طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی کابینت آشپزخانه کوچک

طراحی کابینت آشپزخانه کوچکشرکت بازسازی ساختمان هیرادانا یکی از برترین شرکت ها در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی برای بخش های مختلف از جمله آشپزخانه است. داشتن آشپزخانه بزرگ و جادار آرزوی بسیاری از افرادی است که مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند. ولی گاهی اوقات چاره ای نداریم که با آشپزخانه کوچک خود مدارا کنیم.

بهترین راه برای بهبود این مسئله این است که از همین فضای کم بیشترین بهره را ببریم و این ممکن نیست مگر با طراحی دکوراسیون آشپزخانه . در دکوراسیون آشپزخانه بخصوص وقتی فضای کمی دارید اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید کارایی آشپزخانه است. شما باید از کوچکترین فضای آشپزخانه بهترین و موثرترین استفاده را کنید و با طراحی کابینت آشپزخانه کوچک آن را به فضایی دلربا تبدیل کنید.

یکی از مهم ترین قسمت های آشپزخانه، کابینت است. برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه بهتر است به جای استفاده از دربهای ام دی اف، از درهای شیشه ای استفاده کنید. استفاده از درهای شیشه ای عمق دید را بیشتر می کند و آشپزخانه بزرگ تر به نظر می آید. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که داخل کابینت آشپزخانه زیادی شلوغ و همچنین نامرتب نباشد.

نورپردازی در آشپزخانه های کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا می توانید از نور با رنگ های مختلف در آشپزخانه استفاده کنید. می توانید از نورپردازی زیر کابینت آشپزخانه استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بزرگ تر نشان داده شود. نورپردازی مناسب آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. اگر می توانید از پرده استفاده نکنید تا نورگیری بهتری داشته باشید ولی در صورت لزوم استفاده از پرده، از پرده ساده استفاده کنید.

در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک باید کشوها و کابینت ها در حد امکان زیاد و دارای عمق بیشتری باشند تا در آشپزخانه راحت تر باشید. همچنین سعی کنید ارتفاع کابینت های دیواری را سقف افزایش دهید تا از بیشتر فضای آشپزخانه استفاده کرده باشید. اگر در آشپزخانه کوچک تان یک پنجره دارد بهتر است از زدن قسمت بالایی کابینت روی آن صرف نظر کنید تا در فضای کوچک تان بتوانید از دید بیرون استفاده کنید و فضای مناسب تری داشته باشید.

استفاده زیاد از رنگ سفید یا روشن در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک برای بزرگ نشان دادن فضای آشپزخانه بسیار موثر می باشد و احساس راحتی بیشتری می کنید. همچنین استفاده از رنگ های براق برای این آشپزخانه ها بهتر است زیرا انعکاس نور در آن ها باعث بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه می شود و به آن عمق می دهد.

در آشپزخانه ها ی کوچک بهتر است کابینت ها یکسره به نظر بیایند و مرزی بین آن ها نباشد. این یکسره بودن فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. درست است که کابینت جزیره ای بیشتر برای فضای بزرگ در نظر گرفته می شود ولی گذاشتن یک کابینت جزیره ای کوچک در آشپزخانه هم می تواند تعداد کابینت ها را افزایش دهد و هم می تواند به عنوان میز کاربرد داشته باشد. در طراحی کابینت آشپزخانه از دستگیره و یراق آلات ظریف استفاده کنید. استفاده از یراق آلات ضخیم برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند و به زیبایی آشپزخانه به شدت لطمه می زند. 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :