبک های متفاوتی برخوردار است . که هر کدام از این سبک ها هدف مشخصی را دنبال می کنند . برخی از آن ها به دنبال رعایت توازن ، تقارن و اعتدال هستند و برخی دیگر تلاش می کنند تا در نهایت سادگی ، جذابیت خود را حفظ نمایند . به طور کلی انواع سبک های طراحی معماری ساختمان عبارتند از :

سبک دکوراسیون کلاسیک

بیزانس یا روم شرقی

رمانسک

گوتیک

رنسانس

باروک

نئوکلاسیک

هنر نو

آرت دکو

دکوراسیون مدرن

پست مدرن

ساختارشکن

طراحی معماری مدرن چیست؟

طراحی ساختمان ها به روش مدرن از قلب اروپا شروع شد و از قرن بیستم در سراسر جهان گسترش پیدا کرد . در معماری به سبک مدرن ، تلاش می شود تا فرم کاملا تابع عملکرد باشد . بنابراین در این سبک تجملات و تزئینات اضافی به چشم نمی خورد .  به طور کلی سبک مدرن تنها به دنبال عناصر کاربردی است و از بافت ها و طرح های عجیب و غریب دوری می کند . طراحی نما با خطوط شفاف ، زوایای ساده ، رنگ های خنثی ، بافت های یکدست و پرهیز از شلوغی از مهم ترین ویژگی های این سبک معماری می باشد .

طراحی-معماری-12

طراحی معماری کلاسیک چیست؟

یکی از انواع سبک های طراحی ساختمان ها ، سبک کلاسیک است که از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد . این سبک معماری از یونان باستان آغاز شد و به دست رومی ها گسترش پیدا کرد . استفاده از سنگ های تجملاتی ، ستون هایی با ارتفاع بلند و سقف های بلند از ابتدایی ترین ویژگی های سبک کلاسیک است . به طور کلی در طراحی نما کلاسیک معماران سعی دارند زیبایی و شکوه یک بنا را به رخ بیننده بکشند . بنابراین به جزئیات توجه بسیار زیادی دارند و از تجملات فراوانی در طراحی استفاده می کنند .

طراحی-معماری-13

طراحی معماری در متاروس چیست؟

امروزه تکنولوژی تغییرات بسیار بزرگی را در دنیای انسان ها ایجاد نموده است . متاروس نیز تصویری از دنیای مجازی است که می توان آن را در دنیای واقعی نیز تماشا نمود . به طور کلی متاروس ترکیبی از تکنولوژی ، گجت های هوشمند و پلتفرم ها می باشد و می تواند هر نوع طراحی را به صورت سه بعدی تعریف نماید . طراحی نمودن ساختمان ها در متاروس نیز به طراحان این امکان را می دهد تا ایده و طراحی خود را کاملا مشابه با واقعیت ارائه دهند . بنابراین طراحان می توانند با همکاران و کارفرمایان خود ارتباط بهتری برقرار نمایند و راحت تر طرح ارائه شده را مورد بررسی قرار دهند . 

آینده طراحی معماری داخلی در ایران؟

معمولا پیش بینی آینده کار راحتی نیست اما با توجه به پیشرفت روزافزون نرم افزارهای معماری در کنار فن آوری های نوین طراحی و معماری می توان به آینده طراحی معماری داخلی در ایران امیدوار بود . بنابراین بعید نیست که در چندین سال آینده با خانه های هوشمند در ایران مواجه شویم . این خانه ها مانند یک سیستم دستیار به دستورالعمل های انسان عمل می کنند . هدف از طراحی این خانه ها ، آسایش بیشتر انسان ها است .

طراحی معماری ساختمان طبق متدهای روز دنیا؟

امروزه نرم افزارهای مختلفی برای طراحی ساختمان ها ارائه شده اند که با استفاده نمودن از آن ها می توان نتیجه طراحی را دقیق تر مورد بررسی قرار داد . به همین دلیل است که هر روزه شاهد جذابیت های بیشتری در معماری ساختمان ها هستیم .

معماران موفق برای برطرف نمودن ضعف و خطاهای طراحی خود در ابتدا ایده و طراحی خود را وارد محیط نرم افزاری می کنند سپس به بررسی دقیق تر آن می پردازند و خطاهای آن را رفع می نمایند . به همین دلیل خروجی موفق تری را در دنیای واقعی مشاهده خواهیم کرد .

طراحی-معماری-14

مقالات تخصصی دکوراسیون داخلی طراحی نما و بازسازی ساختمان را میتوانید در اینجا مشاهده بفرمایید

شرح برخی از خدمات شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا در زمینه ی طراحی , دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل

خدمات طراحی

طراحی سه بعدی برای دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی طراحی دکوراسیون داخلی تجاری و مغازه

طراحی فضای سبز برای محوطه ی ساختمان ها و یا پشت بام

طراحی نما ساختمان

طراحی داخلی ویلا

خدمات اجرایی پروژه ها

نوسازی ساختمان : دریافت پروانه برای نوسازی ، دریافت مجوز های لازم برای اضافه بنا و ...

بازسازی ساختمان : تغییر دکوراسیون تجاری ، اجرای ویترین مغازه ، اجرای دکور مغازه ، تغییر دکوراسیون داخلی اداری ، تغییر دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی ویلا : ساخت ویلا لوکس با جدید ترین تکنولوژی روز دنیا ، اجرای تمامی مراحل ساخت از طراحی تا تحویل کلید به کارفرما همراه با طراحی ویلا خاص

اجرای نما : اجرای نما مدرن ، اجرای نما کلاسیک ، اجرای نمای لوکس با انواع متریال ها و مصالخ قابل استفاده در نما سازی

خدمات جزئی ساختمان :

اجرای کابینت : طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه با mdf ، highglas و یا کابینت ممبران

طراحی-معماری-15

اجرای کف پوش : فروش و نصب انواع پارکت و لمینت ، اجرا و نصب انواع موکت ها ی تایلی و رولی ، فروش و اجرای کفپوش های وود پلاست و ...

خدمات تعمیرات ساختمان :

اجرای تاسیسات ساختمان ( لوله کشی های آب و فاضلاب ، نصب انواع پیکیج و شوفاز ، تغییر انواع شرآلات و سرویس ها ... )

سیم کشی ساختمان و نصب تجهیزات برقی ساختمان ( نصب و را اندازی سیستم های امنیتی و هوشمند سازی منزل و ... )

اجرای دیوار های جدا کننده و انواع سقف کاذب و پارتیشن ها ( اجرای کناف ، تایل های pvc و یا طلقی و ... )

نقاشی ساختمان

اجرای پارتیشن های اداری برای اتاق جلسات ، مدیریت ، کارمندان و ...

فروش و اجرای انواع کاغذ دیواری های سه بعدی و پوستری ، پوستر های چاپی بر روی کاغذ هلندی ، فوم ، چرم  ، انواع استیکر ها ی سه بعدی 

اجرای تمامی خدمات پتینه کاری و انواع آن از جمله نقاشی رنگ روغن ، پتینه ورق طلا ، پتینه ورق نقره ، طرح سنگ ، تکسچر و ...

جهت مشاهده نمونه کار ها به بخش پروژه ها در سایت مراجعه فرمایید .

در ادامه با کمک انواع مقاله های ساختمانی و معماری از شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا به تمامی سوالات خود دست یابید .

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :