طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

پتیه و نقاشی دکوراتیو سقفی و دیواری

به طور حتم اصطلاح و یا عبارت پتینه و یا هنر پتینه کاری را شنیده اید و یا با آثاری از هنر پتینه و نقاشی های رومی در بازسازی و دکوراسیون داخلی برخورد داشته اید ، ولی هنر پتینه به طور تخصصی چیست و برای رسیدن به یک جلوه زیبا در دکوراسیون داخلی به وسیله هنر پتینه باید به چه مواردی توجه داشته باشیم .

هنر پتینه کاری در دکوراسیون داخلی

شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا با چندین سال سابقه در بازسازی و دکوراسیون داخلی از طراحی و تا اجرای کامل و انجام بیش از 180 پروژه موفق در زمینه های مختلف ساختمانی با کاربری های مختلف مانند دکوراسیون منزل ، طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و تجاری و طراحی و اجرای نما با در اختیار داشتن هنرمندان و اکیپ های تخصصی در زمینه هنر پتینه کاری میتواند تضمین کننده رضایت و زیبایی ساختمان شما با استفاده از هنر پتینه کاری باشد .

پتینه و بازسازی ساختمان

آشنایی با پتینه

به طور کلی هنر پتینه کاری در نقاشی ساختمان استفاده میشود و جلوه و نمایی کلاسیک و شاهانه را به دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار شما میبخشد . تاریخچه و ابداع هنر پتینه از معماری رنسانس ایتالیا شروع میشود و معماران ایتالیایی از انواع مختلف سبک های پتینه برای تزیین و دکوراسیون داخلی کاخ ها و مکان های مختلف خود استفاده میکردند . و همین استفاده از پتینه و هنر طلاکاری در کاخ های اروپایی باعث شده است که به یک هنر ارزشمند در دکوراسیون لوکس منازل و یا حتی در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری تبدیل شود . در چندین سال گذشته هم با ارتقای سواد بصری و هنری در کشور در باب دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی هنر پتینه توانسته است جای خود را به خوبی در معماری داخلی ایرانی پیدا کند و طرفداران خاص و متنوع زیادی را به سمت خود بکشاند . البته باید اشاره کنیم که در هنر اصیل ایرانی و مخصوصا دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی از هنر گچ بری و منبت کاری و تزیینات خاص گچی و چوبی در طراحی داخلی خانه ها به طور هنرمندانه ای استفاده میشده است که نمونه های برجسته آن را به وفور میتوان یافت ، از این جهت به هنر گچ بری و منبت کاری اصیل ایرانی اشاره کردیم که برای رسیدن به آن جلوه اصلی و زیبای پتینه که میتواند نمایی کلاسیک و شاهانه را به دکوراسیون داخلی خانه شما ببخشد المان های خاص و کلاسیک گچی و چوبی هستند که پایه هنر پتینه را شکل میدهند و هرچه که گچ بری و منبت کاری زیبا تری داشته باشید به پتینه کاری زیبا تری هم خواهید رسید .

پتینه و طراحی داخلی

اجرای پتینه در دکوراسیون داخلی

برای اجرای مناسب و ماندگار پتینه که بتواند علاوه بر ماندگاری بالا زیبایی و جذابیت خاص خود را داشته باشد ، باید زمینه مناسب و بی نقصی را برای آن آماده کرد برای مثال رنگ زمینه برای پتینه از اهمیت بالایی برخوردار است که رنگ هایی مانند اکرلیک ، روغن و یا پلاستیک میتوانند زمینه مناسبی را برای پتینه ایجاد نمایند البته باید به نوع سبک پتینه ای که در دکوراسیون داخلی خود استفاده میکنید توجه داشته باشید و با توجه به آن از رنگ زمینه مخصوص استفاده نمایید . اگر بخواهیم سبک های هنر پتینه را با هم بررسی کنیم میتوانیم ب شکل کلی به دو سبک اصلی در پتینه اشاره داشته باشیم که پتینه کلاسیک و پتینه مدرن سبک های اصلی و مادر در هنر پتینه و نقاشی های رومی در دکوراسیون داخلی میباشند .

پتینه کلاسیک در دکوراسیون داخلی

در پتینه کاری کلاسیک جلوه و نمای بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی کاملا به فرم کلاسیک و یک دکوراسیون لوکس در می آید . در پتینه کاری کلاسیک رنگ غالب طلایی میباشد ، به خمیر مخصوصی که برای هنر پتینه استفاده میشود رنگ طلایی میبخشند و به طور عام به آن ورقه های طلایی هم گفته میشود ، همچنین مواردی به مانند نقاشی های رومی ، نقاشی های ابر و باد پتینه ای ، طرح های قدیمی و کهنه کاری ، سنگ و یا آجر هم از زیر مجموعه های هنر پتینه کلاسیک در دکوراسیون داخلی محسوب میشوند .

پتینه کاری

مزایای پتینه کاری در دکوراسیون داخلی

علاوه بر زیبایی خاص و منحصر به فردی که پتینه میتواند به بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی ساختمان شما ببخشد و پیشتر هم به آنها اشاره کردیم ، این هنر ظریف دارای مزایای بیشماری میباشد ، با این وجود که هنر پتینه زمان و هزینه بیشتری را نسبت به نقاشی و یا کاغذدیواری برای دکوراسیون داخلی میطلبد ولی مزایای بیشمار آن ، پتینه کاری را بسیار خاص و مورد توجه قرار میدهد که با هم نگاهی داریم به قسمتی از محاسن هنر پتینه کاری :

  • بخشیدن جلوه کلاسیک و با شکوه به دکوراسیون داخلی در مقایسه با دیگر پوشش ها
  • نگهداری و شستشوی آسان آن
  • عدم محدودیت در اجرا و سطوع مختلف مانند دیوار ، چوب ، سقف و ...
  • دارای بیشمار نقش و طرح از نقاشی های رومی تا ابر و باد و ورقه های طلا
  • پوششی مناسب و عالی برای ناهمواری های اجرایی مانند ترک ها ، موج های نقاشی و ...
  • و ...

برآورد قیمت و هزینه در پتینه کاری

همانگونه که میدانیم پتینه کاری از مجموعه هنرهای ظریف و زیرمجموعه نقاشی محسوب میشود به همین دلیل هم است که قیمت اجرای پتینه با توجه به تجربه و تخصص فرد و اکیپ های اجرایی محاسبه میشود . پیشنهاد ما به شما ، همکاری با اکیپ های با تجربه و دارای رزومه قوی در این زمینه میباشد تا با خیال راحت بتوانید بازسازی ساختمان خود را به آنها بسپارید .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
man : sepas
0 0
بسیار عالی و زیبا . مبنای قیمت پتینه کاری و نقاشی رنگ روغن شما به چه صورت هست ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
بستگی به کار و حجم کار داره مبنای ثابتی نداره این موارد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :