طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی آشپزخانه

جهت بازدید ، مشاوره و سفارش کار با شماره های 09125754921 و 09127305449 تماس حاصل فرمایید .

هیرادانا تضمین کاری زیبا ، با کیفیت و قیمت مناسب و مطابق ترند های روز جهانی را به شما میدهد .

کابینت کلاسیک | کابینت مدرن | کابینت ممبران| کابینت های گلاس | کابینت آشپزانه | اجرای کابینت | دکوراسیون داخلی آشپزخانه | بازسازی آشپزخانه | طراحی آشپزخانه | دکوراسیون آشپزخانه

کابینت آشپزخانه هم مانند دیگر فضاهای منزل دارای اهمیت بسیار زیادی در مرحله طراحی قبل از اجرا می باشد . از طرفی کابینت آشپزخانه بیشترین فضای موجود در آشپزخانه را تشکیل می دهد . با این حساب انتخاب کابینت مناسب و نحوه نگهداری از آن میتواند از سئوالات و مشکلات مالکان ساختمان باشد .

کابینت-آشپزخانه-1

از انواع کابینت میتوان به ام دی اف , های گلس , ممبران و.... اشاره کرد که در بازار با کیفیت های متفاوتی عرضه میشوند . شرکت معماری هیرادانا با افتخار میتواند کارفرمایان محترم را در این زمینه به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند و با کیفیتی مناسب و کوتاه ترین زمان ممکن و قیمتی مقرون به صرفه خدمات خود را ارائه دهد .

کابینت-آشپزخانه-2

از جمله موارد تعیین کیفیت نحوه ی اجرای صحیح کابینت و دکور چوب است و انتخاب درست در نوع و جنس بسیار حائز اهمیت است که آن نیز بستگی به تشخیص کارفرما و راهنمایی مناسب و جامع از جانب کارشناسان خبره دارد . خدماتی که ارائه میشود به کارفرمایان محترم می بایست با توجه به کاربری فضا ، pvc بودن لبه ها ، 90 درجه نصب کردن کابینت ها ، توجه به جنس ، استفاده از یراق آلات مرغوب ، استفاده از نیروی اجرایی مناسب با توجه به طرح موجود و نقشه های مورد تایید کارفرما ، بودجه و سلیقه ی کارفرما و... همه و همه در کیفیت کار تاثیر گذار خواهد بود و شرکت بازسازی ساختمان و نوسازیی ساختمان هیرادانا تلاش میکند تمامی مراحل کار را به بهترین حالت ممکن و با خواست و نیازهای کارفرما به پایان رساند .

کابینت-آشپزخانه-3

طراحی کابینت آشپزخانه

از روزگاران قدیم در ایران آشپزخانه ها به صورت طبقات چوبی یا سنگی ساخته میشدند که به آن گنجه گفته میشد که محلی برای نگهداری ظروف و آذوقه بود که در جهت استفاده صحیح از فضای مورد استفاده به کار میرفت .

کابینت-آشپزخانه-4

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک و مدرن : 09125754921

امروزه با پیشرفت علم و طراحی های مدرن و جدید ، آشپزخانه ها از حالت قفسه ای درآمده و جای خودش را به کابینت های کلاسیک (سنتی) و یا کابینت های مدرن دادند و کم کم به علت محدودیت منابع و بالا بودن قیمت متریال چوب و وزن بالای آن ها از متریال های جایگزین چوب و خرده چوب ها مانند تخته فیبر (MDF) ، نئوپان لترون (MDF) ،ملامینه ، روکشهای فرمیکا (H.P.L) ،روکش PVC ، انواع پانل ها با روکش های طبیعی یا مصنوعی استفاده میشود و بیشترین علت استفاده کردن از متریال چوب جدا از بحث زیبایی چشم گیری جنس انها ، باعث گرما بخش شدن محیط آشپزخانه ها میشود و بهترین گزینه برای ایجاد دکوراسیون لوکس و پیچیده در دکوراسیون آشپزخانه است .

کابینت-آشپزخانه-5

طراحی آشپزخانه

از آشپزخانه به عنوان قلب یک خانه یاد می شود و افراد یک خانواده اغلب زمان زیادی از طول روز را در این محیط سپری می کنند . بنابراین طراحی داخلی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . خصوصا در مواردی که قصد بازسازی منزل را داریم باید توجه ویژه ای به آشپزخانه داشته باشیم .

کابینت-آشپزخانه-6

اگر قصد طراحی و اجرای یک آشپزخانه زیبا و شیک و در عین حال کاربردی و عملکرد گرایانه ای را دارید باید تمام مراحل طراحی و اجرا کاملا مطابق با اصول و استاندارد ها انجام شود . عدم رعایت یکی از اصول طراحی باعث می شود که به نتیجه مطلوب و مورد نظرتان دست پیدا نکنید .

کابینت-آشپزخانه-7

انواع مدل های طراحی آشپزخانه : 09125754921

همانطور که میدانید با توجه به قیمت بالای مواد و مصالح ساختمانی برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی یک آشپزخانه ، باید هزینه زیادی پرداخت کنید . بنابراین به دلیل هزینه های بالا و زمان زیادی که صرف این کار می شود توصیه می کنیم که پیش از تصمیم گیری در مورد طراحی قسمت های مختلف آشپزخانه ، تمام بخش ها مطابق با سلیقه شخصی و نیازهای شما و طبق اصول و قواعد طراحی و اجرا گردد تا دوباره نیاز به بازسازی و ایجاد تغییرات در آن پیدا نکند .

کابینت-آشپزخانه-8

اصول و قواعد طراحی این بخش شامل استانداردهای طراحی پلان ، طراحی مثلث کار در آشپزخانه ، انتخاب مصالح ، اجرای درست و اصولی تاسیسات آشپزخانه ، طراحی سه بعدی آشپزخانه و .... می باشد که طراحی سه بعدی ، پس از تایید کارفرما وارد مرحله اجرایی می شود .

کابینت-آشپزخانه-9

  • پلان آشپزخانه

یکی از مهمترین مراحل در طراحی آشپزخانه ، طراحی پلان طبق استاندارد ها و اصول و قواعد است . منظور از ابعاد استاندارد حداقل ارتفاع سقف و حداقل طول و عرض آشپزخانه و فاصله مناسب بین اجزا است .

ابعاد و استاندارد پلان این فضا با توجه به نوع کاربرد آن انجام می‌ گیرد . به عنوان مثال از این فضا به عنوان غذاخوری نیز استفاده می شود یا تنها برای پخت و پز است .

  • توجه به نور طبیعی

در طراحی داخلی منزل ، برخی از فضاها مانند فضای آشپزخانه باید حداقل یک پنجره اختصاصی برای آن طراحی شود اما متاسفانه در برخی از پروژه ها به آن توجه نمی شود .

نور طبیعی باعث انتقال انرژی مثبت به افراد می گردد . طراحی داخلی باید به گونه ای انجام شود که تا جای امکان از نور طبیعی در فضاهای داخلی بیشترین بهره را گرفت .

کابینت-آشپزخانه-10

  • طراحی مثلث کار

یکی از اصول طراحی آشپزخانه طراحی مثلث کار است که به افراد کمک می کند یک فضای آشپزی کاملا کاربردی و استاندارد داشته باشند . مثلث کار یک مثلث فرضی می باشد که در سه راس آن سه بخش اصلی آشپزخانه یعنی یخچال ، اجاق گاز و ظرفشویی قرار گرفته است ‌. دلیل طراحی مثلث کار این است که افراد هنگام آشپزی با این سه بخش و سه وسیله اصلی سر و کار دارند و دائم بین این سه وسیله یخچال ، اجاق گاز و ظرفشویی در حال حرکت می باشند . بنابراین فاصله بین این سه بخش از اهمیت بالایی برخوردار است .

در برخی از موارد آشپزخانه به صورت خطی طراحی می شود . در این شرایط تمامی لوازم و کابینت های آشپزخانه همه بر روی یک دیوار قرار داده می شوند که در این صورت باید با رعایت فاصله مناسب این وسیله را در یک راستا قرار دهید و همچنین اگر برای آشپزخانه جزیره طراحی کرده باشید می توانید یکی از وسایل ها را در این قسمت قرار دهید .

کابینت-آشپزخانه-11

نکته مهم بعدی عدم وجود مانع در مسیر حرکتی مثلث کار آشپزخانه می باشد . زیرا افراد هنگام کار در آشپزخانه در این مسیر یا همان سه ضلع مثلث کار دائماً در حال حرکت هستند . بنابراین باید به گونه‌ ای طراحی و چیدمان شود که مانعی در فاصله بین این سه وسیله وجود نداشته باشد تا افراد بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند .

در طراحی مثلث کار در آشپزخانه فاصله بین وسایل نباید بیش از حد باشد . یعنی مسیری که افراد هنگام آشپزی طی می کنند تا به وسیله دیگر برسان نباید بیش از اندازه باشد . اگر این فاصله بیشتر باشد باعث فعالیت غیر ضروری و خستگی در هنگام کار میشود . همچنین فاصله بین وسایل نباید از حد استاندارد کمتر باشد اگر فاصله بین وسایل کم باشد و فضای کافی برای کار در اطراف آن ایجاد نشود ، باعث ایجاد خلل و مشکل در کار می گردد .

کابینت-آشپزخانه-12

  • انتخاب سبک طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه با استفاده از اصول و قواعد انواع سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا میباشد . انتخاب سبک طراحی آشپزخانه به عوامل مختلفی از جمله سبک طراحی سایر بخش های خانه ، اندازه فضا ، میزان بودجه درنظر گرفته شده ، سلیقه شخصی و … بستگی دارد .

به عنوان مثال برخی از افراد علاقه مند به ایجاد فضایی مجلل و باشکوه ، طراحی متقارن ، استفاده از کابینت های آشپزخانه با نقش و نگار های زیبا و حتی پتینه کاری شده دارند . برای این افراد سبک کلاسیک انتخاب مناسبی می باشد . اما باید به این نکته توجه کنید که اگر از قصد طراحی آشپزخانه به این سبک دارید باید بودجه کافی برای این کار در نظر داشته باشید . زیرا اجرای این سبک نیاز به هزینه بالایی دارد بخصوص در صورت نیاز به پتینه . برخی دیگر علاقه مند به ایجاد فضایی ساده و دور از طرح های شلوغ و پیچیده می باشند . برای این افراد سبک مدرن انتخاب مناسبی است . این سبک فضایی بسیار ساده ، آرامبخش و کاربردی را در محیط ایجاد میکند و برخی از افراد هستند که علاقه زیادی به طبیعت و زندگی در طبیعت را دارند . برای این افراد سبک روستیک انتخاب مناسبی می باشد . این سبک الهام گرفته از طبیعت و زندگی روستایی می باشد و با استفاده از متریال های طبیعی که اغلب به صورت خام میباشد و سطح آنان صیقل داده نمی شود استفاده می کنند . این سبک فضایی بسیار گرم ، صمیمی و متفاوتی را ایجاد می نماید .

کابینت-آشپزخانه-13

  • طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی داخلی آشپزخانه با توجه به متراژ و ابعاد و اندازه آن انجام می گیرد . اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است پیشنهاد می کنیم که از سبک مدرن برای طراحی داخلی آن استفاده کنید . زیرا سبک کلاسیک برای فضاهای کوچک اصلا توصیه نمی شود .

سبک مدرن در طراحی آشپزخانه فضای زیبا و بسیار کاربردی و عملکرد گرایان ای را ایجاد می کند .

برای آشپزخانه های کوچک بهتر است که از کابینت های آشپزخانه مدرن رنگ روشن استفاده کنید . رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید باعث میشود که فضا دل بازتر و بزرگتر به نظر آید .

کابینت-آشپزخانه-14

  • اهمیت کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه به دلیل آنکه سطح وسیعی از فضای این بخش را به خود اختصاص می‌ دهند ، تاثیر چشمگیری در ظاهر کلی آشپزخانه دارند .

کابینت آشپزخانه دارای انواع سبک ، رنگ و جنس های مختلفی می باشند که شما می توانید با توجه به سبک انتخابی و میزان بودجه یکی از آنها را برای طراحی آشپزخانه خود انتخاب کنید .

کابینت آشپزخانه مدرن : کابینت آشپزخانه مدرن دارای نمایی بسیار ساده می باشد . این کابینت ها به صورت دسته دار و بدون دست طراحی می شوند و به دو صورت مات و براق می باشند ‌. کابینت آشپزخانه مدرن بسیار جادار می باشد و فضای زیادی را برای جایگذاری وسایل آشپزخانه برای شما ایجاد می کند .

کابینت آشپزخانه کلاسیک : کابینت آشپزخانه کلاسیک دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب می باشد و نقش و نگار های زیبای سبک کلاسیک بر روی آنها اجرا شده است .

کابینت آشپزخانه تمام چوب ، گران قیمت ترین کابینت آشپزخانه میباشد . برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از کابینت های طرح چوبی و کابینت ممبران برای طراحی این بخش استفاده کنید .

کابینت-آشپزخانه-15

  • نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه باید به گونه ای اجرا شود که علاوه بر تامین نور مورد نیاز بر زیبایی و وقار این فضا بیفزاید .

به طور کلی برای نورپردازی آشپزخانه می توانید از چراغ های دیواری ، لوستر ، نور های نقطه ای ، خطی و … استفاده کنید .

اگر قصد دارید که از چراغ آویز دکوراتیو برای آشپزخانه استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که تعداد آن ها فرد باشد .

نورپردازی کانتر آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است . زیرا افراد هنگام کار و آشپزی در آشپزخانه دائماً از این قسمت به عنوان میز کار استفاده می کنند . بنابراین باید نورپردازی مناسبی در این قسمت انجام دهید برای این کار می توان از نور مخفی خطی در قسمت تحتانی کابینت های نصب شده بر روی دیوار استفاده کرد به این ترتیب علاوه بر نورپردازی مناسب جلوه ای بسیار خاص و زیبا به فضای آشپزخانه ببخشید .

همچنین می توانید از این چراغ ها در قسمت بالای کابینت های آشپزخانه نصب شده بر روی دیوار استفاده کنید . این کار علاوه بر نورپردازی عمومی فضای زیبایی در محیط آشپزخانه ایجاد می کند .

با استفاده از دیمر ها علاوه بر این که می توانید با توجه به نوع کار و فعالیت خود میزان و شدت نور را کنترل کنید ، در هزینه های مصرف برق نیز صرفه جویی می شود .

کابینت-آشپزخانه-16

  • سخن آخر

آشپزخانه یکی مهمترین بخش های خانه محسوب می شود . بنابراین باید طراحی داخلی آن با دقت بالایی انجام شود تا فضایی کاربردی و با ظاهری زیبا خلق شود . از مهمترین نکات در طراحی آشپزخانه انتخاب درست سبک طراحی ، انتخاب کابینت آشپزخانه ، نورپردازی درست و حرفه ای و اجرای درست مثلث کار می توان اشاره کرد . انتخاب سبک مناسب برای طراحی داخلی نیاز به اطلاعات کافی در این زمینه دارد بنابراین پیش از طراحی حتماً باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید سبک مناسبی را برای طراحی آشپزخانه خود انتخاب کنید . مشاوران با تجربه شرکت معماری هیرادانا می توانند شما عزیزان را برای انتخاب سبک مناسب طراحی راهنمایی کنند .

طراحی و اجرای صحیح این فضا نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد تا فضایی مطلوب و کاربردی ایجاد گردد . بنابراین باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام گیرد شرکت معماری هیرادانا آماده ارائه بهترین و به روز ترین طرح ها مناسب با ابعاد و اندازه و با مناسب ترین قیمت خدمت شما کارفرمایان محترم می باشد .

 

ایده های طراحی دکوراسیون لوکس آشپزخانه

برای سفارش پروژه های کابینت و یا دکور چوب خود با شماره های 09125754921 یا 09127305449 تماس حاصل فرمایید .

بازدید و مشاوره به صورت رایگان خواهد بود و ما در طول خدمت به شما بهترین پیشنهادات را از نظری طراحی اجرا و مقرون به صرفه بودن با توجه به نیازهای شما خواهیم داد . 

کابینت-آشپزخانه-17

در بخش پروژه ها میتوانید پروژه های کابینت آشپزخانه و تعمیرات ساختمان ما را مشاهده بفرمایید .

کابینت | طراحی داخلی | کابینت آشپزخانه | اجرای کابینت | بازسازی ساختمان | دکوراسیون داخلی | بازسازی منزل | بازسازی آشپزخانه | طراحی آشپزخانه | دکوراسیون آشپزخانه | پتینه |

9 / 10
از 96 کاربر
ارسال نظر
بابک : کالینت
3 0
شما طراحی کار را هم انجام‌میدید؟ هزینش چقدر میشه؟
مدیریت : پاسخ
3 0
بله ما از صفر تا صد طراحی را به همراه نقشه های فاز 2 انجام میدیم و قیمتش بستگی به سبک کارتون داره
مریم : سلام آیا برای اتاق کودک هم طراحی کمد و م ...
2 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام بله در خدمتتون هستیم لطفا با شماره های ما تماس بگیرید
نگین رضازاده : سوال اجرایی
3 0
سلام حداکثر عرض لنگه در کابینت چقدره؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :