طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

 امروزه دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام اهمیت قابل توجهی برای افراد دارد و هزینه های زیادی صرف لوکس تر شدن این فضا میشود . استفاده از انواع متریال های لوکس و قیمت مناسب تا گران قیمت از جمله کف پوش ها ، دیوار پوش ها ، شیر آلات و روشویی های متنوع ، انواع کابین دوش ها و وان های مدرن تا کلاسیک نمایانگر توجه خاص به طراحی داخلی و اجرای لوکس فضای سرویس بهداشتی و حمام میباشد . شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا با سالها تجربه در زمینه ی ساخت و بازسازی ساختمان و بازسازی منزل تا دکوراسیون منزل به سبک های مدرن ، کلاسیک و سایر سبک ها از جمله روستیک ، عربی ، معاصر و ... همواره سعی داشته که کیفیت مناسب را در حین صرفه جویی در وقت و هزینه ها به کارفرمایان خود ارائه دهد . در ادامه با بهترین ایده ها در دکو راسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام با ما همراه باشید .

استفاده از آینه

با استفاده از عنصری مانند آینه شما می توانید فضای حمام و سرویس بهداشتی خود را بزرگتر جلوه دهید . نکته ای که در این میان باعث منحصر به فردتر و خاص تر شدن دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام شما خواهد شد این است که تنها از اینه های ساده و معمولی استفاده نکنید .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-1

 بازسازی ساختمان و دکوراسیون منزل شما با شرکت دکوراسیون هیرادانا : 09125754921

بلکه می توانید از آینه های متنوع و خلاقانه ای که طراحی شده اند برای این فضا استفاده کنید . باید در نظر بگیرید که شکل و جنس قاب آینه ای که انتخاب می کنید تاثیر زیادی روی چگونگی محیط می گذارد . امروزه شکل های نامتقارن از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-2

بالا بردن کنتراست

استفاده از رنگ هایی مانند سیاه و سفید در همه ی فضاها می تواند باعث زیبایی آن شود . سرویس بهداشتی و حمام نیز از این نکته مستثنا نیستند . از رنگ های دیگر و ملایم نیز می توان در کنار این دو رنگ در فضا استفاده نمود و ترکیب رنگی ای ملایم و در عین حال با کنتراست زیاد در فضا ایجاد نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-3

استفاده از رنگ های تیره

یکی از ترندهای روز دنیا برای دکوراسیون داخلی فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام استفاده از رنگ های تیره می باشد . ولی باید به این نکته توجه کنید که اگر مساحت فضای شما بزرگ می باشد به انتخاب رنگ های تیره روی بیاورید . استفاده از رنگ های تیره به عنوان رنگ اصلی و استفاده از رنگ های ملایم تر در کنار رنگ تیره برای ایجاد هارمونی می تواند فضای سرویس بهداشتی شما را به فضایی لوکس و شیک تبدیل کند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-4

تفکیک نمودن فضاها

در بسیاری از خانه های ایرانی و آپارتمان ها به دلیل کوچک بودن مساحت خانه ، حمام و روشویی در یک فضا و در کنار هم قرار می گیرند . به همین دلیل تفکیک نمودن این فضاها با استفاده از پارتیشن های شیشه ای و ... می تواند نتیجه و تاثیر خوبی روی کیفیت فضا بگذارد . علاوه بر اینکه این کار باعث حفظ حریم ها در این فضا می شود ، باعث استفاده همزمان از هر دو فضا ، عمر بیشتر شیرآلات و ... نیز می شود .پس در بازسازی ساختمان باید به تفکیک کردن فضا ها به کمک متریال متنوع دقت داشت .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-5

استفاده از گیاهان

گیاهان را می توان از عناصری دانست که امروزه استفاده از آن ها در تک تک فضاها توصیه شده و ترند می باشد . استفاده از این عنصر در فضای روشویی نیز می تواند روی زیبایی و حتی عطر و بو و حس و حال آن نیز تاثیر بگذارد . امروزه تاکید زیادی بر استفاده از گیاهان در طراحی داخلی فضاهای مسکونی ، اداری و ویلایی جهت زیبایی و آرامش فضا میشود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-6

البته باید به این نکته توجه کرد که به دلیل رطوبت بالای این فضاها نمی توان از همه نوع گیاهی در آن استفاده نمود و باید با بررسی های لازمه گیاهی مناسب را برای این فضاها در نظر گرفت .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-7

نورپردازی تاکیدی

نورپردازی تاکیدی در واقع به این معناست که با تابش نور شدیدتر به قسمتی از فضا یا یک عنصر باعث نمایان شدن بیشتر آن نسبت به عناصر و فضاهای اطراف شود . در دکوراسیون داخلی فضای سرویس بهداشتی این کار بالای آینه صورت می گیرد و در فضای آینه می توان این کار را بالای کابین دوش انجام داد و این نقاط را مورد توجه قرار داد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-8

کابین دوش در دکوراسیون حمام :

فضای دوش گرفتن را می توان یکی از جمله فضاهایی دانست که در حمام های امروزی به صورت مشخص و محفوظ همیشه وجود دارد . به این فضا کابین دوش می گویند و می توان آن را در انواع مختلف طراحی و اجرا نمود . در واقع علت استفاده از کابین های دوش تفکیک شدن فضای داخل حمام است و همانطور که گفتیم در اغلب خانه های امروزی فضا سرویس بهداشتی و حمام یکی است و در این صورت می توان به طور همزمان از قسمت های مختلف این فضا استفاده نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-9

انواع کابین دوش در دکوراسیون حمام :

کابین های دوش آلومینیومی و شیشه ای

این نوع از کابین های دوش از قدیمی ترین نوع های آن می باشد . اما همچنان می توان گفت جز پر طرفدارترین کابین های دوش می باشد . درواقع در این نوع بدنه آلومینیومی بوده و مابقی قسمت ها از شیشه به تولید می رسند . به کابین ها آلومینوم و شیشه ای کابین های فریم دار نیز می گویند و این به این دلیل است که فریم آن از آلومینیوم و بقیه قسمت ها از شیشه می باشد . استفاده از این نوع کابین در صورتی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی خود از عناصر فلزی دیگر نیز استفاده کرده اید توصیه می شود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-10

کابین های دوش تمام شیشه ای

کابین هایی که کاملا از شیشه می باشند در دکوراسیون داخلی امروزی دارای محوبیت زیادی می باشند چرا که تک متریال بوده و در عین سادگی زیبایی زیادی نیز دارند . این نوع کابین به خوبی با انواع سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی هماهنگ شده و دارای ظرافت زیادی نیز می باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-11

کابین های دوش با درهای کشویی

این نوع کابین از آنجایی که برای باز شدن نیاز به فضای اضافه ندارد جای بسیار کمی در حمام می گیرد و به همین علت برای حمام هایی که دارای مساحت کمی می باشند بسیار مناسب می باشد . خانه های آپارتمانی از آنجایی که دارای مساحت کمی می باشند بیشتر از این نوع کابین در حمام های خود استفاده می کنند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-12

کابین های دوش با شیشه های مشبک

همانطور که گفتیم کابین ها به منظور تفکیک فضاها طراحی می شوند تا دیگر افراد نیز بتوانند از قسمت های دیگر حمام استفاده کنند . به همین دلیل مشخص و واضح بودن کامل ممکن است که افراد را در داخل کابین دوش معذب کند و برای جلوگیری از این کار می توان از کابین هایی که دارای شیشه های مشبک می باشند استفاده نمود . این شیشه ها خاصیت مات بودن دارند و به همین علت فردی که در داخل کابین است به راحتی افراد بیرون را نمی تواند ببیند و همچنین افراد بیرون از کابین نیز فرد داخل کابین دوش را واضح نمی بیند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-13

کابین های دوش وان دار

اگر شما دارای حمامی با مساحت زیاد هستید می توانید فضای وان و فضای دوش گرفتن را در کنار هم در داخل یک کابین قرار دهید . اما اگر دارای مساحت کمی بوده و تمایل به داشتن هر دوی این فضاها هستید می توانید فضای وان و دوش را یکی کنید . درواقع نوعی از کابین های دوش طوری طراحی می شوند که کف ان ها مانند وان عمل کرده و می تواند گزینه ای مناسب برای افرادی که به این نوع فضا علاقه دارند باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-14

کابین های دوش بدون درب

اگر فضای یک حمام به شکلی طراحی شده است که هنگام وارد شدن به آن داخل قسمتی که دوش گرفته می شود مشخص نیست می توان برای قسمت کابین دوش دربی نگذاشت . درواقع گذاشتن در هیچ لزومی ندارد و تنها برای بستن آن فضا می باشد و زمانی که به آن نیازی نیست می توان از آن استفاده ننمود .

انواع وان جکوزی در دیزاین حمام :

وان ها را می توان به صورت کلی به دو دسته ی وان های شرقی و وان های غربی تقسیم نمود .  تفاوت این دو نوع وان از نظر طول و عمق آن ها می باشد . به صورتی که طول وان های غربی زیاد و عمق آن ها کم بوده در حالی که در وان های شرقی این قضیه برعکس می باشد .همچنین وان های حمام را می توان از نظر جنس نیز دسته بندی نمود که عبارتند از :

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-15

وان های پلاستیکی

وان های پلاستیکی به دلیل وزن سبکی که نسبت به دیگر انواع وان ها دارا می باشند ، دارای حمل و نقل و نصب راحت تری نیز هستند . درواقع این نوع وان را می توان کم وزن ترین نوع در میان تمامی انواع وان ها دانست . البته باید به این نکته نیز توجه نمود که شستن و تمیز نمودن وان های پلاستیکی نسبت به انواع دیگر سخت تر می باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-16

 وان های فولادی

نوع دیگری از وان ها که بسیار محبوب و پر استفاده بوده ، وان های فولادی می باشد . برای ساخت این نوع وان از فولادهای ضد زنگ استفاده می شود . چرا که باید در مقابل شدید رطوبت قرار بگیرد و بهتر است که از نوعی فولاد استفاده شود که بتواند در برابر رطوبت مقاومت داشته و آسیبی نبیند . وان های خانه ها اصولا از جنس فولاد ضد زنگ می باشد چرا که دارای هزینه ی کمی می باشد و برای افراد با بودجه های متفاوت مناسب می باشد . از جمله ایرادات وان های فولادی می توان به پایین آمدن سریع دمای آب در آن و وزن نسبتا زیاد آن اشاره نمود .

وان های چدنی

وان های چدنی دارای مقاومت بسیاری می باشند . به طوریکه می توان گفت مقاومت این نوع وان از مقاومت وان های فولادی نیز می باشند . از جمله معایبی که وان های چدنی دارند می توان به سریع سرد شدن آب درون آن ها و وزن بسیار آن ها اشاره نمود .

وان های کامپوزیت

وان های کامپوزیت از مواد مختلفی تشکیل شده که از جمله ی این مواد می توان به رزین ، لایه پرسلان ، فولاد سنگین و ... ساخته شده است . این نوع وان دارای وزن کمتری نسبت به وان های چدنی بوده و در دسته وان های مدرن و امروزی قرار می گیرند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-17

وان های پلیمری

این نوع وان دارای جنس خاصی می باشد و به همین دلیل می توان مشاهده نمود که نسبت به دیگر نوع های وان دارای قیمت بیشتری می باشد . یکی از مشکلات این نوع وان که البته بسیاری از افراد این را مشکل نمی دانند این است که سطح درونی این نوع وان یکدست نمی باشد و برای بعضی از افراد ممکن است آزار دهنده باشد . همچنین با توجه به قیمت زیاد آن هرکسی نمی تواند از آن در حمام خود استفاده کند .

وان های سنگی و چوبی

این نوع از وان همانطور که از نام آن مشخص است حالت و شکلی سنتی دارد و در تمامی دکوراسیون ها قابل استفاده نیست . بنا به سلیقه ی شما اگر خانه تان دارای دکوراسیونی خاص مانند دکوراسیون سنتی ، روستیک و ... می باشد می توانید از این نوع وان ها استفاده کنید و به حمام خود نیز جلوه ای خاص و یونیک ببخشید .

انواع کفپوش جهت دیزاین سرویس بهداشتی :

کاشی

کاشی ها را به دلیل تنوع در طرح و رنگی که دارند می توان از جمله کفپوش های محبوب برای سرویس بهداشتی و حمام دانست . کاشی ها را همچنین می توان در ابعاد مختلفی نیز در بازار یافت و این نکات باعث می شود تا دست طراح برای استفاده از آن ها در کف سرویس بهداشتی و حمام آزاد باشد . اصولا کاشی هایی که در کف فضا استفاده می شوند دارای ابعاد بزرگتری بوده و کاشی هایی که در دیوارها استفاده می شوند دارای ابعاد کوچکتری می باشند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-18

مرمر

سنگ های مرمر را می توان کفپوشی مناسب برای فضاهای مرطوب مانند سرویس بهداشتی و حمام دانست .  این سنگ به دلیل بافت و ظرافتی که دارد کفپوشی ارزشمند و شیک محسوب می شود . به طوری که از این سنگ سال های زیادی است حتی برای طراحی نمای ساختمان های با شکوه نیز استفاده می شود . همچنین سنگ های مرمر دارای تنوع و انواع زیادی می باشند که هر کدام ویژگی های مختلفی دارد و شما با توجه به سلیقه ی خود می توانید هر کدام از آن ها را در کف فضاهای مرطوب خود استفاده کنید .

pvc

کفپوش های پی وی سی نوعی کفپوش بوده که پلاستیکی می باشند و می توانند گزینه ای مناسب برای فضاهای مرطوب مانند سرویس بهداشتی باشند . این نوع از کفپوش ها دارای تنوع در رنگ و طرح بوده و همچنین آنتی باکتریال می باشند . کفپوش های pvc دارای مقاومت و عمر بالایی می باشند و به دلیل ویژگی هایی که دارند می توانند فضایی تمیز و پاکیزه را ایجاد نمایند .

وینیل

این نوع کفپوش از جمله کفپوش های محبوب امروزی برای کف فضاهایی مانند سرویس بهداشتی می باشد و همچنین می تواند با انواع سبک ها با ویزگی های مختلف همخوانی داشته باشد که از جمله مزیت های آن محسوب می شود . وینیل درواقع ماده ای ضد آب بوده به همین علت می توان کفپوش هایی که از جنس آن می باشند را برای فضاهای مرطوب بسیار مناسب دانست .  

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-19

میکروسمنت

میکروسمنت یکی از متریال های بسیار به روز و مدرن می باشد که برای خانه هایی که دارای سبک مدرن و مینیمال و حتی صنعتی می باشند می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد . این متریال دارای تنوع زیادی در رنگ و نوع بافت می باشد . درواقع شیرازه و اصل این متریال را بتن تشکیل می دهد . این متریال در برابر آب نیز به خوبی مقاوم است به همین دلیل می تواند در فضاهای مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده شود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-20

سرامیک

سرامیک ها به دلیل اینکه ضد آب بوده و از قیمت و تنوع خوبی برخوردار می باشند در سرتاسر جهان دارای محبوبیت زیادی می باشند . برای فضاهایی که دارای مساحت کوچکی می باشند می توان از سرامیک هایی که دارای طرح های متنوع می باشد استفاده نمود که فضا را عمیق تر و خاص تر جلوه دهد . از جمله مزایایی که سرامیک ها دارند این است که می توان آن ها را در طرح هایی مانند طرح سنگ و ... نیز در بازار یافت و استفاده نمود که شبیه سازی شده ی متریال های دیگر باشند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-21

انواع روشویی در دیزاین سرویس بهداشتی :

روشویی هایی که در سرویس بهداشتی ها استفاده می شوند دارای چند نوع می باشد . از جمله انواع روشویی ها می توان به روشویی های دیواری ، روشویی های کابینت دار و روشویی های پایه دار اشاره نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-22

روشویی های دیواری

روشویی های دیواری همانطور که از نام آن مشخص است روی دیوارها نصب می شود و هیچ پایه ای ندارند . لوله ها و همچنین اتصالاتی که مربوط به این نوع از روشویی ها می باشد با توجه به شکل کار می تواند از داخل دیوار عبور کند تا مانع زیبایی در محیط نشود . همچنین روشویی های دیواری می توانند هم دارای کابینت باشند و هم بدون کابینت و این بستگی به سلیقه و مساحت فضای سرویس بهداشتی شما دارد . این نوع روشویی ها می تواند از جنس های مختلف مانند سنگ ، چوب ، پی وی سی و ... به تولید برسند . می توان از شلف ها و قفسه ها برای آن روشویی هایی که بدون کابینت می باشند استفاده نمود . یکی از مزایاهای این نوع روشویی می توان به تنظیم راحت ارتفاع این نوع روشویی اشاره نمود . همچننی نداشتن پایه و تمیزتر و شیک تر بودن فضا را می توان از مزیت های این نوع روشویی دانست .

روشویی های کابینت دار

روشویی هایی که کابینتی می باشند را می توان هم به صورت دیواری و هم به صورت پایه دار تهیه نمود . همچنین روشویی های کابینت دار را می توان در ابعاد مختلف برای فضای خود طراحی و تهیه نمود . روشویی هایی که کابینت دار و پایه دار می باشند می توانند وزن زیادی را تحمل نمایند به همین علت اگر فضای شما دارای مساحت کمی نمی باشد و در محدودیت برای انتخاب نمی باشید می توانید از این نوع روشویی استفاده کرده پرا که تنوع بیشتری نیز برای آن موجود می باشد . همچنین نکته ای که در این نوع روشویی مهم است تنوع نوع کابینت های آن است که با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل شما می توان آن را انتخاب نمود و در سرویس بهداشتی استفاده نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-23

روشویی های پایه دار

روشویی های پایه دار از اولین مدل های روشویی می باشند که در بازار عرضه شدند .این روشویی ها در طرح و مدل دارای تنوع زیادی نمی باشند و همچنین دارای زیبایی خاصی نیز نمی باشند . پایه ی این روشویی ها برای عبور اتصالات و لوه ها می باشد . امروزه برای پایه ی این روشویی ها تنوع های بیشتری می توان در بازار یافت و مدل های جدیدتر و زیباتری برای این پایه ها طراحی شده است . اغلب این روشویی ها از جنس هایی مانند سنگ و یا چینی ساخته می شوند . نظافت روشویی های پایه دار راحت تر بوده و نسبت به روشویی های سنگی دارای مقاومت کمتری می باشند . یکی از مزایاهای این نوع روشویی می توان به ابعاد مختلف آن با توجه به مساحتی که سرویس بهداشتی دارد دسترسی پیدا نمود ، اشاره نمود . از معایب این نوع روشویی ها نیز می توان به عدم توانایی در تنظیم ارتفاع آن ها اشاره نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-24

قفسه بندی مناسب در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام :

قفسه ی مخصوص شامپوها

این نوع قفسه که اصولا چند طبقه می باشد و به دیوار حمام متصل است مخصوص شامپوها و وسایل بهداشتی مورد نیاز هنگام دوش گرفتن می باشد که در تمامی حمام ها وجود آن الزامی است .  این قفسه ها اصولا از فلز یا پلاستیکی که ضد آب می باشند . چرا که در ارتباط مستقیم با آب می باشند و نیاز به مقاومت و عمر زیاد دارند .

باکس آینه

آینه باکس ها را می توان از محبوب ترین نوع قفسه ها در حمام ها و سرویس بهداشتی ها دانست . چرا که این نوع قفسه بندی هم آینه و هم فضایی برای گذاشتن وسایل مربوطه را در کنار همدیگر به شما می دهد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-25

شلف ها

شلف ها می توانند یکی از جذاب ترین نوع قفسه بندی در حمام ها و سرویس بهداشتی ها باشند . از این قفسه ها بیشتر می توان در فضای روشویی و فضای خشک سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمود و برای نگهداری گیاهان کوچک ، شمع ها ، وسایل بهداشتی بعد از حمام مانند لوسیون ها و روغن ها و ... استفاده می شود . ولی همچنان ضدآب بودن این شلف ها می تواند نکته ای مثبت و تاثیرگذار باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-26

تم رنگی مناسب برای دیزاین سرویس بهداشتی :

تم رنگی آبی

رنگ های ملایمی مانند رنگ آبی از گذشته تا به امروز یکی از رنگ های پر طرفدار برای استفاده در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام می باشد . از نکات مثبت این رنگ می توان به ترکیب شدن آن با تمامی رنگ ها و همچنین احساس آرامشی که در این فضاها ایجاد می کند اشاره نمود . همچنین این رنگ به دلیل ملایم بودن احساس تمیزی و پاکی به فضا می دهد که حسی مناسب برای این فضا می باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-27

تم رنگی خنثی

استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید ، کرمی ، طوسی و ... در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام طرفداران زیادی دارد . این رنگ ها را می توان به خوبی با رنگ های دیگر ترکیب نمود و ترکیب رنگ هایی زیبا و جذاب در فضا ایجاد نمود و خود به تنهایی نیز حس و حالی شیک و مینیمال به فضا می دهند که با ماهیت فضا همخوانی دارد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-28

رنگ های سورمه ای ، مشکی و به طور کلی تیره

تم رنگی های تیره را می توان از جمله تم رنگی های مناسب و به روز برای دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام دانست البته باید به این نکته توجه نمود که این رنگ ها باید در سروی بهداشتی هایی که دارای مساحت مناسبی می باشند استفاده نمود . چرا که باعث کوچکتر جلوه دادن فضا می شوند و برای فضاهایی که خود کوچک می باشند مناسب است . این نوع رنگ ها و ترکیب آن با رنگ هایی مشابه ولی ملایم تر از ترندهای روز برای سرویس بهداشتی و حمام می باشند .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-29

انواع شیرآلات جهت دیزاین سرویس بهداشتی :

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-30

اهرمی

شیرآلات اهرمی درواقع همان شیرآلات تک دستگیره می باشند که امروزه در بیشتر خانه ها در فضاهایی که سینک دارد مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله مزایای این نوع شیرآلات که باعث محبوبیت آن شده است می توان به نصب سریع و آسان ، مقرون به صرفه بودن ، سطح پاکیزگی و بهداشت خوب و ... اشاره نمود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-31

دو دستگیره

همانطور که از نام این نوع شیر مشخص است دارای دو دستگیره بوده که هر دستگیره برای تنظیم دمای آب سرد و دمای آب گرم می باشد . با توجه به این که برای تنظیم نمودن دمای آب نیاز به تماس زیادی با این نوع شیر می باشد پاکیزگی نسبی آن کم می باشد . به همین دلیل برای استفاده در فضاهایی که عمومی می باشند توضیه نمی شود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-32

لمسی

شیرآلات لمسی را می توان نوعی مدرن از شیرآلات دانست که برای آنکه آب از آن خارج شود نیاز به تماس دست با قسمتی از آن می باشد . این نوع شیرآلات بیشتر در فضاهایی مانند آشپزخانه استفاده می شود . اما با توجه به سلیقه ی کارفرما و طراح می تواند در سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد . می توان گفت به دلیل سادگی و شیک بودن این نوع از پر طرفدارترین نوع شیرآلات نیز محسوب می شود .

چشمی

شیرآلات چشمی برای کار کردن نیازی به تماس دست ندارند و به همین علت سطح پاکیزگی آن ها بسیار زیاد است . این نکته دلیلی برای توصیه استفاده از این نوع شیرآلات در فضاهای عمومی نیز می باشد . در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی نیز استفاده از این نوع شیر توصیه می شود . اساس کار شیرآلات چشمی استفاده از سنسور می باشد . با بردن دست ها به زیر سنسور و یا همان چشمی و آب از شیر خارج شده و کار خود را انجام می دهد . شیرآلات چشمی اغلب در دکوراسیون مدرن لوکس کاربرد دارند .

دیجیتال

این نوع از شیرآلات را جز مدرن ترین و به روزترین شیرآلات ها می توان دانست . شیرآلات دیجیتال دارای صفحه ای دیجیتال بوده که به وسیله ی آن می توان دمای آب ، شدت آن و دیگر نکات را تنظیم نمود و از آن استفاده نمود . نسبت به دیگر انواع شیرآلات هزینه ی بیشتری را صرف می کند . اما به دلیل شیک بودن و پاکیزگی زیادی که دارد از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد.

چرخشی

شیرآلات چرخشی نوعی شیرآلات مدرن و مینیمال بوده که دارای گردنی باریک بوده و توانایی چرخیدن در درجه های مختلف را دارند . این نوع از شیرآلات دارای اهرمی برای چرخیدن و تنظیم شدت و دمای آب می باشد . در خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال استفاده از این نوع شیر توصیه می شود و طرفداران زیادی نیز دارد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-33

لایتینگ مناسب جهت دیزاین سرویس بهداشتی :

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-34

استفاده از لوستر

لوسترها از پرکاربردترین منابع نور می باشند که در انواع فضاها به سبک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . برای استفاده از این نوع منبع نور نکته ای که مهم است این است که با توجه سبکی که دکوراسیون فضا صورت گرفته است انتخاب و استفاده شود .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-35

استفاده از لامپ های دیوارکوب

لامپ های دیوارکوب به دلیل ظاهری که خصوصا در دکوراسیون مدرن دارند امروزه مورد توجه بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا برای استفاده در سرویس بهداشتی و روشویی قرار گرفته اند . اگر فضای حمام و سرویس بهداشتی شما بزرگ می باشد می توانید از چند لامپ دیوارکوب برای نورپردازی آن استفاده نمایید . همچنین این دیوارکوب ها دارای انواع مختلفی در شکل و رنگ می باشند که این نکته دست طراح را برای انتخاب باز می گذارد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-36

استفاده از شمعدانی

شمعدانی هایی که دیواری می باشند برای استفاده روی کابینت ها بسیار مناسب می باشند . در واقع این روش نورپردازی باعث ایجاد نوری مناسب برای آرایش و همچنین نظافت در فضا ایجاد می کنند . اگر قرار است از این نوع منبع نور برای نورپردازی فضای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید مهم است که مابقی عناصر را نیز در هماهنگی با آن انتخاب کنید تا بتوانید فضایی زیبا و منحصر به فرد را در سرویس بهداشتی خود تجربه کنید .

استفاده از لامپ های لوله ای

در واقع این نوع چراغ ها برای ایجاد ظرافت به وسیله ایجاد نور باریک در فضا استفاده می شوند و می توانند دور تا دور عناصر و آینه مورد استفاده قرار بگیرند .

استفاده چراغ های سقفی

نورپردازی به روش معمولی و معاصر استفاده از چراغ ها سقفی را توصیه می کند . اما شما برای خاص تر کردن و زیباتتر کردن آن می توانید از چراغ های متنوع و لوکس تری به صورت آویزان جهت دکوراسیون مدرن یا کلاسیک خود استفاده کنید . این کار در واقع همان روش همیشگی برای نورپردازی محیط ولی به شکلی زیباتر می باشد .

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-و-حمام-37

 

شرکت دکوراسیون هیرادانا آماده خدمات رسانی تضمینی و صفر تا صد از طراحی داخلی تا اجرای بازسازی ساختمان و دکوراسیون منزل و محل کار کارفرمایان عزیز با حفظ سرمایه و زمان آنها و با بالا ترین کیفیت میباشد . با مراجعه به بخش پروژه ها اجرای دکوراسیون های متنوع از هیرادانا را مشاهده بفرمایید . جهت مشاوره حضوری و آنلاین از طریق شماره 09125754921 در خدمت هم وطنان عزیزمان هستیم .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :