طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه

طراحی دکوراسیون داخلی باشگاهدر ادامه این بخش از شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان هیرادانا با ما همراه باشید تا نکاتی را در مورد طراحی دکوراسیون باشگاه در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. در طراحی دکوراسیون باشگاه ، فضاهایی که به یوگا و پیلاتس اختصاص داده شده است بهتر است از رنگ های روشن مثل سفید، کرم یا قهوه ای روشن استفاده شود. از آنجا که نور طبیعی و کافی بهترین نور برای باشگاه ورزشی محسوب می شود از این رو بهتر است این سالن ها دارای پنجره بزرگ با نورگیری مناسب باشند و به این وسیله نیز سالن ورزشی نیز به راحتی تهویه شود.

در فضاهایی که نور طبیعی در دسترس نیست و یا هنگام عصر و شب که نور طبیعی وجود ندارد، نورپردازی از قسمت های مهم طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه محسوب می شود. پراکنش نور نباید بگونه ای خیره کننده و تند باشد بلکه بهتر است نور به شکل یکنواخت و ملایمی در کل سالن پخش شود. تمرکز هنگام انجام حرکات ورزشی بسیار مهم می باشد. نصب آینه های قدی روبروی ورزشکار باعث می شود تا ورزشکار روی حرکات و ورزش خود تمرکز کند. گاهی نیز در این نوع طراحی دکوراسیون داخلی ، آینه بصورت سرتاسری در باشگاه نصب می شود.

در سالن های ورزشی دستگاه های مختلفی جهت انجام ورزش قرار دارد که محل قرارگیری این دستگاه ها در سالن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دستگاه ها نباید به نحوی تعبیه شوند که که راه رفتن را با مشکل مواجه کند. و یا هنگام ورزش کردن بین دو نفر تداخل ایجاد شود و همچنین باید دستگاه ها طوری قرار بگیرند که افرادی که روی دستگاه مشغول ورزش هستند چشم به چشم نشوند. بهترین حالت قرارگیری این است که دستگاه روبروی آینه قرار بگیرد یا اگر فضای زیبایی اطراف باشگاه است که پنجره به آن سو است نیز برای قرارگیری دستگاه ها بسیار مناسب است البته به شرطی که منظره، حواس ورزشکار را پرت نکند.

یکی از مکان هایی که همه از آن عبور می کنند رختکن است. در بسیاری از مواقع از کمترین جای ممکن برای رختکن استفاده می شود در صورتی که استفاده از فضای باز با نور پردازی مناسب باعث انرژی و آرامش ورزشکاران در قبل و بعد تمرین می شود.  همچنین باید نیمکت هایی در رختکن تعبیه شود تا ورزشکاران بتوانند براحتی لباس های خود را عوض کنند و کفش مناسب خود را بپوشند. کمد ها نیز باید دارای مکان آزاد و دسترسی مناسب باشند.

در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه استفاده از شعارهای انرژی بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، جملاتی که شما را به ورزش کردن تشویق می کنند و می توانند روی تابلو ها و بنر ها نوشته شوند. در باشگاه می توانید از خود عناصر ورزشی برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید مثلا استفاده از توپ های رنگی می تواند تاثیر خوبی روی ورزشکار داشته باشد و به آن ها انرژی دهد.

کفپوش ها نیز از اهمیت ویژه ای در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه دارند و باید از کفپوش مناسبی استفاده کرد. به خصوص در سالن های یوگا و پیلاتس که نیازی به کفش نیست باید از کفپوشی استفاده کرد که به بدن آسیب نرساند، نرم باشد و همچنین جاذب میکروب و باکتری نباشد و همچنین به راحتی تمیز شود. در طراحی دکوراسیون باشگاه همچنین بهتر است فضایی برای استراحت ورزشکاران در نظر گرفته شود تا هنگام نیاز به استراحت مکانی به این منظور وجود داشته باشد. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این بخش از وب سایت شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :