طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی مغازه

جهت انجام طراحی داخلی مغازه و اجرای دکوراسیون داخلی مغازه و دکوراسیون تجاری از صفر تا صد با شماره های 09125754921 با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا تماس حاصل فرمایید 

خدمات طراحی دکوراسیون مغازه و اجرای دکوراسیون مغازه به صورت تضمینی و با حفظ کیفیت و زمان و مدیریت هزینه ها در اسرع وقت از طریق تماس با شماره 09125754921 با کمک متخصصین و مهندسین هیرادانا به کارفرمایان ارائه خواهد شد .

جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی و اجرا به بخش پروژه ها مراجعه کنید .

چگونه مغازه خود را به گونه ای طراحی کنیم که مشتری پسند باشد ؟

مبحث دکوراسیون داخلی مغازه نکاتی دارد که برای داشتن مغازه ای زیبا تر و در نتیجه داشتن مشتریان بیشتر باید از آنها استفاده کرد . برای آشنایی با این نکات توصیه میکنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید .

این موضوع که کیفیت کالا و منصفانه بودن قیمت آنها در جذب مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است . اما در قدم اول ظاهر مغازه و طراحی دکوراسیون ویترین مغازه خاص و دکوراسیون مغازه است که موجب میشود تا توجه مردم به مغازه و کالاهای موجود در آن جذب شوند . پس اهمیت این کار را به هیچ عنوان نباید انکار کرد و در بازار رقابت پیروزی با مغازه ای است که از نظر جذابیت نسبت به سایر مغازه ها عملکرد بهتری داشته باشد .

طراحی-مغازه-1

ویترین مغازه نقش یک پل ارتباطی را ایفا میکند و بعد از گذشتن از این پل به دکوراسیون داخلی تجاری میرسیم که این بخش نیز به سبب برند سازی و القا کردن حس های مثبت به مخاطب دارای اهمیت بسیار بالایی است . چرا که باید به گونه ای باشد تا علاوه بر اینکه بیننده در آن حس امنیت کند باید امکان به نمایش قرار دادن کالاهای موجود نیز در دکوراسیون بوتیک و یا فروشگاه وجود داشته باشد .

طراحی-مغازه-2

ایده های جدید جهت طراحی دکوراسیون مغازه : 09125754921

دکوراسیون داخلی مغازه شامل قفسه بندی روی دیوار ها ، کناف و سقف کاذب و نور پردازی ، دکور مغازه ، نوع و متریال پوشش کف ، کاغذ دیواری و یا دیوار پوش ها ، ویترین لوکس و منحصر به فرد و ... میباشد .

دکور داخلی مغازه باید با توجه به موقعیت قرار گیری مغازه طراحی و اجرا بشود و در واقع نوع دکور تجاری در هر منطقه متفاوت است . زیرا در هر منطقه باید با توجه به نیاز ها و شرایط مشتریان همان منطقه صورت بگیرد . چرا که در غیر این صورت ممکن است مشتریان جذب دکوراسیون مغازه بشوند . اما جسارت داخل شدن به فروشگاه را نداشته باشند . 

طراحی-مغازه-3

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

  • توجه به ویترین مغازه

از آنجایی که مغازه ها به طور کلی فضایی برای فروش اجناس خاصی می باشند و سود اقتصادی آن ها اهمیت زیادی دارد ، باید به گونه ای باشند که افراد را به خود جذب کرده و تبدیل به مشتریشان بکنند . ابتدایی ترین کاری که برای این هدف باید انجام داد طراحی ویترین می باشد . ویترین یک مغازه در واقع اولین قسمت از آن مغازه می باشد که افراد مختلف با آن مواجه می شوند و به همین دلیل چگونگی آن می تواند تاثیر زیادی روی کسب و کار مغازه بگذارد . با استفاده از روش های مختلف و توجه به ترندهای روز می توان طراحی خلاقانه ای برای ویترین انجام داد و اولین چیزی که برای این طراحی باید به آن توجه نشان داد اجناسی است که در آن مغازه به فروش می رسد .

  • طراحی قسمت ورودی 

بعد از طراحی ویترین ، قسمت ورودی هر مغازه پر اهمیت ترین قسمت آن می باشد و می تواند توجه افراد را به خود جلب کند . درواقع ورودی یک مغازه علاوه بر زیبایی باید کاملا مشخص و واضح باشد و دعوت شوندگی خاصی داشته باشد . در این صورت افراد از قسمت های مختلف خیابان متوجه مغازه شده و حتی برای رفع کنجکاوی هم که شده به سراغ مغازه ی مورد نظر خواهند رفت . همین نکته نیز سبب بیشتر شدن مشتریان مغازه و در نتیجه بیشتر شدن سود مغازه خواهد شد . از روش های مختلفی مانند استفاده از عناصر دکوراتیو ، طراحی خاص در ورودی ، استفاده از چراغ های تزیینی و ... می توان ورودی را شاخص و زیبا نمود .

  • قفسه بندی مناسب فضا

درواقع مغازه ها برای آنکه بتوانند اجناس خود را به فروش برسانند باید آن ها را به مشتریان نشان داده و در مغازه به صورتی قرار دهند که در دید افراد باشد . به همین علت هر مغازه با توجه به اجناسی که به فروش می رساند باید دارای قفسه بندی های مناسب باشد . برای مثال قفسه هایی که برای یک مغازه ی لوازم التحریری طراحی و استفاده می شود با قفسه هایی که برای مغازه ی لوازم آرایش فروشی استفاده می شود متفاوت بوده و دارای تنوع فرم و شکلی می باشند . به هر حال طراحی مناسب و متنوع قفسه ها می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی دکوراسیون مغازه داشته باشد چرا که قفسه ها و رگال ها به عنان اصلی ترین عناصر برای دکوراسیون مغازه به شمار می روند .

طراحی-مغازه-4 

بهترین شرکت دکوراسیون جهت طراحی دکوراسیون مغازه با قیمت مناسب : 09125754921

  • توجه به تاثیر رنگ ها

رنگ ها می توانند تاثیر زیادی در دکوراسیون یک مغازه بگذارند . آن را جذاب ، پویا ، شیک ، دنج و ... نشان دهند . امروزه از رنگ های تند و شادی مانند زرد ، آبی نفتی ، نارنجی ، بنفش ، قرمز و ... در دکوراسیون مغازه ها به ویژه مغازه هایی مانند لوازم آرایشی ، لوازم التحریری و ... استفاده می شوند . همچنین از پر کاربردترین رنگ ها برای دکوراسیون مغازه رنگ سفید می باشد که به عنوان رنگ اصلی و زمینه استفاده می شود و فضایی روشن را ایجاد می کند . با توجه به مساحت مغازه و نوع محصولاتی که در آن به فروش می رسد رنگ ها باید انتخاب شده و استفاده شوند .

  • ایجاد سیرکولاسیون جذاب و کاربردی

یکی دیگر از مواردی که در طراحی مغازه و فروشگاه ها باید به آن توجه زیادی شود طراحی سیرکولاسیون و مسیرهای رفت و آمد افراد در مغازه می باشد . درواقع هر چقدر که این مسیر متنوع تر و راحت تر باشد افراد بهتر می توانند در تمامی مغازه دور زده و تمامی اجناس را از نظر بگذرانند . همچنین مهم است که این مسیر حداقل بتواند دو نفر را در کنار هم جای دهد تا افراد مختلف بتوانند به راحتی در کنار هم قدم زده و خرید نمایند . این کار به تامین رفاه مشتریان و تمایل آن ها به ماندن در مغازه کمک می کند .

طراحی-مغازه-5

  • استفاده از اکسسوری

یکی از جمله کارهایی که می توان برای جذاب تر شدن دکوراسیون داخلی مغازه انجام داد استفاده از اکسسوری می باشد . این اکسسوری ها می توانند شامل استندهای ایستاده مربوط به محصولاتی که به فروش می رسد و یا تابلوها و پوسترهای این چنینی باشد . حتی با توجه به ماهیت مغازه می توان از عناصر تزیینی دیگر نیز استفاده نمود . برای مثال در مغازه ها و فروشگاه های لوازم التحریری و کتاب می توان مجسمه هایی که مربوط به شخصیت های کتاب ها و یا درحال کتاب خواندن و ... می باشند مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین در مغازه های لوازم آرایشی می توان از عکس هنرمندان با میکاپ های خاص برای زیباتر کردن دکوراسیون مدرن استفاده نمود و آن ها روی دیوارها و یا در گوشه و کنارهای مغازه قرار داد .

  • نورپردازی های ویژه

یکی دیگر از اقداماتی که برای بالا بردن جذابیت بصری مغازه و دکوراسیون داخلی آن می توان انجام داد و به طور کلی در جذب مشتری تاثیر زیادی دارد چگونگی نورپردازی مغازه است . در ابتدا که به طور کلی تمامی مغازه باید دارای نور کافی باشد و تمامی مواردی که فروخته می شوند با نورپردازی نقطه و تاکیدی جلب توجه کنند . اما با استفاده از چراغ های تزیینی و نورپردازی های خاص چه در دکوراسیون مدرن و چه دکوراسیون کلاسیک می توان فضای فروشگاه را جلوه ای بیشتر داد و باعث جلب توجه افراد شد . همچنین این نورپردازی باید در ورودی مغازه و ویترین نیز به گونه ای باشد که افراد را به خود جذب کرده و به داخل مغازه بکشاند .

  • استفاده از صفحه نمایش

یکی از کارهایی که امروزه بسیاری از مغازه های  بزرگ با دکوراسیون کلاسیک ، مدرن یا هر سبکیانجام می دهند ، ارائه محصولات خود در صفحه نمایش در مغازه می باشد . این نوع نمایش محصولات برای مغازه هایی مانند کیف و کفش و لباس و ... بسیار می تواند تاثیرگذار باشد . چرا که افراد می توانند با دیدن تصاویر و فیلم های مربوطه متوجه اینکه آن وسایل در تن و حین استفاده چگونه بنظر می رسند می شوند و انتخاب و خرید برای آن ها بسیار آسان تر می شود .

  • و ...

هزینه ی طراحی داخلی مغازه چقدر است ؟

برای آنکه بتوانیم به یک مقدار مشخص برای هزینه ی نهایی طراحی داخلی از نوع دکوراسیون کلاسیک یا مدرن و اجرای دکوراسیون مغازه یا بازسازی ساختمان مغازه برسیم ، باید موارد مختلفی را بررسی نماییم . بعضی از این موارد عبارتند از : متراژ مغازه ، محصولاتی که در آن قرار است به فروش برسد ، سلیقه ی کارفرما ، سبک دکوراسیون و ... . در این زمان مهندس طراح بعد از بررسی این موارد و برآورد هزینه ی هر کدام می تواند هزینه ی نهایی را به صورت حدودی مشخص نماید . درواقع متراژ مغازه و سبک دکوراسیون روی متریال ها و مقداری از آن ها که قرار است استفاده شوند تاثیر می گذارد و سلیقه ی کارفرما نیز روی سبک دکوراسیون تاثیر خواهد گذاشت . همچنین محصولاتی که در مغازه قرار است به فروش برسند به نوع قفسه ها و عناصری که برای چیدمان فضا استفاده می شوند و المان های تزیینی مثلا پتینه کاری سقف و دیوارها و ... تاثیر زیادی می گذارد . به همین علت حتما در ابتدا تمامی این موارد باید بررسی شده تا بودجه ی مورد نیاز برای اجرای کار بعد از مشورت با کارفرما تامین شود و کار به سرانجام برسد .

طراحی-مغازه-6

برای داشتن یک دکوراسیون داخلی حرفه ای در مغازه ی خود به صورتی که افراد مختلف را به خود جذب کرده و آن ها را متمایل به تماشا و حتی خرید از مغازه کنند باید از تیمی حرفه ای که متشکل از مهندسان و طراحان خلاق و آشنا به ترندهای روز دنیا در این زمینه می باشند کمک بگیرید . شرکت معماری هیرادانا که در زمینه ی دکوراسیون داخلی کارهای فوق العاده ی زیادی را در سرتاسر ایران انجام داده است می تواند در این زمینه به شما کمک کند . شما می توانید از این شرکت مشاوره دریافت کرده و پس از آن در صورت تمایل پروژه ی خود را به مهندسین آن سپرده و منتظر نتیجه ی آن بمانید .

برای برای داشتن طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه که توانایی جذب مشتری ها را داشته باشد باید نکاتی بسیاری را رعایت کنیم :

اولین نکته که دارای اهمیت بسیار زیادی نیز میباشد ، طراحی یک ورودی تعریف شده و دعوت کننده میباشد . ورودی هر فضا بیشترین تاثیر را برای جذب مخاطبان دارد . ورودی ها باید پر عظمت و باز باشند و حتما دارای نور کافی و مناسب و همچنین رنگبندی خوبی داشته باشند . هرگز نباید از یک ورودی باریک و تاریک استفاده کرد زیرا این موضوع حس خوبی در بیننده ایجاد نمیکند و هرگز قدرت جذب کنندگی ندارد . استفاده کردن از رنگ هایی که شادابی ندارند و یا اصطلاحا رنگ های مرده به هیچ عنوان توصیه نمیشود . حتی اگر تمایلی به اجرای ورودی خاص برای مغازه ندارید بهتر است که درب مغازه را همیشه باز بگذارید و یا حتی تمامی قسمت ها را با شیشه بپوشانید تا داخل مغازه قابل مشاهده باشد و به طراحی داخلی دکور مغازه را آغاز کنید .

مورد بعدی در طراحی داخلی تجاری استفاده از رنگ هایی است که خاصیت جذب کنندگی دارند که بیشتر این رنگ ها در خانواده رنگ های تند قرار میگیرند . رنگ بندی با توجه به سبک طراحی و همچنین کاربری مغازه تعیین میشود مثلا در دکوراسیون داخلی کلاسیک از رنگهایی استفاده میشود که ملایم و پخته باشند .

طراحی-مغازه-7

در ادامه این بخش به طور خلاصه وار برخی از این نکات را بررسی میکنیم :

به میزان نور و روشنایی محیط خود اهمیت بدهید :

روشنایی کافی برای تمامی فضاهای داخلی باید در نظر گرفته شود چرا که عدم توجه به این مسئله موجب میشود تا تاریکی محیط در بیننده ایجاد حس نا امنی کند و در واقع هیچ مشتری تمایلی به داخل شدن به جایی که حس امنیت در آن نداشته باشد را ندارد . اما بهتر است برای نور پردازی برای تمام فضاها از یک شدت و قدرت نوری استفاده نکنیم و با قرار دادن تم نوری مختلف برای هر بخش از اولا از تکرار جلو گیری کنیم و دوما به این ترتیب با کم و زیاد کردن نور به تاکید روی برخی از بخشها بپردازیم .

باید کالاهای ارزشمند بیشتر در معرض دید قرار بگیرند :

چیدمان داخلی مغازه باید به گونه ای باشد تا لوازم و کالاهای ارزشمند تر بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و حتی بهتر است در این بخش ها برای تاکید بیشتر از نور پردارزی قویتری استفاده کرد .

طراحی-مغازه-8

مسیر های رفت و آمد نباید مسدود باشد :

توجه به مسیر هایی که برای رفت و آمد و گردش مشتریان در داخل مغازه است از مهمترین بخش ها در دکوراسیون داخلی فروشگاه به شمار میرود و مسیر ها به هیچ وجه نباید به گونه ای باشد که در یک نقطه کور شود و مشتریان را وادار کند تا راهی که رفته اند را از همان مسیر مجددا برگردند .

طراحی-مغازه-9

فاصله ی استاندارد بین ویترینها باید رعایت شود :

در راهرو ها نباید بیشتر از حد و ظرفیت آن دکور قرار داد . حتما رعایت کنید تا عرض مناسب برای رفت و آمد دو مشتری در راهرو ها رعایت شده باشد .

از شلوغ کردن بیش از حد مغازه بپرهیزید :

رعایت کردن نظم بسیار مهم است . باید چیدمان فضا به گونه ای باشد تا لوازمی که در یک گروه قرار میگیرند ، در کنار هم و در صورت امکان قابل دسترس باشند .

در نظر گرفتن بخشی از مغازه برای کالاهای فصلی

حتما باید بخشی از فضاها را به کالاهای فصلی اختصاص دهیم که کالاهایی که سبک آنها ثابت نیستند و در هر فصلی تغییر میکنند ، تعداد استند ها و کالایی که در تمامی بخش های فروشگاه وجود دارند ، به طور یکسان در همه جا تقسیم شده باشند . چرا که خالی بودن یک قفسه و در عوض پر بودن بیش از حد یک قفسه دیگر به هیچ عنوان جلوه مناسبی برای مغازه ایجاد نمیکند .

به راحتی مشتری های کم سن و کوچک نیز اهمیت دهید :

در صورتی که کالاهای مغازه شما برای مخاطبان کم سن و سال توضیع میشود حتما توجه کنید تا استند هایی که قرار میدهید در ارتفاع مناسبی برای کودکان قرار بگیرند تا جذابیت بیشتری داشته باشند .

نحوه چیدن اجناس باید به شکل ارتفاعی باشد :

در چیدمان اجناس باید دقت کرد که کالاها روی هم قرار بگیرند ، نه در کنار هم . چرا که چشم ها بیشتر ارتفاع را دنبال میکنند تا عرض را و به این صورت کالاهای بیشتری در معرض دید قرار میگیرند .

طراحی-مغازه-10

تضاد بین رنگ ها موجب جذابیت بیشتر میشود :

سعی کنید از هر سبکی برای طراحی استفاده میکنید حتما تضاد بین رنگ های تیره و روشن را در نظر بگیرید و به این نکته توجه کنید که هر کدام از رنگها با درجه رنگی مختص به خود نیاز به مکملی با درجه رنگی مناسب دارد و در واقع بهتر است در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه از یک تم رنگی مناسب و هماهنگ استفاده شود .

لبه ی قفسه ها نباید فرم نامناسبی داشته باشد :

حتما به شکل لبه ی قفسه ها نیز توجه کنید . قفسه هایی با لبه های تیز و برنده موجب میشود تا مشتریال نتوانند به درستی رفت و آمد کنند و از کالا ها و اجناس موجود در مغازه دیدن کند .

طراحی-مغازه-11

وجود گرد و خاک در قفسه ها و طبقات بسیار نا مطلوب است :

بهتر است طبقات به گونه ای طراحی شود که گرد و خاک زیادی بر روی آنها نشیند . میتوان برای آنها درهایی شیشه ای در نظر گرفت . در غیر این صورت حتما به نظافت قفسه ها اهمیت دهید . چرا که گرد و خاک علاوه بر ایجاد انرژی های منفی از لحاظ فنگ شویی موجب میشود تا کالا ها با تمام جذابیت به چشم نیایند .

جنس کف پوش باید مناسب باشد :

کف پوشهایی که برای مغازه و کلا مکان های عمومی استفاده میشوند ، به هیچ وجه نباید لغزنده باشد . همچنین برای تمیز نشان دادن فضاها توصیه میشود تا رنگ های تیره و متریال های مات برای کف پوش مغازه استفاده کنید .

برای مغازه یک انباری کوچک تعبیه کنید :

حتما لازم است تا بخشی هر چند کوچک در داخل مغازه به عنوان انبار و یا قرار دادن وسایلی که نباید در معرض دید باشند در نظر گرفت . چرا که اگر این دپو ها در دکوراسیون داخلی مغازه گنجانده نشود ، فضای داخلی مغازه دائما به هم ریخته و نامرتب دیده میشود .

صندوق و درب خروجی بهتر است تا نزدیک به هم باشند :

صندوق و قسمت حسابداری یکی از پر اهمیت ترین بخشها در مغازه ها است . پس برای قرار گیری آن باید محل مناسبی را در نظر گرفت . معمولا بخشی از کانتر برای صندوق و حسابداری در نظر گرفته میشود و به همین دلیل باید به زیبایی طراحی شده باشد و از طرفی دیگر بهتر است تا صندوق و درب مخصوص خروج در یک راستا و در فاصله ی کمی از یکدیگر قرار گرفته باشند تا آسایش و راحتی را برای مشتریان و حتی فروشندگان ایجاد کنند .

طراحی-مغازه-12

دکوراسیون تجاری | دکوراسیون مغازه | دکوراسیون مغازه پوشاک | دکوراسیون مغازه بوتیک | دکوراسیون ویترین مغازه | دکوراسیون فروشگاه | بازسازی منزل | بازسازی ساختمان | دکوراسیون داخلی | طراحی ویلا | بازسازی آپارتمان | بازسازی خانه | تعمیرات ساختمان | طراحی نمای ساختمان | بازسازی نما | دکوراسیون اداری | طراحی داخلی | اجرا دکوراسیون داخلی |

10 / 10
از 5 کاربر
ارسال نظر
حسین : طراحی داخلی مغازه
4 0
سلام یک باب مغازه در قشم هستش به متراژ 140مترمربع جهت یه کافه بسیار لاکچری نیازمن طراحی شما داریم ایا در قشم هم کار انجام میدن!؟؟؟؟
محسنی : طراحی
6 0
سلام من یک مغازه ۴۰ متری دارم میخوام طراحی مدرن انجام بشه،اجرا هم با خودتونه یا فقط طراحی میکنید؟
حسین : طراحی داخل منزل
3 0
سلام یه باب منزل مسکونی به متراژ 127مترمربع در سعادت اباد هزینه طراحی اجرا چقدر میشه
کیوان : مغازه
3 0
شما بعد از اجرای طرح،دکوراسیون داخل مغازه رو هم انجام میدین؟
مهدی : مغازه
3 0
سلام هزینه طراحی مغازه طلا فروشی ۳۰ متری چقدر میشه؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. حدود 12 میلیون تومان
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :