طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان

مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد را بازسازی ساختمان میگویند. بازسازی ساختمان به صورت جزئی و همچنین کلی انجام میشود که در روش جزئی بازسازی تنها یک بخش از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار میگیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث میشود تا قسمت های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان میبخشد. بازسازی ساختمان لوکس و تعمیرات ساختمان هزینه های هنگفت تعویض ساختمان را ندارد و بسیار مقرون بصرفه تر میباشد.

بازسازی ساختمان

فاکتورهای اصلی در بازسازی ساختمان

قدمت سازه در بازسازی

قدمت سازه در بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان اهمیت بسزایی دارد. اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند. 

سلیقه کارفرما در بازسازی

همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد. به طور مثال ممکن است کارفرما تمایل داشته باشد تا یکی از دیوارها را حذف نموده و فضای بازتری را در اختیار داشته باشد که از همین رو مجری امر باید مطابق با سلیقه کار فرما عمل نماید.

بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

زیرسازی در بازسازی ساختمان

مصالح ساختمانی از عمر مفیدی برخوردار هستند و به  همین دلیل اگر عمر سازه بالا باشد قبل از شروع بازسازی ساختمان باید ابتدا زیر سازی انجام شود. در زیرسازی ساختمان تمام لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی میشوند.

نازک کاری در بازسازی ساختمان

اما در مرحله بعدی بازسازی ساختمان نوبت به نازک کاری میرسد که در این مرحله ممکن است به دو روش عمل شود. در روش اول تمام مراحل مطابق با سلیقه کارفرما پیش میرود و معمار نقشی در طراحی ندارد اما در روش دوم تمام مراحل کار به شرکت بازسازی ساختمان و معمار سپرده میشود که البته روش دوم نتیجه بهتری خواهد داشت.

شرکت بازسازی ساختمان و یا معماری که تا کنون چندین پروژه را انجام داده است نسبت به تجربه خود میتواند راه کار هایی را ارائه دهد که مطلابق با اصول بازسازی باشد اما کارفرما به دلیل عدم تجربه کافی نمیتواند روش های اصولی را به معمار پیشنهاد دهد.

در بخش نازک کاری که در واقع همان بخش سطحی داخل و خارج سازه در بازسازی ساختمان میباشد نسبت به کاربری ساختمان از تجهیزات و وسایل مختلفی استفاده میشود. حتما تا بحال گذرتان به ساختمان های تجاری و اداری زیادی افتاده است و متوجه شده اید که ساختار داخلی و خارجی این دسته از ساختمان ها به طور کلی با یک ساختمان مسکونی متفاوت است.

بازسازی ساختمان

انواع بازسازی ساختمان

در ادامه به برخی از تفاوت های موجود در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان و دکوراسیو لوکس و لاکچری که کاربری عمومی دارند با ساختمان های مسکونی اشاره خواهیم نمود.

بازسازی ساختمان اماکن عمومی

در بازسازی ساختمان با کاربری عمومی اگر بافت ساختمان تا حد زیادی قدیمی شده باشد و از تجهیزات و امکانات روز برخوردار نباشد به گونه ای عمل میشود که بعد از اتمام بازسازی به تمام امکانات و تجهیزاتی که یک ساختمان جدید و مدرن نیاز دارد تجهیز شود.  شاید تجهیزاتی که  قبل از شروع بارسازی ساختمان نیز وجود داشتند بتوانند نیاز کارفرما را بر طرف نمایند اما تجهیزات جدید میتوانند سهولت انجام کار و همچنین رفاه بیشتر پرسنل و ارباب رجوع را به همراه داشته باشند.به طور مثال در بازسازی ساختمان از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی جدید استفاده میشود که نسبت به سیستم های قدیمی از کیفیت و کارایی بالاتری برخوردار هستند. همچنین در بازسازی ساختمان  و تعمیرات ساختمان هر کارمند میتواند از یک پارتیشن به عنوان اتاق کار خود برخوردار باشد که در نتیجه راندمان کاری را تا حد زیادی افزایش میدهد.

بازسازی ساختمان سازه مسکونی

اما در ساختمان های مسکونی میتوان گفت که تنها نوسازی انجام میشود و تغییر چندانی در تجهیزات و امکانات بوجود نمی آید مگر آنکه کارفرما درخواست نماید تا تجهیزات به کار رفته در سازه به روز و مدرن شوند.

در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی بیشتر به جنبه های زیبا سازی توجه میشود اما در ساختمان با کاربری عمومی همانطور که گفته شد علاوه بر زیبایی به نوسازی و بروز کردن تجهیزات نیز توجه خاصی میشود تا راندمان کاری پرسنل افزایش یابد.

بازسازی ساختمان

ارتباط بازسازی ساختمان و دکوراسیون

دکوراسیون کلاسیک و مدرن از دکوراسیون هایی هستند که در بازسازی ساختمان مسکونی و همچنین ساختمان های با کاربری عمومی مورد استفاده قرار میگیرند اما نحوه بکارگیری از این دکوراسیون ها در هر دو این سازه ها متفاوت است. در ساختمان های با کاربری عمومی معمولا از دکور مدرن استفاده میشود و کمتر ساختمانی را میتوانید بیابید که از دکوراسیون کلاسیک برخوردار باشد. دلیل این موضوع نیز کاربری عمومی این دسته از ساختمان ها میباشد. دکوراسیون مدرن از طرفی میتواند امکانات به مراتب بهتری را برای ساختمان ایجاد کند و همچنین عموم مردم این گونه دکورها را بیشتر میپسندند.

اما در ساختمان های مسکونی بخصوص در کشور ما خلاف این موضوع ثابت شده و بیشتر مردم بنا به پیروی از فرهنگ خود تمایل بیشتری به استفاده از دکوراسیون کلاسیک برای بازسازی ساختمان دارند. البته دکوراسیون مدرن نیز برای تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگیرد اما درصد کمی از ساختمان ها از این نوع دکور برخوردار هستند. شرکت هیرادانا یکی از شرکت هایی است که در امر بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان از تجربه بالایی برخوردار است و اگر شما هم از دسته افرادی هستید که هنوز برای بازسازی ساختمان اقدام نکرده اید میتوانید با کارشناسان شرکت بازسازی ساختمانهیرادانا تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی دریافت نمایید.

هدف از بازسازی ساختمان و اقدامات ذکر شده بهبود وضعیت فعلی و قابل سکونت ساختن منازل قدیمی و تبدیل یک بنای فرسوده به بنایی نو و زیبا و افزایش پایداری آن می باشد .

مراحل بازسازی ساختمان نیز مانند هر عملیات ساختمانی فرآیندی دارد از جمله: اخذ مجوز، تخریب، اضافه کردن فضا ها با توجه به نیازکافرما و ساختمان ، گچ کاری و سقف کاذب ، نور پردازی ، کف سازی ، رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها و..... .

همواره در نظر داشته باشید که برای بازسازی و تعمیرات ساختمان مشورت با افراد متخصص و کارآمد را اولویت کار خود قرار دهید تا از نتیجه ی مطلوب و رضایتمندی برخوردار شوید .

شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا با بیش از ده سال سابقه درخشان و با بهره گیری از گروه متخصص و مجرب و استفاده از شیوه های مدرن و نرم افزار های جدید و همچنین اجرای طرح های ابتکاری و خلاقانه در این زمینه همواره توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند . ما همواره با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه ی کارفرما و همچنین بودجه ی در نظر گرفته شده ایده و طرح را به مشتریان ارائه میدهیم تا از هرگونه هزینه ی اضافی ممانعت به عمل آید.

8 / 10
از 659 کاربر
ارسال نظر
رجبی : رجبی
24 4
با سلام. با تشکر از خدمات عالی شما در زمینه ی بازسازی ساختمان و مدیریت خوب و قیمت مناسب شما. به امید همکاری های بیشتر
احمدی : سپاس
19 2
از همکاری با گروه معماری هیرادانا نهایت لذت را بردم ممنون از خدمات صادقانه گروه بازسازی ساختمان هیرادانا
مدیریت : پاسخ
18 3
ارادتمندیم انجام وظیفه ای بیش نبود
کارخانه سنگبری ... : نظر
19 2
بسیار عالی ممنون از شما لطفا به سایت ما هم سر بزنید https://farhad-co.ir/fa/
کارخانه سنگبری ... : نظر
17 2
با سلام ممنون از شما لطفا به سایت ما هم سر بزنید https://farhad-co.ir/fa/
مدیریت : پاسخ
18 2
سپاس
جوان : بازسازی ساختمان
18 3
ممنون از شرکت معماری و بازسازی ساختمان هیرادانا که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خانه من را انجام دادند ، یک تیم حرفه ای و با تجربه که توانستند تمام نیازهای مارا و خواسته های من و خانواده ام را کاملا برآورده کنند و آن خانه ای که مدنظرمان بود را طراحی و اجرا کنند .
مدیریت : پاسخ
19 2
موفق و پیروز باشید رضایتمندی شما بخاطر تدبیر و اعتمادی بود که به این گروه انجام دادید
مقیمی : بازسازی
18 4
سلام ممنون از اجرای بازسازی خونم. از اینکه بعد از گذشت 3 ماه هنوز خدمات میدین خیلی خوبه و تشکر میکنم
مدیریت : پاسخ
18 3
خواهش میکنیم انجام وظیفست انشالا به خوبی استفاده کنید
اسلامی : بازدید
17 2
سایت بسیار کامل و جامع ای دارید چطور میتوانم پروژه های بیشتری در زمینه ی بازسازی و دکوراسیون از شما مشاهده کنم؟
مدیریت : پاسخ
17 4
میتوانید با شرکت تماس حاصل فرمایید و پروژه های بیشتر را در دفتر یا از پروژه های در حال کار به صورت حضوری اطلاعات کسب فرمایید
هادیان : بازسازی ساختمان
15 4
سلام ممنون از اطلاعات و مقالاتی که در این حوزه در اختیارمون گذاشتید. کاملا جامع هست. در خصوص سبک های معماری اطلاعات بیشتری قرار بدین.
مدیریت : پاسخ
18 4
سلام و عرض ادب مقالات متعددی در این زمینه قرار دادیم میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید . http://hiradana.com/catarticle/all
رضوانی : تشکر
16 3
مرسی بابت پروژه ی‌بازستزی و تعمیرات ساختمان ما بسیار عالی و با دقت تشکر
مدیریت : پاسخ
16 3
ارادتمندم سرکار خانم سپاس بابت این اعتماد دو ماهی که به ما داشتید انجام وظیفه بود
ر.ن : بازدید برای بازسازی
16 4
سلام. خسته نباشید. بازدید و مشاوره تون رایگان هست؟
مدیریت : پاسخ
16 3
سلام بله در خدمتتون هستیم
رضوانی : قیمت چند
14 3
قیمت هزینه های بازسازی بر‌چه مبنایی هست؟
اسلامی : سلام
16 3
خیلی جالبه که تمام پروژه هاتون دقیقا مثل طراحی انجام‌میدید شما شهرستان‌هم کار لوکس‌انجام‌میدید؟
مدیریت : پاسخ
14 2
کار مهندسی و دقیق باید هم به این صورت باشد و پروسه ی طراحی بسیار مهم هست بله ما در شهرستان ها کار هم انجام دادیم
هانیه : بازسازی
14 2
بسییار لذت بردم از پروژه های بازسازی و‌دکوراسیون داخلی شرکت تان موفق و پاینده باشید
مدیریت : پاسخ
14 2
ممنون از لطفتون ارادتمندیم
رضوانی : زمان
14 1
زمان بازسازی ساختمان برای یک واحد 130 متر حدودا چقدر هست ؟
مدیریت : پاسخ
13 2
سلام مدت زمان یک پروژه بازسازی ساختمانی به موارد مختلفی بستگی دارد برای مثال ک نوع سبک دکوراسیون داخلی ، میزان حجم تعمیرات ، تغییرات پلان ، میزان حجم تخریب و بسیاری از موارد دیگر که در زمان مشاوره و بازدید اولیه میتوان این موارد را مشخص نمود
مجید : زمان
14 1
بازسازی به سبک مدرن جهت فضای 90 متری چقدر هزینه داره؟
m.h : طراحی
13 1
مناسبترین سبک معماری برای فضای 80 متری چیه؟
مدیریت : پاسخ
13 2
بهترین سبک دکوراسیون داخلی برای فضاهایی با متراژ پایین سبک های مانند زیرشاخه های سبک مدرن مثل مینیمال ، آرت دکو و حتی سبک هایی مانند روستیک میباشند ولی دقت در نوع طراحی و فرم های انتخابی از اهمیت بالایی در واخدهایی کوچک دارد
مجید : نوع قرارداد
13 2
سلام. قرارداد های اجرا به چه صورت انجام میشه؟
مدیریت : پاسخ
13 2
قرار دادهای اجرا با توجه به حجم کار و نوع کار دارد اما معمولا به صورت مدیریت پیمان و یا قیمت مقطوع انجام می گردد
دکوراسیون یاشیل : سلام همکار عزیز
12 1
سلام . وبسایت خیلی زیبا و پر مفهومی دارید تبریک میگم. اگر فرصت داشتید خیلی خوشحال میشم پذیرای حضور سبزتان در سایت یاشیل باشم. سایت یاشیل : https://yashiil.com
مدیریت : پاسخ
12 1
سلام تشکر
m.m : تشکر
13 1
از بازسازی منزلم و همچنین متریالهای کار شده و زمان تحویل کار بسیار بسیار راضیم و ممنون از کار خوبتون واقعا عالی هستش
مدیریت : پاسخ
12 2
ارادتمندم ممنون از حسن انتخاب ما . انشالا همیشه موفق و پایدار باشید
شرایط واردات کا ... : https://rshtrade.com/
12 1
با تشکر از مطلب خوبتون ،واردات کالا در اصفهانبا تشکر از مطلب خوبتون ،واردات کالا در اصفهان
مدیریت : پاسخ
12 1
در خدمتتون هستیم
دفاتر شرکت بزرگ ... : https://rshtrade.com/trade-rasha-trading ...
12 1
شرکت بازرگانی راشا بابت اشتراک گذاری از شما تشکر میکند
مدیریت : پاسخ
12 1
ارادتمندیم
شرکت ترخیص کالا ... : https://rshtrade.com/clearance-in-esfeha ...
12 1
سپاس بابت اطلاع رسانی شما ، ترخیص کالا در اصفهان
محاسبات سینی کا ... : https://iran-fixet.ir/featured_item/cabl ...
12 1
ممنون ، سینی کابل
مدیریت : پاسخ
12 1
سپاس
انواع بست لوله : https://iran-fixet.ir/prefabricated-supp ...
12 1
تشکر از اشتراک گذاری، انواع بست لوله و ساپورت لوله
عایق الاستومری ... : https://iran-fixet.ir/featured_item/elas ...
12 1
ایران فیکست به شما خسته نباشید میگوید
مدیریت : پاسخ
12 1
تشکر محبت دارید
عباسعلی شاهقلی : سلام وقتتون بخیر ما قصد تغییر دکوراسیون ...
12 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :