طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی منزل

 جهت بازدید و مشاوره طراحی داخلی منزل خود از طریق شماره ی 09125754921 با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا تماس حاصل فرمایید

جهت مشاهده تمامی پروژه های مسکونی ، اداری ، تجاری و ویلایی هیرادانا به بخش پروژه ها مراجعه کنید .

مشاوره حضوری و آنلاین از صفر تا صد و کاملا تضمینی جهت دکورسیون منزل شما : 09125754921

طراحی داخلی منزل

علم معماری از زمانی شروع شد که در زمان های اولیه بشر برای خود به دنبال سر پناهی میگشت . چرا که از همان زمان بشر دکوراسیون خانه خودش را بر اساس نیازها و حس زیبایی دوستی درست میکرد . علم طراحی داخلی و یا طراحی منزل ، اجتماعی ترین علم انسان هاست که نمونه های آن را در اطرافمان به صورت گوناگونی می بینیم .

معماری داخلی علم میان رشته ای است که هم باید از هنر و طراحی متابعت داشته باشد و هم از اصول تناسبات و اندازه آگاهی داشته باشد . در واقع باعث به وجود آمدن فضا میشود . طبعا افراد برای دکوراسیون منزل خودشان به تنهایی نمی توانند اقدام کنند . بلکه باید از طراحان داخلی منزل کمک و مشاوره بگیرند . زیرا تفاوت اشخاص با کسانی که طراح داخلی می باشند ، نوع چیدمان آنها صرفا تنها زیبایی نیست بلکه  براساس علم و قواعد داخلی و سبک خاصی میباشد . در واقع یک طراح منزل باید بتواند در همه علوم مختلف مرتبط با معماری در ارتباط و دارای آگاهی و مهارت باشد .

دیزاین-داخلی-خانه-1

یک طراح داخلی منزل باید با انواع متریال و مصالح داخلی آشنایی داشته باشد و با کمک آنها بتواند فضایی زیبا و کارا خلق شود . طراح داخلی باید با فرهنگ های دیگر شهرها و استان ها و مناطق آب و هوایی و تاثیرات منطقه ای در معماری آنها نیز اگاهی داشته باشد و براساس این اطلاعات بتواند فضایی منحصر به فرد را خلق کند .

طراحی داخلی منزل با متد های جدید ،خلاقانه و تضمینی از صفر تا صد: 09125754921

طراحی داخلی خانه در معماری بر چه اصولی استوار می باشد ؟ فرم، رنگ، بافت، دیوار، سقف، نور، سبک، نوع چیدمان  

فرم : بیانگر زیبایی در معماری می باشد به طوری که قابل درک باشد که در واقع بیشتر فرم ها بستگی به سبکی که در طراحی داخلی استفاده میشود دارد .

رنگ : یکی از اجزای مهمی است که در طراحی منزل به کار گرفته میشود که از سه  قسمت تشکیل یافته : فام ، درخشندگی و پرمایگی .

فام : سلسله مراتب رنگی می باشد که از سه بخش تقسیم میشوند رنگ اصلی آبی قرمز و زرد و رنگ های فرعی که از مخلوط رنگ های اصلی درست میشوند رنگ هایی نارنجی و سبز و بنفش و رنگ های فام درجه سوم از ترکیب رنگ های درجه اول با دوم درست میشوند مثلا از ترکیب بنفش با قرمز رنگ فام ارغوانی به دست میاید .

درخشندگی : میزان روشنی و تیرگی رنگ ها در طراحی می باشد به طور مثال رنگ زرد  بیشترین درخشندگی و رنگ بنفش کمترین درخشندگی را دارد .

پرمایگی : میزان خلوص رنگ ها در طراحی معماری است و احساسی که از رنگ ها در افراد به وجود می آید به طور مثال از طریق  رنگ ها میتوان باعث ایجاد انرژی شد یا میتوانند محیطی کسل کننده و بی روح به وجود آورد . رنگ قرمز بیشترین انرژی و سفید احساس کسل کننده ای می دهد و بستگی دارد چه نوع دکوراسیونی داشته باشیم که در  طراحی داخلی خانه باید تشخیص داده شود که ترکیب رنگ ها و یا چیدن آنها کنار همدیگر چگونه باشد و یا بخواهد چه احساسی را به وجود بیاورد و حتی آنها رادر چه مکانی استفاده شوند . یکی از دیگر اصول مهم در طراحی منزل بحث نورپردازی میباشد که باعث زیبا تر شدن محیط و فضای ساختمان میشود . یک طراح منزل اول باید در نظر بگیرد که ساختمان تا چه اندازه ای از نور خورشید بهره میگرد و در چه قسمت هایی باید از نور پردازی استفاده شود . وقتی صحبت از نور پردازی میشود این گمان وجود دارد که نورپردازی تنها برای روشنایی است در صورتی که نورپردازی در طراحی منزل باعث روح دادن به دکوراسیون فضای خانه میشود و تاثیر مهمی در زیبای آن دارد . نورپردازی در کجا و از چه نوعی باید استفاده شود؟ بستگی به عملکرد آن دارد .در طراحی داخلی منزل 3 نوع نورپردازی داریم.

نورپردازی محیطی : اگر بخواهیم کل فضا را به صورت مساوی روشن کنیم باید از این نورپردازی استفاده شود که در این نورپردازی چراغ ها در سقف نصب میشوند که بیشتر برای اتاق ها مناسب است .

نورپردازی کاری : برای کارهای خاصی انجام میشود مانند چراغ مطالعه یا چراغ هایی  که در زیر کابینت نصب میشود .

نورپردازی تاکیدی : این نورپردازی همانطور که از اسمش پیداست برای تاکید کردن چیزی به کار میرود مانند موزه ها که برای جلب توجه در آثار باستانی از این نورپردازیی استفاده میکند که باعث سکون و خیره شدن به آن قسمت میشود.

پیروی کردن از سبک در طراحی داخلی منزل می تواند باعث به وجود آمدن هماهنگی و نظم بین عناصر مختلف و در کنار ان  باعث به وجود امدن زیبایی فضا میشود .

دیزاین-داخلی-خانه-2

بهترین ایده ها برای طراحی داخلی منزل :

 • استفاده از رنگ روشن و نورپردازی برای سقف

استفاده از رنگ روشن در سقف باعث بلندتر دیده شدن آن شده و در نتیجه باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی منزل شما نیز می شود . همچنین از ترندهای روز دنیا برای طراحی داخلی سقف می توان به استفاده از نورهای مخفی و کوچک در سقف و یا نورهای باریک و کشیده در دور تا دور سقف اشاره نمود . این کار باعث زیباتر شدن و جلوه گری سقف می شود .

دیزاین-داخلی-خانه-3

 • به کار بردن کاغذ دیواری هایی با شکل های عمودی

یکی از کارهای دیگری که باعث بزرگتر و با شکوه تر دیده شدن فضای داخلی یک ساختمان می شود ، استفاده از المان های عمودی می باشد . از جمله ی این ها می توان کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های عمودی می باشند اشاره نمود . امروزه از کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ و پیجیده و یا رنگ های تاریک دیگر استفاده نمی شود و اگر هم استفاده بشود به صورت محدود و فقط برای تک دیوارها و شاخص کردن آن ها می شود . در دیگر دیوارها از کاغذ دیواری های ساده و یا کاغذ دیواری هایی که طرح های کوچک دارند استفاده می شود .

 • استفاده از شلف ها و قفسه ها در نشیمن

یکی از نکاتی که این روزها در دکوراسیون داخلی منزل بسیار محبوب می باشد . استفاده از شلف ها و قفسه ها به جای کمدهای بزرگ می باشد . درواقع به جای پنهان کردن عناصر دیگر می توان آن ها را در معرض دید قرار داد و حتی به عنوان عناصر تزیینی استفاده نمود . برای مثال قفسه هایی برای چیدمان کتاب ها ، برای چیدمان گیاهان و ... می توان در نشیمن طراحی نمود .

دیزاین-داخلی-خانه-4

 • استفاده از المان های تزیینی مینیمال و ساده

المان های تزیینی مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها در دکوراسیون منزل چه از نوع دکوراسیون مدرن و چه دکوراسیون کلاسیک و یا سایر سبک ها استفاده نمود . از جمله ی این عناصر می توان به گلدان های کوچک و ایستاده ، چراغ های ایستاده ، ساعت های دکوراتیو ، تابلوهای عکاسی و نقاشی و ... اشاره نمود . این عناصر با توجه به اینکه سبک دکوراسیون منزل چگونه است می توانند دارای اشکال مختلفی باشند و تعداد آن ها نیز به این سبک بستگی دارد .

دیزاین-داخلی-خانه-5

 • استفاده از رنگ های خنثی در زمینه و رنگ های شاداب تر در جزییات

یکی از نکاتی که باعث شیک شدن دکوراسیون داخلی می شود و در سبک مینیمال و مدرن نیز بسیار طرفدار دارد استفاده از رنگ های خنثی می باشد . البته که باید از این رنگ ها به اندازه استفاده نمود . به همین علت لازم است که در خلال رنگ های خنثی از رنگ های جسورانه نیز بهره برد . برای مثال می توان از مبلمانی به رنگ طوسی و در کنار آن از کوسن هایی به رنگ نارنجی و آبی استفاده نمود . این کار باعث جذابیت و شیک تر شدن فضا می شود و آن را جلوه گر می نماید .

دیزاین-داخلی-خانه-6

متدهای اروپایی در طراحی داخلی منزل :

هر ساله در اروپا ترندهای جدیدی برای طراحی داخلی به میان می آید اما با کمی تحقیق می توان مشاهده نمود که یکسری از این ترندها چند سالی است که ثابت مانده و بنطر می آید ممکن است همچنان سال های سال باقی بمانند . این به این دلیل است که سلیقه ی افراد در سرتاسر جهان به این سمت رفته و نکات جدید بسیاری را در خانه ارزشمند می دانند که آن ها را به پیروی از این ترندها وا می دارد . برای مثال به موارد زیر میتوان توجه خاصی داشت .

دیزاین-داخلی-خانه-7

تبدیل خانه به تمامی فضاهای مورد نظر افراد

بعد از آنکه بیماری هایی مانند کرونا در سرتاسر جهان شیوع پیدا کرد بسیاری از افراد آن دسته از کارهای خود را که در فضاهای عمومی و بیرون از خانه انجام می دادند به داخل خانه آوردند . از جمله ی این فعالیت ها می توان به انجام فعالیت های شغلی ، ورزش ، مطالعه و ... اشاره نمود . به همین علت در طراحی های امروزی در اروپا هدف تبدیل خانه ها به فضایی چند وجهی و انعطاف پذیر می باشد که بتوان تمامی این فعالیت ها را بدون خستگی و کسل شدن انجام داد .

دیزاین-داخلی-خانه-8

 • طراحی راهروهایی جذاب

یکی از فضاهایی که در خانه های قدیمی به آن توجه زیادی نمی شد ، ورودی ها و راهروها بودند . اما در طراحی های امروزی در اروپا به این فضاها اهمیت زیادی داده می شود . در بسیاری از طراحی های داخلی اتاق ها و فضاهای مخفی در این راهرو در نظر گرفته می شود که برای نگهداری لباس ها و کفش ها و همچنین سرویس بهداشتی می باشد . همچنین این فضا را به عنوان فضایی زیبا تزیین می نمایند و اجازه ی مکث به افراد در این فضا را می دهند .

دیزاین-داخلی-خانه-9

 • تبدیل فضاهای خصوصی به جای مورد علاقه ی افراد

امروزه بیشتر افراد به خصوص نوجوانان و جوانان علاقه دارند که بیشتر وقت خود را در خانه در اتاق خود بگذارنند و به همین علت این نکته در طراحی اتاق های خواب در نظر گرفته می شود که این فضا فقط برای خواب نباشد و بتوانند افراد وقت مفیدی را در آنجا بگذرانند . برای مثال از پنجره های بزرگتر و نورگیری نسبت به گذشته در اتاق های امروزی استفاده می شود . همچنین فضایی برای مطالعه و درس خواندن و گاهی ورزش نیز در اتاق خواب افراد طراحی می شود .

دیزاین-داخلی-خانه-10

 • طراحی فضایی برای انبار کردن در آشپزخانه

در آشپزخانه ها کابینت های سرتاسری و بزرگی در نظر گرفته شده که طراحی این فضا به صورتی است تا افراد بتوانند مواد غذایی مختلف خود را که به شکل خشک و قابل نگهداری می باشند را در آن انبار کنند . در گذشته در خانه های اروپایی فضایی مجزا برای این کار در نظر گرفته می شد اما با توجه به مساحت امروزی خانه ها و کوچک شدن آن ها و همچنین تمایل افراد به استفاده از مواد غذایی تازه تر ، فضایی که به این کار اختصاص داده شده است هم به داخل فضای آشپزخانه آمده است و هم کوچکتر شده است .

 • استفاده از متریال های جدیدتر برای پوشش سطوح

برای پوشش سطوح از متریال های با کیفیت تر و شیک تری در طراحی داخلی امروزی استفاده می شود . برای مثال برای پوشاندن کف فضاها از لمینت های چوبی و پارکت های چوبی استفاده می شود و برای پوشاندن کف سرویس بهداشتی و حمام نیز از سرامیک ها و کاشی ها استفاده می شود .

دیزاین-داخلی-خانه-11

اکسسوری دیوار شاخص در طراحی داخلی منزل :

دیوار شاخص در واقع یک دیوار در قسمتی از خانه می باشد که دکوراسیون آن با دیگر دیوارها متفاوت می باشد . این متفاوت بودن می تواند در رنگی که دارد ، در المان ها و عناصری که جلوی آن گذاشته شده است و یا در عناصر تزیینی ای که روی آن می باشد ، باشد . درواقع این دیوار شاخص می تواند ساده و تنها دارای یک رنگ بسیار متفاوت با دیگر دیوارها باشد که البته این رنگ باید با دیگر رنگ های استفاده شده در عناصر داخل منزل هارمونی داشته باشد و یا می تواند شلوغ و دارای استفاده ای خاص باشد .

دیزاین-داخلی-خانه-12

از جمله کارهایی که می توان با یک دیوار انجام داد و آن را تبدیل به دیوار شاخص نمود عبارتند از :

 • قفسه بندی دیوار

یکی از کارهایی که برای خاص تر کردن و شاخص کردن یک دیوار می توان انجام داد قفسه بندی دیوار می باشد . می توان یک دیوار را به قفسه ها و گاها کشوهای کوچک تقسیم کرد و روی این قفسه ها کتاب چید و آن را تبدیل به کتابخانه نمود . می توان قفسه ها را با گلدان ها و یا قاب عکس ها پر نمود . همچنین می توان ظرف و ظروف تزیینی و با ارزش را در دل این قفسه ها جای داد . نکته ای که قابل توجه است این است که خود قفسه ها به تنهایی باعث شاخص شدن دیوار می شوند . اما می تواند برای جلوه بخشیدن بیشتر به آن از رنگی متفاوت از رنگ های دیوارهای دیگر برای آن ها استفاده نمود .

دیزاین-داخلی-خانه-13

 • تیوی وال

یکی از ترندهای روز دنیا در طراحی فضای تلوزیون طراحی تیوی وال ها می باشد . در واقع تیوی وال دیواری است که در آن تلوزیون به همراه عناصر تزیینی و یا مربوطه قرار می گیرد . اصولا برای طراحی تیوی وال به این صورت عمل می کنند که جایگاهی را برای قرار دادن تلوزیون و در کنار آن جایی برای باندها و دستگاه ها لازمه و عناصر تزیینی و مجله ها و سیدی ها طراحی می کنند . این کار باعث شاخص شدن دیوار و در عین کاربردی بودن آن می شود و در بسیاری از دکوراسیون های امروزی طرفدار دارد . همچنین اغلب سقف این قسمت را به طور ویژه ای نورپردازی می کنند تا باعث جلوه گری بیشتر این قسمت در نشیمن بشود .

دیزاین-داخلی-خانه-14

 • دیوار عکس

دیوار عکس درواقع دیواری است که در بعضی خانه ها به عکس های خانوادگی اختصاص می یابد . بعضی از افراد هم در این دیوار عکس افراد و هنرمندهای مورد علاقه ی خود را نصب می کنند . حتی ممکن است تابلوهای نقاشی و یا عکس مکان ها و ساختمان های معروف دنیا در روی دیوار قرار بگیرد . به هر حال با داشتن دیواری که تمام آن را قاب عکس ها یا تابلوهای نقاشی پر کرده است می تواند شاخص و قابل توجه باشد . این دیوار اصولا در قسمتی دنج از خانه قرار می گیرد و حتی ممکن است در راهروی اصلی ورودی یا نشیمن نیز این دیوار اجرا شود که کاملا بستگی به دکوراسیون منزل و سلیقه ی کارفرما دارد .

مهمترین سبک در طراحی داخلی منزل :

برای طراحی داخلی منزل یا طراحی ویلا سبک های مختلفی در طول تاریخ پدید آمده است که از مهمترین این سبک ها می توان به سبک کلاسیک ، سبک مدرن ، سبک مینیمال ، سبک روستیک و ... اشاره نمود . تمامی این سبک ها با توجه به تاریخ ، تمدن ، فرهنگ و امکانات در دسترس منطقه ای که در آن پدید آمده است . به همین دلیل هر سبک دارای ویزگی ها و مشخصات مختلفی می باشد .

دیزاین-داخلی-خانه-15

 • سبک کلاسیک در طراحی داخلی

سبک کلاسیک را می توان از قدیمی ترین و اصیل ترین سبک ها در معماری و طراحی داخلی دانست . این سبک به سبب ویژگی های بسیار شیک و خاصی که دارد توانسته است سالهای سال از محبوب ترین سبک ها در هنر در تمامی کشورها باشد . از ویژگی های بارز این سبک می توان به تقارنی واضح و جدانشدنی در تک تک عناصر ، استفاده از رنگ های گرم به ویژه کرم ، قهوه ای و بژ ، استفاده از متریال هایی مانند سنگ و چوب ، استفاده از عناصر تزیینی زیاد و فاخر و ... اشاره نمود .

دیزاین-داخلی-خانه-16

 • سبک مدرن در طراحی داخلی

سبک مدرن از جمله سبک هایی است که عمر حضور آن در هنر و معماری زیاد نمی باشد اما در همین مدت توانسته است جایگاهی حسابی برای خود درست کند . ساختمان ها و دکوراسیون های شاخص زیادی در سرتاسر دنیا داریم که به این سبک طراحی و اجرا شده اند . از ویژگی های بارز این سبک می توان به استفاده از احجام ساده و مکعبی ، توجه به ترندهای روز و استفاده از تکنولوژی ، استفاده از رنگ های خنثی و روشن ، استفاده از متریال هایی مانند شیشه ، چوب ، بتن ، سنگ و ... ، توجه به نورپردازی و استفاده از عناصر تزیینی ظریف و به روز اشاره نمود .

دیزاین-داخلی-خانه-17

 • سبک مینیمال در طراحی داخلی

 سبک مینیمال در بسیاری از ابعاد شباهت زیادی به سبک مدرن دارد و از جمله تفاوت های آن می توان به این نکته اشاره نمود که این سبک نسبت به سبک مدرن از سادگی بیشتری برخوردار است و از عناصر کمتری برای طراحی و دکوراسیون داخلی آن استفاده می شود . همچنین در این سبک از طرح های منحنی نیز استفاده می شود و عناصری مانند شیشه نیز طرفدار بیشتری دارند . به طور کلی نیز می توان گفت سبک مدرن به سادگی علاقه دارد اما سبک مینیمال از استفاده از هر عنصر بی استفاده و کم استفاده ای پرهیز می کند .

دیزاین-داخلی-خانه-18

دکوراسیون مدرن و کلاسیک منزل با معتبر ترین شرکت دکوراسیون و معماری داخلی : 09125754921

 • سبک روستیک در طراحی داخلی

سبک روستیک در طراحی داخلی را می توان یک سبک کاملا محلی دانست که بعدها در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرد . در این سبک بیشتر از متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ استفاده می شود و قسمت های زیادی از خانه و عناصر خانه از چوب ساخته می شوند . همین نکته باعث گرمای بیشتر و حس صمیمیت بیشتر در این سبک خانه ها می شود . درواقع سبک روستیک امروزی کمی متفاوت است و می توان در آن المان هایی از سبک مدرن و سبک مینیمال نیز مشاهده نمود که باعث جذابیت و همچنین محبوبیت بیشتر آن شده است . در گذشته این سبک نورپردازی زیادی نداشت اما امروزه با رنگ های روشن دیوارها و پنجره های بزرگ یکی شده است . از طرفی بیشتر از منزل ها می توان در کافه ها این سبک را مشاهده نمود .

دیزاین-داخلی-خانه-19

بهینه سازی فضا در طراحی داخلی منزل :

برای آنکه بتوان در مساحت های کوچک نیز فضاهایی با کیفیت بالا خلق نمود بهتر است که به یکسری نکات آگاه باشید . این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید هنگام طراحی داخلی خانه های کوچک خلاقانه عمل کرده و از تمامی موجودی فضایی خود بهترین استفاده را ببرید .

 • استفاده نمودن از وسایل به صورت چند منظوره

برای آپارتمان هایی که کوچک تر است می توان وسایلی تهیه کرد که بتوان آن ها را به چند شکل و منظور مورد استفاده قرار داد . برای مثال می توان اپن را مرتفع تر طراحی نمود و با صندلی به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد . از مبل های تخت شو برای خوابیدن روی آن و یا کشوهایی که روی آن ها مانند میز است برای کنار مبلمان بهره برد . این کار کمک می کند تا در جایی کم با استفاده از چند وسیله بتوان کارهای زیادی انجام داد .

دیزاین-داخلی-خانه-20

 • استفاده از تمامی فضاهای پرت

در تمامی خانه ها می توان فضاهای پرت زیادی مشاهده نمود که از آن ها هیچ استفاده ای نمی شود . برای مثال می توان در اتاق های خوابی که دارای ارتفاعی بیش از معمول می باشند از تخت های دو طبقه استفاده نمود و یا فضای زیر پله را به فضایی برای مطالعه تبدیل کرد . همچنین می توان برای زیر تخت ها و میزها و ... را نیز کشو طراحی نمود تا وسایل مختلف در آن ها جایگذاری شود . همچنین فضاهایی مانند تراس را می توان مبلمان کرد تا از بی استفاده بودن آن ها جلوگیری شود . با این کار از تک تک فضاهای پرت می توان بهترین استفاده را نمود .

 • استفاده از شلف در دیوارها

یکی از کارهایی که می توان برای هم خالی نبودن منزل و هم استفاده از تک تک قسمت ها انجام داد قفسه بندی دیوار هاست . درواقع قفسه ها می توانند به خوبی جای کمد و بسیاری از عناصر را بگیرند . می توان روی آن ها کتاب گذاشت ، عناصر تزیینی را در آن ها جای داد و قاب های مختلف را روی آن ها نگهداری نمود . برای آپارتمان های کوچک که جای زیادی برای عناصر تزیینی و کتابخانه و نگهداری گلدان ها ندارند قفسه بندی دیوارها می تواند گزینه ی مناسبی باشد .

طراحی داخلی منزل کوچک :

برای طراحی داخلی خانه های کوچک چند نکته لازم است رعایت شود که در مطالب بالا نیز به وفور به این نکات اشاره کردیم . این موارد عبارتند از : استفاده از رنگ های روشن برای سطوح مختلف برای بزرگتر و عمیق تر جلوه دادن آن ، استفاده از پرده ها و المان های عمودی و کشیده برای بلندتر نشان دادن سقف و در نتیجه بزرگتر دیده شدن فضا ، استفاده از نور طبیعی و وارد کردن آن به تک تک فضاهای خانه برای دلباز کردن آن ، استفاده ی درست از تمامی فضاهای پرت و بی استفاده و تبدیل آن ها به فضاهایی با کاربردهای خاص ، عدم استفاده از عناصر زیادی و بی استفاده و پر نکردن تمامی فضاها و شلوغ نکردن آن ها ، استفاده از نورپردازی در سقف برای شیک تر نشان دادن منزل و ... .  این نکات می توانند به شما کمک کنند که در مساحتی کوچک نیز کیفیت بالایی در فضا داشته باشید .

بازسازی خانه ها و تغییر دکوراسیون با هزینه ی کم :

همانطور که می دانید بازسازی ساختمان می تواند به دلایل مختلف نیاز شود و با توجه به آن دلیل نیز می تواند به روش های مختلفی صورت بگیرد . از جمله روش های بازسازی ساختمان می توان به مرمت ، تعویض و نوسازی اشاره نمود . با توجه به هر کدام از این موارد و نیاز ساختمان هزینه ی اجرای آن ها نیز متفاوت می باشد . برای بازسازی دکوراسیون داخلی یک خانه اصولا از روش تعویض و یا مرمت استفاده می شود که بتوان شکل و حس و حال داخلی فضا را به طور کلی تغییر داد و در عین حال هزینه ی زیادی صرف نکرد . روش مرمت درواقع به این صورت است که قسمت هایی از داخل ساختمان مانند درب کابینت ها ، گچ دیوارها ، پریزهای برق و ... که دچار خرابی شده اند ولی با روکشی ساده و یا گچ کاری دوباره مانند روز اول می شوند را شامل می شود . روش تعویض نیز به این صورت است که اگر عنصری کاملا بی استفاده و خراب باشد کنرا گذاشته شده و عنصری نو و جدید جایگزین آن می شود . برای مثال اگر درب کابینت ها آسیب جدی دیده است می توان آن ها را برداشت و درب هایی جدید جای آن ها جایگذاری نمود . تعویض نسبت به مرمت هزینه ی بیشتری را در بر می گیرد و همانقدر نیز تغییر بیشتری را در خانه ایجاد می کند . برای آنکه بتوانید بازسازی و تغییر دکوراسیونی کم هزینه داشته باشید بهترین کار این است که تمامی عناصری را که می شود تعمیر کرد تعمیر کرده و تنها رنگ آن ها را عوض کنید . این کار باعث تغییر حس و حال و شکل منزل شما می شود در حالی که هزینه ی زیادی برای آن پرداخت نکرده اید .

دیزاین-داخلی-خانه-21

بهترین مدل های طراحی داخلی منزل با برترین شرکت دکوراسیون و طراحی ویلا در ایران : 09127305449

 سبک های دکوراسیون داخلی که در ایران بیشتر رواج دارد :

سبک ایرانی : در سبک طراحی داخلی ایرانی بیشتر فرم های که وجود دارد بیشتر از مبحث تقارن و تعادل و اندازه های دقیق  در عین سادگی می باشند و دارای ایوان های مرتفع و ستون های بلند است . تزینات طراحی ایرانی با رنگ های زیاد همراه است که بیشتر در طرح های شیشه ای دیده میشود و فرم ها نیز به شکل  سنتی انتخاب میشود .  

سبک مینیمالسیم (ساده گرایی Minimalism) : این سبک از سادگی می آید ، بدون آرایش و شلوغی ، از فرم های ساده و اشکال هندسی مثل مربع و مستطیل و دایره می باشد در سبک مینمالیسم می توان با طرح های ساده و بی آلایش به کیفیت بالا و طرح های زیبا رسید و طرفداران این سبک اعتقادشان این است که زیبایی در سادگی است .  رنگ ها در این سبک میتواند  روشن یا تیره باشد و بیشتر رنگ های خنک و سطوح ان صاف و ساده هستند .

دیزاین-داخلی-خانه-22

سبک کلاسیک :  در طراحی داخلی منزل کلاسیک همه اشیا با تزینات پیچیده دیده میشود و تمام مبلمان به حالت خشک و حکاکی شده و منبت کاری شده با طرح های گلدار و اشکال های افسانه ای هستند.

دیزاین-داخلی-خانه-23

قبل از هر کاری یک طراح باید برای فضای خود یک نقطه ی کانونی در نظر بگیرد . نقطه کانونی باعث می شود افراد روی نقطه ای خاص تمرکز داشته باشند و وقتی به آن محیط وارد میشوند باعث تمرکز و سکون افراد شود . این نقطه کانونی میتواند شومینه باشد یا تابلوی بر روی دیوار یا ... در انتخاب رنگ ها میتوان مواردی از قبیل رنگ های قهوه ای و طلایی ، سبز ، ابی ، صورتی  و رنگ های سفالی را استفاده کرد . برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک کف کار از پارکت های چوبی یا از سنگ مرمر است . نقش ستون ها در روی دیوارها یا در نمای آن زیاد دیده میشود .

دیزاین-داخلی-خانه-24

سبک کلاسیک با تفسیر جدید : در این سبک ترکیبی از دکوراسیون کلاسیک با سبک مدرن می باشد. نوع چیدمان و ساختار کلی آن همانند کلاسیک است ولی تزینات کلی آن کمتر است  .

سبک روستیک : این سبک در طراحی داخلی منزل های ویلایی یا روستایی و کوهستانی وجود دارد و از مشخصات آن وارد شدن طبیعت در طراحی داخلی است . مبلمان این سبک بیشتر از کنده درختان یا  متریال چوب طبیعی به حالت الیاف و کنف می باشد و از مصالحی که در طبیعت وجود دارد مانند چوب و سنگ بدون صیقل دادن آنها و استفاده کردن آن در طراحی داخلی می باشد . به کار بردن رنگ هایی که آرامش بخش هستند و الگوهای آنها بیشتر در طبیعت وجود دارد و سقف و کف آنها بیشتر با الوارهای چوبی ویا چوب های قدیمی که بیشتر بافت دار می باشد پوشانده میشود. طرح  پارچه های مبلمان آنها به صورت راه راه ، چهارخانه یا طرح های از گیاهان می باشد.  استفاده از وسایل تزیینی قدیمی و سنتی از ویژگی های این است .

دیزاین-داخلی-خانه-25

سبک آرت دکو : این سبک در طراحی دکوراسیون منزل با استفاده از فرم های ارگانیک و گیاهی یا از اشکال هندسی متقارن و هم وزن به  همراه رنگ های شاد، زرد ، نقره ای ، قرمز، بژ ،صدفی، یا ترکیبی از رنگ سبز یا رنگ های تیره می باشد. دیوارهای آن بیشتر از کاغذ دیواری یا پنل دیواری است در دکوراسیون داخلی آن بیشتر از آیینه و کف آنها از پارکت یا کفپوش های طرح دار یا انتزاعی استفاده میشود . استفاده کردن از شومینه که از جنس های آنها بیشتر از فلز یا سنگ مرمر است در این سبک دیده می شود.

سبک باروک : سبک باروک همانندسبک کلاسیک می باشد و دارای تزینات زیاد می باشد که در آن حرکت و جنبش را میتوان احساس کرد در این سبک بیشتر از اشیا تزینی و گران قیمت استفاده میشود و طراحی داخلی کلاسیک را میتوان با کار گذاشتن شومینه با جزئیات و تزینات زیاد کامل کرد ، دیوارها اکثرا با رنگ تیره و یا با کاغذ دیواری پوشانده شده باشند و در حمام ها بیشتر از وان های فلزی و در بازسازی و دکوراسیون داخلی انها استفاده ازنورپردازی زیادبه چشم می خورد.

سبک گوتیک : در این سبک بیشتر استفاده از منحنی ها و تقارن دیده میشود.

سبک اوریگامی : این سبک در کشور ژاپن به معنی خم کردن کاغذ است که خود کلمه اوراگامی از اورو(خم کردن) و گامی (کاغذ) تشکیل شده است که در معماری هم به صورتی است که اشیا مربع شکل را از وسط یا گوشه تا بزنید که شکل هایی به صورت مثلث به وجود بیاید که این طرح ها به صورت برآمدگی می توان در دکوراسیون داخلی در سقف یا در شکل مبلمان یا حتی در دیوارهای آن دید .

سبک مونوکروماتیک : در این سبک در دکوراسیون منزل به راحتی میتوان با کنار هم چیدن هارمونی یک رنگ  متعادل  در طراحی داخلی به وجود آورد.

سبک مدرن : سبک مدرن مانند سبک مینیمالیسم می باشد و بیشتر در فضاهای کوچک و آپارتمانی استفاده میشود که از تمام فضاها با ترفندهای ماهرانه استفاده میشود که همراه با زیبایی آن حس آرامش و سادگی را به وجود می آورد در این سبک در دکوراسیون داخلی خانه از تزینات کمتری استفاده میشود . شعار سبک مدرن عملکرد مهم تر از فرم است. برای طراحی فضا و مبلمان آن بیشتر تعادل نامتقارن و از فرم های هندسی در دکوراسیون آن استفاده میشود .

روانشاسی خطوط در طراحی داخلی : توجه کردن به خطوطی که در فضا وجود دارد و استفاده از این خطوط در طراحی منزل به طور مثال خطوط افقی در فضا باعث گسترده دیده شدن آن محیط میشود و استفاده کردن از خطوط افقی موجب میشود تا حس صمیمیت در محیط به حد اکثر برسد توجه کردن به خطوط های مورب و استفاده کردن از آنها در طراحی داخلی باعث به وجود آمدن فضای پر انرژی و توجه کردن به خطوط منحنی باعث ایجاد یک فضا با جذابیت و آرامش بیشتر می شود.

لازم است در طراحی های داخلی از یک طیف رنگ خاصی استفاده کنیم . انتخاب مبلمان نیز باید متناسب با کاربری فضای مورد نظر صورت گیرد و بستگی به سبک طراحی منزل و وسعت فضا نوع مبلمان تغییر میکند به این صورت که اگر فضا کوچک باشد نباید از مبلمان عریض استفاده کرد . در تزینات دکوراسیون بسته به نوع چیدمان می تواند با چیدن تزینات با ارتفاعات مختلف و در فاصله های معین از همدیگر باعث به وجود آمدن ریتم شد . برای جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی منزل نیز می توان  از ترکیب بافت های خشن و نرم استفاده کرد . یک طراح داخلی باید همواره سعی داشته باشد در حین زیبایی و عملکردی بودن فضا مانع از به وجود آمدن فضای منفی شود و حتی از این فضاها باید به نحو احسنت استفاده کند .

دیزاین-داخلی-خانه-26

بهترین شرکت دکوراسیون در ایران جهت طراحی داخلی منزل لوکس : 09125754921

طراحی داخلی منزل بر اساس اقلیم های که در ایران وجود دارد:

اقلیم معتدل و مرطوب (ساحل جنوبی دریای خزر): این نوع اقلیم دارای بارندگی شدید و رطوبت بالاست معماری خانه های آنها با فاصله از همدیگر بیشتر دارای کرسی چینی بدون زیر زمین و استفاده بیشتر از متریال چوب و متریال هایی که ظرفیت گرمایی کمتری برخوردار است . طراحی داخلی منزل در این نوع اقلیم بیشتر باید از متریال هایی استفاده شود که ذخیره کردن گرما در آن وجود نداشته باشد و از مصالحی که بیشتر سبک می باشند زیرا وقتی درجه هوا در روز کم است ذخیره کردن آن اهمیتی ندارد و باید طوری باشد که تهویه هوا  وجود داشته باشد . برای اینکه شرایط اقلیمی خودش را در این منطقه داشته باشد بهتر است بیشتر از متریال چوب استفاده شود البته باید توجه کرد نوع مبلمان و پارکت ها باید از جنس های محکم انتخاب شوند زیرا به علت رطوبت آن منطقه باعث حشره افتادن در چوب میشود و نوع پرده ها برای راحت  پیدا کردن جریان هوا نباید ضخیم باشند.

اقلیم گرم و خشک( مناطق کویری ایران) : این اقلیم دارای شب های سرد و روزهای گرم می باشد. بارندگی کمتر و میزان  تبخیر آب زیاد است . خانه ها در مناطق گرم و خشک بیشتر از متریال های با ظرفیت گرمایی زیاد ساخته میشود و خانه ها چسبیده به همدیگر و بیشتر خانه ها داری گودال باغچه و حوض می باشند و خانه ها دارای سایبان و ایوان می باشند . برای طراحی داخل منزل در مناطق گرم و خشک باید از پنجره هایی عریض و دارای سایبان استفاده شود و بیشتر از رنگ های روشن و دکوراسیون روشن استفاده شود. کف ها بهتراست از متریال سنگ و چوب وبرای تزینات داخلی و حفظ اقلیم گرم و خشک از آب نما و گلدان با گیاهان سبز استفاده کرد.

اقلیم سرد و کوهستانی: این اقلیم بیشتر در مناطق نواحی زاگرس و نواحی مرکزی ایران است با سرمای شدید زمستان و هوای معتدل تابستان می باشد. میزان بارندگی زیاد و اختلاف شب و روز هم بسیار زیاد است معماری در نوع اقلیم خانه ها همگی چسبیده به هم و بیشتر از متریال سنگ یا چوب با کرسی چینی سنگی می باشد  . برای طراحی داخلی یا طراحی ویلا در این نوع مناطق بهتر است از متریال هایی که مقاومت حرارتی مصالح را زیاد کند و عایق حرارتی باشد استفاده شود و بیشتر از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل اجرا شود.

اقلیم گرم و مرطوب: این اقلیم بیشتر در امتداد دریای خزر و دریای عمان با گرما و رطوبت زیاد و میزان بارندگی بسیار پایین همراه است که در زمستان هوای معتدلی دارد . در این نوع اقلیم استفاده از مصالح با ظرفیت حرارتی کم ، خانه ها دارای سایبان و ایوان های بلند و پنجره های زیاد ساخته میشود . برای طراحی داخلی این نوع مناطق بهتر است از رنگ های روشن و پرده های نازک در پنجره ها استفاده شود . معمولا در این مناطق کابینت آشپزخانه ها به صورت باز ساخته نشود که می تواند برای جلوگیری از گرما و رطوبت از آشپزخانه به محل نشیمن از پارتیشن های پیش ساخته استفاده شود و برای کف بهتر از متریال های سنگ استفاده شود .

دیزاین-داخلی-خانه-27

 طراحی داخلی ساختمان | طراحی داخلی منزل | دکوراسیون منزل | طراحی دکوراسیون داخلی منزل | طراحی داخلی خانه | طراحی داخلی آشپزخانه | طراحی داخلی اتاق خواب | بازسازی ساختمان |بازسازی منزل |تعمیرات ساختمان | بازسازی و دکوراسیون |اجرای دکوراسیون داخلی

8 / 10
از 27 کاربر
ارسال نظر
Ali : سپاس
5 0
سلام وقت بخیر طراحی داخلی یک باب منزل مسکونی به متراژ 190 مترمربع چقدر میشه؟؟؟؟؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :