طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس ساختمانی و دکوراسیون داخلی در تهران و کلیه ی نقاط کشور توسط عاملیت های مجاز
22172068 - 44890732 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان

مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد را بازسازی ساختمان میگویند. بازسازی ساختمان به صورت جزئی و همچنین کلی انجام میشود که در روش جزئی بازسازی تنها یک بخش از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار میگیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث میشود تا قسمت های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان میبخشد. بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان هزینه های هنگفت تعویض ساختمان را ندارد و بسیار مقرون بصرفه تر میباشد.

بازسازی ساختمان

فاکتورهای اصلی در بازسازی ساختمان

قدمت سازه در بازسازی

قدمت سازه در بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان اهمیت بسزایی دارد. اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند. 

سلیقه کارفرما در بازسازی

همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد. به طور مثال ممکن است کارفرما تمایل داشته باشد تا یکی از دیوارها را حذف نموده و فضای بازتری را در اختیار داشته باشد که از همین رو مجری امر باید مطابق با سلیقه کار فرما عمل نماید.

بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

زیرسازی در بازسازی ساختمان

مصالح ساختمانی از عمر مفیدی برخوردار هستند و به  همین دلیل اگر عمر سازه بالا باشد قبل از شروع بازسازی ساختمان باید ابتدا زیر سازی انجام شود. در زیرسازی ساختمان تمام لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی میشوند.

نازک کاری در بازسازی ساختمان

اما در مرحله بعدی بازسازی ساختمان نوبت به نازک کاری میرسد که در این مرحله ممکن است به دو روش عمل شود. در روش اول تمام مراحل مطابق با سلیقه کارفرما پیش میرود و معمار نقشی در طراحی ندارد اما در روش دوم تمام مراحل کار به شرکت بازسازی ساختمان و معمار سپرده میشود که البته روش دوم نتیجه بهتری خواهد داشت.

شرکت بازسازی ساختمان و یا معماری که تا کنون چندین پروژه را انجام داده است نسبت به تجربه خود میتواند راه کار هایی را ارائه دهد که مطلابق با اصول بازسازی باشد اما کارفرما به دلیل عدم تجربه کافی نمیتواند روش های اصولی را به معمار پیشنهاد دهد.

در بخش نازک کاری که در واقع همان بخش سطحی داخل و خارج سازه در بازسازی ساختمان میباشد نسبت به کاربری ساختمان از تجهیزات و وسایل مختلفی استفاده میشود. حتما تا بحال گذرتان به ساختمان های تجاری و اداری زیادی افتاده است و متوجه شده اید که ساختار داخلی و خارجی این دسته از ساختمان ها به طور کلی با یک ساختمان مسکونی متفاوت است.

بازسازی ساختمان

انواع بازسازی ساختمان

در ادامه به برخی از تفاوت های موجود در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان که کاربری عمومی دارند با ساختمان های مسکونی اشاره خواهیم نمود.

بازسازی ساختمان اماکن عمومی

در بازسازی ساختمان با کاربری عمومی اگر بافت ساختمان تا حد زیادی قدیمی شده باشد و از تجهیزات و امکانات روز برخوردار نباشد به گونه ای عمل میشود که بعد از اتمام بازسازی به تمام امکانات و تجهیزاتی که یک ساختمان جدید و مدرن نیاز دارد تجهیز شود.  شاید تجهیزاتی که  قبل از شروع بارسازی ساختمان نیز وجود داشتند بتوانند نیاز کارفرما را بر طرف نمایند اما تجهیزات جدید میتوانند سهولت انجام کار و همچنین رفاه بیشتر پرسنل و ارباب رجوع را به همراه داشته باشند.به طور مثال در بازسازی ساختمان از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی جدید استفاده میشود که نسبت به سیستم های قدیمی از کیفیت و کارایی بالاتری برخوردار هستند. همچنین در بازسازی ساختمان  و تعمیرات ساختمان هر کارمند میتواند از یک پارتیشن به عنوان اتاق کار خود برخوردار باشد که در نتیجه راندمان کاری را تا حد زیادی افزایش میدهد.

بازسازی ساختمان سازه مسکونی

اما در ساختمان های مسکونی میتوان گفت که تنها نوسازی انجام میشود و تغییر چندانی در تجهیزات و امکانات بوجود نمی آید مگر آنکه کارفرما درخواست نماید تا تجهیزات به کار رفته در سازه به روز و مدرن شوند.

در تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی بیشتر به جنبه های زیبا سازی توجه میشود اما در ساختمان با کاربری عمومی همانطور که گفته شد علاوه بر زیبایی به نوسازی و بروز کردن تجهیزات نیز توجه خاصی میشود تا راندمان کاری پرسنل افزایش یابد.

بازسازی ساختمان

ارتباط بازسازی ساختمان و دکوراسیون

دکوراسیون کلاسیک و مدرن از دکوراسیون هایی هستند که در بازسازی ساختمان مسکونی و همچنین ساختمان های با کاربری عمومی مورد استفاده قرار میگیرند اما نحوه بکارگیری از این دکوراسیون ها در هر دو این سازه ها متفاوت است. در ساختمان های با کاربری عمومی معمولا از دکور مدرن استفاده میشود و کمتر ساختمانی را میتوانید بیابید که از دکوراسیون کلاسیک برخوردار باشد. دلیل این موضوع نیز کاربری عمومی این دسته از ساختمان ها میباشد. دکوراسیون مدرن از طرفی میتواند امکانات به مراتب بهتری را برای ساختمان ایجاد کند و همچنین عموم مردم این گونه دکورها را بیشتر میپسندند.

اما در ساختمان های مسکونی بخصوص در کشور ما خلاف این موضوع ثابت شده و بیشتر مردم بنا به پیروی از فرهنگ خود تمایل بیشتری به استفاده از دکوراسیون کلاسیک برای بازسازی ساختمان دارند. البته دکوراسیون مدرن نیز برای تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگیرد اما درصد کمی از ساختمان ها از این نوع دکور برخوردار هستند. شرکت هیرادانا یکی از شرکت هایی است که در امر بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان از تجربه بالایی برخوردار است و اگر شما هم از دسته افرادی هستید که هنوز برای بازسازی ساختمان اقدام نکرده اید میتوانید با کارشناسان شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی دریافت نمایید.

9 / 10
از 386 کاربر
ارسال نظر
رجبی : رجبی
7 1
با سلام. با تشکر از خدمات عالی شما در زمینه ی بازسازی ساختمان و مدیریت خوب و قیمت مناسب شما. به امید همکاری های بیشتر
احمدی : سپاس
4 0
از همکاری با گروه معماری هیرادانا نهایت لذت را بردم ممنون از خدمات صادقانه گروه بازسازی ساختمان هیرادانا
مدیریت : پاسخ
4 1
ارادتمندیم انجام وظیفه ای بیش نبود
کارخانه سنگبری ... : نظر
5 0
بسیار عالی ممنون از شما لطفا به سایت ما هم سر بزنید https://farhad-co.ir/fa/
کارخانه سنگبری ... : نظر
3 0
با سلام ممنون از شما لطفا به سایت ما هم سر بزنید https://farhad-co.ir/fa/
مدیریت : پاسخ
4 0
سپاس
جوان : بازسازی ساختمان
4 0
ممنون از شرکت معماری و بازسازی ساختمان هیرادانا که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خانه من را انجام دادند ، یک تیم حرفه ای و با تجربه که توانستند تمام نیازهای مارا و خواسته های من و خانواده ام را کاملا برآورده کنند و آن خانه ای که مدنظرمان بود را طراحی و اجرا کنند .
مدیریت : پاسخ
4 0
موفق و پیروز باشید رضایتمندی شما بخاطر تدبیر و اعتمادی بود که به این گروه انجام دادید
مقیمی : بازسازی
4 0
سلام ممنون از اجرای بازسازی خونم. از اینکه بعد از گذشت 3 ماه هنوز خدمات میدین خیلی خوبه و تشکر میکنم
مدیریت : پاسخ
4 0
خواهش میکنیم انجام وظیفست انشالا به خوبی استفاده کنید
اسلامی : بازدید
2 0
سایت بسیار کامل و جامع ای دارید چطور میتوانم پروژه های بیشتری در زمینه ی بازسازی و دکوراسیون از شما مشاهده کنم؟
مدیریت : پاسخ
3 0
میتوانید با شرکت تماس حاصل فرمایید و پروژه های بیشتر را در دفتر یا از پروژه های در حال کار به صورت حضوری اطلاعات کسب فرمایید
هادیان : بازسازی ساختمان
2 1
سلام ممنون از اطلاعات و مقالاتی که در این حوزه در اختیارمون گذاشتید. کاملا جامع هست. در خصوص سبک های معماری اطلاعات بیشتری قرار بدین.
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام و عرض ادب مقالات متعددی در این زمینه قرار دادیم میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید . http://hiradana.com/catarticle/all
رضوانی : تشکر
1 0
مرسی بابت پروژه ی‌بازستزی و تعمیرات ساختمان ما بسیار عالی و با دقت تشکر
مدیریت : پاسخ
1 0
ارادتمندم سرکار خانم سپاس بابت این اعتماد دو ماهی که به ما داشتید انجام وظیفه بود
ر.ن : بازدید برای بازسازی
0 0
سلام. خسته نباشید. بازدید و مشاوره تون رایگان هست؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله در خدمتتون هستیم
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :