طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه نه تنها از لحاظ زیبایی و به روز بودن چیدمان و سبک طراحی داخلی آشپزخانه، بلکه از لحظ کاربردی بون این دکور و مطابق اصول و قواعد و نکات ایمنی بودن نیز اهمیت دارد. بنابراین آشپزخانه یکی از اصلی ترین بخش ها در طراحی داخلی منزل و عملیات بازسازی منزل محسوب میشود. کابینت ها، لوازم آشپزخانه، اکسسوری ها از فرش و لوستر تا میز و صندلی، رنگ غالب فضا، نوع کف پوش ها و دیوار پوش ها همگی باید مطابق با سلیقه، سبک دکور مورد پسند کدبانوی خانه و با متریال های مقاوم به حرارت و رطوبت باشد. از آنجایی که کدبانوی خانه وقت زیادی را در آشپزخانه میگذراند، وظیف یک طراح متبحر، طراحیصد ها آشپزخانه ای لوکس و کاربردی در هر متراژی از یک آشپزخانه کوچک تا بزرگ با کمترین هزینه و بیشترین کارایی است.

ما در شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هیرادانا ضمن ارائه بیش از صد ها مدل طراحی آشپزخانه توسط طراحان هیرادانا و سپس اجرای دکوراسیون آشپزخانه از صفر تا صد، پاسخ تمامی اطلاعات مورد نیازتان را خواهیم داد. 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

مشاوره رایگان و بازدید + طراحی داخلی آشپزخانه لوکس + براورد هزینه + خرید متریال و اکسسوری ها + اجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه + نظارت تا چیدمان کامل و تحویل+ ضمانت یکساله

989125754921 + 02144274146

طراحی آشپزخانه

برای طراحی آشپزخانه باید در نظر بگیریم که هدف از اجرای کابینت ها تنها قرار دادن وسایل نیست. پس نباید اجزای طراحی شده منحصر به محلی برای نگه داری وسایل باشند بلکه نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، جزئیات طراحی کابینت آشپزخانه است که باید هم از لحاظ زیبایی خاص و مناسب برای نیازهای خانواده باشد و هم از لحاظ فنی، اصول و استاندارهای ارگونومیک را رعایت کرده باشد تا بتواند آسایش و راحتی را برای اعضای خانواده فراهم سازد. مثلا دکوراسیون آشپزخانه کوچک با دکور آشپزخانه بزرگ قطعا متفاوت است. بنابراین طرح آشپزخانه باید متناسب با فضا و امکانات و هزینه ها باشد. با هیرادانا همراه باشید.

دیزاین داخلی لوکس آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

اصلی ترین عنصر در دکور آشپزخانه، کابینت آشپزخانه میباشد. طراحی و اجرای کابینت های مناسب نسبت به بقیه اجزا، به فضا رنگ و بوی بیشتری میدهد. زیرا اولین نکته ای که در اشپزخانه توجه را به خود جلب میکند همین کابینت است.

کابینت آشپزخانه

از نکات مهم در مورد طراحی کابینت آشپزخانه قبل از بازسازی ساختمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس کابینت: بسته به سبک دکور، مبلغ مورد نظر و ... میتواند از انواع چوبی، ممبران، پلی یورتان، شیشه ای، فلزی و حتی پلاستیکی باشد.

کیفیت ساخت کابینت ها: باید در برابر خط و خش، حرارت، رطوبت، ضربه و ... مقاوم باشند.

متراژ فضای آشپزخانه: از متراژ کم تا زیاد، در هزینه ها و تعداد کابینت ها اهمیت دارد.

رنگ کابینت ها: مثلا در فضای کوچک از رنگ های روشن تر برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه استفاده میشود.

تعداد کابینت ها: باید طرح کابینت ها به نحوی باشد که از حداکثر ظرفیت فضا استفاده کرد و نیز متناسب با تعداد لوازم و اولویت اهمیت آنها برای خانم خانه باشد که براع وقوع این دو باید طراح از قبل استعلام این موارد را از کدبانوی خانه بگیرد.

سبک و سلیقه کارفرما: مثلا در کابینت های کلاسیک جزئیات بیشتر است و حتی میتوان از پتینه کاری استفاده کرد ولی کابینت های مدرن و یا مینیمال ساده ترند.

آشپزخانه لوکس

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه مهم ترین بخش در بازسازی منزل میباشد چون نیاز روزانه به آن داریم و به همان اندازه که میتواند هیجان انگیز و جذاب میباشد، جزئیات و پیچیدگی ها و هزینه های خاص خود را دارد. هزینه بازسازی آشپزخانه معمولا زمانی که تنها آشپزخانه نیاز به بازسازی داشته باشد بیشتر از زمانی است که کل خانه بازسازی شود.

بازسازی آشپزخانه

مراحل بازسازی آشپزخانه

برنامه ریزی دقیق

باید تمام قوانین بازسازی و نکان ایمنی متناسب با فضا رعایت شود. همچنین شامل مواردی مانند بودجه، متریال و موارد لازم، طرح مورد نظر، نورپردازی و لوازم میباشد.

طرح آشپزخانه

باید طرحی دقیق و بی نقص با در نظر گرفتن تمام نکات باشد. شامل ترکیب رنگ ها، طرح و جنس کف پوش ها و دیوارپوش ها، نوع نورپردازی ها و در نظر داشتن حداکثر استفاده از نور طبیعی و ... باشد.

نورپردازی

استفاده هم زمان از نور طبیعی و نور مصنوعی به صورت تاکیدی، مستقیم و غیر مستقیم است.

مواد و لوازم بازسازی

از با کیفیت ترین مواد با در نظر گرفتن هر اتفاقی و نیز استاندار های لازم باید استفاده کرد.

طراحی داخلی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن امروزه مورد پسند بسیاری از کدبانو های ایرانی است. ساده، کارامد و زیبا. طراحی آشپزخانه مدرن با خطوط راست و شیب دار، حس مدرنیته و تمیزی میدهد و در کا جذاب و خیره کننده است. چیدمان آشپزخانه مدرن معمولا ساده است و سعی میشود کمتر از اکسسوری های اضافی استفاده کرد. در عین حال پاسخ به نیاز های مصرف کننده داده شود.

دکوراسیون مدرن آشپزخانه

رنگ: رنگ رایج و غالب در آشپزخانه مدرن سفید و مشکی و خاکستری است. اما میتوان در دکوراسیون مدرن به راحتی از هر رنگی استفاده کرد. در فضای کوچک رنگ های سفید و کرم بیشتر توصیه میشود.

وسایل: غالبا از قفسه های شیشه ای و باز، کابینت های جادار و بزرگ و هرچیزی که دسترسی به لوازم را در عین داشتن جزئیات کم، راحت میکند استفاده میشود. در صورت داشتن بودجه میتوان از لوازم توکار مانند یخچال و لباس شویی و ... استفاده کرد.

کف پوش: در سبک مدرن، غالبا از سرامیک های اسلب و پارکت و لمینت استفاده میشود. هر متریالی که باشد باید مقاوم و مناسب فضا باشد.

نورپردازی: نور های ساده و خطی، LED، هالوژن ها و .. در ترکیب با نور طبیعی.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک کمی قدیمی تر و پر جزئیات تر است. البته در متراژ های بالا مناسب تر و بسیار زیبا خواهد بود. کابینت های کلاسیک و پتینه کاری شده با ورق طلا و نقره، در کنار گچ بری های سقف و نورپردازی های ماهرانه بسیار خیره کننده خواهد بود. در طراحی آشپزخانه کلاسیک از خطوط منحنی و کار های دست ساز بیشتر استفاده میشود.

رنگ فضا: طوسی و کرم و قهوه ای و رنگ چوب رایج تر است. همچنین از رنگ های سلطنتی مانند آبی و سبز درباری و قرمز نیز میتوان استفاده کرد.

ترکیب رنگ کرم قهوه ای با پتینه ورق طلا و ترکیب طوسی نقره ای با پتینه ورق نقره بسیار مناسب سبک دکور کلاسیک آشپزخانه است.

متراژ: در متراژ های کم به علت المان های زیاد و طرح های شلوغ اصلا توصیه نمیشود. به علاقه مندان به این سبک با متراژ کم توصیه میشود از سبک نئوکلاسیک استفاده کنند.

کف پوش کلاسیک: سنگ و کاشی و سرامیک های طرح سنگ ابهت کار کلاسیک را بالا میبرند. مهم این است که مقاوم و محکم باشد.

وسایل آشپزخانه سبک کلاسیک: از پرده های گلدوزی شده، شیشه های دکوراتیو و تزئینی، کابینت های شلوغ و اکسسوری های بزرگ و خیره کننده استفاده میشود.

دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

دکوراسیون مینیمال آشپزخانه، شیک و کم حجم و ساده است و از همه مهم تر اینکه برای هر متراژی قابل اجرا است. غالبا از طرح های ساده با خطوط ساده و روشن استفاده میشود. بیشتر از رنگ های خاکستری و بژ و مشکی استفاده میشود. نورپزدازی های خطی و ساده، لوازم کم جا و توکار و درکل یک طرح مفهومی و زیبا، آشپزخانه را مرتب و جمع و جور نشان میدهد. 

دکوراسیون مینیمال آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک

شاید دیده باشید که بعضی خانه ها مبلمان های مشابه کلاسیک ولی لایتینگ های مدرن دارند و یا پتینه کاری های کلاسیک سقف در کنار نقاشی های مدرن دارند. اینجا به همان سبک نئوکلاسیک رسیدیم که شلوغی های سبک کلاسیک و زیبایی سبک مدرن را با هم دارد. سبکی بسیار زیبا از تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن که در دنیا رایج هستند. از ویژگی های این سبک عبارتند از:

 • استفاده از رنگ های طبعی مانند بژ و سفید و کرم و طوسی. البته رنگ های تیره نیز در طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک استفاده میشوند ولی نباید به اندازه ای باشد که محیط را تیره کند.
 • استفاده از تزئینات کوچک برای افزایش جزئیات
 • آینه کاری های زیبا با رنگ های طلایی و شامپاینی
 • طرح های هندسی و خطی
 • مبل های کلاسیک ساده با پایه های مدرن و فلزی

دکوراسیون نئوکلاسیک آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه روستیک

در این سبک متریال های طبیعی و دست ساز مانند چوب، متریال غالب فضا هستند. شاید کمی سنتی هم به نظر بیاید. از ویژگی های چیدمان آشپزخانه روستیک عبارتند از:

 • ترکیب سنگ و چوب در کف و کابینت ها
 • استفاده از ظروف خاکی و جوبی و قدیمی در دیزاین آشپزخانه
 • لوستر های کنفی و چوبی
 • استفاده از یک تابلو دست ساز چوبی در دیوار آشپزخانه و ...

دکوراسیون آشپزخانه سنتی

سبک آشپزخانه سنتی، گرما و حس قدیمی و سنتی بودن را به دکور آشپزخانه میدهد و طرفداران خاص خود را دارد. مثلا رومیزی هاس سنتی قدیمی، تابلو های دست ساز قدیمی، دستگیره های فلزی سنتی در درب کابینت ها، چراغ های فلزی با طرح های سنتی از مشخصه های طراحی آشپزخانه سنتی هستند. با استفاده از قابلمه ها و ظروف خاکی و مسی، فضا کاملا سنتی میشود.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی هم مانند سبک های مدرن امروزی و هم مانند سبک های محلی و سنتی میباشد. امروزه با توجه به کم شدن متراژ ها غالبا از سبک مدرن و آرت دکو و مینیمال برای دیزاین آشپزخانه کوچک و سبک کلاسیک و نئوکسیک برای آشپزخانه های بزرگ استفاده میکنند. رنگ های سفید و کرم و روشن بیشتر مورد استقبال هستند. جنس کابینت ها نیز بیشتر چوب و MDF هستند.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

تزیین آشپزخانه

با تزیین آشپزخانه مدت زمانی که در آن سپری میکنید را دلپسب تر خواهید کرد. ایده هایی برای تزیین آشپزخانه عبارتند از:

گل کاری: با گل کاری و قرار دادن گلدان های شیک و رنگی روی میز میتوان محیط را زنده کرد.

دکور دیوار آشپزخانه: استفاده از قاب عکس، تابلو و پوستر دیوار را جذاب تر میکند.

تزئینات متناسب با سبک: اگر سبک دکور خانه شما برای مثال سنتی است پس برای آشپزخانه نیز از همین سبک استفاده کنید.

چیدمان دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه کوچک

چیدمان آشپزخانه کوچک چالش های خود را دارد. اما یک طراح خوب با یک طراحی داخلی عالی از پس آن می آید. نکات چیدمان آشپزخانه کوچک عبارتند از:

 • استفاده از رنگ روشن در فضای کوچک مانند زرد و صورتی و سبز روشن.
 • استفاده از میز و صندلی های کوچک و با کیفیت
 • استفاده از لوازم برقی ضروری
 • استفاده از کابینت های کم عمق با در های شیشه ای 

آشپزخانه کوچک

جزیره آشپزخانه

جزیره ایده خاص برای چیدمان آشپزخانه است که فضا را شکیل تر میکند. در مرکز آشپزخانه قرار گرفته و توسط یک سطح صاف به زمین متصل میشود.

چیدمان لوازم آشپزخانه

به کمک جزیره سطح کار بیشتری خواهید داشت و به قول معروف دست کدبانوی خانه بازتر است. در هنگام مهمانی به عنوان یک میز مانند میز ناهارخوری کارایی دارد. بهترین حالت برای صرف یک وعده غذایی سریع مانند صبحانه است.

از کمد های زیر جزیره مانند کابینت میتوان در نگه داری لوازم استفاده کرد. در کل برای سهولت در پذیرایی و پخت و پز در کنار طراحی آشپزخانه لاکچری سودمند است.

اپن آشپزخانه

یکی از طرح های پیشنهادی در طراحی چیدمان آشپزخانه است که کمک میکند از فضای بین پذیرایی و آشپزخانه استفاده کرد و از هر دو به هم دید داشت. فضا را بزرگتر از اندازه واقعی خود نشان داده و حس مطلوبی به خانه میدهد. ضمن اینکه دسترسی به داخل را راحت تر میکند.

اپن آشپزخانه

کاشی آشپزخانه

کاشی ها باید در برایر خط و خش و خوردگی و رطوبت و .. مقاوم بوده و گرد و غبار را کم جذب و نمایش دهند و به راحتی نظافت شوند. در عین حال با دیگر اجزا نیز هماهنگی داشته باشند.

جنس کاشی آشپزخانه

از سرامیک، استون و یا پورسلن هستند که هم مقاوم هستند و هم در برابر خوردگی و گرد و غبار دوام دارند.

رنگ و طرح

معمولا رنگ های تیره به علت کمتر نشان دادن آلودگی و طرح های ساده به علت به روز ماندن طولانی مدت رایج ترند.

دکوراسیون ساده آشپزخانه ایرانی

ابعاد کاشی

در آشپزخانه های کوچک، اسفاده از خطوط عمودی فضا را بزرگتر نشان میدهد. در حال که در فضای بزرگ کاشی های سایز بزرگ افقی متدال تر است.

قیمت کاشی آشپزخانه

کیفیت و استحکام کاشی را به قیمت الویت دهید. زیرا دوام طولانی تری خواهد داشت و هزینه یک کف سازی گسترده در آینده را نخواهید داشت.

کاشی سرامیک آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی باید به نحوی هنرمندانه باشد تا قابلیت بازی با نور بسته به نیاز فضا را داشته باشد. به نحوی که برای یک کار کوچک نیاز به روشن کردن لوستر نباشد.

 • از نورپردازی مستقیم برای بالای اپن و یا جزیره و یا روی گاز استفاده کرد.
 • از نورپردازی غیر مستقیم در قالب آویز های بالای سطح کار استفاده کرد.
 • از روشنایی کم یا دیمر برای دید دقیق تر استفاده کرد.
 • از ترکیب نور های گرم و سرد با هم استفاده کرد.

لوستر آشپزخانه

استفاده از یک لوستر لاکچری فضا را شکیل تر میکند. زیرا در مرکز توجه قرار دارد. اندازه آن باید متناسب با فضا باشد. در صورتی که متراز بالاست میتوان از لوستر های بزرگ سفارشی استفاده کرد.

لوستر مدرن آشپزخانه

اگر ارتفاع سقف بالاست، لوستر های بلند بسیار مجذوب کننده خواهد بود. لوستر آشپزخانه باید نور کافب به فضا را بدهد تا آشپزخانه تاریک و سرد نباشد. نکته مهم بعدی داشتن قابلیت نظافت و تمیزی است تا کم ترین گرد و غبار را به خود بگیرد.

لوستر آشپزخانه

پرده آشپزخانه

 • به زیبایی دکور آشپزخانه کمک کند.
 • مانع ورود نور طبیعی نشود.
 • حریم خصوصی را حفظ کند.
 • به راحتی قابل شستشو باشد و زیاد چروک نشود.
 • از جنس های مقاومی مثل پنبه، پلی استر و نایلون باشد.
 • عرض و ارتفاع آن کمی بیشتر از پنجره باشد.
 • نصب راحتی داشته باشد تا بعد هر شستشو به نصاب نیازی نباشد.

پرده آشپزخانه

فرش آشپزخانه

 • رنگ تیره پیشنهاد میشود تا کثیفی را کمتر نشان دهد.
 • به راحتی قابل شستشو باشد.
 • جنس نایلون، پلی استر و پلی پروپیلن پیشنهاد میشود.
 • متناسب با کف پوش باشد تا جا به جا نشده و از لغزش و سر خوردن جلوگیری کند.
 • اندازه آن طبق اصول باشد تا بزرگ و کوچکی آن به ذوق بیننده نزند.

فرش آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه سفید

 • رنگ سفید از خستگی چشم کم کرده و متراژ را بیشتر نشان میدهد.
 • با هر رنگ دیگری قابلیت ست شدن را دارد.
 • کابینت های سفید جذاب و لوکس به نظر می آید.
 • استفاده از صفحات کوارتز سفید برای داشتن آشپزخانه لوکس بسیار مفید است.
 • لوازم آشپزخانه سفید و استیل هر دو با رنگ سفید ست میشوند.

طراحی آشپزخانه سفید

اینها از نکاتی است که موجب شده دکوراسیون آشپزخانه سفید همواره طرفداران خود را داشته باشد.

دکوراسیون آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه طوسی

طوسی رنگی مدرن و خنثی است که علاقه مندان خود را دارد. کابینت های طوسی بسیار لوکس هستند و به باز تر شدن فضا کمک میکنند.

استفاده از صفحات گرانیتی طوسی بسیار عاقلانه و کارامد است.

لوازم استیل به راحتی با این رنگ ست میشوند و جذابیت خاصی دارند.

دکوراسیون آشپزخانه طوسی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با چند نکته مهم

بیشترین بخش از آشپزخانه را کابینت ها اشغال می کنند. پس لازم است در طراحی کابینت آشپزخانه ظرافت و حساسیت بالایی را داشت. دو فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون لوکس کابینت آشپزخانه اول متریال مورد استفاده و دوم نوع طراحی آن است.

اگر چه این روزها اغلب مردم تمایل دارند تا دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه و یا آشپزخانه خود داشته باشند اما هنوز تعدادی از مردم علاقه دارند تا به طور سنتی و کلاسیک آشپزخانه خود را چیدمان کنند.

دکوراسیون لوکس آشپزخانه

آشپزخانه کلاسیک به دلیل ماهیت خود دارای سنگینی و شکوه بسیاری است که موجب میشود تا خانه کلاسیک بسیار با وقار و سنگین جلوه شود. برای طراحی و اجرای کابینت کلاسیک میتوان از کابینت چوبی ممبران استفاده کرد. ممبران نوعی چوب برای کارهای کلاسیک است که در هر رنگی قابل دسترس است که معمولا توصیه میشود از رنگ های تیره همانند مشکی و یا قهوه ای و همینطور رنگ های روشن تر و گرم تر مانند رنگ کرم و سفید در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده شود و با ایجاد طرح های نقش برجسته و کنده کاری هایی بر روی ام دی اف و یا چوب دکور آشپز خانه خود را تکمیل کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اگر از دکوراسیون منزل خود خسته شده اید و میخواهید تغییر دکوراسیون خانه خود را با ودجه اندک انجام بدهید، تغییر دکوراسیون کابینت ها میتواند ایده بسیار مناسبی برای تغییر دکوراسیون خانه تان باشد. چرا که این کار نتایج بسیار رضایت بخشی به همراه دارد که ممکن است شما را از تغییر دادن بقیه بخش های منزل منصرف کند.

هنگامی که میخواهیم برای کابینت ها رنگی را انتخاب کنیم بهتر است از دو رنگ مکمل بهره گیریم تا امکان ایجاد یک دکوراسیون لوکس در آشپزخانه فراهم شود.

تغییرات دکور آشپزخانه

مهم ترین نکته در دکوراسیون و طراحی آشپزخانه

مهم ترین نکته ای که در انتخاب رنگ کابینت ها وجود دارد متراژ آشپزخانه است که نقش مهم و اساسی را در این بخش عهده دار است. در آشپزخانه کوچک توصیه میشود تا با یک ترکیب خوب از رنگ های سرد و گرم ملایم استفاده شود چرا که رنگ های تند و جیغ در زمان کوتاهی موجب دلزدگی میشود و موجب میشود تا بخواهید دوباره کابینت ها را تغییر دهید.

طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه از صفر تا صد تخصص هیرادانا می باشد. جهت بازدید و مشاوره در خصوص نصب کابینت و دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود با شماره های 09125754921 و 021-44274146 تماس حاصل فرمایید.

 کابینت آشپزخانه | طراحی داخلی | دکوراسیون آشپزخانه | اجرای کابینت | بازسازی ساختمان | دکوراسیون داخلی | بازسازی منزل | بازسازی آشپزخانه | طراحی آشپزخانه

7 / 10
از 6 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :