طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نمای ساختمان

1مجموع 55 پروژه
1مجموع 55 پروژه

اجرای نمای ساختمان | نمای کامپوزیت | طراحی نمای خارجی ساختمان | نمای رومی | نما مدرن | نمای کلاسیک | طراحی نما ساختمان | نما کلاسیک | نمای مدرن | بازسازی نما ساختمان | اجرای نمای ساختمان

شرکت معماری هیرادانا طراح و مجری متخصص در طراحی و اجرای انواع نماهای ساختمان ، کاملا تضمینی در تمامی نقاط ایران : 09125754921

طراحی نمای ساختمان و اجرای نمای ساختمان از صفر تا صد تخصص ماست 

نمای-ساختمان-1

شرکت معماری هیرادانا آمادگی برای طراحی نما ، بازسازی نما و اجرای کلیه ی نماهای مسکونی اداری و تجاری را دارد . طراحی با سبک های مختلف و ایده پردازی خلاقانه و رعایت اصولی مهندسی و ضوابط شهرداری به همراه اخذ تاییدیه نما و مجوزات لازم .

شرکت هیرادانا بعد از اتمام طراحی و تصویب طرح توسط کارفرمایان محترم نقشه های اجرایی (فاز2) را ارائه خواهد داد و در تمام طول اجرای پروژه نظارت خواهد داشت تا کلیه ی مراحل به صورت دقیق و مطابق با طرح پیش رود .

تعدادی از پروژه های طراحی نما و اجرایی نمای ساختمان که توسط شرکت معماری هیرادانا در مناطق 1 و 2 و 5 به اتمام رسیده را میتوانید مشاهده کنید که شامل نما کلاسیک و نما مدرن و سایر سبک ها می باشد .

نمای-ساختمان-2

طراحی نمای به روز و کم هزینه : 09127305449

نمای ساختمان

نما می تواند درست از خطوط نهایی ساختمان در نقشه گرفته شده و یا پوسته ای جدا که روی آن الحاق می شود باشد . به هر حال به طور کلی می توان ادعا نمود که نما خارجی ترین بخش یک ساختمان می باشد . از آنجایی که افراد همه در ابتدا از یک ساختمان نمای آن را می بینند چگونگی آن بسیار قابل اهمیت است . به همین دلیل امروزه ساختمان سازها و کارفرمایان توجه زیادی را برای طراحی نما صرف می کنند و در تلاشند که به ارزش ساختمان خود با طراحی نمایی منحصر به فرد و با کیفیت بی افزایند . می توان گفت اولین نظرات و قضاوت های افراد از ساختمان به واسطه ی همین مشاهده ی نما شکل می گیرد و اگر نما قدیمی و بی کیفیت باشد افراد تصور می کنند داخل ساختمان نیز اینگونه است و اگر نما حرفه ای و با توجه به ترندهای روز باشد نیز افراد تصور می کنند داخل آن نیز به همین شکل می باشد و تمایل به دیدن داخل آن و یا استفاده از ساختمان پیدا می کنند . در نتیجه می توان گفت که بدیهی است که کیفیت آن روی ارزش ساختمان تاثیر می گذارد .

نمای-ساختمان-3

اصول طراحی نمای ساختمان : 09125754921

چرا کاربری ساختمان در طراحی نما تاثیر گذار است ؟

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی نمای ساختمان ها باید به آن توجه نمود کاربری ساختمان می باشد . درواقع همانطور که گفتیم نمای یک ساختمان نشان دهنده ی درون ساختمان و ویژگی های آن باید باشد و به همین علت حتما باید آن را با توجه به کاربری ساختمان طراحی نمود . برای توضیح بیشتر می توان این نکته را خاطر نشان شد که یک ساختمان که دارای کاربری کافی شاپ می باشد نمی تواند دارای نمایی مشابه یک ساختمان تجاری باشد . هر دوی این موارد نیز نمی توانند نمایی مانند ساختمان بیمارستان و یا ساختمان مسکونی داشته باشند . چرا که درون کافی شاپ و نیازهای آن برای جلب نظر افراد بسیار متفاوت از درون یک ساختمان مسکونی و نیازهای آن بوده و همین نکته سبب می شود تا نمای آن ها را با توجه به همین موارد طراحی کنیم تا هم کارفرما و هم افرادی که از این ساختمان ها استفاده می کنند و به آن نیاز پیدا می کنند رضایتشان جلب شود .

نمای-ساختمان-4

نکات دارای اهمیت در طراحی نما ساختمان :

  • وضعیت جوی یک منطقه

اقلیم و نوع آب و هوایی که یک منطقه دارا می باشد می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی نمای یک ساختمان بگذارد . درواقع از نظر معماری و برای تامین رفاه افرادی که از ساختمان استفاده می کنند به این مورد توجه می شود تا نما به گونه ای طراحی شود که کاملا مناسب اقلیم منطقه باشد . برای مثال می توان گفت که ساختمان هایی که در شمال کشور ساخته می شوند ، اغلب دارای بالکن ها و پنجره های زیادی می باشند تا در داخل ساختمان گردش هوا ایجاد شده و رطوبت در خانه نماند . این در حالی که در مناطق کوهستانی کشور مانند شمال غربی کمتر این اتفاق می افتد و تعداد پنجره ها اصولا کم می باشد تا هوای سرد به داخل نیاید . حتی اگر از پنجره به طور گسترده استفاده شود نیز طراح سعی دارد تا از پنجره های دوجداره و پیشرفته برای ساختمان استفاده نماید تا از هدر رفتن انرژی و سرد شدن داخل ساختمان جلوگیری کند .

نمای-ساختمان-5

  • بافت خاص یک شهر یا منطقه

یک شهر یا منطقه ای در یک شهر ممکن است که دارای یک بافت ارزشمند تاریخی معماری باشد و یا نزدیک ساختمان های مهم باشند و اغلب در این شهرها و مناطق نمی توان به هر شکل و شمایلی ساختمان ساخت و نما طراحی نمود . چرا که ممکن است نمای ساختمان شما با بافت منطقه و ساختمان های اطراف مغایرت داشته باشد و باعث نازیبایی جلوه ی شهری و تاثیر منفی روی منطقه داشته باشد . از این رو حتما باید به این موضوع دقت نمود . برای مثال در شهر یزد که یکی از شهرهایی است که به ثبت جهانی به دلیل داشتن بافتی منحصر به فرد رسیده است نمی توان نماهای سبک رومی و کلاسیک و ... را به راحتی طراحی نمود و برای انجام این کار نیاز به مجوزها و ... مخصوص دارد .

نمای-ساختمان-6

  • بودجه ی لازمه

بحث بودجه و مقدار آن نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که در ابتدای کار و قبل از شروع طراحی حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد . مقدار بودجه می تواند تعیین کننده ی سبک طراحی نما ، بازسازی نمای ساختمان ،متریال هایی که استفاده می شود ، کیفیت آن ها و ... باشد . درواقع اهمیت این موضوع به این دلیل است که اگر شما نمایی را طراحی کنید در حالی که کارفرما قادر به پرداخت بودجه ی لازم برای آن نباشد آن طرح قابل اجرا نبوده و فاقد ارزش می باشد و تنها وقت است که تلف شده است . به همین دلیل از ابتدا باید مورد بررسی قرار گرفته و بعد از مشخص شدن مقدار حدودی آن به برنامه ریزی برای صرف آن در طراحی و خرید متریال ها و تجهیزات لازم پرداخته شود .

نمای-ساختمان-7

اخذ تاییده شهرداری جهت طراحی نما : 09125754921

متریال های کاربردی در طراحی نمای ساختمان

برای طراحی نمای ساختمان ها می توان از متریال های متفاوتی استفاده نمود که این متریال ها هر کدام مختص اقلیم و سبک خاصی از معماری می باشند . از جمله متریال هایی که می توان در نما استفاده نمود عبارتند از : سنگ ، شیشه ، کامپوزیت ، چوب ، آجر ، سیمان و ... . می توان گفت از سنگ اغلب در سبک هایی مانند سبک کلاسیک استفاده می شود و از چوب و کامپوزیت و ... نیز در سبک هایی مانند سبک مدرن و مینیمال بسیار استفاده می شود . این متریال ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند و به همین دلیل قیمت مختلفی را نیز دارا می باشند . چوب از جمله متریال های محبوب بوده که بافت و زیبایی خاصی به نما می بخشد اما در تمامی اقلیم ها نمی توان از آن استفاده نمود . همچنین آجر و سیمان از متریال های ارزان قیمت بوده که می توانند به خوبی با دیگر متریال ها ترکیب شده و نمایی مدرن و ساده را خلق نمایند . کامپوزیت یکی از متریال های به روز در طراحی نما می باشد که اغلب برای ساختمان های ویلایی و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . این متریال بیشتر با شیشه ترکیب شده تا ظاهری مدرن ، ساده و شیک و شاخص را به ساختمان ببخشند .

نمای-ساختمان-8

هزینه ی طراحی نمای ساختمان

برای آنکه بتوان هزینه ی طراحی نمای یک ساختمان را تخمین زد باید موارد مختلفی را بررسی کرده و مشخص نمود . از جمله ی این موارد می توان به متراژ نمای ساختمان ، منطقه ای که ساختمان ساخته شده ، تیمی که طراحی را بر عهده گرفته است ، متریال هایی که استفاده می شود ، سبک طراحی نما و ... اشاره نمود . اگر بخواهیم این موضوعات را دقیق تر شرح دهیم می توانیم بگوییم که هر چقدر متراژ نمای یک ساختمان بیشتر باشد از متریال های بیشتری برای آن استفاده می شود و کارگران وقت بیشتری را صرف آن می کنند در نتیجه بدیهی است که رو هزینه ی طراحی نما تاثیر بگذارد و آن را بیشتر کند . از طرفی ساختمان ها بسته به منطقه و شهری که ساخته می شوند دارای ارزش های مختلفی بوده و هزینه ی طراحی نمای آن ها نیز متفاوت خواهد شد . برای مثال برای ساختمانی که در شمال شهر تهران ساخته شده نسبت به ساختمانی که در منطقه ای معمولی در شهرستان های دیگر ساخته می شوند هزینه ی طراحی نمای متفاوتی را باید پرداخت نمود . از طرفی سبک طراحی نما روی متریال هایی که استفاده می شود و جزییات طراحی تاثیر می گذارد و به همین قیمت و هزینه ی نهایی نیز دستخوش تغییرات می شود .

نمای-ساختمان-9

سخن پایانی

همانطور که گفتیم اهمیت به کیفیت و چگونگی نمای ساختمان می تواند روی ارزش ساختمان تاثیر بگذارد و به همین دلیل حتما باید به شکلی حرفه و امروزی با بهترین طرح ها و متریال ها طراحی شود . برای داشتن نمایی اینچنین باید از تیمی با تجربه و حرفه ای نیز کمک گرفت . شرکت معماری هیرادانا یکی از جمله مجموعه هایی می باشد که دارای تجربه ی طراحی نما در سرتاسر کشور بوده و به انواع ترندهای روز در این زمینه آگاه می باشد . شما می توانید با دفاتر این شرکت تماس برقرار کرده و با دریافت مشاوره پروژه ی خود را به مهندسین این شرکت سپرده و از خدمات آن ها بهره مند شوید . در این صورت خیالتان راحت باشد که نتیجه ی کار نمایی حرفه ای ، شیک ، امروزی و با توجه به کاربری ساختمان و ترندهای روز دنیا خواهد بود .

برای مشاوره و بازدید رایگان با شرکت معماری و دکوراسیون ما  این شماره تماس حاصل فرمایید:

09125754921

9 / 10
از 9 کاربر
ارسال نظر
آرزو : چه جالب هم نما کلاسیک و هم مدرن کار میکن ...
5 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :