طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نمای ساختمان دو طبقه

طراحی نمای ساختمان دو طبقهاگر شما هم آن دسته از افرادی هستید که در ساختمانی دو طبقه زندگی می کنید و مایلید تا از طراحی نمای ساختمان دو طبقه بیشتر بدانید با ما در ادامه این بخش از وب سایت شرکت دکوراسیون و بازسازی ساختمان هیرادانا همراه باشید. در ابتدای امر باید به شما درباره ی اینکه طراحی نمای ساختمان دو طبقه چیست و به چه صورت انجام میشود توضیحاتی ارائه دهیم.

در ساختمان سازی به قسمت بیرونی ساختمان که برای همه ی افرادی که خارج از ساختمان هستند قابل رویت است نمای بیرونی گفته می شود. همین نمای ساختمان نقش تعیین کننده ای در زیبایی ساختمان و همچنین زیبا سازی شهر ایفا میکند و بهتر است همیشه به آن توجه شود. شهر های تاریخی به دلیل جایگاه ویژه ای که در سرگذشت کشور دارند سختگیری های بیشتری نسبت به طراحی نمای ساختمان دارند و اجازه ی اجرای نمای بیرونی مدرن را به ساختمان های نوساز نمی دهند.

عقیده ای که بر شهرداری این شهر ها حکم فرمایی می کند این است که حفظ جلوه ی تاریخی شهر می تواند کمک زیادی به جذب گردشگر و درآمد از این راه داشته باشد. البته این نظر کاملا درست است زیرا شهری مثل اصفهان که بیشترین مسافر را در بین شهر های تاریخی کشور به خود اختصاص داده است در صورت تغییر رویه به نمای مدرن جذابیت تاریخی خود را از دست خواهد داد.

طراحی نمای ساختمان دو طبقه در شکل دهی فضاهای شهری نقش اصلی را ایفا می کنند به دلیل آنکه اکثر ساختمان های شهری را ساختمان های دو طبقه تشکیل می دهند و این حداکثری نقش تعیین کننده ای در زیبایی شهری ایفا می کند. طراحی نمای ساختمان دو طبقه به دو صورت نمای مناسب و نمای نامناسب تقسیم بندی میشود که برای آنکه بتوان یک طراحی نمای ساختمان دو طبقه را مناسب یا نامناسب خطاب کرد باید به مواردی که در زیر به صورت خلاصه شرح خواهیم داد توجه ویژه ای نمود:

  • ساختمان در چه منطقه جغرافیایی و با چه آب و هوایی قرار دارد.
  • از چه رنگ هایی در طراحی نمای ساختمان استفاده شده است.
  • در طراحی نما از نمای ترکیبی استفاده شود و یا تنها با استفاده از یک ماده این کار انجام شود؟
  • نمای ساختمان از جمله نماهای کلاسیک ، مدرن یا سنتی باشد؟
  • چه میزان هزینه ای برای طراحی نمای ساختمان دو طبقه خود کنار گذاشته اید؟
10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :