طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

کابینت کلاسیک

کابینت | کابینت ممبران | کابینت های گلاس | آشپزخانه مدرن | طراحی داخلیکابینت آشپزخانه | اجرای کابینت | بازسازی ساختمان | دکوراسیون داخلی | بازسازی منزل | بازسازی آشپزخانه | طراحی آشپزخانه | دکوراسیون آشپزخانه

کابینت کلاسیک

کابینت یک واژه ی فرانسوی است که از کلمه cabane به معنای محفظه ی مخفی گرفته شده است .

جهت بازدید و مشاوره با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا باشماره های 09125754921 و 44274146 و 44890732 تماس حاصل فرمایید

به طور کلی کابینت ها به دو دسته تقسیم میشوند

1- کابینت کلاسیک 2- کابینت مدرن

از این رو که در طراحی داخلی آشپزخانه کابینت ها اصلی ترین بخش هستند انتخاب صحیح نوع کابینت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما دارد به طوری که اگر سبک کابینت های کلاسیک و یا سنتی باشد تمامی آشپزخانه حس کلاسیک بودن را به خود میگیرد و اگر از بین سبک هایی که برای کابینت قابل اجرا است سبک کابینت مدرن را انتخاب کنید تمامی آشپزخانه حس و هوای این سبک را به خود میگیرد .

در اجرای آشپزخانه قدیمی گنجه هایی قرار میگرفت که در واقع محلی برای نگه داری ظروف و آذوقه ها بود . این گنجه ها علاوه بر عملکردی که داشتند دارای نمایی کاملا ایرانی بودند که با مرور زمان این گنجه های ایرانی جای خود را با کابینت های کلاسیک در آشپزخانه ها عوض کردند . کابینت آشپزخانه کلاسیک ساخته شده از چوب بسیار زیبا و چشم گیر هستند و امروزه این چوب ها گرما بخش دکوراسیون آشپزخانه شده اند .

کابینت کلاسیک دارای درب ها و تاج هایی هستند با جزئیات و ابزار خوردگی هایی زیاد همراه با دستگیره هایی پر نقش و نگار و با حجم بالا تا بسیار پر شکوه و پر عظمت جلوه کنند . کابینت هایی که ساختار آنها چهار چوب هایی قابل مشاهده است و عمدتا در هایی نقش برجسته دارند زیبایی بسیار زیاد و همچنین حس قرار گرفتن در یک آشپزخانه سلطنتی را به بیننده القا میکنند . یکی از مهمترین ویژگی های اجرایی کابینت کلاسیک ایجاد کردن فضایی است که در آن صمیمیت و نوستالژیک مشخص شود به این شکل که متریال اصلی در طراحی آشپزخانه چوب میباشد که حس گرمای بسیار زیادی را منتقل میکند .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/kitchen%20(11).jpg

اصلی ترین مشخصه در طراحی آشپزخانه کلاسیک درب هایی ابزار خورده و متنوع ، سرستون هایی که منبت کاری های زیادی روی آن انجام شده و همچنین نما و جلوه ای تاریخی گونه است که موجب شده تا طرفداران زیادی به سبک کلاسیک علاقمند باشند . در مقابل این کابینت ها سبک دیگری از کابینت ها قابل استفاده است که شکلی کاملا صنعتی و امروزی به آشپزخانه میدهد .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/kitchen%20(2).jpg

همپای تمامی تغییراتی که در صنایع مخلتلف ایجاد شده است صنعت کابینت سازی نیز دستحوش تغییراتی شده است . اولین متریال برای ساخت کابینت ها چوب بوده است بعد از آن کابینت های فلزی استفاده میشدند و با گسترش علم امروزه کابینت هایی از جنس هایگلاس ، ام دی اف و یا انواع پنل های چوبی و سنگ کورین در بازار وجود دارد که با صرف قدری خلاقیت میتوان طرح های زیبایی را از دل طرح های سنتی بیرون کشید و یک دکوراسیون لوکس و منحصر بفرد را اجرا کرد .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/0058.jpg

در مقایسه کابینت کلاسیک با کابینت مدرن میتوان به استانداردهایی که برای هر کدام در نظر گرفته میشود اشاره کرد . کابینت های کلاسیک عموما با ارتفاع کمتری ساخته میشوند و همینطور عمق بیشتری نسبت به کابینت های مدرن دارند نام دیگر کابینت های کلاسیک کابینت های فریم دار میباشد . اگر قصد داشته باشید نگاه دقیق تری به تفاوت این دو سبک داشته باشید تفاوت های بسیاری در آن قابل مشاهده است که هر کدام از این تفاوت ها موجب شده است تا هر دو دارای جذابیت و زیبایی بسیاری باشد اما نکته ای که در اینجا لازم است به آن اشاره کنیم باید برای طراحی کل کار یک سبک را انتخاب کنیم اگر قصد داشته باشیم تا این دو را در کنار یکدیگر قرار دهید به هیچ عنوان جلوه ی خوبی ندارد و در واقع طراحی بی هویت میشود اما در صورتی که هر کدام در جای خود استفاده شود میتوانید زیبایی هر یک از آنها را به طور تمام و کمال نظاره گر باشید .

 

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/kitchen%20(6).jpg

توصیه ما به شما این است که قبل از اینکه سبک کابینت خود را انتخاب کنید باید با انواع و ویژگی های آنها آشنایی داشته باشید . در آشپزخانه های کوچک که امروزه در آپارتمانها ساخته میشود لازم است تا راهکاری پیدا کنیم که این امکان وجود داشته باشد که از سانت به سانت دیوارها حتی کنج ها نیز استفاده کرد در این مورد گاها کابین هایی با عمق و پهنای نا مناسب ساخته میشود که استفاده از آنها را مشکل میکند که برای سهولت در این مواقع استفاده از اکسسوری های مناسب در کابینت ها است تا به این صورت کار آیی کابینت ها را به میزان زیادی افزایش داد . 

از پروژه های بازسازی و دکوراسیون شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا دیدن فرمایید

 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :