طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی ساختمان

جهت بازدید و مشاوره طراحی داخلی ساختمان ، طراحی دکوراسیون داخلی طراحی داخلی منزل ، طراحی داخلی مغازه و ... از طریق شماره های 09125754921 /09127305449  با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا تماس حاصل فرمایید .

طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان در معماری به منظور ایجاد زیبایی در کنار کارایی براساس ارکان تخصصی و رعایت کردن اصول های معماری است که باعث راحتی و آراستگی شود . به کسی طراح گفته میشود که بتواند به صورت هنرمندانه و به کمک رنگ ها و قواعد معماری باعث جذابیت اثاثیه و عناصر داخل ساختمان گردد . اصول هایی که در طراحی داخلی معماری باید در نظر گرفت (تناسب و تعادل، یکپارچگی ،  ریتم ) میباشند .

طراحی--داخلی-ساختمان-1

طراحی تخصصی و تصمینی ساختمان با اصول معماری و دکوراسیون : 09125754921

تناسب و تعادل در دکوراسیون داخلی ساختمان :

 تعادل در طراحی دکوراسیون داخلی ارتباط دادن عناصر و چیدن آنها در کنار همدیگر می باشد . به صورتی که باعث ایجاد حس اعتدال بین آنها بشود که این تعادل ها میتوان از نظر بافت یا رنگ یا فرم آنها باشد . در طراحی معماری دو نوع تعادل وجود دارد به نام های تعادل متقارن و تعادل نامتقارن .

طراحی--داخلی-ساختمان-2

تعادل متقارن در طراحی داخلی منزل :

تمام عناصر به صورت یکسان در دو طرف خط تکرار میشوند که بیشتر در معماری سنتی دیده میشود . مانند آیینه که تمام اشیا را در خودش کپی میکند . این تقارن می تواند فقط حول یک خط نباشد . بلکه می تواند به صورت تناسب دادن به رنگ ها مانند اینکه در دکوراسیون داخلی چند نوع رنگ را تکرار کنیم، یا به صورت تناسب اشکال ، تکرار کردن یک فرم در طراحی داخلی باشد . به طور مثال اگر مبلمان به صورت مربع باشد ، می تواند فرمم شومینه و تزیینات هم به صورت مربع شکل باشد ، یا این تقارن می تواند به صورت تناسبات بافت دیده شود که باعث میشود که محیط داخلی توانگری خودش را از نظر زیبایی بیشتر نشان دهد یا اینکه تقارن می تواند در تناسبات ریتم دیده شود . ریتم ایجاد کردن در یک محیط داخلی میتواند همراه با تکرار کردن رنگ ها یا تکرار بافت و تکرار اشکال همراه باشد که باعث شود چشم از نقطه ای یه نقطه ای دیگرحرکت کند .

طراحی--داخلی-ساختمان-3

تعادل نامتقارن در چیدمان منزل :

مانند تعادل متقارن نمی باشد . بلکه در تعادل نامتقارن همه عناصر بر اساس وزن بصری آنها با همدیگر سنجیده میشوند .

تناسبات در طراحی منزل :

تناسب ایجاد کردن بین عناصر مختلف مانند رنگ بندی ، بافت ،شکل ، فرم ، و یا سبک انتخاب شده و حتی تنظیم نور میباشد . در کل مقیاس ایجاد کردن در اجسام در اندازه های خاص به طوری که تعادلی بین آنها به وجود بیاید که در طراحی داخلی دارای اهمیت زیادی میباشد .

طراحی--داخلی-ساختمان-4

یکپارچگی :

هنگامی که تمام عناصر در محیط طوری با هم ترکیب بشوند که احساس خوشایندگی به افراد دست بدهد که تصور شود که همه چیز در جای خودش قرار دارد ، باعث به وجود امدن یکپارچگی میشود .

طراحی--داخلی-ساختمان-5

ریتم در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی یا اداری :

ریتم در طراحی معماری به وجود آوردن احساس حرکت و ترکیب کردن اجسام با همدیگر میباشد و برای اینکه این ریتم را به وجود بیاوریم ، میتوان از طریق رنگ ها و یا اشکال که از نظر هم یکسان هستند و در فاصله معین شده ای از همدیگر قرار دارند استفاده کرد که باعث میشود احساس ریتم در افراد به وجود بیاید . به طور مثال می توان این حرکت را با هماهنگ کردن فرم و رنگ مبلمان و قالیچه ها و یا رنگ قالیچه ها و رنگ دیوار ها ایجاد کرد .

طراحی--داخلی-ساختمان-6

ترفندهایی برای داشتن یک دکوراسیون داخلی ساختمان حرفه ای :

  • استفاده از تکنولوژی های روز دنیا

یکی از ترفندهایی که باعث می شود دکوراسیون داخلی فضای ساختمان و منزل و یا دکوراسیون اداری شما لوکس تر و حرفه ای تر بنظر برسد ، استفاده از امکانات و تکنولوژی های روز دنیا می باشد . برای مثال روش های نوین و خاصی برای نورپردازی به وجود آمده است که از جمله ی آن ها می توان به استفاده از لامپ های ال ای دی و یا سنسورهای مخصوص روشن و خاموش شدن چراغ ها اشاره نمود . همچنین سیستم های گرمایشی و سرمایشی های امروزی که کیفیت بهتری داشته و حرفه ای تر ساخته شده اند می توانند گزینه ی مناسبی برای استفاده در ساختمان باشند چرا که رفاه افراد را نیز بیشتر تامین می نمایند .

طراحی--داخلی-ساختمان-7

  • توجه به ترندها

یکی دیگر از ترفندهایی که می توان از آن استفاده نمود و دکوراسیونی حرفه ای را برای یک ساختمان طراحی کرد ، استفاده از ترندهای روز دنیا در زمینه ی طراحی دکوراسیون می باشد . درواقع هر چقدر که المان ها و عناصر و قسمت های مختلف یک طراحی دکوراسیون مطابق با ترندهای روز باشد آن دکوراسیون حرفه ای تر نشان داده خواهد شد . چرا که مشخص است تیمی حرفه ای و آگاه به دانش روز جهان در زمینه ی دکوراسیون آن را انجام داده است .

طراحی--داخلی-ساختمان-8

  • استفاده از اکسسوری های خاص

اکسسوری ها شاید عناصر کوچکی در یک خانه و ساختمان محسوب شوند اما نباید به تاثیر بزرگ آن ها روی چگونگی دکوراسیون بی توجه باشیم . اکسسوری ها می توانند به طور کلی دکوراسیون یک خانه را معمولی و یا حرفه ای نشان دهند . تصور کنید شما از بهترین مبلمان ، پرده ها ، کاغذ دیواری و ... برای دکوراسیون فضای خود استفاده نمودید . اما از تابلویی با طرح معمولی و قدیمی و بی کیفیت برای تزیین فضای نشیمن خود بهره برده اید . آن تابلو به طور کامل می تواند تمامی عناصری که در آن فضا قرار دارد را زیر سوال ببرد . به همین دلیل باید توجه کنید که در ابتدا اکسسوری های استفاده شده با دیگر عناصر و متریال ها همخوانی داشته باشد و سپس عناصری تاثیرگذار و منحصر به فرد و امروزی باشند .

  • توجه به جزییات  

جزییات یک خانه یا اداره می تواند نشان دهنده ی این باشد که کارفرما و طراح در چه حد به تمامی ابعاد دکوراسیون فکر کرده اند و در این کار با تجربه و با سلیقه می باشند . در واقع جزییات می تواند شامل دسته ی کابینت ها و در ، شیرآلات ، کلیدها و پریزها ، قرنیزها و ... شود . شاید این ها نکاتی کوچک در یک خانه باشند اما تاثیر زیادی روی محیط می گذارند و به همین علت به کیفیت آن و سلامت و شیک بودنشان باید توجه نمود . برای مثال یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که می توان انجام داد استفاده از شیرآلات هوشمند با طراحی های خاص امروزی در آشپزخانه و سرویس بهداشتی و ... می باشد که می تواند فضا را زیباتر و افراد ساکن در آنجا را با سلیقه تر نشان دهد .

طراحی--داخلی-ساختمان-9

انواع سبک های دکوراسیون داخلی ساختمان :

دکوراسیون داخلی سال هاست که دارای اهمیت می باشد چرا که هم به زیبایی فضای یک خانه و ساختمان کمک می کند و هم تاثیر زیادی روی میزان رفاه افراد ساکن در آن ، بهره وری فضا و ... می گذارد . همچنین نکته ای که در این میان حائز است این است که طراحی دکوراسیون ساختمان دارای سبک های مختلفی می باشد که بعضی از آن ها عبارتند از : سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون ساختمان ، سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون ساختمان ، سبک مدرن در طراحی دکوراسیون ساختمان ، سبک ویکتوریایی در طراحی دکوراسیون ساختمان ، سبک روستیک در طراحی دکوراسیون ساختمان ، سبک نئوکلاسیک در طراحی دکوراسیون ساختمان و ... . هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های گوناگونی می باشند که به واسطه ی همین ویژگی هایی که دارای هستند از یکدیگر متمایز شده و هویت پیدا کرده اند . برای انتخاب سبک مناسب برای فضای خود باید چند فاکتور را در نظر بگیرید که از جمله ی آن ها می توان به سلیقه ی خود ، بودجه ، کاربری فضا و ... اشاره نمود .

طراحی--داخلی-ساختمان-10

دکوراسیون داخلی فضای نشیمن

  • استفاده از پرده های بلند

یکی از ترفندهایی که کمک می کند تا قضای یک نشیمن بزرگتر از آنچه که هست بنظر برسد استفاده از پرده های بلند و سرتاسری می باشد . درواقع حتی اگر پنجره ی شما فقط نیمی از دیوار را در بر گرفته است می توانید از پرده هایی که از سقف تا زمین کشیده اند بهره ببرید . چرا که این نوع پرده ها به عنوان المان های عمودی شناخته می شوند و استفاده از المان های عمودی در فضا خطای دید ایجاد کرده و سقف فضا را بلندتر از آنچه که هست و به طور کلی فضا را بزرگتر از آنچه که می باشد نشان می دهد .

  • استفاده از پوشش های مناسب برای سطوح

برای شیک تر و حرفه ای تر و امروزی بنظر رسیدن دکوراسیون نشیمن نکته ای که باید به آن توجه کنید پوشش سطوح می باشد . برای پوشش کف امروزه پارکت ها از پرطرفدارترین نوع های کفپوش می باشند که دارای بافت ها و رنگ های متنوعی می باشند و به خوبی در انواع سبک های دکوراسیون می توانند استفاده شوند . برای پوشش دیوارها نیز می توانید از انواع کاغذ دیواری های دو بعدی و سه بعدی و یا طرح های پتینه و نقاشی و ... استفاده نمایید . پتینه ها و کاغذدیواری های سه بعدی می توانند باعث خاص تر شدن فضای نشیمن شوند به همین دلیل بهتر است که فقط در یک دیوار این فضا استفاده شوند تا نشیمن را شلوغ نشان ندهند و نتیجه ی عکس روی زیبایی آن نداشته باشند .

  • طراحی تیوی وال

دیوارهای شاخص یکی دیگر از ترفندهای طراحی های امروزی برای حرفه ای تر نشان دادن دکوراسیون می باشد . از جمله ی دیوارهای شاخص می توان به تیوی وال اشاره نمود . تیوی وال همانطور که از نام آن مشخص است دیواری است که تلوزیون روی آن قرار می گیرد . برای شاخص نمودن این دیوار می توان از کاغذ دیواری ای با طرح خاص روی آن ، قرار دادن شلف ها ، قفسه ها و یا کمد روی آن ، تزیین به خصوص آن با عناصر مختلف مانند چراغ ، چوب های ترمووود و ... استفاده نمود . به هر حال طراحی تیوی وال هزینه ی زیادی را به کارفرما تحمیل نمی کند اما می تواند تاثیر زیادی روی حرفه ای تر بودن و امروزی تر بودن دکوراسیون منزل شما داشته باشد .

طراحی--داخلی-ساختمان-11

  • استفاده از چراغ های تزیینی و تابلوهای نقاشی

از جمله اکسسوری هایی که می توان از آن در فضای نشیمن استفاده نمود چراغ های تزیینی و تابلوهای نقاشی و یا پتینه می باشند . درواقع فضای نشیمن فضایی نیمه خصوصی به شمار می رود که به عنوان فضایی دنج در قسمتی از خانه که مختص جمع شدن اعضای خانواده و وقت گذرانی آن ها با یکدیگر می باشد شناخته شده است . به همین دلیل می توان آن را به گونه ای شاعرانه ، صمیمی و با توجه به سلیقه ی جمعی خانواده طراحی نمود . چراغ های تزیینی که شامل لوسترهایی با طرح های خاص ، چراغ های دیواری و آباژورها و  ... می شود به دلیل هم روشن نمودن فضا و هم هاله ی نوری که ایجاد می کنند گزینه ی خوبی برای این فضا به شمار می روند . پتینه کاری دیوار ها و سقف و نقاشه های دکوراتیو هم گزینه مناسبی جهت تزیینات ساختمان میباشد .

  • دکوراسیون داخلی فضای سرویس بهداشتی :

سرویس بهداشتی و حمام از جمله فضاهای خانه به شمار می رود که بعضی افراد خیال می کنند چگونگی آن اهمیت زیادی ندارد اما از پر اهمیت ترین فضاها به شمار می روند . برای دکوراسیون این فضاها بهتر است از بهترین شیرآلات با طراحی های امروزی و خاص ، از سرامیک ها و کاشی هایی مطابق با سبک دکوراسیون و ترجیحا روشن ، سنگ روشویی و کابین دوش مناسب استفاده شود . همچنین می توان از انواع ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون این دو فضا استفاده شود . اما رنگ های روشن و ملایم باعث بزرگتر و تمیزتر بنظر رسیدن آن می شوند به همین دلیل اگر متراژشان در ساختمان شما کم می باشد بهتر است که از ترکیب رنگ های ملایم و روشن برای دکوراسیون آن ها بهره ببرید . میتوان جهت سقف و دیوارها نیز از پتینه کاری و یا میکروسمنت استفاده کرد .

نتیجه گیری

شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا از جمله شرکت هایی در ایران به شمار می رود که دارای تجربه های زیادی در زمینه ی دکوراسیون داخلی ساختمان به انواع سبک ها و حتی بازسازی آن می باشد .

طراحی--داخلی-ساختمان-12

هزینه طراحی داخلی ساختمان با هیرادانا : 09125754921

این شرکت با در اختیار داشتن مهندسان و طراحانی حرفه ای ، تحصیل کرده و مجرب و آگاه به دانش روز در زمینه های مربوطه توانایی انجام انواع پروژه ها در زمینه ی معماری ، بازسازی ، دکوراسیون ، مشاوره و ... را دارد . شما می توانید پروژه ی خود را پس از دریافت مشاوره به این شرکت سپرده و با خیالی آسوده در انتظار برای دریافت نتیجه ای رضایت بخش ، با کیفیت ، مطلوب و لوکس بنشینید .

طراحی--داخلی-ساختمان-13

از پروژه های دکوراسیون لوکس و کابینت آشپزخانه شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا دیدن فرمایید .

طراحی--داخلی-ساختمان-14

طراحی داخلی ساختمان | طراحی داخلی منزل | دکوراسیون منزل | طراحی دکوراسیون داخلی منزل | طراحی داخلی خانه | طراحی داخلی آشپزخانه | طراحی داخلی اتاق خواب | بازسازی ساختمان |بازسازی منزل |تعمیرات ساختمان | دکوراسیون اداری | بازسازی و دکوراسیون |اجرای دکوراسیون داخلی

9 / 10
از 12 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :