طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نما مدرن

1مجموع 29 پروژه
1مجموع 29 پروژه

نمای ساختمان | طراحی نمای ساختمان | نما مدرن | نمای کلاسیک | طراحی نما ساختمان | نما کلاسیک | نمای مدرن | نمای ساختمان اداری | نمای ساختمان تجاری | نمای ساختمان مسکونی | بازسازی نما ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی منزل | طراحی ویلا | تعمیرات ساختمان | اجرای نمای ساختمان | نمای رومی 

طراحی-نما-مدرن-1

طراحی نمای ساختمان اجرای نمای ساختمان طراحی داخلی و دکوراسیون از صفر تا صد به همراه تاییدیه شهرداری و ارائه ی نقشه اجرایی به صورت کاملا تخصصی و خلاقانه با خدمات جانبی کامل : 09125754921

طراحی-نما-مدرن-2

برخی از پروژه های طراحی و اجرای نمای ساختمان و دکوراسیون ساختمان که توسط شرکت معماری هیرادانا به پایان رسیده را میتوانید مشاهده کنید.

سبک مدرن را می توان از جمله سبک هایی دانست که از حضور آن در عرصه هنر و معماری زمان زیادی نمی گذرد . اما در طی همین سال ها نیز توانسته است انواع مختلفی از خود را به جهانیان نشان دهد و به محبوبیت زیادی برسد . در واقع این سبک را می توان از محبوب ترین و پرطرفدارترین سبک های معماری در تمام کشورها دانست . سبک مدرن در طراحی نما دارای ویژگی های مختلف زیادی می باشد و همین ویژگی ها را می توان از دلایل محبوبیت آن دانست . نکته ای که در این سبک بسیار حائز اهمیت است سادگی این سبک است که حتما باید در تمامی مراحل طراحی به آن توجه شود . در واقع سبک مدرن تنها طراحی نما را شامل نمی شود بلکه طراحی داخلی ، ساختمان سازی و ... را هم در بر می گیرد .

طراحی-نما-مدرن-3

نکات اجرایی در نمای مدرن برای ساختمان

طراح باید نگاهی علمی و مهندسی به نما داشته باشد و از عناصر و متریال ها به صرف زیبایی استفاده نکند .

در طراحی نما مدرن کیفیت اهمیت زیادی دارد و هیچگاه نباید کیفیت را فدای کمیت و زیبایی نمود .

عملکردگرا بودن در طراحی نما مدرن اهمیت بسیاری دارد و نما باید بیانگر درون ساختمان باشد .

متریال هایی که در طراحی نما استفاده می شوند همگی باید در هماهنگی و همخوانی با یکدیگر باشند .

باید از اتصال متریال های نما به ملات های زیرین آن ها مطمئن شد . چرا که بعضی از متریال ها چسبندگی سخت و کمی دارند .

یکدستی در نما مدرن اهمیت زیادی دارد به همین علت در اجرای متریال ها باید کمال دقت صورت بگیرد .

طراحی-نما-مدرن-4

متریال های کاربردی در نما مدرن

استفاده از فلز در نما

فلز در گذشته اغلب برای نما سازی ساختمان هایی که دارای کاربردهای صنعتی بوده اند ، استفاده می شدند . اما هم اکنون می توان در شهرها و مناطق پیشرفته استفاده از این متریال را در نمای ساختمان های مسکونی نیز مشاهده نمود . نکته ای که برای استفاده از این متریال در نما قابل اهمیت است این است که باید نمای ساختمان با ساختمان های اطراف خود سنخیت داشته باشد . این به این معناست که نمی توان نمای ساختمانی که تمامی ساختمان های اطراف آن دارای بافتی قدیمی می باشند را فلزی نمود .

طراحی-نما-مدرن-5

همچنین اغلب طراحان فلز یکدست و خالص را در نما استفاده نمی کنند . بلکه به طراحی آن پرداخته و با به وجود آوردن طرح های خلاقانه و با معنی و کاربردی روی این متریال از آن در نمای ساختمان بهره می برند . اصولا این فلز به صورت لایه ای بسیار نازک و موج دار و منعطف روی ساختمان قرار می گیرد و به آن شکلی منحصر به فرد می دهد .

طراحی-نما-مدرن-6

استفاده از سنگ طبیعی در نما

استفاده از سنگ طبیعی در نما تنها محبوبیت امروزی ندارد . بلکه در تمامی ادوار معماری و ساختمان سازی این متریال مورد توجه معماران و طراحان بوده است . حال می توان گفت امروزه در سبک مدرن سنگ طبیعی محبوبیتی دو چندان پیدا کرده است به طوری که در طراحی نمای ویلاها و یا آپارتمان ها می توان از این متریال در نما با ترکیب دیگر متریال ها بهره برد . نکته ای که در این میان حائز اهمیت است این است که سنگ ها دارای تنوع زیادی می باشند که اغلب آن ها در کشور ما قابل دسترس است و به همین علت دست طراحان برای طراحی نما با سنگ آزاد می باشد و می توانند به خوبی از این متریال در کنار دیگر متریال ها برای نما بهره ببرند .

طراحی-نما-مدرن-7

استفاده از چوب در نما

چوب را می توان از محبوب ترین متریال ها در سرتاسر دنیا هم در طراحی نما و هم در طراحی داخلی ساختمان ها دانست . این متریال به دلیل بافت و ویزگی های مثبت فراوانی که دارد می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد . همچنین چوب ها دارای انواع زیادی می باشند که همین نکته باعث به وجود آمدن طرح های خلاقانه ی زیادی می باشد . از طرفی متریال چوب به تنهایی می تواند زیبایی زیادی به ساختمان ببخشد و حتی اگر با دیگر متریال ها نیز ترکیب شود هم نمایی منحصر به فرد به سرانجام می رسد .

طراحی-نما-مدرن-8

البته می توان گفت که چوب ها ممکن است نسبت به دیگر مصالح کمی آسیب پذیر باشند . اما با استفاده از چوب های کارشده و پیشرفته و کمی مراقبت و استفاده ی درست در اقلیم مناسب می توان عمر این نما را تا حد زیادی بالا برد .

طراحی-نما-مدرن-9

استفاده از ساروج و گچ در نما

گچ را می توان به عنوان یکی از پر استفاده ترین متریال ها در ساختمان سازی و نما سازی دانست . این به این دلیل است که گچ دارای تاریخچه ی قوی و طولانی ای می باشد و از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است . از جمله مزایایی که این متریال دارد می توان به قیمت کم و سرعت اجرای بالای آن اشاره نمود .

استفاده از شیشه در نما

شیشه را می توان از آن دسته متریال هایی در نمای مدرن دانست که به خوبی با دیگر متریال ها ترکیب می شود و نمایی زیبا می سازد . خیلی کم پیش می آید که از این متریال به تنهایی در نما استفاده شود و این کار فقط برای ساختمان های خاصی صورت می گیرد . سبک مدرن به نور و وارد شدن طبیعت و منظره به دل ساختمان اهمیت زیادی می دهد و در خانه های شهری و حتی ویلاها این کار با استفاده از شیشه در نما و خلق پنجره های سرتاسری بلند و دیوارهای شیشه ای انجام می دهند . می توان گفت ترکیب شیشه و سنگ و چوب از محبوب ترین ترکیب ها در نماسازی به سبک مدرن می باشد .

طراحی-نما-مدرن-10

استفاده از کامپوزیت در نما

کامپوزیت را می توان از جمله متریال های امروزی دانست که در طراحی نمای ساختمان ها به سبک مدرن طرفداران زیادی دارد . در واقع کامپوزیت ها به دلیل سادگی و رنگ و روی شیک و یکدستی که دارند به خوبی می توانند با دیگر متریال ها ترکیب شده و نمایی جلوه گر را به ساختمان ببخشند . اغلب از کامپوزیت ها در طراحی ساختمان های مرتفع و یا ویلاها استفاده می شود . این نکته را نیز در استفاده از این متریال باید در نظر گرفت که نمی توان تنها از این متریال در نما استفاده نمود و حتما باید آن را در کنار متریال های دیگر استفاده کرد .

طراحی-نما-مدرن-11

استفاده از بتن در نما

بتن را می توان یکی از متریال هایی دانست که در صنعت ساختمان سازی به طور کلی استفاده ی زیادی دارد . این روزها انواع بتن مانند بتن اکسپوز و ... در طراحی داخلی و طراحی نما طرفداران زیادی پیدا کرده اند . این به این دلیل است که هم سرعت اجرای این نوع بتن بسیار بالا می باشد چرا که به صورت پانل های پیش ساخته در کارگاه ها ساخته می شوند و به محل پروژه آورده می شوند و هم مقاومت خوبی در برابر انواع عوامل بیرونی دارند . از طرفی ظاهری یکدست با بافتی منحصر به فرد دارند که باعث ساده تر شدن و در عین حال شیک بودن نما و ساختمان می شود .

و ...

ویژگی های نما مدرن :

توجه و رعایت سادگی در طراحی

از مهمترین ویژگی های سبک مدرن از ابتدا تا کنون که باعث ماندگاری این سبک نیز شده است را می توان سادگی این سبک دانست . درواقع سبک مدرن هم در طراحی نما و هم به صورت کلی در ستایش سادگی گام بر میدارد و عقیده دارد که می تواند سادگی و زیبایی را در کنارهم به ساختمان ها و شهر بیاورد . به همین دلیل در طراحی نما به سبک مدرن باید به این نکته توجه نمود و تمامی اقدامات لازم را در پی همین ویژگی به پیش برد و طراحی و اجرا نمود .

عدم استفاده از المان ها و عناصر تزیینی

همانطور که گفتیم سادگی در سبک مدرن دارای اهمیت زیادی می باشد و به همین علت برخلاف بسیاری از سبک های دیگر که در نما جزییات زیادی را ایجاد می کنند در سبک مدرن می توان مشاهده نمود که عناصری اضافه تر از عناصر لازمه و کاربردی نما روی ساختمان وجود ندارد . درواقع این سبک به استفاده نکردن از هر چیزی که نیاز نیست طراحان را تشویق می کند . به همین دلیل معماران و طراحان تمام خلاقیت خود را در میان گذاشته تا بتوانند با ترکیب احجام بدون استفاده از عناصر تزیینی نمایی زیبا را برای ساختمان خلق نمایند . درواقع می توان گفت سبک مدرن استفاده از هر گونه المان تزیینی و اضافه را رد می کند .

طراحی-نما-مدرن-12

استفاده از احجام و اشکال مکعبی

استفاده از احجام و اشکالی که به صورت مکعبی و چهارگوش می باشند را می توان در این سبک به وفور مشاهده کرد . از جمله ویژگی هایی این اقدام در نما برای ساختمان دارد این است که تا مدت های زیادی می تواند دلنشین و ترند باشد و از مد نیافتد . از طرفی به خوبی می توان با این اشکال در نما بازی نمود و با استفاده از متریال ها و رنگ ها و ترکیب این اشکال بدون استفاده از هیچگونه عنصر اضافه ای نمایی زیبا و منحصر به فرد را طراحی و اجرا نمود . همچنین این اشکال و احجام این مزیت را نیز دارند که در طی سال ها و نیاز به عملیات بازسازی بتوانند به راحتی تغییر کنند . حال این تغییر می تواند اضافه شدن و یا کم شدن چیزی از آن ها باشد بدون اینکه احساس شود از ابتدا در آنجا نبوده است .

طراحی-نما-مدرن-13

استفاده از دو یا نهایتا سه متریال و رنگ در نما

می دانید که سادگی از الویت های سبک مدرن در طراحی نما و ساختمان می باشد به همین علت باید توجه نمود که برای نشان دادن این سادگی و در عین حال خلق زیبایی نمی توان از مصالح متنوع زیادی در نما استفاده نمود . درواقع استفاده از متریال ها و رنگ های متنوع سبب شلوغ شدن شکل نما می شود و تاثیر معکوس روی زیبایی آن دارد . همانطور که در بالاتر اشاره نمودییم متریال های مختلفی هستند که در این سبک در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله ی آن ها می توان به بتن ، شیشه ، چوب ، آجر ، کامپوزیت و ... اشاره نمود .

و ...

بهترین رنگ ها در نما مدرن :

برای انتخاب رنگ در طراحی نما مدرن نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید . از جمله ی این نکات می توان به بافت منطقه و کاربرد ساختمان اشاره نمود . برای مثال در منطقه ای که دارای بافتی تاریخی می باشد نمی توان از رنگ زرد و نارنجی و قرمز تند در نما استفاده نمود چرا که با محیط اطراف خود همخوانی ندارد و جلوه ی زیبایی نخواهد داشت . درواقع بهتر است که رنگ و روی ساختمان را در این شرایط به گونه ای انتخاب کنید که با ساختمان ها همخوانی داشته و جزیی از آن محله به حساب بیاید . همچنین کاربرد ساختمان اجازه می دهد که بتوانید از رنگ های جسورانه تر در نما استفاده کنید یا خیر . برای مثال ساختمان یک مهدکودک می تواند دارای رنگ های متنوع و شادی باشد در حالی که کمتر پیش می آید ساختمانی مسکونی به رنگ زرد و بنفش مشاهده نمود . رنگ های ملایم در این سبک طرفدار بیشتری دارند به طوری که می توان حتی از رنگ هایی مانند قرمز و زرد و نارنجی نیز در صورتی که ملایم و حالتی خنثی به خود گرفته باشند در نما به راحتی استفاده نمود .

ایده هایی برای رنگ آمیزی نمای ساختمان های مدرن :

رنگ آمیزی دیوارهای درونی تراس و بالکن و یا پنجره ها

یکی از جمله کارهایی که برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان های مدرن می توان انجام داد به طوری که باعث شلوغی و دل زدگی نما نشود رنگ آمیزی قاب پنجره ها و یا دیواره های داخلی بالکن ها و تراس ها می باشد . این کار در عین اینکه سادگی نما را حفظ می کند باعث جلوه گری آن نیز می شود . نکته ای که باید به آن اهمیت دهید این است که در انتخاب رنگ باید دقت زیادی داشته باشید به طوری که هم رنگ ها با خود ساختمان و هم با محله و محیط اطراف ساختمان همخوانی داشته باشد . البته که در این نوع رنگ آمیزی می توان کمی جسورانه اقدام نمود اما باز هم باید رنگ ها را با فکر و دلیل انتخاب نمود و اتفاقی نباشند . این به این دلیل است که سبک مدرن انجام هر گونه فعالیت را بدون داشتن دلیلی منطقی و مهندسی روی ساختمان رد می کند و تاکید زیادی روی خلق زیبایی اما با دلیل دارد .

رنگ آمیزی قسمتی از بیرون آمدگی ساختمان

ساختمان های سبک مدرن اغلب دارای تو رفتگی و یا بیرون آمدگی هایی می باشند که این بخاطر تنوع در نما و حجم ساختمان پدید آمده است . برای رنگ آمیزی نما می توان یکی از این بیرون آمدگی ها و یا تو رفتگی ها رنگ نمود و باعث شاخص تر شدن ساختمان شد . باید دقت نمود که رنگ این بیرون آمدی با رنگ مصالحی که در نما استفاده شده است هماهنگی داشته باشد . در این صورت می توان نمایی شیک و زیبا را مشاهده نمود . اما در غیر این صورت ممکن است که نتیجه ای خوب ندهد و صرفا نمایی با رنگ های متنوع و نازیبا داشته باشیم .

رنگ آمیزی فضاهای شاخص مانند ورودی

قسمت هایی از ساختمان و نما که به صورت یک فضای مهم و شاخص شناخته می شوند مانند ورودی اصلی و یا ورودی پارکینگ را می توان رنگ آمیزی نمود . این کار هم به شاخص شدن آن قسمت از نما کمک می کند و هم باعث متفاوت شدن کلی طرح نما می شود .

طراحی-نما-مدرن-14ارزانترین متریال در نما مدرن :

از ارزانترین متریال هایی که در نما مورد استفاده قرار می گیرد و اتفاقا از محبوبیت خوبی نیز برخوردار می باشد می توان سیمان را نام برد . سیمان خود دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به سیمان رنگی ، سیمان شسته و سیمان سفید و ... اشاره نمود . این سیمان ها هر کدام دارای ویژگی های مختلفی می باشند اما نکته ی مشترک همه ی آن ها ارزان بودنشان در کنار مزایای خوب و مثبتشان می باشد .

سیمان سفید

سیمان سفید را می توان از محبوب ترین متریال ها در صنعت ساختمان سازی دانست که به خوبی رنگ پذیر بوده و به خوبی می تواند در کنار دیگر متریال ها مورد استفاده قرار بگیرد . اگر بخواهیم به مزایای این نوع سیمان اشاره کنیم می توان به دوام بسیار خوب ، سرعت بسیار بالای اجرا ، مقاومت در برابر آتش و ... اشاره نمود و اگر بخواهیم از ایرادات آن بگوییم به قابلیت ترک خوردگی و شکست آن می توانیم اشاره کنیم . به ره حال هر متریالی دارای مزایا و معایبی می باشد و نکته ای که مهم است این است که ما با توجه به بودجه و نیاز ساختمان خود ببینیم کدامیک از این متریال ها را بهتر است که تهیه نماییم . سیمان سفید در سبک مدرن به دلیل سادگی و بافت خاصی که دارد محبوبیت زیادی دارد .

طراحی-نما-مدرن-15

سیمان شسته

سیمان شسته نیز نوعی دیگر از سیمان است که به روش های متعددی قابل اجرا می باشد . این سیمان دارای مقاومت خوبی در مقابل عواملی مانند حرارت ، باد ، طوفان و ... می باشد . استحکام بسیار خوبی دارد و همچنین دوام نسبی خوبی را دارا می باشد . اما می توان به این نکته که سرعت اجرا نمودن آن در ساختمان پایین می باشد نیز اشاره نمود . همچنین سیمان شسته دارای تنوع بالایی در رنگ نیز می باشد .

هزینه اجرای نما مدرن

 هزینه ی طراحی نما می تواند به نکات مختلف زیادی مرتبط باشد که از جمله ی آن ها عبارتند از :

مساحت نما

یکی از مهمترین نکاتی که روی قیمت اجرای نما مدرن تاثیر می گذارد مساحت نما می باشد . کاملا منطقی است که هر چقدر این مساحت و فضایی که نمای ساختمان را در بر می گیرد بزرگتر و بیشتر باشد نیاز آن به متریال و دیگر گزینه ها نیز بیشتر می شود و در نتیجه هزینه ی اجرای آن هم بیشتر می شود .

متریال های نما

هر متریالی دارای قیمت متفاوتی می باشد و بسته به عملکردی که ساختمان دارد و سلیقه ی کارفرما و دیگر عواملی که در بالاتر ذکر شد می توان متریال های مختلفی را برای یک ساختمان در نظر گرفت . به همین علت نمای یک ساختمان می تواند با متریال های مختلف اجرا شده و هزینه های مختلفی را در بر بگیرد و این همان نکته ای است که طراح را مجبور می کند تا همان ابتدا به بودجه ی کارفرما فکر کرده و در تک تک مراحل طراحی آن بودجه را مد نظر خود داشته باشد .

طراحی-نما-مدرن-16

منطقه ی ساختمان

یکی دیگر از چیزهایی که روی قیمت طراحی و اجرای نما تاثیر می گذارد منطقه و شهری است که ساختمان در آن ساخته شده است . مشخصا هر چقدر این ساختمان در شهر بزرگتر و در منطقه ی بالاتری ساخته شده باشد هزینه ی اجرای نمای آن نیز بیشتر خواهد شد . این نکته اینطور نیست که تفاوت قیمت بسیار فاحش و قابل توجه باشد اما به هر حال وجود دارد .

شرکت معماری

شرکت معماری با توجه به تجربه ای که دارد و رزومه و کارهایی که انجام داده است می تواند تا حدی قیمت بالاتر یا پایین تری را برای طراحی و اجرای نما بیان کند . هر چقدر که شرکت حرفه ای تر و دارای رزومه ی قوی تر باشد هزینه ی اجرای نما توسط مهندسین آن نیز بیشتر خواهد شد .

اقلیم

اقلیم روی چگونگی متریال ها ، شکل نما و دیگر مشخصات تاثیر می گذارد و همین تاثیرات باعث بالا و پایین شدن قیمت نهایی اجرای نما برای یک ساختمان خواهد شد .

برای بازدید و مشاوره رایگان در خصوص طراحی نما یا دکوراسیون مدرن یا بازسازی نما با شماره ی 09125754921 تماس حاصل فرمایید.

9 / 10
از 11 کاربر
ارسال نظر
حسین از اصفهان : زیاد عکس های متنوع نداشتید همه تا حدودی ...
7 1
لطفا کارهای بیشتر و متنوع تری بگذارید، میتوانم از شما مشاوره بگیرم
مدیریت : پاسخ
9 0
در قسمت پروژها میتوانید بیش از 180 پروژه ی طراحی و اجرایی را مشاهده بفرمایید
مسعود صباغی : نما
3 0
خیلیی عالیه کاراتون لذت بردم مهندس
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :