طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نما به صورت اصولی

اولین جلوه بصری یک ساختمان که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند نمای ساختمان میباشد. نمای ساختمان باید به گونه ای باشد برای رهگذران جذاب و دلنشین باشد. برای طراحی نمای ساختمان باید به فرهنگ یک کشور نیز توجه شود. در هر کشوری نمیتوان یک نوع طراحی نما را انجام داده و اجرا نمود. به طور مثال طراحی نما در کشور ما با کشورهای اروپایی و یا برخی کشورهای همسایه متفاوت است.

به طور کلی طراحی نما به صورت اصولی باید انجام شود تا با فرهنگ و سلیقه مردم یک کشور تناسب داشته باشد.

دلایل طراحی نما به صورت اصولی:

1. طراحی نما به صورت اصولی به دلیل زیبا به نظر رسیدن ساختمان انجام میشود.

2. برای اینکه انرژی ساختمان هدر نرود باید طراحی نما به صورت اصولی انجام شود.

3.  آلودگی صوتی یکی از مشکلاتیست که ساکنین یک ساختمان همواره با آن مواجه هستند. با طراحی نما به صورت اصولی از ورود صدای مزاحم به ساختمان تا حد زیادی جلوگیری میشود.

4.  طراحی نما به صورت اصولی باعث میشود تا ساختمان در برابر شرایط جوی مانند زلزله و برف و باران مقاومت بیشتری داشته باشد.

طراحی نما به صورت اصولی

برای اینکه در طراحی نمای مدرن و یا نمای کلاسیک به صورت اصولی موفق عمل کنید باید در انتخاب مصالح دقت داشته باشید. مصالحی که برای نمای ساختمان به کار میرود باید به نوعی در کنار یکدیگر به کار روند که با یکدیگر تناسب داشته باشند تا نمایی ایده آل و زیبا ایجاد شود.

هماهنگی با نمای ساختمان های مجاور یکی دیگر از شروط طراحی نما به صورت اصولی میباشد. نمایی که برای ساختمان طراحی میکنید باید با نمای ساختمان های کناری تطابق داشته باشد. عدم تطابق با نمای ساختمان های کناری باعث ایجاد تضاد میشود و در نتیجه نما نازیبا خواهد شد.

در انتخاب رنگ نما باید توجه داشته باشید که چه نوع رنگی برای نمای ساختمان شما مناسبتر است. در برخی ساختمان ها نیاز است تا از نمایی با رنگ روشن استفاده شود و در برخی دیگر رنگ های تیره تر. البته تشخیص اینکه چه نوع رنگی برای نما مناسب میباشد توسط افراد عادی مشکل میباشد و بهتر است از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید. شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا از برترین شرکت های فعال در زمینه طراحی نما ، بازسازی ساختمان و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که می تواند طراحی نما به صورت اصولی را برای شما انجام دهد. 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :