طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نما

طراحی نما (facade design) یک الگوی طراحی ساختاری از یک فضا است که به آن شخصیت می بخشد. به طور کلی طراحی نمای ساختمان هویت آن را آشکار می کند. همچنین طراحی نمای ساختمان به شدت بر ارزش اقتصادی آن تأثیر می گذارد. از این رو همواره طراحی نما جایگاه ویژه ای برای سازندگان دارد و آنها را برای همکاری با یک شرکت معماری و طراحی نمای ساختمان برای آماده سازی یک طرح نمای ساختمان حرفه ای طبق اصول طراحی نما و ضوابط طراحی نما از نمای ساختمان یک طبقه تا نمای ساختمان 5 طبقه البته با در نظر گرفتن قیمت طراحی نما ترغیب میکند. نمای بیرونی یک سازه و در کل طرح نمای ساختمان می تواند افراد را برای دیدن فضای داخلی آن مشتاق ترکند.

بنابراین طراحی نما قبل از نحوه ساخت می تواند به شدت بر جذب مشتری و فروش یک سازه تأثیرگذار باشد. همچنین نمای ساختمان بخشی از فضای شهری است و در زیباسازی فضای یک خیابان یا یک محله نیز بسیار مؤثر است. پس باید تمام اصول طراحی نما در نظر گرفته شود و به سه مورد اصلی سبک سازه، کاربری ساختمان و مصالح مورد استفاده توجه شود. مجری و طراح نما باید از تجربه و مهارت کافی برای ایجاد تناسب بین سبک، کاربری و متریال سازه برخوردار باشد. این کار باید بر اساس اصول و استاندارد های موجود و آخرین ضوابط طراحی نما انجام شود. اما برای پاسخ به سوالات زیر با شرکت طراحی نمای هیرادانا همراه باشید.

هزینه طراحی نمای ساختمان چقدر است؟

آیا مشاوره طراحی نمای ساختمان هزینه دارد؟

قرارداد طراحی نما چگونه عقد میشود؟

بهترین سبک جهت طرح نمای بیرونی ساختمان شما چیست؟

آیا طراحی نمای ساختمان ویلایی با مسکونی متفاوت است؟

 طراحی نمای ساختمان|اجرای نمای ساختمان|اجرای نما کامپوزیت| طراحی نما|نمای ویلایی|نمای مغازه|نمای مدرن|نمای کلاسیک|نمای رومی|بازسازی نمای ساختمان به صورت تخصصی|طراحی داخلی ساختمان|

شرکت طراحی نمای ساختمان هیرادانا در زمینه طراحی و اجرای انواع نمای کامپوزیت، نمای سنگ، نمای خشک و نماهای کلاسیک و مدرن از صفر تا صد با نیرویی متخصص آماده همکاری با کارفرمایان محترم می باشد. 

بازدید و مشاوره رایگان جهت طراحی نما و بازسازی نما شما: 09125754921

طراحی نما ساختمان لوکس و خاص همراه با اجرای تضمینی با متخصصین هیرادانا 

شرکت معماری هیرادانا از سال 1391 به صورت تخصصی و کاملا علمی فعالیت در حوزه ی طراحی نمای ساختمان را آغاز نموده است و در این بخش توانسته است با فعالیت حرفه ای در طراحی و اجرای نمای تخصصی، ارائه کننده ی پروژه های موفق و قابل توجهی باشد. شرکت معماری و طراحی نمای ساختمان هیرادانا با بهره گیری از طراحان نمای حرفه ای و با سابقه، سعی در ارائه بهترین طرح نماها متناسب با نوع کاربری و سبک سازه دارد. این مجموعه دارای سابقه ای درخشان در طراحی نمای ساختمان های اداری، تجاری، درمانی، خدماتی و مسکونی مختلف است. انطباق دقیق طرح نما با اجرای نمای ساختمان، ارائه جزئیات، ارائه شاپ دراوینگ تخصصی و تأمین متریال اولیه مورد نیاز از بهترین و معتبر ترین منابع، از مهم ترین ویژگی های مجموعه طراحی نمای هیرادانا است.

هیرادانا طراحی های خود را بر اساس اصول طراحی نما و با در نظر گرفتن سلیقه و خواست کارفرما اجرا می کند. ارائه بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و بهینه ترین هزینه ها، از مهم ترین ویژگی های تیم اجرای نمای هیرادانا است که به طور تخصصی در سبک های طراحی نمای کلاسیک، طراحی نمای رومی، طراحی نمای مدرن و ... در غالب طراحی نمای مسکونی، طراحی نمای اداری تجاری و طراحی نمای ویلایی فعالیت دارد. هیرادانا با تکیه بر توان بالای گروه طراحی نمای خود از لحاظ هنری و علمی و فنی و شناخت ضوابط و قوانین شهراداری با تمامی امکانات تخصصی و تجربی اجرایی و کارگاهی توانسته است پروژه های ویژه ای در غالب مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی و ... ارائه کند.

Summary-of-Hiradana-facade-design-projects

طراحی نما بر اساس کاربری

از مهم ترین اصول در طراحی نمای ساختمان، توجه به نوع کاربری سازه است. همان طور که می دانید ساختمان ها در کاربری های مختلف مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، درمانی، رفاهی و غیره ساخته می شوند. به طور مثال شعاع دید در طراحی نمای ساختمان های تجاری بسیار اهمیت دارد. این در حالیست که کاهش دید ساختمان برای حفظ حریم شخصی مهم ترین هدف در طراحی نمای ساختمان های مسکونی است.

طراحی نما در ساختمان های مسکونی معمولاً به سبک های لوکس و کلاسیک انجام می شود. چشمگیر و جذاب بودن نمای ساختمان های تجاری برای جذب مشتری نیز از مهم ترین نکات طراحی این نماها است. طراحی نمای ساختمان های اداری، درمانی و آموزشی نیز القا کننده فعالیتی است که در آن ها انجام می شود. طراحی نمای ساختمان های ویلایی نیز با توجه به کاربرد آن ها به صورت یک فضای تفریحی انجام شده و به جذابیت بصری و راحتی و گستردگی فضا به شدت توجه می شود. اما در دو سال اخیر غالب افراد برای طراحی نمای ساختمان ویلایی و مسکونی خود، سبک نمای مدرن را میپسندند.

طراحی نما بر اساس متریال

طراحی نمای ساختمان با استفاده از متریال مختلفی انجام می شود. انتخاب نوع متریال در طراحی نما می تواند بر هزینه های طراحی نما، زیبایی سازه و میزان استحکام و طول عمر سازه تأثیر بگذارد. در انتخاب متریال باید به اقلیم و نوع آب و هوای منطقه به شدت توجه شود. نمای شیشه ای، آجری، سنگی و سمنت برد از رایج ترین نماهای موجود در ایران هستند. بهره گیری از نور طبیعی، دید زیاد، عایق بودن صوتی و حرارتی از مهم ترین ویژگی های نماهای شیشه ای هستند.

مقاومت بالا و امکان اجرا در اقلیم های مختلف نیز مهم ترین مشخصه نمای سنگی است. هزینه بهینه و مقاومت و دوام بالا نیز از ویژگی های نمای سمنت برد است که در آن از صفحه های سیمانی نسوز استفاده می شود. نمای کامپوزیت نیز از ترکیب چند ماده ساخته شده و کیفیت و کارایی بالایی دارد. البته متریال دیگری همچون سیمان سفید، چوب، ترموود و استیل گالوانیزه هم هستند که رواج کمتری دارند.

Brick-facade-design

از بارزترین مشخصه های هویت شهر نمای ساختمان است که باید همگون با نمای شهری و بافت نمای ساختمان های مجاور طراحی شود.

از جمله مواردی که باید در طراحی نما ساختمان به آن توجه کرد:

زیبایی و چشم گیری پوسته ی بیرونی ساختمان

امکان استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از اتلاف آن

ایجاد یک لایه پوسته مقاوم برای بالا بردن عمر ساختمان

شرکت معماری هیرادانا توانایی طراحی و اجرای کلیه ی نماها ساختمانی با رعایت استانداردها و ضوابط شهرداری را دارد و این اطمینان را به مشتریان خود میدهد که به بهترین شیوه ی ممکن وظیفه ی خود را انجام دهد.

Composite-view-design

برای مشاوره و بازدید رایگان با شماره 09125754921 تماس حاصل فرمایید.

نقش نما در ساختمان سازی

نما به عنوان خارجی ترین و بیرونی ترین پوسته و لایه ی یک ساختمان شناخته می شود که تمامی افرادی که حتی درون آن ساختمان رفت و آمدی ندارند نیز می توانند آن را مشاهده کنند. به همین دلیل می توان گفت نمای یک ساختمان مورد قضاوت افراد زیادتری قرار می گیرد و از همین رو به طراحی آن و یا بازسازی نما باید اهمیت بیشتری داده شود. از طرفی نما را می توان قسمتی از ساختمان دانست که بیانگر هویت و چگونگی آن می باشد. درواقع برای طراحی بنا باید به نکات مختلفی مانند اقلیم و آب و هوای منطقه، شرایط فرهنگی و تاریخی آن، منطقه ی ساختمان، شرایط اقتصادی ساکنین، سلیقه ی آن ها، عملکرد ساختمان و دیگر موارد توجه نمود.

از آنجایی که در روند طراحی نما به این نکات توجه می شود و در نهایت با نگاه کردن به نمای یک ساختمان می توان تمامی این موارد را متوجه شد می توان گفت که نمای یک ساختمان نشان دهنده ی هویت آن می باشد. همچنین نمای خوب یک ساختمان می تواند روی ارزش اقتصادی آن ساختمان نیز تاثیر بگذارد و این خود نیز یکی از مهمترین علت هایی می باشد که باید با توجه به آن نما را طراحی نمود. در واقع از آنجایی که کیفیت نما روی دید مخاطبین بیرونی تاثیر می گذارد روی قیمت آن نیز تاثیر مستقیمی دارد.

اصول طراحی نما ساختمان

طراحی نمای ساختمان در هیرادانا بر اساس اصول طراحی نما انجام می شود. در واقع هنر طراحان این مجموعه، به کارگیری مصالح مناسب و تلفیق آن با سبک و کاربری سازه بر اساس اصول و استاندارد های موجود است. بر اساس این اصول، در طراحی نما باید به اقلیم جغرافیایی و بافت منطقه توجه شود. توجه کنید که اصول و ضوابط قانونی هم در این رابطه وجود دارد که توسط شهرداری های هر منطقه تعیین می گردد.

بنابراین نمای طراحی شده ابتدا باید به تأیید شهرداری برسد و مجوز های لازم دریافت شود. بنابراین اینکه طراح چقدر در طراحی نمای ساختمان به ضوابط موجود توجه کرده است می تواند در مدت زمان و سرعت دریافت مجوز تأثیرگذار باشد. در نهایت باید بودجه کارفرما نیز در نظر گرفته شود. انتخاب نادرست نما و طراحی غیر اصولی بدون در نظر گرفتن ضوابط موجود می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

قوانین و ضوابط طراحی نما در سه بخش مختلف الزام، توصیه و پرهیز دسته بندی شده اند. از الزامات طراحی نما می توان به استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت، پوشاندن درز انقطاع با ساختمان های مجاور و توجه به هماهنگی رنگ و جنس با نمای مجاور اشاره کرد. همچنین از جمله موارد ممنوعی که از انجام آن ها در طراحی نمای ساختمان باید پرهیز شود می توان به عدم استفاده از مصالح ساختمانی متعدد با رنگ های نامتعارف و نماهای تمام شیشه یا تمام فلز اشاره کرد. همچنین استفاده از مصالح تیز، شکننده و برنده در طبقات اول ممنوع است. از مهم ترین اصول طراحی نما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از مصالح مقاوم در برابر گرما و سرما در طراحی نما برای جلوگیری از اتلاف انرژی و افزایش عمر سازه.
 • استفاده از مصالح عایق در برابر آلودگی صوتی در طرح نمای ساختمان
 • نورپردازی صحیح و استفاده حداکثری از منابع انرژی طبیعی همچون نور خورشید به عنوان روشنایی در طراحی نما و بهره گیری از مناظر طبیعی اطراف برای ویوی ساختمان.
 • توجه به نوع کاربری ساختمان و موقعیت مکانی ملک در طرح نمای ساختمان.
 • توجه به بافت شهری منطقه و هویت بومی آن در طرح نمای ساختمان.
 • سازگاری با شرایط اقلیمی مانند شرایط آب و هوایی، زلزله خیز بودن منطقه، میزان آلودگی هوا، شدت باد و طوفان منطقه و غیره برای انتخاب مصالح مناسب در طرح نمای ساختمان.
 • توجه به ایمنی سازه و انتخاب مصالح پایدار به خصوص در ساختمان های بلند در طراحی نمای ساختمان.
 • رعایت تناسب بین نمای سازه و محوطه سازی اطراف ساختمان به خصوص در ساختمان های ویلایی و مسکونی.

Modern-facade-design

طراحی نما با جدیدترین متد ها نیازمند رعایت چه نکاتی است؟

اقلیم و شرایط مختلف جوی

همانطور که گفتیم این نکته یکی از مهمترین نکات قابل توجه برای طراحی نمای یک ساختمان می باشد. در واقع چگونگی اقلیم یک منطقه کمک می کند تا ما بدانیم که در طراحی ساختمان و نمای آن باید از چه متریال هایی، چه میزان نورپردازی، اندازه و چگونگی بازشوها و ... استفاده نماییم. برای مثال می توان با بررسی ساختمان ها در جنوب و شمال کشور متوجه شد که در ارتفاع طبقات آن ها، میزان بالکن و بازشو، مصالح و دیگر عناصر متفاوت می باشند. ساختمانی که در شمال طراحی می شود با آن ویژگی های ظاهری و باطنی نمی تواند عینا در جنوب طراحی شود. در این صورت رفاه افرادی که در جنوب زندگی کرده ولی خانه شان مانند خانه های شمالی می باشد به خطر می افتد.

Facade-design-of-Zahedan-Villa

فرهنگ و تاریخ منطقه

یکی دیگر از نکاتی که هنگام طراحی نما باید به آن توجه نشان داد بافت، فرهنگ و تاریخ یک منطقه می باشد. بعضی از شهرها و مناطق از نظر تاریخی دارای اهمیت می باشند و به همین علت در آن ها نمی توان هرگونه نمایی را طراحی نمود. برای مثال در شهر یزد که به ثبت جهانی رسیده و دارای بافتی ارزشمند و تاریخی می باشد نمی توان ساختمان هایی مرتفع با نماهایی مدرن یا کلاسیک اروپایی طراحی نمود. این کار خدشه به جلوه ی بصری منطقه وارد می کند. همچنین طراحی نماهایی با بازشوهای فراوان و بزرگ در مناطقی که دارای بافت و فرهنگی سنتی و مذهبی بوده مورد استقبال قرار نمی گیرد و توضیه نمی شود.

Luxury-facade-design

بودجه ی کارفرما

بودجه ی کارفرما را می توان از مهمترین مسائلی دانست که در طراحی نما و بازسازی نما باید به آن توجه نمود. درواقع بودجه ی کارفرما می تواند کیفیت و چگونگی مصالح و طراحی نما را از قبل مشخص کند. اگر یک طراح و معمار از همان ابتدا به این مسئله دقت نکند ممکن است طرحی را طراحی کند که از بودجه ی کارفرما فراتر رفته و قابل اجرا نمی باشد. این کار هم ممکن است کارفرما را به زحمت بی اندازد و هم ممکن است خودطراح را نا امید کند.

Lavasan-facade-design

سلیقه ی کارفرما

سلیقه ی کارفرما می تواند تا حد زیادی روی چگونگی یک نما تاثیر بگذارد اما همه چیز نیست. درواقع در ابتدا و در تمامی مراحل طراحی معمار می تواند از کارفرما مشورت گرفته و سلیقه ی آن را تا جای ممکن که با دیگر نیازهای ساختمان تداخل نداشته باشد دخیل کند. برای مثال می تواند روی سبک انتخابی طراحی نما مانند مدرن یا کلاسیک و یا مینیمال و ... بودن آن تاثیر بگذارد و یا مصالح انتخابی را نیز محدودتر نماید. این کار باعث جلب رضایت کارفرما در هنگام مشاهده نتیجه ی کار شده و روی رزومه معمار تاثیر خواهد گذاشت.

Villa-building-facade-design

عملکرد ساختمان

عملکرد ساختمان و کاربردی که دارد را می توان از جمله مهمترین نکاتی که برای طراحی نما باید به آن توجه کرد دانست. درواقع بیرون یک ساختمان باید نمایانگر درون آن باشد و از این رو نمی شود که نمای یک بیمارستان همچون نمای یک ساختمان مسکونی باشد و یا نمی شود که نمای یک کافی شاپ مانند نمای یک اداره ی بیمه باشد که اگر این چنین باشد مخاطبین را به اشتباه خواهد انداخت. از طرفی ساختمان ها با توجه به عملکردی که دارند دارای قوانین و محدودیت های مختلفی در طراحی نما می باشند که همین محدودیت را روی کیفیت و چگونگی آن ها تاثیر می گذارد.

Duplex-building-facade-design

انواع نمای ساختمان:

نما با آجر

استفاده از آجر در نما را می توان از قدیمی ترین و محبوب ترین کارها در طراحی نما دانست. درواقع نمای آجری از ابتدا در ایران طرفداران زیادی داشته است و ساختمان های قدیمی زیادی توسط آجر ساخته شده اند که از نظر تاریخی و معماری ارزش زیادی دارند. از آجر در نما می توان هم به صورت مصالح اصلی و هم به صورت دکوراتیو استفاده نمود که اگر به صورت دکوراتیو باشد اصولا با ترکیب دیگر مصالح مانند شیشه و چوب استفاده می شود.

همچنین آجرها دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی توانسته اند به حدی برسند که نسوز شده و آسیب کمی در گذر زمان ببیند که همین امر سبب محوبیت و استفاده ی بیشتر این متریال در طراحی نماهای مدرن و ... شده است. از جمله انواع آجر می توان به آجر سفید، آجر قرمز، آجر نسوز، آجر با طرح چوب، آجر روستیک و ... اشاره نمود.

Ahvaz-commercial-facade-design

نما با کامپوزیت

کامپوزیت را می توان یکی از متریال های محبوب امروزی دانست که اغلب در طراحی نما به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال دارای مزایای زیادی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به تنوع رنگی زیاد، وزن کم، قابلیت خوب شست و شو، مقاومت بالا در برابر حرارت، رطوبت و ... اشاره نمود. از آنجایی که قیمت این متریال نسبت به دیگر متریال ها کمی بالا است تمامی افراد توانایی استفاده از آن را ندارند که این را می توان از معایب آن بر شمرد.

همچنین برای به اجرا در آوردن و استفاده از این متریال در نمای ساختمان ها باید دقت نمود که نمی توان تمامی سطح ساختمان را از کامپوزیت پوشاند بلکه فقط درصد خاصی از نما را می توان به این متریال اختصاص داد و مابقی آن از دیگر متریال ها که در کنار کامپوزیت ترکیبی زیبا به وجود می آورند استفاده نمود. به همین دلیل باید در ابتدا به بررسی این موضوع پرداخت تا مصالح به مقدار زیادتر تهیه ننمود و از هدر رفتن بودجه جلوگیری نمود.

نما با سیمان

استفاده از سیمان سبب می شود تا هزینه ی تمام شده برای طراحی نما کاهش بیابد. از طرفی سرعت به اجرا در آوردن این نما بسیار زیاد است و در زمان بسیار کمی می توان از ساختمان استفاده نمود و آن را تمام شده مشاهده نمود. از جمله مزایای این متریال مقاومت خوب آن در برابر آتش می باشد به طوری که حتی از انتشار آن نیز جلوگیری می کند. از طرفی سیمان دارای انواع زیادی می باشد که می توان به سیمان سفید و سیمان رنگی اشاره نمود. با توجه به عملکرد ساختمان و سلیقه ی طراح و کارفرما می توان از انواع مختلف این متریال در نما بهره برد.

سیمان در سبک هایی مانند مدرن و مینیمال امروزه دارای طرفداران زیادی می باشد چرا که می تواند بافتی ساده و در عین حال زیبا به بیرون ساختمان ببخشد. از جمله معایب این نوع متریال نیز می توان به امکان ترک خوردن و حتی شکستگی آن در طول زمان و همچنین آلوده شدن آن توسط گرد و غبار اشاره نمود.

نما با سنگ

نماهایی که با سنگ ساخته می شوند را می توان در دسته ی لوکس ترین و شیک ترین نماها قرار داد که از گرانقیمت ترین نماها نیز می باشند. البته از آنجایی که سنگ ها دارای انواع مختلفی می باشند نیز این قیمت تمام شده ی نما هم می تواند متنوع باشد. از سنگ بیشتر در نماهای به سبک رومی و کلاسیک استفاده می شود که در کشور ما و سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. در این سبک نما بیشتر از سنگ هایی مانند سنگ مرمر، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و ... استفاده می شود که هر کدام از این سنگ ها با توجه به کیفیت و مدل های مختلفی که دارند دارای قیمت های مختلفی می باشند.

از جمله مزایای استفاده از سنگ در نما می توان به استحکام و مقاومت زیاد آن اشاره نمود چرا که اگر این چنین نباشد ممکن است بسیار سریع دچار ترک خوردگی و حتی شکستن شوند که می تواند خطرناک باشد. علاوه بر خطراتی که ممکن است ایجاد کند هزینه هایی را بر دوش کارفرما برای تعمیر آن نیز متحمل می کند.

طرح نمای ساختمان 

طراحی نمای ساختمان در سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و مینیمال انجام می شود. طرح نمای ساختمان های کلاسیک معمولاً به صورت رومی و با استفاده از متریال سنگ است. طراحی نمای ساختمان رومی معمولاً بسیار مجلل بوده و از شکوه و عظمت بسیاری در مقایسه با سایر نماها برخوردار است. ستون های بلند و سردر های باشکوه از مشهورترین المان هایی هستند که در این سبک استفاده می شوند. سنگ تراورتن، سیمان و مصالح پیش ساخته از جمله متریالی هستند که در این سبک استفاده می شوند.

اما در طراحی نما به سبک مدرن معمولاً به سادگی، استفاده از خطوط و اشکال هندسی و تجهیز سازه به آخرین تکنولوژی های روز دنیا توجه می شود. در طراحی نمای ساختمان ساده به سبک مینیمال نیز استفاده از تزئینات رایج نیست و معمولاً از یک رنگ استفاده می شود. کاربردی بودن ساختمان با استفاده از کمترین و ساده ترین متریال هدفی است که طراحی نما دنبال می شود.

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

ساختمان های یک طبقه معمولاً در مناطق ویلایی دیده می شوند. در طراحی نمای ساختمان یک طبقه باید به شدت به بافت شهری، جذابیت بصری و تاریخی نما، زیبا سازی منطقه ای و هماهنگی نما با سازه های مجاور توجه شود. طراحی نما در ساختمان های یک طبقه هزینه کمتری دارد و با توجه به متراژ ساختمان، سبک انتخاب شده برای نما ساختمان، متریال مورد استفاده و بودجه کارفرما تعیین می شود.

طراحی نمای ساختمان 2 طبقه

ساخت ساختمان های دو طبقه در شهرهایی با بافت تاریخی بسیار رواج دارد. طراحی نمای ساختمان دو طبقه در این شهر ها با سخت گیری های بیشتری از سوی مراجع مربوطه انجام می شود. زیرا زیباسازی شهر در حین حفظ بافت تاریخی آن به شدت در این مناطق اهمیت دارد. در طراحی نمای این ساختمان ها باید به رنگ نما، نوع آب و هوا، سبک طراحی نما و استفاده ترکیبی از متریال های مختلف توجه شود. طراحی نمای ساختمان به سبک سنتی و کلاسیک در این شهرها رواج بیشتری دارد.

طراحی نمای ساختمان 5 طبقه

طراحی نمای ساختمان های 5 طبقه یا همان آپارتمان های بلند می تواند در سبک های مختلفی انجام شود. اما در انتخاب طرح نمای ساختمان های 5 طبقه باید به قابل رویت بودن آن از سطح خیابان، هماهنگی با بافت منطقه و بودجه کارفرما توجه شود. در این موارد از متریال سنگ، کامپوزیت، آجر، سیمان، ترموود و گرانیت می توان استفاده کرد.

طراحی نمای برج و آسمان خراش

طراحی نما در برج ها و آسمان خراش ها بسیار حساس است. رعایت اصول مهندسی، استفاده از خلاقیت بصری در طراحی، ارائه طرح های جدید و جلوگیری از اجرای طرح های تکراری و خسته کننده و جلوگیری از ایجاد آلودگی بصری از جمله مواردی هستند که باید در طراحی نمای برج ها و آسمان خراش ها مورد تأیید کمیته مربوطه قرار گیرند.

ارزانترین نمای ساختمان چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم نمای سیمانی را می توان جز ارزان قیمت ترین و کم هزینه ترین نماهای ساختمانی دانست و با توجه به اینکه سیمان دارای انواع مختلفی می باشد می توان به وسیله ی آن نماهای متنوعی را نیز خلق نمود. انواع سیمان عبارتند از:

سیمان سفید

سیمان سفید را می توان به عنوان پانل های پیش ساخته نیز تهیه نمود و در ساختمان استفاده کرد که این کار سرعت اجرای نما را تا حد زیادی بالا می برد. همچنین این نوع سیمان در برابر حرارت مقاومت بسیار خوبی دارد و به ساختمان جلوه ای زیبا و مینیمال می بخشد. از جمله مزیت های این نوع سیمان رنگ سفید آن و ترکیب فوق العاده ی آن با دیگر متریال ها مانند چوب، شیشه، آجر و ... می باشد. این متریال بیشتر در مناطقی با اقلیم معتدل و خشک مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر مزیت های سیمان سفید می توان به قیمت کم، عایق بودن در برابر حرارت و صدا، مقاوم در برابر عواملی مانند نور خورشید، هزینه ی کم برای نگهداری پس از اجرا و ... می باشند.

سیمان شسته

سیمان شسته را نیز می توان از دیگر متریال های ارزان قیمت که در طراحی و اجرای نما استفاده می شوند دانست. این نوع متریال با روش های مختلفی به اجرا در می آید که هر کدام ویژگی های مختلفی را دارا می باشند. این متریال دارای مقاومت زیادی بوده به طوری که می تواند به خوبی در برابر عواملی مانند طوفان و باد و ... از خود مقاومت نشان دهد. اگر بخواهیم به معایب این متریال اشاره کنیم می توان به سرعت پایین آن در به اجرا در آمدن اشاره نمود که البته اگر کارفرمایان برای پایان کار عجله ای ندارند می تواند گزینه ی خوب و مناسبی باشد. از دیگر ویژگی های این متریال می توان به مقاومت خوب در برابر گرما و همچنین سرما، تنوع رنگی خوب، استحکام زیاد و ... اشاره نمود.

بهترین متریال در طراحی نما

بهترین متریال در طراحی نمای ساختمان، شیشه، آجر، سرامیک، کامپوزیت، سنگ و سمنت برد هستند. اما بهترین متریال طراحی نما باید با توجه به اقلیم جغرافیایی و منطقه ای که ملک در آن واقع شده است انتخاب شود. به طور مثال نمای آجر در اقلیم سرد و خشک دوام پایینی دارد. علاوه بر این استفاده از نمای شیشه ای و سنگ در مناطق زلزله خیز باید بر اساس ضوابط موجود صورت گیرد. همچنین نوع کاربری سازه نیز نقش مهمی در انتخاب متریال دارد. بهترین متریال متریالی هستند که در برابر دما، آلودگی صوتی و آلودگی هوا مقاوم باشند.

تفاوت طراحی نما در ساختمان های ساده با ساختمان ها دو طبقه و ... :

ساختمان هایی که تک طبقه و ساده می باشند اغلب سخت گیری کمتری در طراحی نما دارند چرا که ارتفاع آن ها به صورتی نیست که تاثیر زیادی روی جلوه ی بصری شهر و بافت منطقه بگذارد. اما ساختمان های مرتفع به دلیل تعداد طبقات زیاد و دیده شدن از جهت های مختلف قوانین و شرایط خاصی برای طراحی نما داشته و باید حتما طراح از تمامی این موارد آگاه باشد تا بتواند نمایی مناسب را برای آن طراحی نماید.

از طرفی دست معمار برای طراحی خلاقانه ی ساختمان مرتفع بیشتر باز است چرا که این ساختمان ها دارای طول بیشتری بوده و جای کار بیشتری دارند و معمار می تواند انواع طرح های مناسب را برای آن آماده نماید. از طرفی منطقی است که ساختمان های ساده و تک طبقه به دلیل مساحت کمتر هزینه ی کمتری را برای طرح صرف کنند و آن ساختمان هایی که دارای ارتفاع و طبقات بیشتری می باشند مصالح بیشتری نیازمند و در نتیجه هزینه ی بیشتری صرف اجرای نمای آن ها می شود.

انواع سبک ها در طراحی نمای ساختمان:

طراحی نما مدرن

نمای به سبک مدرن را می توان از محبوب ترین نماها در سرتاسر دنیا دانست که به دلیل ویژگی های مثبت زیادی که دارد توانسته است این عنوان را برای خود کسب کند. از جمله ویژگی هایی که در طراحی نمای مدرن حتما باید به آن توجه نمود سادگی و استفاده از المان ها و احجام مستطیلی و چهارگوش می باشد. همچنین در این سبک نمی توان از تمامی متریال ها استفاده نمود بلکه از دو یا سه متریال که اغلب این متریال ها شامل بتن، سیمان، شیشه، چوب، سنگ و کامپوزیت می باشند استفاده می شود. از ترکیب تعداد محدودی از این متریال ها می توان طرح های خلاقانه ی زیادی را برای نمای ساختمان طراحی نمود و به اجرا درآورد. از مزایای سبک مدرن در طراحی نمای خوب این است که به دلیل سادگی ای که دارد می تواند تا مدت های زیادی زیبایی خود را حفظ کند و همچنان مانند روز اول بماند.

Facade-design-of-Villa-Kangan

طراحی نما کلاسیک

سبک کلاسیک را نیز می توان یکی دیگر از سبک های محبوب در سرتاسر دنیا دانست که دارای قدمت و تاریخچه ی زیادی می باشد و ساختمان معروف و ارزشمند زیادی در سرتاسر دنیا به این سبک ساخته شده اند. سبک نمای کلاسیک از ابتدا تا کنون به یکسری ویژگی ها پایبند بوده و همین ویژگی ها آن را همچنان از محبوب ترین سبک های جهان نگه داشته اند. از جمله ی این ویژگی ها می توان به توجه فراوان به تقارن و تعادل و نظم، استفاده از ستون ها و طراحی سرستون ها در نما، استفاده از سنگ های ارزشمند مانند مرمر و گرانیت در نما و ... اشاره نمود. همچنین این سبک به نورپردازی های نمای شیک و جزئیات ریزی که در طراحی تک تک قسمت های نما می توان مشاهده نمود معروف می باشد.

Classic-facade-design

طراحی نما مینیمال

سبک مینیمال را می توان تا حد زیادی مشابه سبک مدرن دانست اما نقطه تفاوت این دو سبک در سادگی بیشتر سبک مینیمال و همچنین استفاده ی این سبک از اشکال هندسی دیگر و منحنی می باشد. در سبک نمای مینیمال از یک یا دو متریال و رنگ در نما استفاده می شود و المان های زیادی را نمی توان روی ساختمان مشاهده نمود. همچنین این سبک به اشکال چهارگوش و مکعبی مختصر نمی شوند و می توان اشکال دیگر را نیز در نمای آن مشاهده نمود. این سبک در کشور ما روز به روز محبوبیت بیشتری دارد پیدا می کند و در سرتاسر جهان نیز طرفداران زیادی را دارا می باشد.

طراحی نما اسلامی

نمای اسلامی را درواقع می توان نوعی از نما دانست که در آن از المان های اسلامی مانند ستون ها، طاق ها، نوشته ها و دیگر ویژی ها استفاده شده است. امروزه از این نمای خاص بیشتر در ساختمان هایی که عملکردی در این زمینه دارند مانند ساختمان های بسیج، حوزه ی علمیه، مساجد و ... استفاده می شود. این سبک بیشتر در همین منطقه و در کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران خود را دارد.

نکات مهم و قابل توجه اجرایی در طراحی و اجرای نمای ساختمان:

 • هنگام استفاده از آجر در نما باید آجرها به صورتی کاملا سالم و بدون شکستگی بوده و مخصوص نما با دارای مقاومت بالا در برابر انواع عوامل بیرونی باشند.
 • در مناطقی که از دمای پایینی برخوردار می باشند از نمای آجری استفاده نشود.
 • با توجه به نوع نما باید سطح زیر مربوط به کار بندکشی شده و کارهای لازمه برای اجرای نما روی آن صورت بگیرد.
 • در نماهایی که از بتن می باشند باید از سیمان مناسب در برابر انواع عوامل بیرونی و شیمیایی استفاده شود.
 • در فصل تابستان باید از سیمان هایی که دیرگیر می باشند و در فصل زمستان باید از سیمان هایی که زودگیر می باشند استفاده نمود.
 • هنگام استفاده از سنگ برای نما حتما باید نوع سنگ با سبکی که نما را طراحی کرده اید هموانی داشته باشد.
 • سنگ انتخابی باید دارای مقاومت لازم بوده و کاملا سالم و بدون ترک باشد در غیر این صورت می تواند کارفرما را متحمل ضرر کند.
 • نباید از نخاله های ساختمانی برای پر نمودن فضاهای خالی استفاده نمایید.
 • باید در نظر گرفته شود که سنگ مورد نظر صرفه ی اقتصادی دارد یا خیر.
 • باید به چسبندگی دقیق سنگ و ملات زیری آن ها توجه شود چرا که به دلیل صاف و یکدست بودن آن ممکن است خوب به یکدیگر نچسبند.
 • برجسته کاری های لازمه در نمای سنگی مانند ستون ها و ... حتما باید با رابیتس صورت بگیرد.
 • برای اجرای نمای کامپوزیتی حتما باید در ابتدا بند کشی و دیگر اقدامات لازمه صورت بگیرد.
 • نسبت ماسه به سیمان در نمای سیمانی باید نسبت یک به سه باشد.
 • در لایه رویه ی این نوع نما می توان از سنگ دانه هایی که سبک و یا حتی معمولی می باشند استفاده نمود.
 • در طراحی نمای حرفه ای باید دقت نمود که آب در پشت متریال های رویی انباشه نشود.
 • لایه ای محافظ باید روی نما قرار بگیرد تا خطر سقوط وجود نداشته باشد.
 • از تجهیزات و تاسیسات مختلف برای طراحی نمای حرفه ای باید بهره برد تا تمامی مراحل به درست ترین شکل خود انجام شود.

Modern-duplex-facade-design

مصالح قابل استفاده در نما:

سنگ های طبیعی

از نمونه سنگهای طبیعی مورد استفاده در نمای ساختمان، سنگهای آهکی و آذرین هستند که سنگ های آهکی به دلیل رگه رگه بودن استحکام بالایی ندارند و معمولا چسبندگی خوبی به نمای ساختمان ندارند.

نماهای کامپوزیت

حاصل از ترکیب چند نوع ماده هستند که خواص این مواد مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به اجزای جزء دارد.

نماهای شیشه ای

شیشه ها جزء موارد جدا نشدنی از نمای ساختمان محسوب میشوند. ظهور شیشه های رفلکسی و استفاده آن در ساختمان ها امکان استفاده حداکثر از روشنایی را به وجود می آورد.

نمای آجری

آجر های مورد استفاده در نمای ساختمان، شامل آجر های رسی و آجر های شیلی میشوند که دارای ضریب انتقال حرارتی پایینی هستند و در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری میکنند.

نماهای رومی

در اجرای این نماها از سنگ های طبیعی و گاهی اوقات از سیمان استفاده میشود. سبک طراحی کلاسیک آنها باعث شکوه و زیبایی منحصر به فرد ساختمان میشود.

نماهای ترکیبی ساختمان

ترکیب چند نوع از مصالح مختلف هستند.

نماهای بایرامیکس

نوعی از پوشاننده ها هستند که برای نماهای خارجی و داخلی استفاده میشوند و بر روی انواع مصالح مثل شیشه رنگ چوب سیمان و ... قابل اجرا هستند و پس از خشک شدن شبیه به سنگهای تزیینی میشوند.

نماهای چوبی

در نماهای چوبی از ترمووود استفاده میشود که با اینکه سابقه زیادی در کشور ما ندارد اما جایگاه خود را در نماهای ساختمانی پیدا کرده اند و بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

طراحی نمای ساختمان ویلایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی نمای ساختمان های ویلایی باید کاملاً متفاوت با دیگر سازه ها باشد. زیرا این ساختمان ها معمولاً در اقلیم متفاوتی قرار دارند و کاربرد آن ها نیز کاملاً مشخص است. بنابراین طراحی نمای ویلاها باید متناسب با کاربری آن ها باشد. همچنین به زیبایی و مقاوم بودن نما نیز باید به شدت توجه شود. طراحی نمای ساختمان ویلایی در ایران معمولاً به یکی از سبک های کلاسیک، مدرن و سنتی انجام می شود. همچنین هماهنگی میان نمای خارجی و داخلی و توجه به وسعت ویلا نیز از جمله مواردی هستند که در طراحی نمای ویلاها به شدت مورد توجه قرار می گیرند.

نرم افزارهای طراحی نمای ساختمانی

طراحی نمای ساختمان امروزه با استفاده از بهترین و به روز ترین نرم افزار ها انجام می شود. تری دی مکس، VRay، Lumion 3D، Revit، SketchUp و Cedro، بهترین نرم افزار های طراحی نما هستند که توسط طراحان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این نرم افزار ها روند طراحی نمای ما را سرعت بخشیده و امکان مشاهده طرح سه بعدی نهایی را قبل از اجرا برای کارفرما مهیا کرده اند.

قرارداد طراحی نمای ساختمان

قیمت طراحی نما در ارائه یک طراحی نمای حرفه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. موقعیت ساختمان و تعداد بر های آن، متراژ ساختمان، فلت یا دوبلکس بودن فضای داخلی، استفاده از نورپردازی در نما و غیره در هزینه طراحی نمای ساختمان های مختلف تأثیر گذار هستند. اگر قصد دارید ساختمان خود را نما کنید، دریافت مشاوره طراحی نمای ساختمان مهم ترین مرحله ای است که باید قبل از این کار انجام دهید تا از پرداخت هزینه های گزاف جانبی در امان باشید.

پس از عقد قرارداد طراحی نمای خود، کلیه مسئولیت طراحی نمای تان بر عهده شرکت طراح بوده و تمامی مراحل با بالاترین دقت و بر اساس آخرین تغییرات قوانین و ضوابط موجود انجام خواهد شد. طرح نمای ساختمان به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن اصول مهندسی، برای بنای مورد نظر آماده شده و در نهایت به تأیید مشتری خواهد رسید.

مشاعات و نقش آن در طراحی نمای ساختمان

بعد از نما مشاعات ساختمان اولین چیزی است که با آن برخورد داریم فضاهای مشاع از عناصر اصلی ساختمان هستند که شامل راه پله لابی آسانسور حیاط  فضای سبز و... میشوند و طراحی این فضاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نکاتی برای طراحی مشاعات:

1- به علت تردد زیاد بهتر است از مصالح مستحکم و زیبا تا زیر سقف استفاده کرد.

2- برای بزرگتر جلوه دادن فضاها بهتر است از رنگهای روشن استفاده شود.

3- باید به تامین نورگیری های طبیعی و مصنوعی توجه کرد.

4- باید علاوه بر زیبایی درب ورودی به زیبایی بقیه فضا ها نیز توجه کرد.

 شرکت معماری هیرادانا طراحی و اجرای کلیه ی امور نمای شما و بازسازی نمای ساختمان را بر عهده میگیرد.

Residential-tower-facade-design

 از پروژه های طراحی و اجرای نمای مدرن و نمای کلاسیک ما در بخش پروژه ها دیدن فرمایید.

همانطور که طراحی و معماری داخلی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است، نمای ساختمان نیز یکی از مهم ترین بخش ساختمان محسوب می شود. چرا که اولین ارتباط افراد با ساختمان از طریق نمای آن می باشد، علاوه بر موارد ذکر شده طراحی نما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که این موضوع شامل بخش شهری نیز میشود و فقط مختص ساکنین آن ساختمان نیست.

شرکت معماری هیرادانا با تکیه بر توان بالای گروه طراحی خود و شناخت ضوابط و قوانین شهراداری همواره تلاش میکند تا طرحی متناسب با عملکرد ساختمان را ارائه دهد و در عین حال تمام ملاحظات قیمت طراحی نما را بابت طراحی نما مدرن و نما کلاسیک را دارد و در این زمینه از نرم افزار طراحی نما ویژه ای بهره میبرد و انواع سفارش طراحی نما را با دیده منت میپذیرد.

 برای مشاوره با شماره ی  09125754921 تماس حاصل فرمایید.

بازسازی ساختمان|طراحی ویلا|نمای ساختمان|بازسازی نما|طراحی نمای ساختمان| نما مدرن | نمای کلاسیک| نمای رومی|بازسازی نما ساختمان|اجرای نمای ساختمان|بازسازی منزل|طراحی داخلی|

9 / 10
از 203 کاربر
ارسال نظر
خانه هوشمند آلف ... : طراحی
70 8
خیلی عالیه. همه این طراحی ها کار خودتونه؟
مدیریت : پاسخ
66 7
بله قربان صفر تا صد تمامی این پروژه ها به عهده ی گروه معماری هیرادانا بوده
مدیریت : پاسخ
4 3
سلام بله تمامی پروژه های موجود در سایت مختص به شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا میباشد.
مجید : ساام
70 6
طراحی محوطهدهم‌ انجام‌میدید؟
مدیریت : پاسخ
3 2
سلام. بله جهت صفر تا صد محوطه سازی در خدمتتون هستیم.
انی : هزینه
64 6
سلام روز بخیر هزینه های طراحی نما چقدر هست ؟ آیا کار اجرا هم انجام میدید در خارج از تهران ؟
مدیریت : پاسخ
63 5
هیزنه طراحی نما با توجه به متراژ و صد البته نوع سبک طراحی مشخص میشود و این موارد باید تعیین شوند ، شرکت معماری هیرادانا با چندین شعبه در نقاط مختلف کشور توانایی اجرا در خارج از شهر تهران را دارا میباشد
محسن : مشاوره
61 2
سلام.خسته نباشید یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.. یه خونه دو طبقه شناژی سر دو نبش حیاط دار،اگه اتاق سر جلو طبقه بالا حیاط بشه نمای ساختمون خراب نمیشه...؟
مدیریت : پاسخ
61 3
سلام روز بخیر . بستگی به موقعیت قرار گیری هماسیگی ها و خیلی عوامل دیگر دارد که ما این موارد را در مطالعات فاز صفر انالیز میکنیم و بعد میتونیم نظر کارشناسی بدیم
شریعتی : نمای ساختمان
55 2
سلام برای طراحی نمای ساختمان چقدر هزینه میبره ؟
مدیریت : پاسخ
53 2
سلام در خدمتتون هستیم لطفا با شماره های ما تماس بگیرید
مدیریت : پاسخ
54 3
سلام در خدمتتون هستیم لطفا با شماره های ما تماس بگیرید
مانیا : نمای ساختمان
53 2
ایا میتوان در منطقه چهار تهران نمای کلاسیک ساخت بدون هیچ مشکلی
مدیریت : پاسخ
50 3
تحت یکسری شرایط خاص بله میتوان
سیروس : بسار جالب بود طراحی ها خیلی ماهرانه و شی ...
49 2
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام ممنونم از شما
ابوالفضل : سلام ایا میشه با خانه یک طبقه یک طراحی ز ...
43 2
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام سوالتون رو در قسمت عنوان نوشتید.من از پنل پیدا کردم. بله برای طراحی نما مدرن یک طبقه هم در خدمتتون هستیم.
شاه محمدی : لذت بردم از کارهاتون
47 1
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
6 0
ممنون از لطفتون
طاهر عالی نژاد : عالیییی
47 2
لذت بردم از طراحی هاتون خدا قوت
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام ممنون از نگاه پر مهر شما
خلیلی : هزینه
43 1
هزینه طراحی نمای مدرن چقدر هست تقریبا؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام بستگی به متراژ داره. لطفا نقشه ها و وضع موجود رو تلگرام بفرمایید. در اسرع وقت در خدمتتون هستیم.
مدیریت : پاسخ
1 2
با سلام. لطفا در تلگرام نقشه ها و متراژ ساختمانتون را ارسال بفرمایید. پیش فاکتور طراحی نمای ساختمانتون در اسرع وقت ارسال خواهد شد.
نباتی : نما رومی
33 4
نمای رومی هم انجام میدید؟ مقدوره الان در جاجرود هستم
مدیریت : پاسخ
4 2
سلام بله صفر تا صد طراحی نمای رومی و اجرای نما به همراه اخذ مجوز طراحی نما شما. نقشه ها و وضع موجود رو در تلگرام ارسال بفرمایید.
آیدا : نما
35 4
سلام شما در بوشهر هم کار میکنید؟
مدیریت : پاسخ
2 2
سلام بله کلیه خدمات طراحی ساختمان و اجرا در سراسر ایران
علیزاده : نما
34 2
برای خانه دو طبقه طراحی مدرن خوبه یا کلاسیک؟
پگاه : هیرادانا
29 2
مثل همیشه عالی بودید خسته نباشید
سلین : عالی هست کارهاتون
33 1
نظر شما چیست ؟
Zahra : _
33 2
سپاس بابت اشتراک گذاری این مطالب،
مدیریت : پاسخ
4 1
زنده باشید. در خدمتتون هستیم.
زینب : سلام موفق باشید واقعا طراحی ها عالی هستن ...
30 2
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
4 1
ممنون از شما
sami : گروه معماری هیرادانا واقعا سرماییه این م ...
31 2
نظر شما چیست ؟
مژگان : نما
5 1
نمای مدرن هاتونو واقعا دوست دارم
مدیریت : پاسخ
4 1
ممنون از لطفتون
قربانی : ویلا
6 1
مطالب و عکس ها بسیار عالی و آموزنده بود با تشکر از گروه معماری هیرادانا
ناهید : طراحی نما
7 1
طراحی نماهای مدرنتون رو خیلی دوست دارم
مدیریت : پاسخ
4 1
ممنون از نظر شما. طراحی نمای مدرن جای خلاقیت و ایده های زیادی داره و بسیار فرایند جذابی هست.
ثریا زندی : نمای قدیمی
6 2
سلام من چند تا نمای میکروسمن دیدم ازتون و پسندیدم میتونید برای بازدید بیاید اصفهان اول مشاوره بدید بعد قرارداد ببندیم یا باید قطعی بشه اول بعد بیاید؟
مدیریت : پاسخ
3 1
سلام در خدمتتون هستیم. ابتدا نقشه ها و وضع موجود نمای ساختمانتون رو ارسال بفرمایید در تلگرام. جهت بازدید و مشاوره هماهنگی میشه خدمتتون
علیرضا : نمای کلاسیک
7 2
نمای کلاسیک رومی الان مجوز میتونید بگیرید برای شمال تهران؟
مدیریت : مجوز نما کلاسیک
5 1
سلام بله ابتدا طراحی نمای کلاسیک شما انجام میشه. سپس طراحی ها به شهرداری منتقل میشه و پس از اخد مجوز طراحی نما کار اجرای نما یا بازسازی نمای شما استارت میخورد و زمان بر هم نخواهد بود. نگرانی از بابت زمان اخذ مجوز طراحی نما نداشته باشید . بلافاصله اقدام میشه.
خسرو : طراحی نما کلاسیک
1 1
سلام نما کلاسیک الان مده؟ هزینه هاش چقپ میشه با توجه به قیمت سنگ و متریال
مدیریت : پاسخ
1 1
سلام بله و بستگی به سلیقه و انتخاب کارفرما داره سبک طراحی نمای ساختمان. جهت براورد هزینه طراحی نمای شما، ابتدا نقشه ها و وضع موجود را در تلگرام ارسال بفرمایید. نمونه قرارداد طراحی نما و پیش فاکتور قیمت طراحی نمای ساختمان شما و تمامی خدمات طراحی نما خدمتتون ارسال خواهد شد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :