طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نمای ساختمان

1مجموع 56 پروژه
1مجموع 56 پروژه

نمای ساختمان در انواع طرح های جدید 2023

اجرای نمای ساختمان | نمای کامپوزیت | طراحی نمای خارجی ساختمان | نمای رومی | نما مدرن | نمای کلاسیک | طراحی نما ساختمان | نما کلاسیک | نمای مدرن | بازسازی نما ساختمان | اجرای نمای ساختمان

شرکت معماری هیرادانا طراح و مجری متخصص در طراحی و اجرای انواع نماهای ساختمان، کاملا تضمینی در تمامی نقاط ایران: 09125754921

طراحی نمای ساختمان و اجرای نمای ساختمان از صفر تا صد تخصص ماست 

نمای-ساختمان-1

شرکت معماری هیرادانا آمادگی برای طراحی نما، بازسازی نما و اجرای کلیه ی نماهای مسکونی اداری و تجاری را دارد. طراحی با سبک های مختلف و ایده پردازی خلاقانه و رعایت اصولی مهندسی و ضوابط شهرداری به همراه اخذ تاییدیه نما و مجوزات لازم.

شرکت هیرادانا بعد از اتمام طراحی و تصویب طرح توسط کارفرمایان محترم نقشه های اجرایی (فاز2) را ارائه خواهد داد و در تمام طول اجرای پروژه نظارت خواهد داشت تا کلیه ی مراحل به صورت دقیق و مطابق با طرح پیش رود.

تعدادی از پروژه های طراحی نما و اجرایی نمای ساختمان که توسط شرکت معماری هیرادانا در مناطق 1 و 2 و 5 به اتمام رسیده را میتوانید مشاهده کنید که شامل نما کلاسیک و نما مدرن و سایر سبک ها می باشد.

نمای-ساختمان-2

طراحی نمای به روز و کم هزینه : 09127305449

نمای ساختمان

نما می تواند درست از خطوط نهایی ساختمان در نقشه گرفته شده و یا پوسته ای جدا که روی آن الحاق می شود باشد. به هر حال به طور کلی می توان ادعا نمود که نما خارجی ترین بخش یک ساختمان می باشد. از آنجایی که افراد همه در ابتدا از یک ساختمان نمای آن را می بینند چگونگی آن بسیار قابل اهمیت است. به همین دلیل امروزه ساختمان سازها و کارفرمایان توجه زیادی را برای طراحی نما صرف می کنند و در تلاشند که به ارزش ساختمان خود با طراحی نمایی منحصر به فرد و با کیفیت بی افزایند. می توان گفت اولین نظرات و قضاوت های افراد از ساختمان به واسطه ی همین مشاهده ی نما شکل می گیرد و اگر نما قدیمی و بی کیفیت باشد افراد تصور می کنند داخل ساختمان نیز اینگونه است و اگر نما حرفه ای و با توجه به ترندهای روز باشد نیز افراد تصور می کنند داخل آن نیز به همین شکل می باشد و تمایل به دیدن داخل آن و یا استفاده از ساختمان پیدا می کنند. در نتیجه می توان گفت که بدیهی است که کیفیت آن روی ارزش ساختمان تاثیر می گذارد.

نمای-ساختمان-3

اصول طراحی نمای ساختمان: 09125754921

چرا کاربری ساختمان در طراحی نما تاثیر گذار است؟

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی نمای ساختمان ها باید به آن توجه نمود کاربری ساختمان می باشد. درواقع همانطور که گفتیم نمای یک ساختمان نشان دهنده ی درون ساختمان و ویژگی های آن باید باشد و به همین علت حتما باید آن را با توجه به کاربری ساختمان طراحی نمود. برای توضیح بیشتر می توان این نکته را خاطر نشان شد که یک ساختمان که دارای کاربری کافی شاپ می باشد نمی تواند دارای نمایی مشابه یک ساختمان تجاری باشد. هر دوی این موارد نیز نمی توانند نمایی مانند ساختمان بیمارستان و یا ساختمان مسکونی داشته باشند. چرا که درون کافی شاپ و نیازهای آن برای جلب نظر افراد بسیار متفاوت از درون یک ساختمان مسکونی و نیازهای آن بوده و همین نکته سبب می شود تا نمای آن ها را با توجه به همین موارد طراحی کنیم تا هم کارفرما و هم افرادی که از این ساختمان ها استفاده می کنند و به آن نیاز پیدا می کنند رضایتشان جلب شود.

نمای-ساختمان-4

نکات دارای اهمیت در طراحی نما ساختمان:

  • وضعیت جوی یک منطقه

اقلیم و نوع آب و هوایی که یک منطقه دارا می باشد می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی نمای یک ساختمان بگذارد. درواقع از نظر معماری و برای تامین رفاه افرادی که از ساختمان استفاده می کنند به این مورد توجه می شود تا نما به گونه ای طراحی شود که کاملا مناسب اقلیم منطقه باشد. برای مثال می توان گفت که ساختمان هایی که در شمال کشور ساخته می شوند، اغلب دارای بالکن ها و پنجره های زیادی می باشند تا در داخل ساختمان گردش هوا ایجاد شده و رطوبت در خانه نماند. این در حالی که در مناطق کوهستانی کشور مانند شمال غربی کمتر این اتفاق می افتد و تعداد پنجره ها اصولا کم می باشد تا هوای سرد به داخل نیاید. حتی اگر از پنجره به طور گسترده استفاده شود نیز طراح سعی دارد تا از پنجره های دوجداره و پیشرفته برای ساختمان استفاده نماید تا از هدر رفتن انرژی و سرد شدن داخل ساختمان جلوگیری کند.

نمای-ساختمان-5

  • بافت خاص یک شهر یا منطقه

یک شهر یا منطقه ای در یک شهر ممکن است که دارای یک بافت ارزشمند تاریخی معماری باشد و یا نزدیک ساختمان های مهم باشند و اغلب در این شهرها و مناطق نمی توان به هر شکل و شمایلی ساختمان ساخت و نما طراحی نمود. چرا که ممکن است نمای ساختمان شما با بافت منطقه و ساختمان های اطراف مغایرت داشته باشد و باعث نازیبایی جلوه ی شهری و تاثیر منفی روی منطقه داشته باشد. از این رو حتما باید به این موضوع دقت نمود. برای مثال در شهر یزد که یکی از شهرهایی است که به ثبت جهانی به دلیل داشتن بافتی منحصر به فرد رسیده است نمی توان نماهای سبک رومی و کلاسیک و ... را به راحتی آماده نمود و برای انجام این کار نیاز به مجوزها و ... مخصوص دارد.

نمای-ساختمان-6

  • بودجه ی لازمه

بحث بودجه و مقدار آن نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که در ابتدای کار و قبل از شروع طراحی حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد. مقدار بودجه می تواند تعیین کننده ی سبک طراحی نما ، بازسازی نمای ساختمان ،متریال هایی که استفاده می شود، کیفیت آن ها و ... باشد. درواقع اهمیت این موضوع به این دلیل است که اگر شما نمایی را طراحی کنید در حالی که کارفرما قادر به پرداخت بودجه ی لازم برای آن نباشد آن طرح قابل اجرا نبوده و فاقد ارزش می باشد و تنها وقت است که تلف شده است. به همین دلیل از ابتدا باید مورد بررسی قرار گرفته و بعد از مشخص شدن مقدار حدودی آن به برنامه ریزی برای صرف آن در طراحی و خرید متریال ها و تجهیزات لازم پرداخته شود.

نمای-ساختمان-7

اخذ تاییده شهرداری جهت طراحی نما : 09125754921

متریال های کاربردی در طراحی نمای ساختمان

برای طراحی نمای ساختمان ها می توان از متریال های متفاوتی استفاده نمود که این متریال ها هر کدام مختص اقلیم و سبک خاصی از معماری می باشند. از جمله متریال هایی که می توان در نما استفاده نمود عبارتند از: سنگ، شیشه، کامپوزیت، چوب، آجر، سیمان و ... . می توان گفت از سنگ اغلب در سبک هایی مانند سبک کلاسیک استفاده می شود و از چوب و کامپوزیت و ... نیز در سبک هایی مانند سبک مدرن و مینیمال بسیار استفاده می شود. این متریال ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند و به همین دلیل قیمت مختلفی را نیز دارا می باشند. چوب از جمله متریال های محبوب بوده که بافت و زیبایی خاصی به نما می بخشد اما در تمامی اقلیم ها نمی توان از آن استفاده نمود. همچنین آجر و سیمان از متریال های ارزان قیمت بوده که می توانند به خوبی با دیگر متریال ها ترکیب شده و نمایی مدرن و ساده را خلق نمایند. کامپوزیت یکی از متریال های به روز در طراحی نما می باشد که اغلب برای ساختمان های ویلایی و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال بیشتر با شیشه ترکیب شده تا ظاهری مدرن، ساده و شیک و شاخص را به ساختمان ببخشند.

نمای-ساختمان-8

هزینه ی طراحی نمای ساختمان

برای آنکه بتوان هزینه ی طراحی نمای یک ساختمان را تخمین زد باید موارد مختلفی را بررسی کرده و مشخص نمود. از جمله ی این موارد می توان به متراژ نمای ساختمان، منطقه ای که ساختمان ساخته شده، تیمی که طراحی را بر عهده گرفته است، متریال هایی که استفاده می شود، سبک طراحی نما و ... اشاره نمود. اگر بخواهیم این موضوعات را دقیق تر شرح دهیم می توانیم بگوییم که هر چقدر متراژ نمای یک ساختمان بیشتر باشد از متریال های بیشتری برای آن استفاده می شود و کارگران وقت بیشتری را صرف آن می کنند در نتیجه بدیهی است که رو هزینه ی طراحی نما تاثیر بگذارد و آن را بیشتر کند. از طرفی ساختمان ها بسته به منطقه و شهری که ساخته می شوند دارای ارزش های مختلفی بوده و هزینه ی طراحی نمای آن ها نیز متفاوت خواهد شد. برای مثال برای ساختمانی که در شمال شهر تهران ساخته شده نسبت به ساختمانی که در منطقه ای معمولی در شهرستان های دیگر ساخته می شوند هزینه ی طراحی نمای متفاوتی را باید پرداخت نمود. از طرفی سبک طراحی نما روی متریال هایی که استفاده می شود و جزییات طراحی تاثیر می گذارد و به همین قیمت و هزینه ی نهایی نیز دستخوش تغییرات می شود.

نمای-ساختمان-9

سخن پایانی

همانطور که گفتیم اهمیت به کیفیت و چگونگی نمای ساختمان می تواند روی ارزش ساختمان تاثیر بگذارد و به همین دلیل حتما باید به شکلی حرفه و امروزی با بهترین طرح ها و متریال ها طراحی شود. برای داشتن نمایی اینچنین باید از تیمی با تجربه و حرفه ای نیز کمک گرفت. شرکت معماری هیرادانا یکی از جمله مجموعه هایی می باشد که دارای تجربه ی طراحی نما در سرتاسر کشور بوده و به انواع ترندهای روز در این زمینه آگاه می باشد. شما می توانید با دفاتر این شرکت تماس برقرار کرده و با دریافت مشاوره پروژه ی خود را به مهندسین این شرکت سپرده و از خدمات آن ها بهره مند شوید. در این صورت خیالتان راحت باشد که نتیجه ی کار نمایی حرفه ای، شیک، امروزی و با توجه به کاربری ساختمان و ترندهای روز دنیا خواهد بود.

برای مشاوره و بازدید رایگان با شرکت معماری و دکوراسیون ما  این شماره تماس حاصل فرمایید:

09125754921

9 / 10
از 9 کاربر
ارسال نظر
آرزو : چه جالب هم نما کلاسیک و هم مدرن کار میکن ...
5 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :