طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی کلاسیک

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 در ساعت 16 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

شرکت دکوراسیون داخلی کلاسیک هیرادانا با کادری مجرب و حرفه ای در انجام انواع پروژه های بازسازی و طراحی معماری داخلی در خدمت شما کارفرمایان محترم می باشد .  

این شرکت با ۱۰ سال فعالیت موفق ، بالغ بر ۲۵۰ پروژه در کارنامه درخشان خود همواره در تلاش است با ارائه ایده های نوین و نوآورانه خود در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی لوکس برای پروژه های ساخته شده یا درحال ساخت رضایت شما عزیزان را جلب کند .

همچنین شرکت طراحی داخلی هیرادانا در زمینه دکوراسیون کلاسیک و دکوراسیون نئوکلاسیک با آشنایی بر جزییات و ضوابط این سبک که شامل کلیه ی متریال ها بافت ها نور پردازی ها گچ بری ها و سایر موارد هست اقدام به طراحی نموده و پس از تایید طرح توسط مشتریان خود به صورت کامل همراه با مبلمان تحویل مشتریان خود میدهد .

طراحی داخلی کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار در دکوراسیون داخلی می باشد این سبک فضای مجلل و لاکچری را ایجاد می نماید .

سبک کلاسیک دارای قدمت طولانی در زمینه  معماری و طراحی دکوراسیون داخلی است  و  به مرور زمان در ایران نیز به کار برده شد و با گذشت زمان یکی از محبوب و پرکاربرد ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

 شما را در ادامه با ویژگی های این سبک خاص معماری بیشتر آشنا میکنیم .


  • نور

در مورد نور در سبک طراحی داخلی کلاسیک باید به این موضوع اشاره کرد که مانند دیگر سبک ها  که استفاده از نور طبیعی برای فضاهای داخلی امری مهم و ضروری محسوب می‌شود و باید تا جای امکان از نور طبیعی برای فضاهای داخلی استفاده شود در این سبک نیز بهره گیری از نور طبیعی امری ضروری محسوب می شود . پرده های زیبا و فاخر کلاسیک نیز برای پنجره‌های خانه های طراحی شده با این سبک مناسب می باشد .

 برای نورپردازی مصنوعی نیز می توان از چراغ های سقفی کلاسیک و لوستر های زیبای کریستالی و همچنین چراغ های دیواری این سبک استفاده کرد .

  • پارچه های پرکاربرد سبک کلاسیک

برای پارچه ها در این سبک پیشنهاد می‌شود از متریال های طبیعی مانند ابریشم ، نخ و ... استفاده کنید . یکی از نکات مثبت این سبک این است که شما چندان محدودیتی برای استفاده از طرح‌های مختلف پارچه در این سبک ندارید و می توانید از پارچه های طرح دار زیبا گل گلی و یا طرح های اسلیمی استفاده کنید و تنها کافیست که رنگ پارچه ها از رنگ های گرم و غنی سبک‌ کلاسیک انتخاب شود .

در مورد پرده ها نیز در این سبک اغلب از پرده های بزرگ که از سقف تا کف محیط را می پوشانند استفاده میشود .

  • استفاده از طرح های زیبا و پیچیده

یکی دیگر از ویژگی‌ های سبک کلاسیک استفاده از طرح های زیبا و پیچیده می باشد در واقع این سبک برخلاف سبک مدرن که در اوج سادگی طراحی می شود دارای طرح های پیچیده و کنده کاری شده های زیبایی می باشد .

در این سبک  در گچ کاری سقف و دیوارها و  در عناصر دکوراتیو و مبلمان دارای  طرح های زیبای کلاسیک می باشند .

در حقیقت طراحی سقف و دیوارهای بسیار پرکار و فاخر از ویژگی های بارز سبک کلاسیک محسوب می شود .گچبری های یکپارچه که به صورت تابلو های برجسته و یا قاب های متعدد در روی دیوارها طراحی می‌شود در کنار پتینه کاری های سقف و همچنین خطوط و طرح های زیبای کلاسیک فضای مجلل و باشکوهی را ایجاد می نماید .

طراحی داخلی کلاسیک

  • استفاده از مصالح با کیفیت

متریال و مصالح استفاده شده در این سبک چه در مبلمان و چه در تزیینات اغلب از مواردی مانند چوب طبیعی ، سنگ های گرانبها و کمیاب ، فلزات ارزشمند و یا حتی متریال هایی همچون پوست و ابریشم می باشد .

 در حقیقت باید گفت که این سبک به دلیل این که سبکی لوکس و لاکچری محسوب می شود در فضاهای داخلی نیز باید از متریال های اصیل و گران قیمت استفاده شود تا بتوان این سبک را به خوبی به نمایش بگذارد .

  • پوشش سقف و کف

سقف های این سبک باید دارای سطحی نرم و صاف باشد و رنگ آن نیز اغلب به رنگ سفید و تنالیته های آن از جمله حاجی ، شیری و کرمی انتخاب می شود .

برای پوشش کف نیز مناسب ترین گزینه چوب می‌باشد پارکت لمینت طرح چوب نیز از انواع کفپوش هایی میباشد که در این سبک استفاده می شود . علاوه بر آن سنگ طبیعی نیز از کفپوش های محبوب و پرطرفدار در این سبک می باشد .

 سبک کلاسیک قدمتی دیرینه در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان و معماری دارد و میتوان گفت این سبک به جا مانده از سبک های کلاسیک روم و یونان باستان است که در بازسازی منزل و تعمیرات ساختمان امروزی کاربرد های بسیاری دارند و بسیار پر طرفدار هستند .

این سبک دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری است که اگر شرکت معماری و طراحی داخلی با طراحی و اجرای درست ، آنها را در دکوراسیون داخلی منازل به کار برد ، سبک کلاسیک به زیبایی تمام در ایجاد دکوراسیون لوکس در خانه ها ایفای نقش میکند.

این سبک به مرور زمان در سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران شکل گرفت و امروزه نمونه های بسیار زیبایی در این سبک در کشور ما اجرا میشود .

اما برای این که این سبک را بتوانیم به درستی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کنیم باید با ویژگی ها و اصول و قواعد آن آشنا شویم . در این مقاله در شرکت طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم با این سبک بیشتر آشنا شویم .

استحکام و استواری

یکی از ویژگی های اصیل این سبک به علت قدمت و شکوه این سبک ، استواری و استحکام داشتن این سبک است . این سبک با طراحی های اصولی و دقیق و به کار بردن جزئیات فراوان در طراحی آن ، حسی محکم و قوی را به افراد منتقل میکند . این حس با طراحی ستون های محکم و استوار در فضاهای داخلی خانه و گچ بری و تزئینات جذاب بر روی آن و مواردی دیگر به افراد منتقل میشود .

حضور تقارن و تناسب

این سبک به داشتن نظم معروف است . طراحی های فضاهایی در سبک کلاسیک همه بر طبق اصول و قواعد و بر حسب اندازه های دقیق انجام میگیرد .

این نظم در طراحی فضاهای کلاسیک از طریق داشتن تناسب در اندازه ها و مقیاس و هم چنین تقارن در طراحی های فضاهای داخلی ایجاد میشود . این عوامل باعث میشود فضا از شلوغی و هرج و مرج دور باشد و با حضور در این محیط ها حسی آرامش بخش به افراد منتقل شود .

ارتفاع سقف

یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است . این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد . ارتفاع سقفی زیاد باعث میشود عظمت و شکوه فضا بیشتر شود و در نتیجه حس استواری به افراد منتقل شود . در کنار این سقف های بلند بالطبع پنجره هایی قدی و وسیع در این سبک شکل میگیرد که به جذاب تر شدن فضای داخلی خانه و هم چنین بهره مندی خانه از نور طبیعی مناسب روز کمک فراوانی میکند .

رنگ در سبک کلاسیک

رنگ عامل مهمی در سبک کلاسیک به شمار میرود . رنگ غالب در طراحی ساختمان هایی به سبک کلاسیک اکثرا سفید است . رنگ سفید چه در نمای بیرون خانه و چه در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد . البته در کنار این رنگ استفاده از رنگ های خنثی مانند خاکستری ، کرم ، طلایی ، نقره ای و بژ نیز میتواند ترکیب های رنگی مناسبی را ایجاد کند تا هارمونی فضایی جذابی در خانه ها به وجود بیاید .

مبلمان سبک کلاسیک

یکی دیگر از ویژگی های مهم سبک کلاسیک در بازسازی منزل ، مبلمان مناسب با این فضاها است . مبلمان به کار رفته در این سبک دارای تزئینات فراوان است و حالتی پر زرق و برق و تجملاتی را در خانه ها ایجاد میکند . استفاده از عناصر دکوری و تزئینی جز عناصر مهم در مبلمان سبک کلاسیک است . هم چنین متریال مورد استفاده و پر کاربرد در مبلمان این سبک ، متریال چوب است که میتوان شکل ها و تزئینات مناسبی را بر روی آن ایجاد کرد تا جذابیت کار افزایش پیدا کند .

توجه به جزئیات

جزئیات در مبلمان و طراحی فضاهای داخلی از جمله سقف و دیوار ها نقش بسیار مهمی دارد . میتوان گفت جزئیات جز عناصر جدانشدنی این سبک به شمار میرود .

9 / 10
از 21 کاربر
ارسال نظر
خادم : کلاسیک
9 0
سبک کلاسیک دقیقا برای متراز های بالا زیباست و در متراژ کم اصلا زیبا نیست
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات