طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نمای ساختمان مهد کودک

طراحی نمای ساختمان مهد کودکمهد کودک اولین جایی است که کودک خارج از محیط خانواده با آن برخورد کرده و با هم سن و سالان خود به فعالیت مشغول می شود و همین امر حساسیت این موضوع را دو چندان می کند و باید به جنبه های مختلف یک مهدکودک رسیدگی کرد تا بتوان کودک را در محیط آن پرورش داد. از این رو در این بخش از وب سایت شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا ، قصد داریم در مورد طراحی نمای ساختمان برای مهد کودک مطالبی را ارائه دهیم.

یکی از مهم ترین بخش های یک مهدکودک که میتواند باعث علاقه مند شدن کودک به مهد کودک شود، نمای آن می باشد. در صورتی که در طراحی نمای ساختمان مهد کودک کوتاهی شود و یا اینکه از اصول طراحی نمای ساختمان در آن استفاده نشود نمی توان انتظار داشت که کودک با میل خود به مهد کودک آمده و در آن بازی کند و تنها با زور و اجبار والدین به آن مراجعه و در نهایت لذتی از بودن در محل نخواهد برد.

برای آنکه بدانید یک مهد کودک باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا کودک مجذوب آن شود در ادامه با شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا با ما همراه باشید تا توضیحات تکمیلی در این زمینه را به شما ارائه دهیم.

یکی از اساتید معماری دانشگاه هنر میگوید یک مهد کودک باید به نوبه ای طراحی شود که برای اقامت موقت کودک مناسب باشد و امنیت وی را در طول مدت زمان حضورش تامین نماید. باید توجه داشت که در اینجا منظور از امنیت تنها داشتن ساختمانی با پایه ها و دیوار های محکم نمی باشد و بخشی از منظور ،  به رفتار شناسی کودک و توجه به روحیات آن نیز مربوط می شود.

در کشور های توسعه یافته علاوه بر محیط ، طراحی نمای ساختمان مهد کودک و پرسنل، مکان قرار گیری مهد کودک نیز مورد توجه قرار می گیرد و مهد کودک ها را در مکان هایی احداث می کنند که سرعت خودرو ها در آن بخش کمتر از 30 کیلومتر در ساعت می باشد.

علاوه بر تمام موارد گفته شده موارد مهم دیگری نیز در طراحی مهد کودک حائز اهمیت می باشند که از جمله آنها می توان به عدم وجود اختلاف سطح در مسیر عبور و مرور کودکان، عدم استفاده از وسایل و ابزار تیز و برنده در فضای مهد کودک، کنترل سطل های زبانه به جهت کسب اطمینان از اینکه شیرابه و بوی نا مطبوع از آن خارج نشود، اتاق بازی کودکان باید به نوبه ای طراحی شود که امکان بالا رفتن کودک از وسایل وجود نداشته باشد. دستگیره ی درب ها به طور معمول با ارتفاع یک متر از سطح زمین قرار داده می شوند این در حالی است که استاندارد های موجود موجب می شود تا دستگیره درب مهدکودک در فاصله ی یک و نیم متری نصب شود تا از خروج کودک جلوگیری نماید.

نکاتی که در بالا گفته شد بخشی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ساختمان مهد کودک می باشد که با رعایت آنها می توان محیطی شاد تر و کارا تر برای کودکان به ارمغان آورد تا علاوه بر رشد فکری و ذهنی از بودن در مهد کودک احساس خوشحالی نماید. در صورتی که مایل هستید تا طراحی نمای ساختمان مهد کودک خود را به به تیم با تجربه ای بسپارید به شما توصیه میکنیم با شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا تماس بگیرید.

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :