طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

استاندارد های طراحی نما و نورپردازی

با نگاه به یک بنا و یا ساختمان اولین چیزی که توجه هر فرد را به سوی خود جلب می کند ، طراحی نما می باشد از این روی می توان این پروسه را بسیار حساس در نظر داشت .

با توجه به اهمیت این مقاله شرکت معماری هیرادانا قصد دارد تا شما عزیزان را با فرآیند طراحی نما ، نما مدرن و از این دست موضوعات آشنا کند . لازم به ذکر است که برخی از سوالات احتمالی به شرح ذیل می باشد .

طراحی-نما-36

 • پروسه ی طراحی نما چیست ؟
 • طراحی نما مدرن چه ویژگی هایی دارد ؟
 • نورپردازی در نما چیست ؟
 • نورپردازی در نما بر چه اساس انجام می شود ؟
 • ویژگی های یک شرکت معماری مناسب به جهت انجام پروسه ی طراحی نما چیست ؟

طراحی نما چیست ؟

پروسه ی طراحی نما را می توان به طور کلی به انجام تزئینات و نصب تجهیزات مورد نیاز بر روی بدنه ی ساختمان نسبت داد . در این فرآیند علاوه بر زیبایی فاکتورهایی نظیر امنیت نیز در نظر گرفته می شود .

سبک های مختلفی به جهت انجام این فرآیند وجود دارد که از این سبک ها می توان در پروسه ی بازسازی نما نیز استفاده کرد . برخی از این سبک ها به شرح ذیل می باشد .

 • نما مدرن
 • روستیک
 • مینیمال
 • آرت دکو

هر یک از این سبک ها دارای ویژگی خاصی می باشد . از این روی هزینه ی نهایی برای پیاده سازی هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است .

طراحی-نما-32

نما مدرن چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

سادگی و در عین حال کارآمد بودن را می توان جزو یکی از مهم ترین ویژگی های نما مدرن در نظر داشت . در این سبک از هر گونه شلوغ کاری پرهیز می شود . هم چنین استفاده از جدیدترین متریال ها و تکنولوژی در این سبک یکی دیگر از ویژگی های نما مدرن می باشد . امروزه در طراحی نما ویلا بیشتر از نما مدرن استفاده میشود .

طراحی-نما-31

استفاده از نورپردازی به صورت خطی در این سبک بسیار رایج می باشد . این سبک از نورپردازی علاوه بر زیبا بودن ، کارایی بسیار زیادی نیز دارد .

آجر ، سنگ  ، بتن و یا شیشه از متریال های پر کاربرد این سبک می باشد .

نورپردازی در نما چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

یکی دیگر از تزئیناتی که می توان از آن به منظور طراحی و یا بازسازی نما از آن استفاده کرد ، نورپردازی می باشد . بر اساس سبک های مختلف سبک نورپردازی نیز متغیر خواهد بود .

نصب لامپ های گوناگون در طراحی نما باعث می شود که ساختمان در شب جلوه ی زیبایی داشته باشد .

طراحی-نما-37

نورپردازی ساختمان باعث می شود که ارزش مالی بنا بیشتر از آن چه که هست به نظر برسد .

برخی از ساختمان ها دارای یک محوطه ی جداگانه نیز هستند که آن بخش را نیز می توان جزوی از نما در نظر داشت .

برق مصرفی نورپردازی بنا

اگر قصد ایجاد نورپردازی در نما یک ساختمان را دارید بهتر است به سراغ متریال ها و روش های امروزی بروید . روش های قدیمی مصرف برق بسیار بالایی دارد از این روی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد .

قیمت طراحی نور در بازسازی نما

هزینه ها بر اساس متر محسوب می شود . به طبع هر چه تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت .

هزینه ی چراغ ها نیز به صورت جداگانه حساب می شود .

برخی از هزینه های احتمالی دیگر به شرح ذیل می باشد .

 • دستمزد کارگران
 • هزینه ی نصب
 • دستمزد کارفرما

شدت و رنگ نور

دو آیتم شدت و رنگ نور قابل تغییر می باشد . شما عزیزان می توانید بر اساس سلیقه ی شخصی خود اقدام به انتخاب کنید . اگر شدت نور کم باشد نورپردازی انجام شده چندان به چشم نمی آید . اگر شدت نور زیاد باشد ظاهر زیبایی ایجاد نخواهد کرد . از این روی بهتر است در این زمینه از افراد متخصص یاری بجویید تا آن ها بتوانند به درستی شما عزیزان را یاری کنند .

شرکت معماری هیرادانا یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه برای شما کاربران گرامی می باشد .

طراحی-نما-33

سبک های موجود به جهت نورپردازی

شما می توانید به صورت وسیع ، منطقه ای و ... اقدام به انجام نورپردازی در پروسه ی بازسازی نما کنید . هر یک از این سبک ها ویژگی های مخصوص به خود را دارد .

شما می توانید بر اساس بودجه و سلیقه ی شخصی خود حق انتخاب داشته باشید .

متریال های مورد استفاده در طراحی نما چیست ؟

متریال های گوناگونی به جهت انجام این فرآیند وجود دارد که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد .

سنگ

این متریال را می توان جزو یکی از بهترین ها در نظر داشت . از سنگ می توان در هر اقلیمی استفاده کرد . هم چنین این متریال ظاهر بسیار زیبایی نیز برای ساختمان بوجود می آورد .

خوب است بدانید که هزینه ی نصب و خرید سنگ از دیگر متریال های موجود گران تر می باشد .

سیمان

این متریال انواع گوناگونی دارد و به کمک آن می توان سبک های گوناگونی نظیر نما مدرن را پیاده کرد . تنوع رنگی بالا در این متریال باعث شده تا افراد تمایل بسیار زیادی برای تهیه ی این متریال داشت باشند .

می توان از سیمان در هر اقلیم و یا آب و هوایی نیز استفاده کرد .

چوب

این آیتم ظاهر زیبایی دارد و برای اقلیم های بارانی چندان مناسب نمی باشد .

موارد بالا تنها بخش کوچکی از متریال های مورد استفاده در طراحی نما می باشد . شما عزیزان می توانید به جهت آشنایی بیشتر با آیتم هایی در این زمینه به وب سایت شرکت هیرادانا مراجعه کنید و از مقالات موجود در سایت استفاده کنید .

هزینه ی طراحی نما

هزینه ها بر اساس سبک های گوناگونی محاسبه می شود که از میان آن ها می توان متراژ بنا و سختی کار ، متریال استفاده شده را مهم ترین عوامل در نظر داشت .

به منظور تخمین دقیق هزینه ها می توانید با شرکت معماری مورد نظر خود مشورت کنید .

طراحی-نما-30

ویژگی های یک شرکت استاندارد به جهت انجام پروسه ی طراحی نما چیست ؟

یک شرکت معماری معتبر با توجه به سلیقه ی افراد پروسه ی طراحی نما را آغاز می کند . هم چنین این شرکت باید دارای کادری مجرب و تحصیل کرده در این زمینه باشد تا در آینده افراد با مشکل رو به رو نشوند .

شما عزیزان می توانید به شرکت معماری هیرادانا اعتماد کامل داشته باشید . این شرکت علاوه بر داشتن سابقه ی طولانی و انجام پروژه های گوناگون ، دارای کادری مجرب و حرفه ای نیز می باشد . از این روی گزینه ی مناسبی به جهت انجام فرآیند های معماری نظیر بازسازی نما و یا طراحی نما می باشد .

طراحی-نما-34

کلام آخر :

در این بخش شما عزیزان را با ویژگی هایی در خصوص طراحی نما آشنا کرده ایم . شما عزیزان می توانید به جهت دریافت مقالات بیشتر در زمینه ی معماری و طراحی به وب سایت هیرادانا  به آدرس www.hiradana.com  مراجعه کنید و نیز از طریق شماره 09125754921 با ما در تماس باشید .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :