طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی رستوران

رستوران را می توان از جمله فضاهای عمومی دانست که برای آن که بتواند به سوددهی خوبی برسد به نکات مختلفی برای رعایت کرن وابسته است . از تمیز و پاکیزه بودن فضای رستوران و آشپزخانه ی آن گرفته تا کیفیت خوب غذا و شیک بودن دکوراسیون آن تاثیر مستقیمی روی نظر مشتریان دارد . فضای رستوران از آنجایی که در رفت و آمد مستقیم افراد مختلف است باید شیک و خاص دکور شود تا بتواند نظر مشتریان را جلب کرده و آن ها را وادار به بازگشت به آن جا کند . به همین دلیل برای آنکه بتوان یک دکوراسیون جذاب را در رستوران مشاهده نمود بهتر است که از متخصصین این امر کمک گرفته شود . مهندسین و طراحان در شرکت های دکوراسیون و معماری با توجه به دانشی که درباره فضاهای مختلف و عملکرد آن ها و ترندهای روز دنیا درمورد طراحی و دیزاین و زمینه های مربوطه دارند می توانند با مشورت با کارفرما و انتخاب یک سبک و کانپست مشخص شروع به طراحی رستوران کنند و نتیجه ای با کیفیت را به شما نشان دهند .

طراحی-داخلی-رستوران-2

ترندهای روز دنیا در طراحی رستوران :

  • طراحی فضاهای مشترک

امروزه در سرتاسر دنیا تمایل مردم به فضاهایی که مشترک بوده در انواع دکوراسیون ها بیشتر شده است . طراحی این گونه فضاها به وسیله ی میزهای بزرگ و ... باعث نشستن افراد مختلف در کنار یکدیگر و تعامل بیشتر آن ها باهم می شود . به صورت ناخودآگاه این کار باعث لذت بردن بیشتر آن ها از غذا و زمانی که در رستوران می گذرانند شده و تمایل به بیشتر ماندن و بیشتر آمدن به آن فضا را خواهند داشت و می توان گفت در نتیجه ی این کار سود بیشتری به رستوران خواهد رسید . این نوع فضاها ابتدا در طراحی دکوراسیون مدرن فقط دیده می شد . اما امروزه می توان با هر سبک دکوراسیونی این فضا را طراحی نمود .

طراحی-داخلی-رستوران-4

  • طراحی قسمت غذاخوری در فضاهای آزاد و باز

به دلیل اینکه زندگی های شهری امروزه فشرده و شلوغ می باشد ، بسیاری از افراد علاقه دارند تا زمانی کوتاه هم که شده وقت خود را در فضایی باز و آزاد بگذرانند . همین تمایل سبب شده تا رستوران داران و طراحان دکوراسیون رستوران به این فکر بیافتند که در کنار فضای بسته ی خود فضایی باز نیز طراحی کنند . اصولا این فضاها به صورتی دلنشین با طبیعت و جلوه هایی خاص طراحی می شود تا یک فضای دنج را برای مشتریان پدید آورد . در بسیاری از رستوران ها این فضا در قسمت پشت بام طراحی می شود . با طراحی روف گاردن ها و عناصر تزیینی گیاهی مختلف و چیدن مبلمان و میز و صندلی های مخصوص این فضا دکوراسیون می شود .

  • طراحی فضایی برای انتظار

به دلیل اینکه در زندگی امروزی بسیاری از افراد غذا از بیرون تهیه کرده و خیلی از آن ها به ماندن در رستوران علاقه ای نداشته و غذا را به صورت بیرون بر سفارش می دهند ، رستوران ها به فکر طراحی فضایی برای انتظار این افراد افتاده اند . این فضا بهتر است که دارای اندازه کافی بوده و مبلمان مخصوص برای به انتظار نشستن و جایگاهی برای سفارش غذا داشته باشد . همچنین اگر این فضا از فضای اصلی رستوران جدا باشد نیز می تواند به بالا رفتن کیفیت رستوران و همچنین سرعت بخشیدن کارها کمک کند .

طراحی-داخلی-رستوران-3

  • و ...

نکات مهم در طراحی دکوراسیون رستوران :

  • انتخاب رنگ های جسورانه

رستوران ها را می توان از جمله فضاهایی دانست که وقتی دارای دکوراسیون مدرن می باشند می توان برای آن ها از رنگ های جسورانه و تند و تیز استفاده نمود . رنگ های آبی ، زرد ، قرمز ، نارنجی و ... همه و همه می توانند در طراحی رستوران به سبک مدرن استفاده شوند . البته که باید همچنان به ایجاد هارمونی در طراحی فضا دقت نمود و رنگ ها را طوری انتخاب کرد که باعث زیبایی محیط شوند . همچنین در دکوراسیون کلاسیک نیز برای رستوران نیز نباید رنگ ها را نادیده گرفت و باید به هنرمندانه ترین شکل از رنگ های مخصوص این سبک برای دکوراسیون استفاده نمود . اگر بخواهید فضا لوکس تر بنظر برسد می توانید از رنگ قهوه ای تیره و طلایی بیشتر استفاده کنید و اگر بخواهید فضا صمیمی تر و آرام تر بنظر برسد می توانید از رنگ هایی مانند بژ ، کرم و قهوه ای ملایم بهره ی بیشتری ببرید .

  • استفاده از متد های منحصر به فرد و شیک

 برای آنکه رستوران شما به یک رستوارن منحصر به فرد و به یاد ماندنی تبدیل شود علاوه بر کیفیت خوب غذا لازم است که از کیفیت فضایی خوب و المان های مخصوص به خوداستفاده کنید . انواع المان های تزیینی دست ساز ، نقاشی ها و تابلوها ، مجسمه ها و طراحی عناصر به طور ویژه و منحصر به فرد کمک می کند تا دکوراسیون داخلی رستوران شما شیک تر و خاص تر بنظر برسد و در نتیجه به یاد افراد مختلف خواهید ماند . این کار کمک به سودآوری بیشتر شما نیز می کند و می توانید به مرور نتیجه و تاثیر مثبت آن را مشاهده کنید .

طراحی-داخلی-رستوران-6

  • استفاده از انواع میز و صندلی ها با توجه به سبک

از جمله ویژگی های یک رستوران خوب داشتن فضا به اندازه ی کافی و میز و صندلی های مناسب می باشد . لازم و بهتر است که برای فضای رستوران خود میز و صندلی هایی با تعداد مختلف طراحی کرده تا برای هر تعداد مشتری مناسب باشد . از طرفی اگر میز و صندلی هایی خاص و منحصر به فرد طراحی کنید نیز می تواند تاثیر گذار باشد . برای مثال می توان از میزهای گرد که دور یک درخت می باشند برای جلوه بخشیدن به قسمتی از رستوران با توجه به سبک و کانسپت طراحی دکوراسیون استفاده نمود . طراحان و مهندسین در شرکت دکوراسیون با آگاهی از ترندهای روز دنیا در طراحی رستوران و طراحی عناصر مختلف می توانند طراحی های خلاقانه ای برای دکوراسیون رستوران داشته باشند .

  • استفاده از منابع نور خاص

نورپردازی در تمام فضاها دارای اهمیت می باشد و فضای رستوران نیز از این قضیه مستثنا نمی باشد . چگونگی نورپردازی و منابع نوری که در فضای رستوران استفاده می شود ارتباط مستقیمی با کانپست و سبک دکوراسیون دارد . اما به هر حال فضا باید از روشنایی کافی برخوردار باشد چرا که تاریک بودن فضا برای یک رستوران گزینه ی مناسبی نیست . می توان مشاهده نمود که در طراحی بعضی از کافه ها یا کافه رستوران های کوچک برای خلق فضایی دنج استفاده ی کمی از نور می شود اما رستوران ها به دلیل بزرگی و ماهیتی که دارند بهتر است نورپردازی خوبی داشته باشند . حال اگر دکوراسیون کلاسیک بود می توان از لوسترهای شیشه ای و نقره ای و طلایی و اگر دکوراسیون مدرن بود می توان از لوسترهای ساده تر و سبک مدرن و مینیمال و چراغ ها و هالوژن های پنهان برای روشن کردن فضا بهره برد .

طراحی-داخلی-رستوران-7

  • توجه به پوشش سطوح مختلف

کف ، سقف و دیوارها که سطوح مختلف یک فضا می باشند با توجه به ماهیتی که فضا دارد می توانند دارای پوشش های مختلف باشند . امروزه برای پوشش کف رستوران ها از سرامیک ها و یا لمینت های زیبا استفاده می شود و برای پوشش دیوارهای رستوران ها نیز از سرامیک ، کاغذ دیواری و ... استفاده می شود . همچنین برای پوشاندن سقف می توان از رنگ و یا پتینه و ... بهره برد . باید تمامی این پوشش ها متناسب با سبک دکوراسیون رستوران انتخاب شود تا فضا دارای هماهنگی و یکدستی بشود و زیبا بنظر برسد .

 طراحی-داخلی-رستوران-1

کلام آخر

شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا از شرکت های حرفه ای و مطرح کشورمان ایران می باشد که در زمینه ی دکوراسیون و طراحی از جمله طراحی داخلی رستوران طبق متد های روز دنیا سابقه ای درخشان دارد . شما میتوانید از خدمات مختلف شرکت دکوراسیون هیرادانا در زمینه ی دکوراسیون ، طراحی داخلی ، مشاوره ، بازسازی و ... برخوردار شوید . از طریق شماره 09125754921 با ما در تماس باشید . جهت مشاهده نمونه کار ها در واتساپ و تلگرام موجود در سایت پیام بگذارید و یا به بخش پروژه ها در سایت مراجعه کنید .

7 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :