طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان مسجد

بازسازی ساختمان مسجدبازسازی ساختمان مسجد با دیگر بازسازی ها خیلی فرق می کند. در بازسازی مسجد خیلی از نکات را باید در نظر گرفت .مثلا اینکه قدمت مسجد چند سال یا چندصد سال است . اینکه در ساخت مسجد از چه امکانات و ظریف کاری هایی استفاده شده است که باید دست نخورده باقی بمتنند ، البته منظور ازدست نخورده باقی ماندن این است که در مرمت و بازسازی ساختمان آن این آثار را از بین نبریم و تغییرات خاصی بر روی آن بخش ها اعمال نشود . و سایر نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

برای بازسازی ساختمان یا اجرا دکوراسیون داخلی منازل ، دست طراح باز است و میتواند با ابتکار خاص خود حتی دیزاین را به طور صد در صد عوض کند و هرچه میزان این تغییرات بیشتر باشد و زیبایی بیشتری به محیط بدهد برای یک طراحی دکوراسیون خوب مناسب است. اما بازسازی ساختمان مسجد کاملا با این قضیه متفاوت است و از نکاتی که باید بسیار حواسمان به آن باشد این است که تغییرات خاصی بر روی ظاهر ونما و ساخت داخلی و دیزاین آن انجام نشود. و تنها کاری که انجام میشود فقط باید نو شدن و تازه سازی در بازسازی ساختمان مسجد باشد.

هزینه های بازسازی مسجد

هزینه بازسازی مسجد نیز مانند تمام هزینه های دیگر بازسازی ساختمان میتواند هزینه های زیادی باشد اما تفاوتی که در بازسازی ساختمان مسجد با دیگر بازسازی ها وجود دارد این است که هزینه بازسازی های دیگر که به صورت شخصی انجام میشود توسط خود شخص پرداخت میشود اما در بسیاری از موارد بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان مساجد بسیار مشاهده شده است که بخش اعظمی از این هزینه ها توسط مردم پرداخت شده است و این قضیه به این خاطر است که مردم از لحاظ مذهبی اعتقاداتی دارند که این اعتقادات باعث میشود که این کمک دسته جمعی برای پرداخت هزینه های تحمیل شده انجام شود و هم باری از روی دوش شخص بازسازی کننده برداشته میشود و هم مردم از این حرکت دسته جمعی احساس شادی و رضایت میکنند.

البته ناگفته نماند که در بسیاری موارد کمک های بسیار زیادی از طرف شهرداری برای تقبل این هزینه ها انجام میشود و شهرداری بخش زیادی از این هزینه ها را پرداخت میکند.

در بازسازی ساختمان که برای مساجد انجام می دهید بهتر است که اگر اجزای داخلی مثل کمد و جالباسی و اشیای اینچنینی را تغییر می دهید دقیقا از لوازمی با همین ساختار استفاده کنید که طراحی دکوراسیون داخلی مسجد نیز دچار تغییر چندانی نشود.

در ادامه باید بگوییم گروه هایی هم به عنوان شرکت طراحی دکوراسیون و گروههای بازسازی ساختمان مساجدی هستند که این کار را برای رضای خدا و بدون دریافت هزینه انجام میدهند و هیچ پولی برای این قضیه دریافت نمیکنند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که حتی اگر گروهی خواستند این کار را به رایگان انجام دهند مسئولین بازسازی باید حواسشان یاشد که این کار را به هر گروهی نسپارند چرا که اگر ترکیبات و ساخت و ساز و معماری اولیه مسجد خراب شود در کل میتوان گفت که ما یک آثار تاریخی را از دست داده ایم.پس در این زمینه بسیار دقت کنید.

9 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :