طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی

طراحی داخلی تخصص هیرادانا

طراحی داخلی را می توان یکی از جمله کارهای انسانی برای جان بخشی به یک فضا و برقراری ارتباط میان افراد و ساختمان دانست. می توان ادعا نمود که طراحی برای ساخت یک فضا طبق اصول طراحی داخلی یا طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از آن برای انسان ها کاری ابتدایی بوده و قدمت بسیاری دارد. اما طراحی داخلی به این شیوه ای که امروزه وجود دارد هنری نو محسوب می شود. در واقع طراحی داخلی دقیقا مانند معماری ساختمان بوده و تمامی موارد سازه و متریال ها و ... را در بر می گیرد. اما عمده تفاوت آن با معماری این است که طراحی داخلی همانطور که از نام آن مشخص است مختص درون ساختمان ها می باشد.

درواقع معماران و طراحان در طراحی داخلی ساختمان و یا طراحی داخلی منزل تلاش خود را می کنند تا اصول طراحی داخلی را رعایت نموده و فضاها را به گونه ای طراحی کنند که انواع نیازهای فضایی ساختمان با توجه به عملکرد و ماهیتی که دارد پاسخ داده شود و افراد بتوانند بهترین استفاده را از فضاها ببرند. به طور کلی می توان گفت ساخت یک ساختمان به تنهایی نمی تواند منجر به استفاده از آن به شکلی مفید و مناسب شود بلکه با طراحی دکوراسیون داخلی آن توسط مهندسین و طراحان شرکت طراحی داخلی معتبر است که ساختمان تکمیل شده و قابلیت بهره وری را پیدا می کند. بنابراین قبل از هرگونه اجرای دکوراسیون، باید به وسیله نرم افزار های طراحی داخلی و همکاری با یک شرکت طراحی داخلی متبحر و آشنا با تمامی اصول طراحی داخلی، یک طراحی داخلی مدرن یا کلاسیک بینظیر خلق کرد.

طراحی داخلی ساختمان و دکوراسیون منزل هیرادانا متخصص در طراحی معماری داخلی و دکوراسیون پروژه های لوکس ساختمانی 

09125754921 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

امروزه با بیشتر شدن طرفداران زندگی شهری و تبدیل شدن خانه های بزرگ و ویلایی به آپارتمان ها و خانه هایی با متراژ کم، طراحی داخلی از موارد مهم و حائز اهمیت به خصوص در منازل مسکونی شده است. طراحی داخلی به مجموعه ای از کارها که در جهت استفاده بهینه از تمامی بخش های داخلی و یا به ایجاد تغییراتی که در شکل و فرم فضا های داخلی صورت میگیرد گفته میشود که این تغییرات هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر چیدمان و عناصر تشکیل دهنده و حتی نور و رنگ آن ایجاد میشود. هدف از طراحی دکوراسیون داخلی ارائه کردن راه حل هایی جهت سهولت و استفاده بهتر ساکنان است تا با توجه به نوع کاربری ساختمان فضایی مناسب به وجود بیاید. در واقع طراحی داخلی حرفه ای است که در آن محیط های داخلی ساخته شده در چهار چوب سازه ها با استفاده از خلاقیت و تکنیک های ویژه کاربرد و شناسنامه خود را به دست می آورد. بالا بردن سطح آگاهی و کیفیت زندگی ساکنین در غالب زیبایی طلبی راه حل هایی کاربردی هستند. طرح هایی که برای اجرای دکوراسیون منزل ارائه میشود باید پاسخگوی نیاز ها و هماهنگ با آنها انجام شود و اصول و واقعیت هایی که در محیط اطراف وجود دارد را برجسته تر سازد. پروسه ی طراحی داخلی منزل از یک روش و قائده ی دنباله دار پیروی میکند که شامل تحقیق و تجزیه تحلیل باید ها و نباید های پروژه و استفاده از هنر و خلاقیت در جهت رفع احتیاجات و نیازهای کارفرما است که بدین صورت موجب میشود یک پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل با موفقیت به اتمام برسد.                                        

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا با به تکیه بر تیم طراحی و اکیپ های اجرایی با تجربه که به صورت تخصصی در بخش طراحی داخلی خانه و یا اجرای دکوراسیون داخلی خانه در حال فعالیت هستند و با بروز رسانی دایم اطلاعات و مشاوره های در تناسب باا شرایط کار  و ارائه کردن انواع کالا ها و متریال های مورد نیاز شما و احترام گذاشتن به خقوق کارفرمایان خود چه از نظر کیفیت کار و چه از نظر برنامه زمانبندی سعی در جلب رضایت خاطر مشتریان خود را دارد.

ما در شرکت معماری هیرادانا متعهد هستیم که فارغ از هر موضوع راهنمای مناسبی برای حل هرگونه از دغدغه های شما باشیم و این موضوع رسالت اجتماعی برای مجموعه ی بزرگ هیرادانا می باشد 

طراحی-داخلی-1

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا متخصص در زمینه ی طراحی داخلی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل, اداری, تجاری, مسکونی با بیش از 15 سال سابقه


معماری داخلی ساختمان و طراحی دکوراسیون با شرکت معماری هیرادانا

هیرادانا شرکت معماری فعال در زمینه‌ی طراحی داخلی ساختمان برای پروژه ها باشکوه و متفاوات با کاربری های مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری، خدماتی است که مهم ترین اولیت آن مبتنی بر ارزش های معماری و انسان محور خلاقانه همراه با نوآوری و پویایی با ضوابط و استاندارد های معماری است که به سبب برخورداری از طیف وسیعی از پروژه‌های موفقیت آمیز خود، در این زمینه مدعی بوده و تجربه ده ساله از دانش، تجربه و تخصص را دارا می باشد. از چرایی انتخاب هوشمندانه هیرادانا می‌توان به خصوصیات شایسته‌ی آن، اشاره نمود، خصوصیاتی از جمله:

1) خلاقیت در طراحی و تکیه به جدیدترین متدهای روز دنیا:

هیرادانا در طراحی داخلی ساختمان از به روزترین و مدرن‌ترین متریال ها و دیتیل های ظریف در طراحی‌ها بهره برداری می‌کند. با این شرکت دکوراسیون داخلی می‌توانید خاص‌ترین و لوکس‌ترین طراحی‌ها که تاکنون شاهد آنها نبوده‌اید را تجربه کنید که منحصر به سبک ملک اختصاصی خودتان باشد، طراحی هایی خلاقانه و استفاده از تمامی فضاها بصورت بهینه و استاندارد در سبک های مختلف که تمامی پارامترهای زیبایی شناسی و راحتی انسان محور را شامل شود.

2) برخورداری از سابقه‌ی درخشان و طولانی:

یکی دیگر از دلایل محبوبیت و چرایی این انتخاب هوشمندانه و دقیق، توجه به سابقه‌ی درخشان و نام پر آوازه‌ی این شرکت معماری داخلی است. این شرکت پس از خدمات شایسته و پروژه‌های قدرتمند در 10 سال اخیر، به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو، معتبر و توانمند در زمینه‌ی خدمات طراحی داخلی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل شناخته شده است و این برند معتبر ماحصل فعالیت های کارگروهی تمامی مهندسین و همکاران این مجموعه می باشد.

3) برخورداری از پروژه‌های متعدد اجرایی:

از دیگر خصوصیات بارز در این شرکت معماری می‌توان به پروژه‌های بسیار شایسته و موفق اشاره نمود که به بیش از 450 پروژه می‌توان اشاره نمود. این پروژه‌ها در کاربری های متفاوت: دکوراسیون منزل، دکوراسیون اداری، دکوراسیون مغازه، محوطه و لندسکیپ، طراحی ویلا، طراحی نما و ... می باشد. برای بررسی و مشاهده‌ی آنها می‌توانید در قسمت پروژه‌های سایت ، شاهد آنها به صورت کامل باشید.

4) اجرای معماری داخلی بدون واسطه:

اغلب برای اینکه بتوان به یک نتیجه‌ی موفقیت آمیز در این زمینه دست یافت، باید یک همفکری و همچنین یک فعالیت بدون واسطه در پروژه پدید آورید تا منجر به کاهش هزینه های بالاسری و سرعت بالا در عین کیفیت فضای مورد نظر شود. هیرادانا با فعالیت بدون واسطه و مستقیم با تمامی اکیپ‌های فعال جهت طراحی و اجرای بی نقص و بی‌نظیر برای کارفرمایان عزیز خود فراهم نموده است.

5) سرعت بالا:

سرعت در ارائه‌ی طراحی معماری استاندارد، پلان مورد نظر و همچنین سرعت در اجرای طرح از دیگر خصوصیات مهم در این شرکت معماری داخلی به شمار می‌رود. این شرکت با تکیه به اصول اعتقادی و مشتری مداری خود خدمات بی‌نظیر و باکیفیت را در کمترین زمان، عرضه می‌نماید.

6) کار در سه شیفت کاری:

با توجه به خیل عظیم توجه مشتریان به این مجموعه و همچنین فعالیت‌های گسترده‌ی این شرکت طراحی معماری، شاهد کار کارکنان و کادر متخصص و حرفه‌ای این مجموعه در سه شیفت کاری خواهیم بود در صورت نیاز.

با شرکت معماری هیرادانا در تهران، ارومیه، مشهد، تبریز، اصفهان، یزد، زاهدان، شیراز، بندر عباس، اهواز، کیش، قشم، چابهار، کرمانشاه، شمال، بوشهر و سایر شهر های ایران عزیزمان به رویای معماری ساختمانتان دست یابید

ویژگی‌های شرکت طراحی معماری داخلی هیرادانا:

  • قیمت: ( ارائه‌ی پیشنهادات مهندس در قسمت طراحی و اجرایی جهت مدیریت سرمایه مشتریان )
  • کیفیت: ( ارائه‌ی خدمات بسیار مطلوب و با کیفیت به مشتریان که در نهایت گارانتی مجموعه را در بر خواهد داشت )
  • خلاقیت: ( به کارگیری ایده‌های ناب و خلاقانه متناسب با شرایط موجود کارفرمایان محترم )
  • سرعت: ( ارائه‌ی کامل خدمات مورد نیاز پروژه در کوتاهترین زمان بدون پرت زمانی )
  • ضمانت: ( ارائه‌ی ضمانت و گارانتی به مشتریان بعد از تحویل )
  • رزومه: ( برخورداری از رزومه ی کاری بسیار قوی در تمامی سبک های معماری و قابل ارائه ) 

طراحی-داخلی-2

مراحل طراحی داخلی شرکت دکوراسیون هیرادانا کدامند؟!

 بازدید و ارائه مشاوره:

یکی از اصلی‌ترین و مهمترین مراحل دکوراسیون داخلی در شرکت معماری هیرادانا، بازدید و ارائه مشاوره‌های دقیق، هوشمندانه و تخصصی است. مشاوران متخصص و حرفه‌ای این شرکت طراحی داخلی ساختمان، با توجه به هماهنگی های لازم در زمان خاصی به محل مورد نظر مراجعه نموده و اقدام به بازدید محل و بررسی نیاز سنجی های کارفرمایان میکند. در این مرحله، مشاوران اطلاعات کاملی را در زمینه‌ی پروژه کسب نموده و پیشنهادات اولیه به کافرما ارائه می شود.

برآورد هزینه:

بعد از طراحی داخلی و مدارک مهندسی پروژه و تایید کارفرما نسبت به طراحی برآورد هزینه با توجه به خرید متریال‌های مورد نیاز، مصالح کاربردی، متراژ پروژه مورد نظر و مواردی از این قبیل صورت می‌پذیرد.

عقد قرارداد طراحی معماری:

در این مرحله با توجه به متراژ و مسائل پیرامون فضای مورد نظر عقد قرارداد انجام شده و شروع فرآیند طراحی داخلی آغاز میشود. مسائلی از قبیل هزینه ها، مدت زمان و مدارک مهندسی که از طرف شرکت ارائه می شود در موضوع قرار داد طراحی ذکر خواهد شد.

برداشت و رولوه:

در این مرحله، افراد متخصص می‌توانند به خصوصیات مهم در نقشه‌های پلان، جزئیات سازه‌ای، نما، تزئینات، برش‌ها، پلان معکوس و حتی الحاقات نیز پی برده و همچنین وضعیت موجود بنا را برای شروع پروسه ی طراحی دکوراسیون داخلی شروع کنند.

ارائه‌ی پلان‌های دو بعدی:

این پلان‌ها توسط تیم طراحی ترسیم می‌شوند و در قالب آلترناتیو ها مختلف آنالیز میگردد. در این پلان‌ها می‌توان شاهد ایجاد یک درک صحیح از پروژه برای تعریف ریز فضاهای موجود در پروژه ایجاد گردد به طور مثال در دکوراسیون منزل ممکن هست طراحی معماری موجود کامل تغییر پیدا کند.

طراحی-داخلی-3

برگزاری جلسه حضوری جهت بررسی پلان:

در این مرحله از کارفرما دعوت می‌شود تا برای بررسی پلان دو بعدی وارد جلسه‌ی حضوری شود که میتوان به صورت غیر حضوری هم نقشه ها جمع بندی شده ارائه میگردد. معمولا با توجه به فاز مطالعاتی قبل از انجام نقشه های معماری در شرکت معماری آلترناتیو پیشنهادی به تایید کارفرما میرسد.

طراحی سه بعدی به صورت فول HD و فول فرنیش:

در تعریف این مرحله می‌توان گفت که مهمترین بخش در طراحی داخلی ساختمان، مربوط به طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی منزل است. با بهره‌برداری از این طراحی، می‌توان شاهد گستره‌ای از جزئیات و کلیات بود که، عبارتند از: نقشه داخلی ساختمان، تعیین متریال در دکوراسیون داخلی، رنگ بندی مورد استفاده، نور پردازی در کوراسیون منزل، فرم ها، الگو ها، کابینت‌ها، طراحی سقف، کف سازی، نوع مبلمان و اکسسوری ها و .... تمامی این موارد با توجه به بودجه و هزینه‌ی مورد نظر کارفرما با بالاترین کیفیت به صورت کاملا طبیعی تعیین خواهند شد. در صورتی که این طراحی دکوراسیون منزل به صورت فول فرنیش انجام پذیرد، می‌توانید شاهد بسیاری از جزئیات به کار برده شده در طراحی دکوراسیون داخلی بنا نیز باشید. هیرادانا متخصص در طراحی داخلی کلاسیک و طراحی داخلی مدرن می باشد که پروژه های فراوانی را به کارفرمایان خود تقدیم نموده.

برگزاری جلسه جهت بررسی طراحی سه بعدی :

با توجه به اهداف مهم طراحی سه بعدی جهت افزایش راندمان عملکرد و همچنین تاثیر روانی هر چه بهتر بر روی کارفرما برای ایجاد شرایط رفاهی در زندگی شرکت معماری داخلی هیرادانا پس از طراحی سه بعدی به صورت فول HD اقدام به برگزاری جلسه‌ی حضوری می‌نماید. پس از ارائه‌ی اطلاعات مهم به کارفرما و دریافت تایید از کارفرما جهت میزان هزینه و مابقی مسائل ، متخصصین و کاربران، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ارائه‌ی نقشه‌های فاز 2 یا اجرایی:

یکی از بارزترین خصوصیات این نقشه‌ها برخورداری از تفاوت قابل توجه و بارز نسبت به سایر نقشه‌های ارائه شده می‌باشد. در این نقشه‌ها شاهد ارائه تمامی جزئیات اجرایی، اندازه‌ها و ابعاد خواهیم بود. در این نقشه‌ها می‌توانید شاهد بسیاری از پلان‌ها، از جمله: پلان موقعیت، کف سازی، پلان سقف معکوس، وضعیت نما دیوارها از تمامی نقاط، مقاطع طولی و عرضی، بزرگ نمایی برخی از موقعیت‌ها و فضاها، جدول نازک کاری و وال سکشن باشید. در این نقشه‌ها می‌توانید شاهد دقیق‌ترین اندازه‌گیری‌ها و همچنین جزئیات مناسب کار باشید. لذا معمار می‌تواند به راحتی و با رعایت اصول مهم استاندارد، مراحل ساخت و ساز را اجرا کند.

طراحی-داخلی-4

شرکت معماری هیرادانا متعهد است که ضامن سرمایه و زمان شما کارفرمایان گرامی خود در هر نقطه از ایران عزیز باشد 

طراحی داخلی منزل و برآورد هزینه آن:

یکی از مواردی که اغلب طراحی دکوراسیون داخلی منزل را برای گروهی از افراد غیر قابل دستیابی نموده است، در نظر گرفتن هزینه‌های نجومی آن است. آیا شما هم بر این باورید؟! لازم است قبل از هر چیز بدانید که اگر به دنبال یک فرمول خاص برای محاسبه‌ و برآورد هزینه طراحی داخلی منزل خود هستید ، سخت در اشتباهید. زیرا هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که بتواند در محاسبه‌ی میزان هزینه‌ی طراحی معماری ساختمان، شما را همراهی کند. اما شرکت دکوراسیون هیرادانا یک چک لیست منحصر بفرد و خاص را به شما ارائه می‌کند تا از این طریق بتوانید به یک برآورد ایده‌آل هزینه‌ها در طراحی داخلی منزل ، دست یابید. با پاسخ به سوالات این چک لیست می‌توانید تا حدودی از هزینه‌های این طراحی مطلع گردید.

کدام بخش از ساختمان و یا منزل شما نیازمند طراحی دکوراسیون داخلی است؟

طراحی داخلی کلاسیک یا طراحی داخلی مدرن؟

کدام بخش در طراحی دکوراسیون منزل شما نیازمند بازسازی و استفاده از مصالح ساختمانی می‌باشد؟

کیفیت مورد استفاده در تجهیزات اولیه در چه درجه‌ای قرار دارد؟

تهیه تجهیزات مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی، از طریق شخص تامین می‌شود و یا از طریق پیمانکار؟

نحوه پرداخت دستمزد به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ (ساعتی و یا متر مربع)

متراژ مورد نظر برای معماری ساختمان چقدر است؟

از کدام خدمات شرکت معماری (مانند: مشاوره، طراحی و غیره) بهره‌برداری شده است؟

تعداد افراد فعال در زمینه‌ی طراحی دکوراسیون داخلی، چند نفر هستند و از چه تخصص‌هایی برخوردارند؟

پس از پاسخ به این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر، می‌توانید به مواردی از قبیل:

موقعیت منطقه‌ای پروژه

شرایط منطقه‌ای از لحاظ وجود امکانات

نوع قرارداد

طراحی مناسب (ساده یا پیچیده)

نیز توجه نمایید تا در تعیین هزینه‌ی پروژه، اقدامات هوشمندانه‌ای را بکار ببندید. به صروت کلی هزینه ی طراحی داخلی توسط شرکت های مختلف متفاوت محاسبه می شود ممکن است برخی از شرکت ها بستگی به کیفیت کار و رزومه ی خود مبلغی دریافت نکنند یا همراه با اجرا قرار داد منعقد کنند ممکن است برخی شرکت ها باتوجه به سیاست های درون سازمانی خود مبالغ مختلفی را در بخش طراحی دکوراسیون داخلی دریافت نمایند.

طراحی-داخلی-5

آرزوی ما ایجاد محیطی است زیبا، خاص و آرام که با استفاده از وسایل هماهنگ با کاربری شما به وجود آمده و همچنین امکان استفاده بهینه از تمامی فضا ها وجود داشته باشد تا آسایش، راحتی و بازدهی در محیط کار و یا زندگی شما افزایش پیدا کند.

ما با ارائه کردن تصاویر سه بعدی این امکان را برای شما به وجود می آوریم که فضای خیالی در ذهن خود را قبل از اینکه اجرا شود مشاهده کنید تا در صورت عدم تایید شما اصلاحات صورت بگیرد و از اتلاف هزینه ها جلوگیری شود.

مطابق با تعریفی که در لغت نامه آکسفورد درج شده است می توان دکوراسیون را اینگونه تعریف کرد:

“طراحی هایی که به صورت هماهنگ سازی شده برای جلوه گر شدن کلیه اثاثیه و مبلمان در یک محیط خاص با استفاده از رنگ ها و متریال های مختلف”

به این ترتیب همه افراد زمانی که برای چیدمان منزل یا محل کار خود فکر میکنند و برنامه ریزی میکنند نقش یک دکوراتور را ایفا می کنند. با این حال باید این را هم در نظر گرفت که دکوراسیون و طراحی داخلی مثل دیگر هنرها دارای سبک، اصول خاص و ایده های مختلفی است که طبق ذوق و سلیقه و نیازهای ساکنان قابل انعطاف و تغییر است.

شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا با در اختیار گرفتن انواع شیشه، کاغذ دیواری، پارکت، پرده، کرکره، رنگ، چوب و ... نمایشی از تناسبات و ترکیب صحیح در مقابل چشمان شما قرار می دهد تا محیطی که همیشه در تصور خود داشتید را به طور واقعی ببینید و بهره ببرید.

طراحی-داخلی-6

طراحی داخلی

طراحی داخلی امروزه به صورت یک حرفه تخصصی و هنری در دنیای صنعتی شناخته شده است که با هدف بهینه سازی بخش های داخلی ساختمان که برای فعالیت های روزمره کاری و زندگی خانوادگی صورت می پذیرد.

طراحی داخلی چیست ؟

بخش بسیاری از زندگی روزمره و عمر ما در بخش های داخلی یک ساختمان سپری میشود که این فضا ها بایستی محیطی را ایجاد کنند که توانایی پاسخگویی به نیازهای اساسی ما را داشته باشد چرا که بخش اعظم فعالیت هایی که انجام میدهیم در بخش داخلی ساختمان ها شکل میگیرد.

همچنین روح بنا از قسمت فضاهای داخلی ساختمان شکل میگیرد پس بنابر این کیفیتی که در دکوراسیون داخلی ساختمان وجود دارد به طور مستقیم بر نحوه فعالیت افراد تاثیر گذار است و همچنین به نوعی در نوع نگرش و یا تفکر و شخصیت افراد دست میبرد.

به این صورت هدف از انجام طراحی دکوراسیون لوکس بهبود بخشیدن به عملکرد و کارایی فیزیکی و روانی فضاهای داخلی در جهت آسان کردن زندگی است. فضاهای معماری که بدون اصول طراحی دکوراسیون داخلی ساخته میشوند یا قابلیت استفاده ندارند یا در صورت استفاده شدن نیز کارایی لازم را ندارند.

مبحث طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی تقریبا تمامی قشرهای جامعه را در بر میگیرد و تاثیراتی که در زندگی آنها میگذارد کاملا قابل ملاحظه است. بر خلاف تصور برخی از افراد طراحی داخلی به هیچ عنوان به خانه های اعیان نشین محصور نمیشود بلکه برای تمامی سطح های جامعه لازم و مفید است به این صورت که هنگامی که قصد داریم یک بازسازی آپارتمان 50 -60 متری را برای یک زندگی راحت اماده کنیم باید حتما از اصول طراحی داخلی مسکونی استفاده کنیم تا بتوانیم نهایت بهینه سازی را در تک تک فضاها داشته باشیم که در نهایت در یک خانه کوچک بهترین امکانات را فراهم سازیم.

طراحی-داخلی-7

طراحی داخلی با روح و روان افراد سر و کار دارد پس برای رسیدن به یک طرح جامع و اصولی باید روحیات استفاده کنندگان از فضا را در نظر گرفت و بخش های داخلی را به گونه ای تقسیم کرد تا نهایت آسایش برای ساکنان فراهم شود به طور مثال جدا کردن بخش های خصوصی و عمومی از یکدیگر است یک گام بزرگ و اساسی در ایجاد آسایش خانواده است. پس به این ترتیب هدفی را که طراحی داخلی آن را نشانه میرود ابتدا کاربرد فضا است و سپس تاثیری که انتظار داریم محیط بر ما بگذارد.

طراحی داخلی مدرن و یا کلاسیک ابزار های گوناگونی مانند فرم، نور، بافت،  رنگ، سقف، کف و دیوار و بسیاری موارد را در اختیار دارد که باید به گونه ای خاص و مناسب با یکدیگر ترکیب شوند تا حس خوشایندی را در بیننده ایجاد کنند.

به طور کلی طراحی داخلی حد فاصلی است میان مهندسی معماری و هنر طراحی ساختمان مدرن و یا کلاسیک که به این شکل میتواند شامل ساختارهای کاربردی و فنی بخش مهندسی و همچنین جنبه های بصری و تجسمی و زیبایی شناسی بخش هنری بشود بنابراین طراحی فضا داخلی بیشتر میل به سمت هنرهای تجسمی دارد که با این حساب یک طراح داخلی خوب باید تا حدودی با اصول و مبانی طراحی تجسمی آشنا باشد و مبادی سواد بصری را بداند.

طراحی-داخلی-8

عوامل موثر در هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی:

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره نمودیم، عوامل بسیار زیادی در هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی  ساختمان تاثیرگذار هستند. گاها اغلب افراد بر این باورند که طراحی دکوراسیون منزل و طراحی داخلی ساختمان، هزینه‌های بسیار زیادی را برای آنها به همراه خواهد داشت. اما با دریافت راهنمایی و مشاوره از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه، می‌‌توانند علاوه بر برخورداری از یک طراحی دکوراسیون منزل فوق العاده و لوکس هزینه مقرون به صرفه و ایده آلی را نیز تجربه نمایند. از جمله عوامل موثر در هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می‌توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

سبک طراحی: امروزه شاهد انواع سبک‌های جذاب و لوکس برای طراحی و دیزاین داخلی هستیم. آیا شما نیز از سبک خاصی در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنید؟ طراحی داخلی مدرن یا طراحی داخلی کلاسیک تاثیر فراوانی از بابت قیمت و حجم کار میتواند داشته باشد.

کاربری ملک: هدف از طراحی ملک شما چیست؟ ملک‌ها با توجه به نوع کاربری مانند: مسکونی، اداری، ویلایی، تجاری و یا خدماتی طراحی‌های داخلی متفاوتی را در بر خواهند داشت. هر کدام از آنها هزینه‌ی طراحی خاصی را در بر دارند.

متراژ: همانطور که می‌دانید با افزایش متراژ، شاهد افزایش هزینه نیز خواهیم بود. لذا تعیین متراژ و افزایش یا کاهش آن، تاثیر مستقیمی بر روی هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دارد.

نوع پلان: طراحان با تکیه به نوع سازه، اقدام به ارائه‌ی پلان‌های خاصی می‌نمایند. هر کدام از پلان‌های عرضه شده، در بر دارنده‌ی هزینه‌ی خاصی برای کاربران است. برای کسب اطلاع از هزینه‌ی پلان‌های مختلف، می‌توانید از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص در هیرادانا استفاده کنید.

میزان تخریب و حجم: از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون منزل، حجم تخریب و میزان آن است. هر چه این میزان افزایش یابد، متقابلا هزینه‌ی طراحی و اجرا نیز افزایش خواهد یافت.

کیفیت متریال تولیدیاگر طرفدار استفاده از متریال‌های درجه یک و بسیار مرغوب در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان هستید، هزینه‌ی بیشتری را برای این پروژه در نظر بگیرید. در این انتخاب می‌توانید شاهد افزایش و یا کاهش 10 الی 100 درصدی هزینه‌ها باشید.

تعداد نفرات ساکن در ملک: بررسی کنید که تعداد نفرات ساکن در یک ملک که مورد بازسازی و یا طراحی داخلی قرار گرفته است، چند نفر می‌باشد. تامین رفاه و ایجاد امنیت آنها، از جمله مهمترین فعالیت‌های یک کاربر به شمار می‌رود.

نیازهای اصلی کارفرما: باتوجه به نیازهای اصلی کارفرما برای برخورداری از یک بازسازی و دکوراسیون منزل ایده‌آل و ناب، بسیار مهم و ضروری است. برخی از این نیازها، هزینه‌های مختلفی را برای کاربر در بر خواهد داشت.

طراحی-داخلی-9

انواع سبک‌ها در طراحی داخلی و بازسازی ساختمان:

حال که در هر زمینه‌ای می‌توانیم شاهد پیشرفت جوامع بشری باشیم، هرگز دور از ذهن نیست که همین افراد خلاق و توانمند، سبک‌های متفاوتی را برای طراحی داخلی ساختمان در نظر بگیرند. امروزه بسیاری از افراد، دکوراسیون داخلی منزل خود را بر اساس این سبک‌های طراحی، دیزاین نموده و از جذابیت آن، لذت می‌برند. از جمله انواع این سبک‌های خاص و ایده‌آل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی داخلی مدرن:

به جرات می‌توان گفت که: یکی از محبوبترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون داخلی مدرن است. امروزه که با خیل عظیمی از خانه‌های کوچک مواجه هستیم، انتخاب سبک دکوراسیون مدرن بسی هوشمندانه و دقیق است. یکی از مهمترین خصوصیات این دکوراسیون‌ها، سادگی و استفاده از طرح‌های هندسی که از خطوط ثابت برخوردار بوده، می‌باشد. اغلب وسایل به کار برده شده در این سبک طراحی داخلی، کاربردی بوده و موارد غیر کاربردی در این چیدمان وجود ندارد. نظم و سادگی در این سبک از بازسازی و دکوراسیون داخلی، توجه بسیاری از مخاطبان را به سمت خود جلب نموده است. از دیگر خصوصیات این سبک می‌توان به ترکیب رنگ ملایم آن اشاره نمود. اغلب استفاده از تک رنگ در طراحی داخلی مدرن، بسیار رایج است. در دکوراسیون مدرن از نورپردازی مخفی، تابلوهای مدرن و خاص، فلزات کروم و استیل، پرده‌های روشن، آینه‌های بزرگ و ... بهره برداری می‌شود. 

طراحی-داخلی-10

طراحی داخلی کلاسیک:

از دیگر سبک‌های خاص برای معماری داخلی ساختمان، می‌توان به سبک طراحی داخلی کلاسیک اشاره کرد. با استفاده از دکوراسیون کلاسیک در طراحی معماری، همواره برگ برنده را در دست خواهید داشت. با انتخاب این سبک هیچگاه از مد خارج نخواهید شد. این سبک معماری داخلی از جمله سبک‌های ظریف، دکوراسیون لوکس، اشرافی و سلطنتی است که چشم‌ها را به سمت خود خیره می‌کند. در این سبک از دانش تقارن، تعادل، دقت و ظرافت بهره برداری شده است. بر خلاف سبک طراحی داخلی مدرن در این سبک به جزئیات بسیار توجه می‌شود. در یک فضای دکوراسیون کلاسیک می‌توان شاهد ستون‌های بلند، دیوارها و پرده‌های بلند، لوسترهای درخشان و جذاب، خودنمایی نور و آینه و ... بود. ترکیب رنگ به کار برده شده در این سبک، رنگ‌های آرامش بخشی همچون: بژ، کرم، نقره‌ای، طلایی و ... است. طراحی داخلی کلاسیک معمولا برای متراژهای بالا 150 متر پیشنهاد میکنیم.

طراحی-داخلی-11

طراحی داخلی نئو کلاسیک:

از این سبک بیشتر در منازل ویلایی و بسیار بزرگ استفاده می‌شود. در این سبک شاهد خودنمایی سبک دکوراسیون کلاسیک به روش مدرن خواهیم بود. در این سبک بسیاری از وسایل شیک و زیبا و در عین حال کاربردی خواهیم بود. طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک معمولا برای متراژهای بالا 100 متر به بالا پیشنهاد میکنیم. 

طراحی-داخلی-12

سبک آرت دکو در طراحی داخلی:

در این سبک خاص از ویژگی‎‌هایی مانند: نقاشی‌های دیواری، شمایل نگاری، فلزکاری، اشکال هندسی، استفاده از خطوط زیگزاگ، مجسمه، درون مایه‌های اساطیری و ... بهره برداری شده است. اغلب از این سبک برای طراحی معماری ساختمان بهره برداری می‌نمایند. 

طراحی دکوراسیون داخلی روستیک:

یکی از مهمترین ویژگی‌های این سبک، سادگی و روستایی بودن آن است. اغلب در این سبک از سازه‌های روستایی و چوب‌های جنگلی و مصالح بومی بهره برداری می‌شود. با استفاده از این سبک، طبیعت را به دکوراسیون منزل خود دعوت کرده‌اید. پویایی و خاص بودن این سبک طراحی از ویژگی ها بارز آن می باشد.

طراحی داخلی عربی:

در این سبک می‌توان شاهد یک ترکیب کارآمد از انواع سبک‌های انتقالی مدرنیسم با سبک‌های اسلامی، مدیترانه‌ای و ... بود. بیان تعالی و بزرگی معماری اسلامی، یکی از مهمترین مشخصه‌های این سبک به شمار می‌رود. استفاده از رواق ها و قوس های معماری همراه با متریال های چوب، آجر و نقوش اسلیمی به هر چه بهتر این سبک معماری کمک شایان میکند.

طراحی-داخلی-13

معماری داخلی ایرانی:

در این سبک دکوراسیون می‌توان شاهد حس زیبایی با ترکیب عناصر مهم از جمله آب، نور و رنگ بود. معماری ساختمان در سبک‌های ایرانی به اندازه‌ای چشم نواز و خیره کننده است که همچنان با محبوبیت بسیار زیادی از سوی مخاطبین مواجه است البته اگر عناصر به خوبی کنار هم چیده شود. 

طراحی-داخلی-14

تفاوت‌ های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی:

منظور از طراحی داخلی: غالبا از این طراحی داخلی به عنوان یک هنر و همچنین دانش درک رفتار افراد برای خلق فضاهای مناسب در یک ساختمان، یاد می‌شود.

منظور از دکوراسیون داخلی: زمانی که افراد با استفاده از تجهیزات خاص و یا عناصر تزیینی اقدام به آراستن و تجهیز کردن یک فضا می‌کنند تا به یک زیبایی چشم نواز، خیره کننده و ایده‌آل دست یابند، از طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهره برداری نموده‌اند.

حال که به مفهوم کلی از این طراحی‌ها دست یافتیم، می‌توانیم تفاوت‌های آنها را بهتر درک کرده و انتخاب دقیق‌تر برای برخورداری از مزایای بهتر را تجربه کنیم. از جمله تفاوت‌های آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با یک تخصص و حرفه مواجه هستیم که حتما نیاز به مطالعه، شناخت رنگ، شناخت روش‌های استفاده از برنامه‌ریزی‌های دقیق، شناخت برنامه ترسیم، شناخت پارچه‌ها، شناخت متدهای مناسب طراحی با رایانه و ... خواهد داشت. این افراد حرفه‌ای و متخصص، اغلب در طراحی معماری ساختمان و همچنین طراحی‌های داخلی فعالیت می‌نمایند. کاربران در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فقط با سطح ظاهر یک فضای خاص سر و کار دارند.

2) بازسازی و طراحی داخلی از جمله مشاغلی است که در زیر مجموعه معماری قرار گرفته است. در این طراحی هدف اصلی افراد، تمرکز بر اصول مهم طراحی حرفه‌ای و تخصصی معماری است. فعالیت این افراد در خلق فرم‌ها و فضاهای داخلی جذاب، کاربردی و منحصر بفرد است. در طراحی دکوراسیون منزل، دکوراتورها صرفا فقط وظیفه چیدمان و ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه برای استفاده از وسایل تزیینی خاص را بدون تکیه و رعایت قواعد مهندسی و معماری، انجام می‌دهند.

3) در طراحی دکوراسیون داخلی نیازی به عملیات بازسازی نیست و شما با تغییر چیدمان و یا اضافه کردن برخی از اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی، می‌توانید این طراحی را به بهترین نحو ایجاد کنید. اما در طراحی داخلی باید این نکته را مد نظر قرار دهید که برای یک تغییر در طراحی فضای خود، نیاز به بازسازی و یا به اصطلاح دیگر معماری کل عناصر اصلی که شامل کف سقف و دیوارها هست خواهید داشت.

طراحی-داخلی-15

راهکار داشتن طراحی دکوراسیون داخلی لوکس:

برای اینکه بتوان از یک طراحی دکوراسیون داخلی ایده‌آل که فضای مورد نظر شما را برای بهتر زندگی کردن، انعطاف‌پذی بیشتر، رقابتی‌تر و دوست‌ داشتنی‌تر می‌نماید، استفاده از یک پلت فرم حرفه‌ای و یا بین المللی خواهد بود. ایده‌ی برخورداری از یک طراحی لوکس، می‌تواند در بین افراد متفاوت باشد. در یک پلت فرم حرفه‌ای برای برخورداری از طراحی دکوراسیون داخلی شیک، شاهد نکات کلیدی زیر هستیم:

1) همانطور که ذکر کردیم طراحی دکوراسیون لوکس، از فردی به فرد دیگر متغیر است. اما اگر بخواهیم به چیز مشترکی در بین این افراد اشاره کنیم، می‌توانیم به عدم به هم ریختگی در طراحی لوکس و جذاب آنها اشاره کنیم. کابل‌ وسایل الکترونیکی خود را مدیریت کنید. سیم‌های قابل مشاهده را با استفاده از وسایل مناسب، سازماندهی کنید. از روش‌های مناسب برای جلوگیری از بهم ریختگی، استفاده کنید.

2) چقدر به طراحی شخصی احترام می‌گذارید؟!؟ انتخاب محصولات سفارشی از جمله: مبلمان سفارشی، پرده سفارشی، تابلو سفارشی و غیره می‌توانند شما را در خلق یک فضای لوکس و منحصر به فرد همراهی کنند. با انتخاب کالاهای سفارشی جذاب برای دکوراسیون مدرن یا دکوراسیون کلاسیک نه تنها می‌توانید بالاترین کیفیت را تجربه نمایید، بلکه می‌توانید از نظر ظرافت، راحتی، جذابیت و زیبایی، بهترین گزینه را لمس کنید. یکی از پیشنهادات طراحی دکوراسیون داخلی حرفه‌ای و متخصص، تشویق مشتریان برای انتخاب چند قطعه (که شخصیت آنها را منعکس می‌کند) است . مهم نیست که سلیقه مشتریان چیست؟!؟ مهم شخصی کردن فضای لوکس و منحصر به فرد شما است. نورپردازی، مجسمه، نقاشی و غیره هرکدام میتوانند به نوعی منعکس کننده‌ی شخصیت برجسته‌ی شما باشند.

3) بهترین خانه‌های لوکس از فضای داخلی پر نور و روشنی برخوردار هستند. اگر به دنبال ایجاد یک فضای بزرگتر از آنچه که دارید، هستید از کلیدهای روشنایی بیشتری استفاده کنید. استفاده از انواع لوسترهای مدرن، آینه‌های تزیینی بزرگ و جذاب، دیوارکوب‌های منحصر بفرد و غیره که بتوانند نقش بسزای در انعکاس نور داشته باشند، بسیار هوشمندانه بوده و یک اثر هنری خارق العاده را در بر خواهد داشت.

4) از بازی کردن با رنگ‌ها لذت ببرید. آیا بهترین رنگ‌ها برای دیزاین فضاهای لوکس مدرن یا کلاسیک را می‌شناسید! در انتخاب رنگ، ذهن خود را آزاد بگذارید. هر رنگ القا کننده ارتباط خاصی است که می‌تواند محیط و فضای دلنشینی را برای مخاطب در بر داشته باشد.

اما پلتفرم مناسب شما برای برخورداری از یک طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ آیا در این زمینه نیازمند کمک و یا استفاده از یک ایده‌ی ناب هستید؟ راهکارهای مناسب برای برخورداری از یک دکوراسیون کلاسیک، مدرن و شیک، به همین جا ختم نمی‌شود. چه بسا که با راهنمایی‌های دریافتی از سوی افراد شایسته و کاربلد، شاهد خلق بهترین‌ها و بی‌نظیرترین‌ها بوده‌ایم.

طراحی-داخلی-16

انواع طراحی دکوراسیون داخلی:

اما در طراحی معماری داخلی نیز می‌توانیم شما را با دسته بندی‌های مختلفی مواجه کنیم که هر کدام از آنها با توجه به دسته‌ی قرارگیری، مورد برنامه‌ریزی، طراحی پلان و اجرا قرار خواهند گرفت. در ادامه به انواع آن اشاره می‌کنیم:

1) طراحی داخلی ساختمان:

این طراحی خود دارای زیر مجموعه‌های بسیار زیادی است که هر کدام از آنها می‌توانند در جذابیت و زیبایی طراحی معماری ساختمانی، نقش چشمگیری داشته باشند. از جمله زیر مجموعه‌های این نوع از طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان به:

طراحی ورودی ساختمان

طراحی لابی ساختمان

طراحی پارکینگ و مشاعات ساختمان

طراحی راه پله

اشاره نمود. هر کدام از این موارد با توجه به بهترین و جذاب‌ترین متد روز دنیا، طراحی و اجرا خواهند شد . امروزه شاهد بسیاری از طرح‌های فوق العاده و درخشان هستیم که یک ساختمان را بسیار خاص و منحصر بفرد می‌کند. 

طراحی-داخلی-17

2) طراحی دکوراسیون منزل :

از دیگر انواع طراحی دکوراسیون داخلی، می‌توان به طراحی دکوراسیون منزل اشاره کرد که خود دارای طیف وسیعی از زیر مجموعه‌های تاثیرگذار و خاص می‌‌باشد. در ادامه به ذکر این زیر مجموعه هیجان انگیز می‌پردازیم تا شما با آگاهی بیشتری اقدام به بهره برداری مفید از طراحی معماری داخلی نمایید.

الف) دکوراسیون آشپزخانه: در این محیط می‌توان به دکور انواع کابینت‌ها، استفاده از خلاقیت در قاب بندی پنجره‌ها، سرامیک‌های بین کابینتی، ایجاد فضای ایده‌آل و خاص برای قرارگیری میز کانتر، استفاده از جذاب‌ترین پوشش‌ها از جمله: کناف، کشسان و ... برای پوشش سقف آشپزخانه و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

ب) دکوراسیون اتاق خواب : در دکوراسیون اتاق خواب نیز می‌توان شاهد بسیاری از طراحی‌های خاص و مدرن بود که هر کدام می‌توانند به نوعی بیانگر یک طراحی خارق العاده و ناب باشند. از جمله انواع آنها می‌توان به دکوراسیون اتاق مستر، دکوراسیون اتاق کار، دکوراسیون اتاق لباس، دکوراسیون اتاق دخترانه، دکوراسیون اتاق پسرانه و ... اشاره کرد.

ج) دکوراسیون پذیرایی و نشیمن: یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین دکوراسیون‌ها مربوط به قسمت پذیرایی و نشیمن منزل است. تصور کنید که از یک تی وی وال بی‌نظیر و خاص در نشیمن منزل استفاده کنید. همچنین با استفاده از پوشش‌های خاص مانند پارکت، سرامیک، لمینت و غیره برای کف و یا استفاده از مدرن‌ترین طراحی‌های داخلی برای پوشش سقف و یا استفاده از پارچه‌های مدرن و خاص برای پوشش دیوارها و ... می‌توانید جذاب‌ترین دکوراسیون منزل را در بر داشته باشید.

د) دکوراسیون سالن غذاخوری: استفاده از بهترین متد طراحی برای زیباسازی دیوارهای سالن غذاخوری مانند: استفاده از گچ بری‌های کلاسیک، آینه کاری‌های ظریف و خاص و همچنین استفاده از نورپردازی‌های ایده‌آل و ... می‌تواند دکوراسیون متفاوت و بی‌نظیری را برای شما به همراه داشته باشد.

ه) سرویس بهداشتی: از دیگر دکوراسیون‌های خاص که همواره سرشار از ایده‌های ناب و کاربردی بوده است، سرویس بهداشتی می‌باشد. استفاده از جکوزی، توالت فرنگی، کابین دوش و ... از جمله بهترین و جذاب‌ترین فاکتورهای دکوراسیون سرویس بهداشتی به شمار می‌روند در کنار متریال های نوینی از جمله ترموود سرامیک های اسلب همراه با نور پردازی های جذاب و باشکوه.

طراحی-داخلی-18

3) طراحی دکوراسیون اداری:

از دیگر انواع طراحی داخلی، می‌توان به طراحی ساختمان اداری اشاره نمود. در دکوراسیون اداری نیز می‌توان شاهد طراحی بسیاری از فضاهای خاص با ویژگی‌های متفاوت بود. استفاده از نورپردازی‌ های مناسب و ایده‌آل، در نظر گرفتن نظم با استفاده از تفکرات هوشمندانه برای پنهان سازی کابل‌ها و سیم‌ها متناسب با نوع کاربری و تعداد یوزرهای موجود در فضای اداری، استفاده از شلف‌های دیواری ایده‌آل و مناسب با هر فضای اداری، استفاده از ترکیب رنگ‌ های هوشمندانه برای کاهش خستگی و افزایش راندمان کاری کارکنان، ایجاد فضای ایده‌آل برای رفع خستگی (مانند ایجاد یک فضای سبز و جذاب) و ... می‌توانند تاثیر بسزایی بر روی طراحی دکوراسیون اداری خاص و کاربردی شما داشته باشند. معماری داخلی اداری دارای ضوابط و استاندارد های زیادی هست که کاملا متفاوت است از سایر فضاها و احتیاج به تخصص و اشراف کامل دارد. شرکت دکوراسیون هیرادانا افتخار همکاری با بسیاری از شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی را دارا می باشد.

طراحی-داخلی-19

4) طراحی دکوراسیون مغازه:

اغلب در طراحی دکوراسیون مغازه از طراحی‌ها و ایده‌های خلاقانه‌ای بهره برداری می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود جلب نماید و در کسب و کار واحد های تجاری بسیار تاثیر گذار می باشد. در این صورت علاوه بر برخورداری از مزایای رقابتی قابل توجه، می‌توانید از موفقیت‌های پی در پی نیز لذت ببرید. اولین و مهمترین چیز در هر فعالیت تجاری، برخورداری از یک دکوراسیون منظم، ایده‌آل و چشم گیر است. با هیرادانا می‌توانید بهترین دکوراسیون تجاری را تجربه کنید. در طراحی دکوراسیون مغازه باید به فاکتورهای بسیار مهمی از جمله متریال‌های بسیار مرغوب و باکیفیت ، نحوه‌ی صحیح و ایده‌آل قرارگیری ستون‌ها، محل قرار گرفتن ویترین‌ها و ... توجه نمود. 

طراحی-داخلی-20

 5) طراحی دکوراسیون ویلا :

در طراحی دکوراسیون ویلا از زیر مجموعه طراحی داخلی، می‌توانید هیجان انگیز‌ترین و متفاوت‌ترین دکوراسیون‌ها را مشاهده کنید. در این طراحی از بهترین کارکردهای روانی و فیزیکی بهره برداری می‌شود تا یک محیط آرامش بخش و سرپناه امن و جذاب خلق شود. در طراحی این نوع از دکوراسیون‌‎ داخلی ساختمان، می‌توان شاهد انواع نورپردازی‌ های خارق العاده و هیجان انگیز، سقف‌های جذاب با استفاده از گچ‌بری‌های ویژه که نظر هر بیننده‌ای را به سمت خود جلب می‌کند، افزایش جذابیت ظاهری ستون‌ها، انتخاب ایده‌های تکرار نشدنی در ساخت راه پله، استخر و ... بود که هر کدام با توجه به نیاز مشتری و همچنین ابعاد ویلا و بسیاری از المان‌های دیگر تعیین و برنامه ریزی خواهند شد. معمولا در طراحی ویلا میتوان از فرم ها و الگو های بسیار باشکوه و منحصر به فردی استفاده کرد طراحی ویلا کلاسیک یا ویلا مدرن هر کدام ویژگی ها تخصصی خود را دارد که توسط یک شرکت معماری مناسب می بایست به شما اعلام گردد.

طراحی-داخلی-21

استانداردها و ضوابط طراحی داخلی ساختمان:

گاهی برخی از ضوابط و استانداردها در طراحی معماری ساختمان، نادیده گرفته می‌شوند. اما پس از استفاده از ساختمان و یا منزل، حتما به اهمیت استفاده از آنها پی خواهید برد. برای نمونه در نظر بگیرید که یک پارکینگ بدون توجه به ضوابط خاص و استانداردهایی مانند ابعاد مناسب، طراحی و اجرا شده است. آیا قابلیت استفاده‌ی مطلوب را در بر خواهد داشت؟ یکی از وظایف بسیار مهم معماران و طراحان داخلی، در نظر گرفتن و توجه به این استانداردها و ضوابط خاص است. در نظر گرفتن برخی از فاکتورهای مهم برای زندگی مطلوب، از جمله:

  • تهویه هوای مناسب
  • برخورداری از دمای ایده‌آل
  • نور مناسب و کفی
  • ابعاد استاندارد برای کاربری‌های متفاوت

و غیره برای یک طراحی ایده‌آل و منحصر بفرد داخلی، بسی مهم و ضروری است. این موضوع امکان‌پذیر نیست مگر با تکیه به اصول، ضوابط و استانداردها و از همه مهتر تجربه برای طراحی معماری ساختمان. برخی از این ضوابط و استانداردها عبارتند از:

قرارگیری کف سرویس بهداشتی در فاصله‌ای 5 تا 10 سانتی متری با کف منزل

عدم برخورداری پارکینگ از ارتفاع زیر 2 متر

برخورداری ورودی و خروجی درب پارکینگ از عرض 3 متر

حداقل مساحت آشپزخانه در یک منزل باید 10 درصد از مساحت کل منزل را در بر داشته باشد.

طراحی-داخلی-22

رنگ بندی در طراحی دکوراسیون داخلی و تاثیرات و خواص رنگ‌ها:

قرمز: یکی از رنگ‌ها برتر در دکوراسیون داخلی، رنگ قرمز است. این رنگ، هیجان برانگیز، قدرت طلب، گرما بخش، پرخطر و اشتیاق برانگیز می‌باشد که رده سنی خاصی را در بر نخواهد داشت. استفاده از این رنگ در طراحی داخلی ساختمان، بسیار جسورانه خواهد بود. استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون منزل بسیار تحریک کننده و اشتها آور نیز خواهد بود. اما بهره برداری از آن برای کلیه فضای خانه هرگز پیشنهاد نمی‌شود.

زرد: از این رنگ به عنوان شادترین رنگ در طراحی داخلی ساختمان یاد شده است. این رنگ در بر دارنده‌ی هوشیاری، خوش بینی، شادی و ثروت است. این ترکیب رنگی، گرایش افراد به فعالیت بیشتر در طول روز را افزایش خواهد داد. این رنگ گرم است و به نوعی گرما بخش روابط نیز به شمار می‌رود.

آبی: با شنیدن نام آبی کلماتی از قبیل: آرامش، وسعت، انعطاف پذیری، امید و اعتقاد در ذهن ما پر رنگ می‌شوند. با این رنگ می‌توان شاهد افزایش وفاداری، اعتماد، هماهنگی، سردی و ... بود. استفاده از این رنگ در بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل، آرامش بیشتر را برای مخاطب به همراه خواهد داشت.

سبز: این رنگ از اثرات آرامش بخش و با طراوتی برخوردار است که سکوت، صلح، صداقت، رضایت، زیبایی، سخاوت، رشد و اعتقاد را به همراه دارد. با انتخاب این رنگ برای دکوراسیون منزل و یا اتاق خود، سیستم گردش خون خود را تنظیم کنید و به آرام سازی ذهن خود کمک نمایید.

نارنجی: با انتخاب این رنگ می‌توانید شجاعت، قدرت، تعادل، شادی و گرمی را لمس کرده و از خلاقیت و امنیت در کنار شادی بهره مند گردید.

طراحی-داخلی-23

پرسش و پاسخ‌های رایج در طراحی دکوراسیون داخلی:

فعالیت شرکت معماری هیرادانا در چه زمینه‌هایی است؟!

شما در شرکت هیرادانا می‌توانید تمامی خدمات مربوط به طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون منزل و ... را از صفر تا صد دریافت نمایید. در این مجموعه شاهد ارائه‌ی خدمات شایسته و برتر در زمینه دکوراسیون داخلی، طراحی نما، دکوراسیون اداری، بازسازی ساختمان، طراحی ویلا در سبک های معماری کلاسیک و معماری مدرن همراه با نظارت و اجرا و پشتیبانی کامل خواهید بود.

سبک مناسب پیشنهادی متخصصین شما برای دکوراسیون منزل چیست؟

امروزه شاهد انواع سبک‌های دکوراسیون هستیم که انتخاب و اجرای آنها با توجه به اصول مهمی انجام می‌پذیرد. برای انتخاب شایسته‌ی سبک مناسب دکوراسیون داخلی، دریافت مشاوره از متخصصین مجموعه را به شما پیشنهاد می‌کنیم چون با توجه به موقعیت ملک و نقشه ساختمان و روحیات افراد ساکن در محیط میتواند به صورت کلی در هر 2 سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک لحاظ گردد.

از چه متریال‌هایی برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل استفاده می‌کنید؟

با توجه به هزینه بر بودن متریال برای کارفرما، پیشنهاد متریال از سمت متخصصین و کادر مجرب مجموعه به کارفرما صورت گرفته و کارفرما با در نظر گرفتن هزینه و موارد دیگر، اقدام به انتخاب متریال مورد نظر می‌کند. اما در هر حال، ما بهترین پیشنهادات را برای شما در نظر می‌گیریم و فراخور هر فضای معماری میتواند متغیر باشد.

طراحی-داخلی-24

طراحی داخلی امروزه به صورت یک تخصص دیده میشود و محدوده ای که در بر میگیرد بسیار وسیع تر از ان است که محدود به جنبه های زیبایی شناسی گردد اما از این رو که در بخش های داخلی خانه انجام میشود و ارتباط مستقیمی با زندگی و فعالیت های روزمره دارد موجب میشود که الفبای طراحی داخلی لوکس و خاص برای خانه برای بسیاری از مردم و به خصوص زنان خانه دار قابل فهم باشد اما در نهایت طراحی دکورسیون داخلی تاثیر زیادی بر عمق بخش های زیستی و کیفی جامعه را دارد  پس به این جهت سعی میکنیم با عنوان کردن مطالبی پیرامون مباحث مختلف طراخی داخلی با بهره گیری از اصول و مبانی تجسمی و بررسی نمونه های موفقی که در این زمینه وجو دارد آگاهی افراد جامعه را بالا برده و شما را به کیفیت فضاهای داخلی و محیط اطرافتان ریزبین تر و حساس تر کنیم. 

طراحی داخلی به نوعی بیشتر با دکوراسیون مرتبط است بدون اینکه به ان غالب شود طراحی معماری خودش به تنهایی شاخه های زیادی دارند به طور مثال طراحی داخلی مغازه، طراحی داخلی ساختمان، طراحی بیمارستان و شرکت های معماری و....

 گروهی دیگر بستگی به دانشی که دارند در بخش های خاص تری از طراحی معماری به فعالیت می پردازند مثال مراقبت های بهداشتی، طراحی رستوران، طرح های جدید و نوینی از ساختارها برای فضاهای حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه و ... می باشد.

رشته طراحی داخلی مجموعه اقداماتی است که به فضای داخلی ساختمان مربوط است و شامل تمام بخش های دکوراسیون مصالح، رنگ، و.... می باشد. در مراحل شروع کار طراحی داخلی تغییراتی در فرم فضا ها صورت میگیرد که این تغییرات هم بخش ظاهری و هم چیدمان و عناصر تشکیل دهنده را شامل می شود.

مهم ترین هدف طراحی داخلی ساختمان این است که بتوانیم عملکرد یک فضا را دقیق تر و کاربردی تر برای مخاطب تعریف کنیم تا بتواند به بهترین وجه ممکن از فضا و کاربری های موجود آن استفاده کند.

شرکت طراحی داخلی هیرادانا با بیش از ده سال تجربه در این زمینه، در درجه ی اول با در نظر داشتن نیاز ها و سلیقه ی مشتری و با بهره گیری از تیم متخصصین توانمند و متبحر همواره توانسته رضایت مشتریان خود را جلب  کند. طراحان ما در این زمینه با در نظر گرفتن خلاقیت و نیاز های کارفرما و با استفاده از نرم افزار های تخصصی طراحی را انجام می دهند، کیفیت طرحی ها بصورت فول اچ دی و فول فرنیش به کارفرما ارائه داده می شود که به راحتی میتوانند رنگ و  جزئیات متریال انتخابی و حتی چیدمان مبلمان را مشاهده کنند در انواع طراحی داخلی مدرن و کلاسیک.

طراحی-داخلی-25

سخن پایانی هیرادانا:

با وجود پیشرفت جوامع بشری در تمامی زمینه‌ها از جمله طراحی داخلی و معماری، هرگز دور از ذهن نیست که در یک پروسه‌ی زمانی خاص به دنبال ایجاد تغییرات داخلی منحصر بفردی باشید. آیا شما هم در اولین گام برای ایجاد یک تغییر هیجان انگیز و باورنکردنی، دچار عدم انتخاب صحیح و عدم توانایی در شناخت طراحی‌ها شده‌اید؟ آیا شما هم به کمک کمی در زمینه‌ی طراحی و دیزاین و ... نیاز دارید؟ به چه میزان فضاهایی که در آن فعالیت های مهم روزانه خود را انجام میدهید ارزش دارد؟ برای شما این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر، شما را به این نتیجه می‌رساند که بهترین راه استفاده از خدمات شرکت معماری ایده‌آل، با تجربه و متخصص است. ما در شرکت معماری هیرادانا همراه شما هستیم تا هر آنچه که باید در این زمینه بدانید را با شما در میان بگذاریم.

9 / 10
از 153 کاربر
ارسال نظر
تشریفات مجالس : سایت
90 4
سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید
ازیتا : هیرادانا
71 1
واقعا کارتون عالیه 💯💯👌👌 خاص و حرفه ای ، بسیار متعهد و مطمئن موفق باشید💛🧡
مدیریت : پاسخ
69 0
بزرگوارید خیلی ممنون از تعریفی که کردید
arezoo : tarahi
70 1
tarahiaton vaghan khase jalebe k hich kodom shabih un yeki nist karamooz mipazirid?
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام. بله دقیقا نقطه قوت طراحی داخلی های مجموعه هیرادانا این هست که طراحی دکوراسیون هر مشتری با دیگری متفاوت هست. ممنون از لطف شما.
سلین صابر : طراحی
72 0
خیلی جالبه که همه جور سبک طراحی انجام میدید . به عنوان دانشجوی این رشته و با دید تخصصی لذت بردم .
مدیریت : پاسخ
3 0
ممنون از شما همکار عزیز. جهت کاراموزی هم در خدمتتون هستیم.
علی اصغری : طراحی
55 0
طراحی داخلی سالن ورزشی هم انجام میدین؟
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام . بله جهت طراحی داخلی باشگاه ورزشی و سال های ورزشی از صفر تا صد در خدمتتون هستیم.
الماس : طراحی داخلی
43 0
بسیار بی نظیر هستند مهندس موسوی عزیز بنده از همکاری با شما لذت بردم ممنون از تیم محترمتون
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام . باعث افتخار ماست که در خدمتتون بودیم. تشکر
سمانه : بی نظیر
49 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
2 0
ممنون از شما. در خدمتتون هستیم.
ازیتا : بسیار زیبا
44 0
نظر شما چیست ؟
اسدی : طراحی
40 0
جناب مشهد هم شعبه دارید؟ بنده کار طراحی هتل که تو مشهد کار کردید رو دیدم میخوان مسافرخونه شیک بزنم
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام بله در مشهد پروژه های زیادی انجام دادیم از جمله طراحی داخلی هتل. در تلگرام پیام بدید همکاران جهت بازدید و مشاوره طراحی هتل در خدمتتون هستند.
صدف : طراحی
39 0
میشه دفتر وکالت رو به صورت آرت دکو طراحی کنید؟ ۸۰ متر هستش
مدیریت : پاسخ
2 0
با سلام . سبک آرت دکو سبکی خاص و زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت میباشد که شرکت هیرادانا تخصص بالایی در این زمینه دارد. از طریق تلگرام پیام بدید تا در اسرع وقت جهت بازدید و مشاوره طراحی داخلی منزل شما در خدمتتون باشیم.
پرستو پرندین : مدرن
43 0
طراحی داخلی مدرن خیلی کاربردیه و دیگه واقعا جای کلاسیک رو گرفته☺
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام. دیدگاهتون جالبه ولی هر سبک زیبایی ها و علاقه مندان خودش رو داره. اما اخیرا علاقه مندان به سبک های مدرن از کلاسیک بیشتر هستند و یکی از علل این مورد کم تر شدت متراژ منازل است.
اعظم : نمونه طراحی
41 0
نمونه کارهاتون فوق العادست خانه خواهرم رو در بلوار اباذر طراحی کردید از اونجا آشنا شدم خدا قوت به شما سرمایه های مملکت
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام. وظیفه ما جلب رضایت کارفرمای عزیزمون هست. خوشحالیم از رضایت شما و ممنونیم از نگاه پر مهرتان.
jahan : thanks for ur best offers we really appr ...
38 0
نظر شما چیست ؟
مینا : بسیار زیبا
38 0
نظر شما چیست ؟
پگاه : هیرادانا
44 0
کارهاتون عالیه موفق باشید
مدیریت : پاسخ
2 0
ممنون از لطف شما
رضوانی : کار
42 0
کارتون عالیه👏
مدیریت : پاسخ
4 0
ممنون از شما
اصغری : بازسازی
43 0
برای واحد ۱۱۰ متری سبک کلاسیک بهتره یا مدرن؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام هر دو قابل اجراست و به سلیقه شما مربوط میشه. ولی پیشنهاد ما طراحی داخلی مدرن است.
مرتضی : خوشحالم به شما اعتماد کردیم و به همه شما ...
43 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
4 0
خوشحالیم از رضایت شما کارفرمای عزیز
علی محمدی : شرکت معماری
42 0
سابقه شرکت شما در طراحی مطب دانپزشکی چی هست
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام در زمینه طراحی داخلی مطب فعالیت زیادی داشتیم که در بخش پروژه های درمانی قابل مشاهده است.
زینب : بسیار عالی ، موفق باشید
41 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
2 0
ممنون از نگاه پر مهر شما به طراحی دکوراسیون های انجام شده با گروه معماری هیرادانا.
علی : تشکر
38 0
تشکر بابت مطالب بسیار مفیدی که در این سایت قرار دادید ادم هر چقدر میگرده و میخونه سیر نمیشه . همه چیز عالی و مرتب و دقیق . پر از خلاقیت و ایده پردازی . موفق باشید
مدیریت : پاسخ
1 0
با سلام ممنون از لطف شما. گروه معماری هیرادانا در طول این سالها با دلگرمی ناشی از رضایت شما و کارفرماهای عزیز همیشه سعی کرده پر قدرت و قوی تر جلو بره.
sami : هزینه طراحی خونه به متراژ 200 دوبلکس توی ...
42 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام پیامتون رو در بخش نام نوشتید. من از داخل پنل مشاده کردم. لطفا به تلگرام پیام بدید. هزینه طراحی داخلی واحد دوبلکس شما بلافاصله به صورت پیش فاکتور ارسال خواهد شد.
بهنام غفاری : طراحی داخلی
43 0
سلام طراحی داخلی منزل 350متری در کرمانشاه چه میزان هزینه و زمان نیاز دارد ؟ بنده کار جناب خانی و رستمی در کرمانشاه رو دیدم که انجام دادید . میخوام اجراش هم با خودتون باشه
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام . در مورد طراحی داخلی منزل در کرمانشاه چندین پروژه توسط شرکت معماری هیرادانا انجام شدهاست. از جمله طراحی داخلی مدرن منزل جناب خانی و طراحی داخلی کلاسیک منزل جناب رستمی. پیشنهاد میکنم در تلگرام پیام بدید که سریع تر پیش فاکتور طراحی داخلی منزل شما ارسال بشه خدمتتون.
مژگان : طراحی داخلی
6 0
طراحی داخلی منزل من خیلی خاص شد سبک تلفیقی بهترین پیشنهاد بودی که به من دادید ممنون
مدیریت : پاسخ
2 0
خوشحالیم از رضایت شما جهت طراحی داخلی منزلتون.
ناهید : طراحی
7 0
سبک های عالی طراحی های عالی و پروژه های موفق واقعا حق دارید که انقدر به نام هستید
مدیریت : پاسخ
2 0
ممنون از لطف شما. گروه معماری هیرادانا همواره تمامی پروژه های کارفرمایان عزیز رو به صورت تیم ورک انجام میدهد و این دلیل بزرگی برای سالیان سال فعالیت موفق هیراداناست.
ثریا : طراحی دکوراسیون داخلی
7 0
طراحی ویلای جناب مومنی که تو پروژه هاتون هست چقدر شده هزینه اش؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام. بله صفر تا صد طراحی ویلا جناب مومنی با شرکت معماری هیرادانا بوده. جهت اطلاع از قیمت ها به تلگرام پیام بدید که ضمن مشاوره رایگان طبق متراژ منزلتون پیش فاکتور طراحی دکوراسیون منزلتون ارسال بشه خدمتتون.
علیرضا : طراحی داخلی
8 0
طراحی داخلی ها با کیفیت های فول اچ دی و بی نظیر
مدیریت : پاسخ
2 0
ممنون از نگاه پر مهر شما به طراحی دکوراسیون داخلی های هیرادانا.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :