طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نما کرتین وال

شرکت معماری هیرادانا همواره در تلاش است تا با ارائه طرح های خلاق و نوآورانه همواره بهترین خدمات را خدمت کارفرمایان عزیز ارائه دهد .

یکی از مهمترین تخصصات گروه معماری هیرادانا طراحی نما می باشد . در واقع طراحی نمای ساختمان یکی از مهم ‌ترین بخش ها در طراحی هر پروژه ای به شمار می رود . زیرا نمای یک ساختمان نشان دهنده آنچه در درون آن است می باشد و نمای یک بنا اولین چیزی است که افراد در هنگام ورود به یک ساختمان به آن توجه می‌ کنند . بنابراین طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

نمای شیشه ای کرتین وال که در اصطلاح به دیوار پرده ای نیز معروف می باشد ، یکی از انواع نماهای ساختمانی می باشد که امروزه در میان افراد از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد .

در حقیقت نمای کرتین وال شیشه ای یکی از طراحی های مدرن نمای ساختمان است ، که جزو بهترین نماهای شیشه‌ ای خود ایستا می باشد . این نماها عمدتاً با استفاده از متریال آلومینیوم و شیشه اجرا می گردد .

تیم حرفه ای هیرادانا متخصصان و طراحان کاربلد و ماهری در زمینه طراحی نما و همچنین بازسازی ساختمان در بخش نما ، بخصوص نمای شیشه ‌ای کرتین وال دارد که می تواند در طراحی و اجرای نما همراه شما عزیزان باشد .

طراحی نما کرتین وال

نمای کرتین وال یک نوع نمای مدرن شیشه ای می باشد و از این نوع طراحی نما برای بار نخست در قرن نوزدهم میلادی استفاده شد .

در طراحی های پیش از آن دیوارهای یک بنا نقش تکیه گاه و باربری را ایفا می‌ کردنند و به همین خاطر طراحان به فکر استفاده از نماهای شیشه‌ ای نیفتاده بودند . اما با گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی طراحان با استفاده از ستون های باربری داخلی بارهای وارده بر دیوارهای نما را کم کرده و پس از آن معماران و طراحان به فکر ایجاد خلاقیت و زیباسازی دیوارهای خارجی ساختمان افتادند و به این ترتیب استفاده از شیشه و طراحی نمای کرتین وال رواج پیدا کرد .

طراحی نمای کرتین وال از ترکیب پنل های شیشه های شفاف و یا مات مطابق با سلیقه کارفرما و با استفاده از قاب های آلومینیومی سبک طراحی و اجرا می گردد که این پروفیلهای آلومینیومی در اصطلاح به لامل معروف میباشد در حقیقت این نماها از کنار هم قرار دادن لامل ها و استفاده از شیشه در فضای خالی میان آنان اجرا می شود .

لامل ها دارای انواع مختلفی از جمله لامل فولادی ، لامل آلومینیومی و چوبی می باشد .

در طراحی نما ، نمای کرتین وال مانند یک عایق عمل می‌ کند و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان از هدر رفتن گرمای فضاهای داخلی نیز جلوگیری می کند . از دیگر ویژگی های این نما می توان به آکوستیک بودن و عایق حرارت بودن نیز اشاره کرد .

نمای کرتین وال در برابر نیروهای جنبشی ناشی از نیروی باد میان طبقات و تغییرات دمایی نیز از خود مقاومت نشان می دهد .

 

یکی از مهم ترین ویژگی های نماهای کرتین وال شیشه ای ، بهره گیری حداکثری از نور طبیعی می باشد .در حقیقت به دلیل استفاده از شیشه در طراحی نما دیگر هیچ موانعی جهت عبور نور و تابش آن به فضاهای داخلی وجود نداشته و در تمام فضاهای داخلی می توان به بهترین شکل ممکن از نور طبیعی خورشید بهره گرفت .

این نماها برای هر ساختمانی با توجه به ارتفاع بنا ، موقعیت مکانی پروژه ، نیاز کارفرما و ... محاسبات مخصوصی دارد ، که شما می توانید این محاسبات را با خیال راحت به طراحان و متخصصان گروه معماری هیرادانا بسپارید .

9 / 10
از 9 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :