طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و ساخت آلاچیق

آلاچیق ها درواقع سازه هایی می باشند که در فضاهایی مانند پارک ، ویلا ، روف گاردن ، ویلاها و ... مورد استفاده قرار گرفته و دارای سایه بان می باشند . این فضاها دارای سقف بوده و می توانند دیوار داشته باشند و یا بدون دیوار باشند . همچنین آلاچیق ها می توانند در انواع فرم ها و شکل ها با انواع متریال ها طراحی دکوراسیون شده و به اجرا برسند . آلاچیق ها در فضاهایی مانند کافی شاپ ها می توانند فایده ی اقتصادی داشته و به عنوان فضایی برای مشتریان استفاده شوند . آلاچیق ها همچنین می توانند دارای سقف هایی با شکل های مختلف باشند و دیواره های آن ها می تواند تنوع طرحی و متریالی داشته باشد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-1

کاربرد آلاچیق در ویلا :

آلاچیق ها در ویلاها اصولا فضاهایی می باشند که برای نشستن افراد در حیاط یا روف گاردن و گذران وقت و لذت بردن از چشم انداز منطقه یا حیاط ویلا طراحی دکوراسیون شده اند . نکته ای که باید در طراحی آلاچیق ها در ویلاها به آن ها توجه نمود این است اصولا این آلاچیق ها هماهنگ با سبک طراحی ویلا و طراحی فضای حیاط طراحی می شوند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-2

طراحی آلاچیق مدرن و ساخت تخصصی و تضمینی آلاچیق با بهترین قیمت : 09125754921

برای انتخاب متریال نیز باید به متریال هایی که در نمای ساختمان ویلا استفاده شده است توجه نمود و از همان ها الگو و الهام گرفت . همچنین چگونگی فرم آلاچیق بستگی زیادی به سبک معماری ویلا و فرم هایی که در طراحی لنداسکیپ ویلا استفاده شده است دارد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-3

انواع آلاچیق ها با متریال ها و سبک های متنوع :

 • آلاچیق های سنتی

آلاچیق های سنتی اغلب بیشتر با چوب ساخته می شوند و دارای سقف های شیروانی می باشند . این نوع آلاچیق ها دارای حس و حالی گرم و صمیمی می باشد که به دلیل سنتی بودن آن می باشد . این نوع آلاچیق ها از مرسوم ترین نوع آلاچیق ها می باشند که به راحتی قابل ساخت بوده و نسبت به آلاچیق های مدرن هزینه ی کمتری را به کارفرما برای اجرا شدن تحمیل می نمایند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-4

آلاچیق های سنتی اصولا دارای فرم مشخصی بوده و برای آنکه آن حس و حال کلاسیک و سنتی به خوبی القا شود نظم و تقارن نیز در طراحی آن رعایت می شود . همچنین بیشتر طراحان سعی می کنند در طراحی داخلی این نوع آلاچیق ها نیز از مبلمانی استفاده کنند که با فضا همخوانی دارد . برای مثال از نیمکت های چوبی ، کاناپه هایی با پارچه ی کنفی و ... گزینه های مناسبی برای این نوع آلاچیق می توانند باشند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-5

همچنین سقف آلاچیق های سنتی می تواند چوبی و یا سفالی باشد که اگر سفالی باشد برای زمان هایی که باران می بارد نیز مناسب تر بوده و رفاه افراد را بیشتر تامین می نماید .

 • آلاچیق های مدرن

آلاچیق های مدرن امروزه از جمله ی محبوب ترین انواع آلاچیق ها بوده که در انواع فضاها مانند حیاط ویلا ، روف گاردن و ... طراحی و ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد . آلاچیق های مدرن اغلب دارای سقف هایی صاف و مسطح بوده و از انواع متریال ها مانند فلز می تواند ساخته شود .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-6

آلاچیق مدرن باغی ، آلاچیق مدرن فلزی ، آلاچیق مدرن چوبی و آلاچیق مدرن اروپایی همراه با شرکت طراحی ویلا و باغ هیرادانا : 09125754921

برای طراحی این نوع آلاچیق ها اصولا از طرح ها و فرم های ساده ای استفاده می شود و تزیینات در آن جایی ندارند . سایبان ، باربیکیو و مبلمان از جمله ی عناصری می باشند که به این نوع آلاچیق ها معنا می بخشند . از آنجایی که فلز نسبت به چوب متریال گرانفیمت تر بوده نتیجتا بودجه ی بیشتری را نسبت به آلاچیق های سنتی برای ساخته شدن نیاز دارد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-7

 • آلاچیق های پارچه ای

آلاچیق های پارچه ای در دسته آلاچیق های ارزان قیمت قرار می گیرد که اتفاقا بسیار شیک بوده و ساخت آن ها نیز آسان می باشد . این نوع آلاچیق ها عمر مفید خوبی داشته و به صرفه نیز می باشند . برای ساخت این نوع از آلاچیق ها نیاز است که چند پایه ی فلزی را در زمین قرار داده و روی آن سایبانی بگذارید . سپس با قرار دادن پارچه که اگر پارچه هایی ضد آب باشند ، برای شرایط مختلف بهتر است به عنوان دیواره های آلاچیق ، می توانید آن را تکمیل شده بدانید . این نوع آلاچیق می تواند وجهه ای زیبا و شاعرانه را به فضا بدهد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-8

 • آلاچیق های شیشه ای

آلاچیق های شیشه ای درواقع کاملا هر طرف آن ها پوشیده است و به همین علت افراد را در برابر باد و باران و برف و ... در امان نگه می دارد . درواقع می توان گفت این نوع آلاچیق برای تمام فصول مناسب می باشد . این نوع آلاچیق ها را نیز می توان هم در حیاط و هم در روف گاردن ویلا طراحی و استفاده نمود .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-9

آلاچیق های شیشه ای به دلیل اینکه باید دارای کیفیت خوبی باشند تا بتوانند تاثیر لازمه را داشته باشند نسبت به دیگر آلاچیق ها دارای قیمت بالاتری بوده و همچنین با توجه به جزییات اجرایی آن زمان بیشتری برای ساخت آن نیاز می باشد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-10

 • آلاچیق های فایبرگلاس

آلاچیق های فایبرگلاس را می توان از گرانقیمت ترین و لوکس ترین آلاچیق ها دانست که ظاهری شیک ، ساده و منحصر به فرد را دارا می باشند . این نوع آلاچیق ها اصولا با توجه به خواست طراح و سلیقه ی کارفرما طراحی دکوراسیون شده به طوری که می توان سقف آن را در انواع فرم ها مانند مسطح ، گنبدی و ... طراحی نمود و مورد استفاده قرار داد . از جمله مزایای این نوع از آلاچیق ها این است که دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و همچنین وزن بسیار کمی را نسبت به دیگر آلاچیق ها دارا می باشد .

 • آلاچیق های پیش ساخته

این نوع آلاچیق ها درواقع آلاچیق هایی هستند که به راحتی باز شده و مورد استفاده قرار می گیرند و سپس جمع شده و قابل جابجایی می باشند . این نوع آلاچیق ها هزینه ی مناسبی داشته و برای آن دسته از افرادی که تمایل ندارد در یک جای مشخص آلاچیق داشته باشند می تواند گزینه ی بسیار مناسب و خوبی باشد . این نوع از آلاچیق ها در برابر باران و باد و ... مقاومت خوبی داشته و ارتفاع و اندازه ی آن ها قابل تغییر می باشد . همچنین می توان از متریال هایی مانند فلز و چوب برای ساخت آلاچیق های پیش ساخته استفاده نمود .

 • آلاچیق های روی استخر

یکی از ترندهای طراحی و ساخت آلاچیق در چندسال اخیر در سرتاسر دنیا طراحی آلاچیق روی استخر و در کنار آن بوده است .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-11

درواقع ساخت آلاچیق به این نوع روی استخر باعث جلوه ای منحصر به فرد و خاص در ویلا شده که به نوعی آن را شیک تر و مدرن تر نسبت به دیگر ویلاها می کند . این نوع آلاچیق به شما اجازه می دهد تا بتوانید هنگام شنا یا بعد از آن به استراحت پرداخته و اوقاتی را در آلاچیق ویلای خود صرف کنید .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-12

انواع آلاچیق ها از نظر فرم :

برای طراحی آلاچیق می توان از انواع فرم های هندسی و غیر هندسی استفاده نمود که محبوب ترین این فرم ها عبارتند از :

 • مستطیل

مستطیل یکی از محبوب ترین فرم ها برای طراحی هرگونه فضایی می باشد . اصولا برای طراحی فضاهایی مانند آلاچیق از این فرم به صورتی استفاده می شود که تفاوت عرض و طول آن زیاد نباشد . فرم مستطیل از جمله مزایاهایی که دارد این است که می تواند بیشتر از ظرفیت خود افراد را درون خود جای داده و همچنین این فرم به راحتی قابل مبلمان می باشد .

 • مربع

مربع نیز یکی دیگر از فرم های محبوب برای طراحی آلاچیق می باشد . بسیاری از آلاچیق های سنتی به این فرم طراحی شده و در سبک مدرن نیز به دلیل سادگی از فرم های پرطرفدار می باشد . برای این نوع فرم ها می توان انواع سقف ها را به راحتی طراحی نمود .

 • چند ضلعی

فرم های چند ضلعی نیز برای ساخت آلاچیق طرفداران زیادی دارند اما برای اجرا شدن نیاز به فضایی بزرگ دارند چرا که به دلیل چند ضلعی بودن حجم زیادی از فضا را می گیرند و نیاز است که زمین لازمه برای اجرا شدن داشته باشند .

انواع سقف برای آلاچیق ها :

برای آنکه بدانید برای سقف یک آلاچیق بهتر است که چه کاری انجام دهید باید در ابتدا چند مورد را بررسی کنید که از مهمترین این موارد می توان به سبک و نوع آلاچیق و سپس اقلیم منطقه ای که آلاچیق در آن ساخته شده است اشاره نمود .

 • سقف پوشالی

این نوع سقف برای آلاچیق هایی که در مناطق مختلف ساخته شده اند مورد استفاده می گیرد اما نوع اقلیم می تواند روی نوع پوشال تاثیر بگذارد . درواقع سقف پوشالی نوع سقف است که از ترکیب پوشال های گیاهی به وجود آمده و چهارچوب هایی که اصولا چوبی می باشند را پوشش می دهد . برای مثال در شمال کشور اصولا از پوشال های برنج برای این نوع سقف و در مناطق دیگر از پوشال انواع گیاهان استفاده می کنند .

 • سقف گیاهی

سقف های گیاهی برای آلاچیق ها را می توان در دسته ی پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع سقف ها قرار داد . این نوع سقف درواقع سقف هایی می باشند که با رشد گیاهانی که رونده بوده با گذشت زمان ایجاد شده اند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-13

سقف های گیاهی به دلیل طبیعی بودن و زیبایی خاصی که دارند می توانند احساس طراوت و شادابی را در محیط ایجاد نمایند . همچنین به دلیل اینکه نور می تواند از لای این نوع سقف عبور کرده و به فضا بتابد استفاده از آن باعث زیبایی دوچندان فضای آلاچیق می شود .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-14

 • سقف سفالی

سفال را می توان از مناسب ترین متریال ها برای سقف آلاچیق ها به ویژه در مناطق بارانی دانست . اصولا سقف های سفالی برای آلاچیق ها به صورت شیب دار طراحی و ساخته می شوند تا بتوانند آب باران را به خوبی به سمت زمین هدایت کنند و همچنین بیشتر برای سبک سنتی و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد . این متریال همچنین به عنوان قدیمی ترین متریال ها برای ساخت سقف آلاچیق به شمار می رود . امروزه از قیمت مناسبی برخوردار بوده و با توجه به عمر مفید خوبی که دارد می توان آن را متریالی به صرفه و اقتصادی برای این کار دانست .

 • سقف های شیشه ای

شیشه نیز یکی از جمله متریال هایی می باشد که می تواند برای پوشش سقف آلاچیق استفاده شود . آلاچیق هایی که از شیشه برای ساخت آن ها استفاده شده است اصولا آلاچیق های سبک مدرن می باشند که در ویلاهای سبک مدرن استفاده می شوند . این نوع متریال برای سقف آلاچیق می تواند فضایی دلپذیر را به ویژه هنگام باران ، شب و ... در داخل آلاچیق برای افراد ایجاد نماید چرا که امکان دیدن و تماشای این موارد را به افراد می دهد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-15

 • سقف های حصیری

حصیرها یکی از نوستالژیک ترین متریال ها برای پوشش قف آلاچیق ها می باشند . این متریال به دلیل بافتی که دارد می تواند حس در طبیعت بودن به افراد بدهد و به دلیل اینکه توانایی نگه داشتن رطوبت در خود را دارد با وزش باد می تواند آن را عبور داده و حسی خنک را در فضا ایجاد کند که همین نکته باعث شده تا این نوع سقف برای تابستان بسیار مناسب و کاربردی و دلپذیر باشد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-16

 • سقف چوبی و مشبک

سقف هایی که چوبی و مشبک بوده درواقع همگی حالتی انتزاعی را از طبیعت گرفته اند و نور آفتاب از میان آن نیز می تواند عبور کند و به فضای داخلی آلاچیق بتابد و همین نکته نیز حس و حالی شاعرانه و زیبا را در فضا ایجاد می کند . از طرفی تنوع طرح و فرم در این نوع سقف بسیار زیاد بوده و به همین علت دست طراح برای استفاده از آن بسیار باز می باشد . همین نکته سبب شده تا این نوع سقف با سلیقه ی اکثر افراد بتواند جور شود و در انواع سبک ها مورد استفاده قرار بگیرد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-17

 • و ...

انواع دیواره برای آلاچیق ها :

دیواره های آلاچیق می توانند به صورت بسته ، باز و نیمه باز باشند که هر کدام از آن ها نیز دارای تنوع زیادی می باشد .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-18

آلاچیق هایی که دارای دیوارهای بسته می باشند می توانند برای دیواره های آلاچیق از شیشه ، آجر ، چوب ، سیمان و ... استفاده کنند که این کار باعث محفوظ بودن فضای داخلی آلاچیق از باد و باران و برف و ... می شود و دمای داخل آن را معتدل تر می کند . همچنین این نوع از آلاچیق ها می توانند در تمام فضول مورد استفاده قرار بگیرند . امروزه از جمله ی محبوب ترین نوع های آلاچیق های بسته می توان به آلاچیق های شیشه ای اشاره نمود چرا که این آلاچیق ها در عین بسته بودن و محفوظ نگه داشتن فضای داخلی ، می توانند چشم انداز اطراف و فضای ویلا را نیز به افراد نشان دهند و باعث لذت بردن آن ها از فضا شوند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-19

قیمت ساخت آلاچیق مدرن باغی ، فلزی ، چوبی و سایر متریال با بهترین شرکت طراحی ویلا : 09125754921

آلاچیق های باز نیز از جمله آلاچیق هایی می باشند که تنها چهارچوب و سقف داشته و تمامی چند وجه آن ها باز می باشند . آلاچیق های پارچه ای در دسته ی این نوع از آلاچیق ها قرار می گیرند . حال این چهارچوب ها می تواند بتنی ، فلزی ، چوبی و ... باشد که هر کدام مقاومت و کیفیت مخصوص خود را دارا می باشند .

آلاچیق های نیمه باز به انواعی از آلاچیق ها گفته می شود که نیمی از دیواره ها به صورت افقی دارای مصالحی مانند چوب ، سیمان ، شیشه و ... می باشد و نیمی دیگر خالی و بدون هیچ متریالی باز بوده تا هوای موجود در طبیعت در آلاچیق عبور کند . این آلاچیق ها همچنین می توانند طراحی شده و با فرم های مختلف مورد استفاده بگیرند . آلاچیق های فایبرگلاس ، آلاچیق های چوبی و ... نیز می توانند در این دسته از آلاچیق ها قرار بگیرند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-20

هزینه ی طراحی و ساخت آلاچیق در ویلا چگونه است ؟

برای آنکه بتوان هزینه ی طراحی و ساخت آلاچیق در یک ویلا را تخمین زد باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد . از جمله ی این موارد می توان به متریالی که برای ساخت آلاچیق استفاده می شود ، مساحت آن ، نوع سقف ، باز یا بسته بودن آلاچیق ، سبک طراحی آن و ... اشاره نمود . بعضی متریال ها نسبت به دیگر متریال ها از ارزش اقتصادی بیشتری برخوردار بوده و به همین علت بدیهی است که استفاده از آن ها باعث بیشتر شدن هزینه ی طراحی و ساخت می شود . برای مثال فلز نسبت به چوب گران تر بوده در نتیجه آلاچیق های فلزی نسبت به آلاچیق های چوبی از ارزش اقتصادی بیشتری برخوردار می باشند . از طرفی هر چقدر که مساحت فضای مد نظر برای آلاچیق بیشتر باشد از متریال های بیشتری برای ساخت آن استفاده می شود و در نتیجه هزینه ی نهایی نیز بیشتر خواهد شد . آلاچیق های بسته نیز نسبت به آلاچیق های باز متریال بیشتر و هزینه ی بیشتری را به کارفرما تحمیل می نمایند .

طراحی-و-ساخت-آلاچیق-21

شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا متخصص در طراحی ویلا ، طراحی محوطه و مشاعات ، طراحی نما ، طراحی داخلی و سایز خدمات ساختمانی تمام قد از صفر تا صد پروژه شما همراهتان خواهد بود . از طریق شماره 09125754921 با هیرادانا در ارتباط باشید . جهت مشاهده نمونه کار های این شرکت دکوراسیون به پروژه ها مراجعه کنید .

6 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :