طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی نما

12مجموع 27 مقاله
12مجموع 27 مقاله

بازسازی نما | بازسازی نمای ساختمان قدیمی و طراحی نما ساختمان تخصص شرکت معماری ما هست : 09125754921 

 طراحی و اجرای انواع نمای مدرن و نمای کلاسیک و کلیه ی نماهای ساختمانی توسط کادری مجرب و با سابقه و با تضمین از صفر تا صد طراحی نما و اجرای نما

بازسازی نما ساختمان

سوال های متعددی وجود دارد از جمله :

چرا نمای ساختمان را بازسازی میکنیم و این کار چه مزیت هایی دارد؟

بازسازی با کدام متریال ها برای ساختمان مناسب تر است؟

کدام یک از سیستم های اجرایی برای کاربری ساختمان مناسب تر است؟

در ادامه به پاسخ تمام سوال های خود دست خواهید یافت .

نما چیست ؟

نما را می توان به عنوان بیرونی ترین بخش و پوسته ی یک ساختمان معرفی نمود . در واقع نمای ساختمان نشان دهنده ی چگونگی داخل ساختمان بوده و به عنوان هویت آن شناخته می شود . این که می گوییم نمای یک ساختمان بیانگر هویت ساختمان است به علت است که در طراحی نما برای یک ساختمان به موارد زیادی مانند کاربری ساختمان ، وضعیت اقتصادی ساکنین و کارفرما ، اقلیم منطقه ، بافت منطقه و شهر ، فرهنگ منطقه و ساکنین و ... اهمیت داده می شود .

بازسازی-نما-1

بهترین شرکت طراحی نما در ایران با تضمین ارائه طراحی و اجرای نمایی بینظیر : 09125754921

در واقع با نگاه کردن به نمای یک ساختمان می توان تا حدود زیادی متوجه بسیاری از این فاکتورها شد . به همین علت می توان گفت چگونگی نمای یک ساختمان روی ارزش اقتصادی آن ساختمان نیز تاثیر می گذارد . چرا که اولین برخورد افراد با یک ساختمان مشاهده ی نمای آن می باشد و با دیدن نمای آن درباره ی آن قضاوت خواهند نمود . و این نکته مهمی در طراحی ویلا نیز میباشد .

بازسازی-نما-2

نکات مهمی که در بازسازی نما باید به آن ها توجه شود

 • توجه به بودجه ی کارفرما

یکی از نکات اولیه ای که در بازسازی نما و هر عملیات مهندسی و ساختمانی دیگر باید به آن از همان ابتدا توجه نمود بودجه ی کارفرما می باشد . در واقع بودجه ای که برای پروژه در نظر گرفته می شود می تواند تا حد زیادی روی گونگی نتیجه ی نهایی تاثیر بگذارد . برای مثال می توان گفت ممکن است شما نمای جدیدی را طراحی نمایید که متریال های خاص و تکنولوژی های پیشرفته ای در آن استفاده شده است . ولی کارفرما توانایی صرف بودجه ی مناسب برای به اجرا در آوردن آن را ندارد ، در نتیجه آن طرح عملی نخواهد شد . به همین علت در ابتدا باید بودجه بررسی شده و طبق همان نمایی جدید طراحی شود و یا بازسازی قسمت های مورد نیاز صورت بگیرد .

بازسازی-نما-3

 • توجه به هدف بازسازی

درواقع همانطور که می دانید بازسازی به دلایل مختلفی می تواند صورت بگیرد که هر کدام از این دلایل می توانند هزینه ی متفاوتی را برای کارفرما رقم بزنند و همچنین روش های مختلفی را برای رسیدن به هر کدام از این دلایل وجود دارد . به همین علت در ابتدا باید با کارفرما صحبت شده و هدف از بازسازی ساختمان به طور کامل بررسی شود و سپس با توجه به همان برنامه ریزی های لازمه انجام شود و بازسازی صورت بگیرد . برای مثال اگر بازسازی برای رفع آسیب های نما می باشد تنها به مرمت و تعمیر و رفع این آسیب ها می توان اکتفا نمود و اگر علاوه بر آن ، کارفرما تمایل به ایجاد تنوع و یا تغییر نما دارد باید به طور کلی طرح آن را تغییر داد .

بازسازی-نما-4

 بازسازی تخصصی نما با بهترین شرکت بازسازی نما در ایران : 09125754921

 • توجه به بافت منطقه

یکی دیگر از نکاتی که در بازسازی نما باید به آن دقت نمود چگونگی بافت منطقه و نمای دیگر ساختمان ها می باشد . بسیاری از شهرها و مناطق می باشند که به دلایل مختلف مانند قدمت و ارزش منطقه و بافت آن اجازه ی ساخت هر گونه نمای ساختمانی ای را نمی دهند . به همین علت در ابتدا باید این موضوع بررسی شده و سپس نمایی را طراحی نمود که هم امروزی و زیبا بوده و هم با بافت منطقه همخوانی داشته باشد .

 • بررسی قوانین مربوطه

برای ساخت نمای یک ساختمان قوانین متعددی وجود دارد که با توجه به بافت ، عرض کوچه و خیابان ، تعداد طبقات دیگر ساختمان ها ، شهر ، اقلیم و ... این قوانین به وجود آمده اند . هنگام بازسازی نما نیز باید این قوانین مطالعه شده و یا تیمی برای اجرای پروژه انتخاب شوند که آگاهی کامل نسبت به قوانین شهر شما دارند . در این صورت می توان حتما مجوزهای لازمه را دریافت نمود و بازسازی ای با کیفیت و مطلوب با توجه به تمامی این شرایط برای نمای ساختمان رقم زد . در صورت توجه ننمودن به این قوانین ممکن است که نما تخریب و یا کارفرما مجبور به پرداخت جریمه شود . به همین علت آگاهی از آن ها و رعایتشان الزامی است .

بازسازی-نما-5

 • توجه به اقلیم و فرهنگ منطقه

اقلیم یک منطقه می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی نما بگذارد . برای مثال نمایی که در بوشهر برای یک ساختمان طراحی می شود با نمایی که در تبریز طراحی می شود متفاوت است چرا که این دو شهر دارای ویژگی های اقلیمی متفاوتی می باشند و برای کیفیت بهتر ساختمان و تامین رفاه ساکنین آن باید به گونه ای که برای آن اقلیم مناسب تر است نمای آن را طراحی نمود . در بازسازی نما نیز باید به این نکته توجه شود و همواره در تک تک تغییراتی که در نما ایجاد می شود اقلیم در نظر گرفته شود . در واقع توجه به اقلیم در نهایت باعث عمر مفید بیشتر ساختمان و رضایت بیشتر ساکنین خواهد شد. همچنین فرهنگ منطقه در چگونگی نما تاثیرگذار است به صورتی که ممکن است شهری پذیرای پنجره های سرتاسری و بالکن های بزرگ باشد ولی شهری اینچنین نباشد . به همین علت بررسی آن می تواند مفید واقع شود .

بازسازی-نما-6

 • توجه به چگونگی نمای فعلی

در صورتی که کارفرما بخواهد هزینه ی زیادی انجام ندهد ولی نما تغییر کند و یا بخواهد تنها آسیب های آن را رفع کند باید به نمایی که در حال حاضر روی ساختمان می باشد توجه نمود . طراحان حرفه ای می توانند تنها با جابجایی های کوچک و به کارگیری المان هایی جدید و جزیی تغییراتی بزرگ را در نما ایجاد نمایند . به همین علت در ابتدا باید تیمی حرفه ای و خلاق کار را بر عهده گرفته و سپس با توجه به نمای فعلی نمای جدید را طراحی نمایند .

بازسازی-نما-7

 • توجه به کاربری ساختمان

کاربری ساختمان می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی نمای یک ساختمان بگذارد . برای مثال اگر ساختمان یک ساختمان درمانی باشد دارای نمای متفاوتی از یک ساختمان مسکونی خواهد بود . این نکته در بازسازی نما نیز حائز اهمیت است . به این صورت که اگر ساختمان تغییر کاربری می دهد نمای آن نیز باید متناسب با کاربری آن تغییر کند تا افرادی که بیرون از ساختمان هستند گمراه نشوند . برای این کار نیاز نیست حتما هزینه ی زیادی را صرف نمود بلکه گاهی تنها با استفاده از ترفندهای مناسب و ایجاد تغییرات جزیی می توان تاثیر زیادی را روی نمای ساختمان گذاشت و آن را کاملا مناسب کاربری جدید نمود .

بازسازی-نما-8

دلایل بازسازی نما

 • ایجاد تنوع

یکی از عمده دلایلی که باعث می شود تا کارفرمایان تمایل به بازسازی نمای ساختمان خود داشته باشند ، ایجاد تنوع در ظاهر ساختمان و یا امروزی کردن آن می باشد . بسیاری از متریال ها و طرح ها در گذشته استفاده می شده اند ولی امروز به عنوان طرح ها و متریال های به اصطلاح از مد افتاده و یا بی کیفیت به شمار می روند . به همین دلیل با بازسازی ساختمان می توان آن ها را تغییر داد و ساختمان را به صورتی کاملا امروزی و نوساز درآورد . این کار هم می تواند هزینه ی زیادی را در بر بگیرد و هم می تواند هزینه ی زیادی نداشته باشد چرا که بستگی به میزان تغییرات ، مهارت طراح و دیگر شرایط خواهد داشت .

 • رفع آسیب های نما

یکی از اصلی ترین دلایلی که بخاطر آن کارفرمایان تصمیم به بازسازی نمای ساختمان می گیرند ، رفع آسیب های نما می باشد . نمای ساختمان به طور مداوم در معرض عوامل بیرونی مانند باران ، نور خورشید و ... می باشد و از طرفی می تواند در طی اتفاقات طبیعی مانند زلزله و یا حتی صرفا بر اثر گذر زمان دچار آسیب هایی بشود . این آسیب ها هم ظاهر ساختمان را نازیبا می کنند و تاثیر منفی روی نظر مخاطبین نسبت به ساختمان می گذارند و هم ممکن است برای رهگذران و حتی افراد داخل ساختمان ایجاد خطر کند . به همین دلیل بهتر است که آسیب ها شناسایی شده و مورد بازسازی قرار بگیرند . به طور کلی می توان گفت این دلیل باعث ایجاد هزینه های زیادی نمی شود و به طور کلی نیز عملی به صرفه محسوب می شود . چرا که باعث عمر بیشتر ساختمان می گردد .

 • تغییر کاربری ساختمان

همانطور که گفتیم ساختمان هایی با کاربری های مختلف دارای نماهایی متفاوت می باشند چرا که نمای ساختمان باید نشان دهنده ی درون آن به افراد خارج از ساختمان باشد . برای مثال اگر نمای یک کافی شاپ مانند نمای یک خانه ی مسکونی باشد ممکن است بسیاری از افراد اصلا متوجه نشوند که در این مکان کافی شاپی وجود دارد . به همین دلیل اگر یک ساختمان در طول زمان تغییر کاربری دهد نیاز است که نمای آن دستخوش تغییراتی شود تا به طور کامل مناسب برای کاربری جدید خود شود . این نکته روی ارزش اقتصادی ساختمان نیز تاثیر خواهد گذاشت .

 • بالا بردن ارزش ساختمان

بسیاری از افراد تمایل دارند تا ساختمان های قدیمی و یا بی استفاده ی خود را بفروشند و یا استفاده ای دوباره از آن ها ببرند به همین دلیل می توانند با بازسازی نما و بازسازی ساختمان که هزینه ی زیادی را روی دوش آن ها نمی اندازد ساختمان را مانند ساختمان های امروزی و نوساز جلوه دهند و ایمنی و زیبایی آن را بیشتر کنند . در این صورت ارزش اقتصادی ساختمان نیز بسیار بیشتر خواهد شد . به همین دلیل می توان گفت بازسازی نما عملی به صرفه و سودآور می باشد .

بازسازی-نما-9

بهترین شرکت معماری در ایران جهت طراحی و اجرا نما ساختمان : 09125754921

 • مزایای بازسازی نما

همانطور که گفتیم بازسازی نما روی موارد مختلفی تاثیر مثبت می گذارد که از جمله ی آن ها می توان به رفع آسیب های ساختمان ، بیشتر شدن ارزش اقتصادی ساختمان ، امروزی و نوساز شدن ساختمان و ... اشاره نمود . حال علاوه بر این موارد بازسازی نما تاثیرات دیگری نیز دارد که عبارتند از :

بازسازی-نما-10

 • بالا رفتن استحکام نما

از آنجایی که گفتیم از اساسی ترین دلایل بازسازی نما رفع آسیب های آن می باشد ، پس می توان گفت این رفع آسیب ها باعث مستحکم تر شدن نما و ساختمان و در نتیجه بالا رفتن کیفیت نما می شود . این نکته سبب بیشتر شدن عمر نما نیز می شود و مقاومت آن را در برابر عوامل بیرونی بیشتر می کند .

بازسازی-نما-11

 • کنترل بهتر مصرف انرژی

یکی از نکاتی در طراحی نما وجود دارد این است که در گذشته امکانات و تکنولوژی های زیادی وجود نداشته و روز به روز عناصر ساختمانی و متریال ها دارای کیفیت بیشتر و بهتری می شوند و ارزش ها در طراحی نما تغییر می کند . امروزه به مصرف درست انرژی در طراحی ساختمان و نما اهمیت زیادی داده می شود . به همین علت در بازسازی نما نیز می توان این موارد را مهم شمرد . برای مثال از جمله اقدامتی که می توان انجام داد استفاده از پنجره های دوجداره به جای پنجره های معمولی برای کمتر مصرف شدن انرژی جهت سرما و گرمای داخل منزل می باشد . همچنین این عمل در دراز مدت باعث کمتر شدن هزینه ها شده به همین علت عملی مقرون به صرفه به شمار می رود .  

بازسازی-نما-12

انواع روش ها برای بازسازی نمای ساختمان

 • مرمت

روش مرمت در بازسازی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که هدف از بازسازی تنها رفع آسیب های نما باشد و کارفرما تمایل به مستحکم تر کردن ساختمان داشته باشد . درواقع همانطور که گفتیم در این روش تنها به بررسی نمای ساختمان و پیدا نمودن آسیب ها و برنامه ریزی برای رفع آن ها اکتفا می شود . این روش اگر به موقع و اصولی صورت بگیرد هزینه ی زیادی را به کارفرما تحمیل نمی کند .

بازسازی-نما-13

 • نوسازی

نوسازی روشی از بازسازی نما می شود که در آن هدف امروزی و زیبا و سالم کردن نمای ساختمان می باشد به همین علت می توان گفت تغییرات زیادی ممکن است در نما صورت بگیرد و همچنین هزینه ی به انجام رساندن آن نسبت به روش مرمت بیشتر می باشد . باید ادعا نمود که به هر حال این روش از بازسازی روشی به صرفه می باشد چرا که شما هزینه ای را صرف نوسازی نما می کنید و چند برابر آن به ارزش ساختمان شما افزوده می شود .

بازسازی-نما-14

 • تعویض

تعویض که یکی از روش های بازسازی نما می باشد ، هنگامی استفاده می شود که کاربری ساختمان تغییر کند و یا کارفرما بخواهد به طور کلی نمای قدیمی را تغییر دهد . در این زمان نمای فعالی از روی ساختمان برداشته شده و یا تخریب می شود و طرح و نمایی جدید جایگزین آن می شود . این روش هزینه ی بیشتری را نسبت به دیگر روش ها به کارفرما تحمیل خواهد نمود و تاثیر آن نیز منطقا بیشتر خواهد بود .

متریال های کم هزینه در بازسازی نمای ساختمان

 • آجر

آجر از جمله متریال هایی می باشد که سال های زیادی است برای طراحی نمای ساختمان استفاده می شود . این متریال در ایران به راحتی در دسترس می باشد به همین دلیل از قیمت مناسبی هم برخوردار است . از طرفی با پرداخت هایی که روی این متریال انجام شده است دارای کیفیت بسیار خوبی شده اند و به همین منظور میتوان نماهای آجری را بازسازی نمود و از این آجرها به عنوان آجرهای جایگزین و با کیفیت تر استفاده نمود . در این صورت هم بافت کلی ساختمان حفظ می شود و هم کیفیت نما بالاتر می رود . از طرفی طراح ها توانسته اند با آجر طرح های خلاقانه ی زیادی را به اجرا در بیاورند و به همین دلیل می توان با همین متریال طرح های امروزی زیادی را روی ساختمان اجرا نمود .

بازسازی-نما-15

 • سنگ

سنگ یکی از لوکس ترین متریال ها برای طراحی نما به شمار می رود . ولی از آنجایی که مقاومت و عمر بسیار خوبی دارد می تواند گزینه ی به صرفه و خوبی باشد . برای بازسازی نما و استفاده از این متریال برای نمای جدید در صورت محدود بودن بودجه می توان از انواع ارزان قیمت تر سنگ ها مانند سنگ تراورتن استفاده نمود . به طور کلی سنگ در سبک هایی مانند سبک کلاسیک برای طراحی و بازسازی نما استفاده می شود .

بازسازی-نما-16

 • بتن

بتن یکی از متریال های بسیار پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد که امروزه از آن برای پوشش سطوح نیز بهره می برند و در طراحی نما در سبک هایی مانند سبک مینیمال و مدرن بسیار طرفدار پیدا کرده است . از آنجایی که می توان پانل های بتنی را به صورت پیش ساخته تهیه نمود و در محل پروژه آورد روند کار را سرعت بخشیده و بازسازی نمایی که با این متریال انجام شود بسیار سریع به سرانجام خواهد رسید . همچنین این متریال از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد .

 • انواع سیمان

سیمان دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به سیمان سفید ، سیمان رنگی ، سیمان شسته و ... اشاره نمود . سیمان نیز در دسته ی متریال های ارزان قیمت ولی با مزایا و ویژگی های مثبت زیاد به شمار می رود . این متریال نیز امروزه در سبک های مختلفی مانند مینیمال و مدرن پر استفاده می شود . از جمله ویژگی های این متریال این است که سرعت اجرای بالایی دارد و به راحتی می تواند با دیگر متریال ها ترکیب شود .

بازسازی-نما-17

 • چوب

چوب یکی از زیباترین و پر کاربردترین متریال ها در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود که در سبک های مدرن ، روتسیک ، مینیمال و ... می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . این متریال در بازسازی نمای ساختمان نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و ساختمانی با نمایی قدیمی را تبدیل به ساختمانی مدرن ، امروزی و نوساز کند . همچنین می توان گفت از آنجایی که چوب برای استفاده در نما بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد و جلوه ی زیبایی دارد ارزش زیادی به ساختمان می افزاید . به همین دلیل می تواند گزینه ی مناسبی باشد . اما نکته ای که در این میان اهمیت دارداین است که در تمامی اقلیم ها نمی توان از این متریال برای نما استفاده نمود .

بازسازی-نما-18

انواع سبک ها در بازسازی و طراحی نما

همانطور که طراحی نما دارای سبک های مختلفی می باشد ، برای بازسازی نما نیز می توان از سبک های مختلف بهره برد و ظاهر ساختمان را به طور کلی تغییر داد . از جمله ی این سبک ها می توان به سبک کلاسیک ، سبک مدرن ، سبک مینیمال ، سبک اسلامی ، سبک روبیک و ... اشاره نمود . هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و با توجه به همین ویژگی ها می توان آن ها را از همدیگر تشخیص داد و جدا نمود . برای بازسازی نمای یک ساختمان اگر قرار باشد به طور کلی سبک نما را تغییر داد یعنی برای مثال اگر نمای فعلی به سبک مدرن ساخته شده باشد و تصمیم گرفته شود آن را تبدیل به نمای کلاسیک نمود می توان گفت که باید هزینه ی زیادی را نسبت به بازسازی معمولی صرف کرد . چرا که در این صورت به طور کلی متریال ها و طرح نما را باید تغییر داد و طرح و نمایی جدید را روی ساختمان جایگزین آن نمود . همچنین وقت بیشتری را باید صرف نمود و با توجه به این موارد در نهایت تاثیر بیشتری نیز روی ساختمان گذاشته خواهد شد .

بازسازی-نما-19

هزینه ی بازسازی نما

هزینه ی بازسازی نما یا بازسازی منزل می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که از جمله ی آن ها می توان به متراژ نما ، روش استفاده شده برای بازسازی ، میزان بازسازی ، سبک بازسازی ، شهری که ساختمان در آن واقع می باشد ، متریال های مورد استفاده و ... اشاره نمود . در واقع منطقی است که هر چقدر متراژ یک نما بیشتر باشد ، هزینه ی بازسازی آن نیز بیشتر خواهد بود و هر چقدر که میزان تغییر در نما نیز بیشتر باشد هم ، هزینه نیز بیشتر خواهد شد .

بازسازی-نما-20

همچنین هزینه ی انجام یکسری فعالیت های ساختمانی در شهرهایی مانند تهران مسلما متفاوت با شهرهای دور افتاده تر خواهد بود . همچنین سبک بازسازی و متریال هایی که مورد استفاده قرار می گیرند به این دلیل که هزینه های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند ، روی هزینه ی نهایی تاثیر خواهد گذاشت . برای مثال متریال هایی مانند سنگ ، گرانیت و تراورتن و ... نسبت به متریال هایی مانند آجر گرانتر می باشند و استفاده از آن ها باعث بیشتر شدن هزینه ی بازسازی نما خواهد شد .

بازسازی-نما-21

نما با دید کلی

نما پوسته خارجی و ظاهری از هر چیز است که بیننده در نگاه اول با آن روبرو میشود و در برخورد مستقیم با عوامل جوی قرار دارد و میتواند به نماد و هویت ساختمان تبدیل شود . بنابراین در انتخاب طرح و متریال های آن باید نهایت دقت و توجه را داشته باشیم . نما نشان دهنده ی موقعیت اجتماعی و اقتصادی ساکنین ساختمان است و وضعیت ساکنین را برای عموم مشخص میکند .

بازسازی-نما-22

چرا نماها را بازسازی میکنیم؟

دلیل اول اینکه امکان تخریب و نوسازی کامل ساختمان برای برخی میسر نیست و در بازار امروز با به وجود آمدن برند ها و رقیب های تجاری و شرکت ها ، مالکان در تلاشند تا با به وجود اوردن سیمایی زیبا و پر زرق و برق برای محل کار خود ، اقدام به جذب مراجعین خود کنند . زیرا یک نمای زیبا و شکیل در ذهنیت افراد نسبت به تعامل و فعالیت های گروه تاثیر گذار است .

بازسازی-نما-23

کدام سیستم اجرایی و متریال برای ساختمان ما مناسب هستند؟

بیشتر ساختمان های قدیمی در ایران به روش تر یا ملانی ساخته شده اند و ظاهر کنونی آنها نیاز به بازسازی ساختمان در بخش نما دارد .

از متریال های مناسب برای نما میتوان به سنگ ، آجر ، سیمان ، ترمووود ، کرتین وال و ...  اشاره کرد و اتصالات نما به روش های مختلف مثل ملات ، ماسه ، سیمان ، چسب و اتصالات خشک صورت میگیرد .

بازسازی-نما-24

برای بازدید از پروژه های نما مدرن و نما کلاسیک در بخش پروژه ها کلیک نمایید 

برای مشاوره و بازدید رایگان شرکت معماری هیرادانا جهت طراحی نما ویلا ، طراحی داخلی ، طراحی ویلا و ... با شماره ی زیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت در خدمتتان باشیم :

09125754921

بازسازی-نما-25

بازسازی ساختمان | طراحی ویلا | نمای ساختمان | طراحی نما ساختمان | نما مدرن | نمای کلاسیک | نمای رومی | طراحی نمای ساختمان | نما کلاسیک | نمای مدرن | بازسازی نما ساختمان | اجرای نمای ساختمان | بازسازی منزل |

ارسال نظر
Mehrdad : بازسازی
9 0
Slamm bazsazi nama sangi kheili khatarnake??
ایمان پناهی : نما
7 0
طراحی نما ویلای چمستانتون واقعا بینظیر بود خیلی خوشم اومد هزینش چقدر میشه همچنین نمایی جهت اجرا حدودا؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام در رابطه با طراحی نمای ویلای چمستان هزینه ها کلی با طراحی داخلی و محوطه سازی و ... براورد شده. جهت جزئیات در تلگرام در خدمتتون هستیم.
مژگان : بازسازی نما
0 0
بازسازی نمای سنگی سه طبقه چقد هزینه داره؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام لطفا وضع موجود و اگر نقشه ای دارید به شماره تلگرام 09125754921 ارسال بفرمایید فاکتو هزینه طراحی نما در کم ترین زمان بای شما ارسال میشود.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :