طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نمای ساختمان دو نبش

طراحی نمای ساختمان دو نبشطراحی نمای ساختمان دو نبش مبحثی است که در ادامه این بخش از شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا به آن پرداخته ایم. نما یکی از بخش های مهم هر ساختمانی می باشد که عدم توجه به آن می تواند تاثیرات زیادی بر زیبایی شهر و همچنین روحیه افرادی که در آن ساختمان کار یا زندگی می کنند، گذارد. از این رو همواره باید به طراحی نمای ساختمان توجه ویژه ای داشته باشید.

ساختمان های زیادی وجود دارند که دو نبش می باشند و این امر نوع دیگری از نما را می طلبد که در دسته ی طراحی نمای ساختمان دو نبش قرار می گیرد. در این مدل طراحی نما دقت بیشتری نسبت به طراحی نمای ساختمان های عادی باید به خرج داده شود تا در نهایت به نتیجه ایده آل برسید. برای طراحی نمای ساختمان دو نبش از طرح های مختلفی می توان استفاده کرد که یکی از بهترین آنها استفاده از طرح ساده و کلاسیک است. در ادامه این بخش از شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا در این زمینه بیشتر توضیح خواهیم داد.

در طراحی نمای ساختمان دو نبش به سبک کلاسیک ، سنگ رکن اصلی را داشته و از نظر معماران و سازندگان طراحی نمای کلاسیک از نظر سادگی در ظاهر و اجرا در درجه ی بالایی قرار دارد و به همین جهت تمایل بیشتر معماران به استفاده از این سبک در طراحی نمای ساختمان دو نبش می باشد.

در ابتدای دوران اجرای نمای ساختمان کلاسیک این نوع نما جز نماهای لاکچری و خاص به حساب می آمد زیرا در زمان های قدیم نمای اکثر خانه ها به صورت آجر نما بوده است به همین دلیل انجام نمای ساختمان جز کار هایی بود که هزینه ی زیادی برای مالک ساختمان داشت اما امروزه به دلیل زیاد بودن منابع و رقابتی بودن کار، قیمت ها به حد نرمال رسیده است و تقریبا هر معماری می تواند نسبت به طراحی نمای ساختمان خود اقدام نماید تا ظاهر بهتری از شهر داشته باشیم.

برخی از معماران و سازندگان ساختمان مایلند تا در طراحی نمای ساختمان دو نبش آنها از انواع سنگ ها استفاده شود. یکی از سنگهایی که بسیار پر طرفدار می باشد، سنگ طبیعی است. یکی از انواع اصلی سنگ های طبیعی که از آنها در طراحی نمای ساختمان استفاده می شود میتوان به سنگهای آهکی و سنگهای آذرین اشاره کرد. هر نوع سنگی را نمی توان به عنوان سنگ نما در نظر گرفت به همین منظور سنگها باید دارای شرایط زیر باشند تا بتوان از آنها به عنوان سنگ نما استفاده نمود:

سنگ نما را باید با توجه به منطقه ی مورد نظر انتخاب نمایید. به عنوان مثال در صورتی که برای منطقه ی سرد و برفی مایل به استفاده از سنگ نما هستید باید توجه داشته باشید که سنگ مورد استفاده از تخلل کمی برخوردار باشد تا در اثر سرما دچار ترک و شکستگی نشود. همچنین در صورت استفاده در بخش بیابانی سنگ مورد نظر باید دارای مقاومت در برابر سایش باشد. سنگ مورد استفاده باید دارای کشش سطحی و خمشی بالایی باشد تا در برابر حرکت هایی که ممکن است طی چندین سال آینده در آن رخ دهد مقاومت داشته باشد. از کانی هایی که در ترکیبات آنها از آهن استفاده شده است به هیچ وجه نباید در نمای داخلی استفاده کرد زیرا موجب کاهش مقاومت سنگ در برابر عوامل مختلف می شود.

از مزایای استفاده از سنگ طبیعی در طراحی نمای ساختمان دو نبش ، می توان به زیبایی و تنوع رنگ، عایق بودن برخی از سنگ های طبیعی در برابر حرارت و صدا، دوام بالاتر در برابر عوامل محیطی، مقاومت در برابر حرارت بالا و موارد بسیار دیگر اشاره کرد.

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :