طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی خانه

جهت مشاوره در خصوص دکوراسیون خانه و دکوراسیون دخلی لوکس خانه خود با کارشناسان شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا تماس خاصل فرمایید (09125754921 44274146 44890732)

طراحی داخلی خانه

 در ورودی ها

اولین مکانی که افراد در یک محیط با آن برخورد میکنند بخش ورودی می باشد که باید برای زیبا تر کردن به نکات زیر توجه کرد

ورودی عرض آن باید ازحداقل  1.20 و حداکثر 1.50 باشد . محلی که افراد وقتی وارد آن میشوند حالت مکث کننده ای دارد که بین محیط بیرون با محیط داخل انجام میگیرد ، در واقع کاربرد این مکان فضایی است برای در آوردن کفش ، لباس ها نور پردازی در این فضا باید بیشتر از نورپردازی های عمومی استفاده شود ( نور های عمومی جایگزین خوبی به جای نورهای روز میباشند که توسط چراغ های سقفی ،لوستر ها و...انجام میشود) که لوستر هایی استفاده شود که آویز های آن بلند باشد زیرا آویزهای بلند باعث به وجود آمدن نورهای گرم و آویز های کوتاه به وجود آمدن نورهای سرد میشود  .میتوان در مقابل ورودی یا کنار آن از آیینه های قدی استفاده کرد زیرا استفاده کردن از آیینه به جز بزرگ دیدن و دلنشین کردن فضا باعث میشود در هنگام خروج افراد از خانه نگاهی به خودشان در آیینه بیندازند که باعث به وجود آمدن فضایی همراه با احساس آرامش باشد . در طراحی داخلی منزل کنار ورودی خانه می توان از میزهای دکوراتیو هم استفاده کرد که می توان جایی برای نگهداری وسایل و کفش باشد و گذاشتن کاناپه ای کوچک پارچه ای یا نیکمت کوچکی برای در اوردن کفش در کنار ورودی مناسب است یا می توان برای زیبا نشان دادن ورودی  ازگذاشتن  گلدان ها طراوت و فضایی دلنشین را به وجود اورد.

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/aaaUntitled-3.jpg

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی هم یکی دیگر از اجزای مهم در خانه میباشد به صورتی که برای قیمت گذاشتن خانه نقش اساسی دارد . برای سرویس بهداشتی اولین نکته ای که باید در نظر گرفت انتخاب صحیح کفپوش می باشد که سرامیک بهترین انتخاب می باشد زیرا متریال سرامیک از نظر شستشو بسیار آسان انجام میشود و در مقابل مواد اسید و شوینده ها مقاوم میباشد  طرح سرامیک ها و دیگر کفپوش ها نباید شیاردار باشد و به صورتی که در مقابل رطوبت بسیار مقاوم باشند و اگر کف سرویس بهداشتی داری شیب است می توان از سرامیک های با ابعاد کوچک یا متوسط استفاده کرد که از سر خوردن آن جلوگیری شود . برای رنگ دیوارهای سرویس بهداشتی میتوان از رنگ های کرم یا شیری استفاده کرد زیرا این رنگ ها هم باعث بزرگ دیدن فضا و باعث میشود که آلودگی ها و کثیفی ها زودتر خودشان را نشان دهند . یکی از مهم ترین وسایلی که در سرویس بهداشتی به کار میرود آیینه می باشد که هر چقد ابعاد آن بزرگتر باشد فضا را بزرگ تر و زیبایی آن را بیشتر میکند . استفاده کردن از کمد کوچک یا زیر روشویی که محلی برای نگهداری انواع شوینده ها و وسایل اضافی در سرویس بهداشتی می باشد که بهتر است در طراحی این کمد طوری انجام شود که پایه های آن به زمین اتصالی نداشته باشد و از طریق دیوار بست  شود به علت راحت تمیز کردن زیر کمد است که این کمد علاوه بر نظم بخشیدن به فضا باعث نظم دادن به سرویس بهداشتی میشود . طراحی محلی برای گذاشتن حوله و تعویض حوله که بهتر است فضایی باشد که برخورد با آب نداشته باشد که امکان خیس شدن ان ها شود . اضافه کردن قفسه هایی یا طبقاتی بر روی دیوار که میتوان روی انها از شمع های معطر یا تزینی استفاده کرد . گذاشت پادری های با طرح زیبا که علاوه بر زیبایی مانع از سر خوردن میشود . 

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/7salledebainsxl1.jpg

 حمام

برای طراحی کردن از حمام در صورت فضای کافی در حمام میتوان از وان مناسب که در مقابل رطوبت مقاوم هستند و از شیرآلات مناسب که ضد رنگ هستند استفاده کرد. طراحی کردن طبقه ای در کنار وان که محلی  برای نگهداری حوله و کمدی برای نگهداری دارو و کمک های اولیه در حمام ضروری می باشد 

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/mo22172.jpg

اتاق نشیمن :

نشیمن مهم ترین فضایی است که در طراحی داخلی منزل باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که علاوه بر استراحت کردن مکانی است که خانواده را دور هم جمع میکند و وقت خود را سپری میکنند . امروزه بیشتر برای بزرگتر دیده شدن خانه  فضای نشیمن را با فضای پذایرایی یکی در نظر میگیرند و با چیده شدن مبلمان فضای آنها را با همدیگر تقسیم میکنند برای طراحی اتاق نشیمن باید هم خوان بودن با طراحی آشپزخانه در نظر گرفته شود . برای رنگ دیوارهای اتاق نشمین می توان از رنگ های خاکستری که باعث ایجاد کردن فضایی مجلل و رسمی و یا ترکیب کردن رنگ قرمز و طلایی که باعث ایجاد شدن فضایی آرام همراه با رفاه میشود و با وارد کردن رنگ سبز بر روی دیوارها باعث به وجود آمدن فضایی آرام و جذاب بشویم و حتی رنگ قهوه ای پررنگ که باعث به وجود آمدن احساس امنیت میشود . ترکیب قهوه ای با شکلاتی نیز باعث به وجود آمدن فضایی شیک و جذاب میشود و رنگ زرد باعث گرم شدن محیط ولی بهتر است تمام دیوارهای اتاق نشیمن یک رنگ نباشد چرا که باعث به وجود آمدن فضای خسته کننده میشود . اتاق نشیمن اگر سقف کوتاه  داشته باشد بهتر است از لوستر اویز استفاده نشود و اگر سقف آن گچ بری شده باشد لوستر ساده برای آن مناسب است همینطور در فضای خانه کوچک بهتر است از فرش هایی استفاده شود که ابعاد کوچکتری داشته باشد و طرح های آن خلوت و روشن باشد .

از پروژه های بازسازی و دکوراسیون , دکوراسیون لوکس بازسازی منزل و تعمیرات ساختمان ما دیدن فرمایید

طراحی داخلی ساختمان | طراحی داخلی منزل | دکوراسیون منزل | طراحی دکوراسیون داخلی منزل | طراحی داخلی خانه | طراحی داخلی آشپزخانه | طراحی داخلی اتاق خواب | بازسازی ساختمان |بازسازی منزل |تعمیرات ساختمان | بازسازی و دکوراسیون |اجرای دکوراسیون داخلی

9 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :