طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نما سازی

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 20 فروردین 1396 در ساعت 21 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نحوه ی اجرای نمای ساختمان و نما سازی

-         نصب کردن آبچکانها و قرنیزهایی شیبدار در نمای ساختمان به منظور جلوگیری از نفوذ پیدا کردن آب باران به داخل ساختمان اهمیت بسیاری دارد .

https://hiradana.com/administrator/files/UploadFile/aaaaaa1.jpg

-         بهتر است تا دیوار چینی در طراحی نمای ساختمان در تمامی ارتفاع ساختمان همزمان اجرا شود و همچنین آجر ها با رعایت استانداردهای لازم لابند بشوند .

-         بند کشی ها باید به طور صحیح و اصولی با ملات هایی با دانه های ریز و پر مایه انجام شود تا در کنار حفظ زیبایی از نفوذ رطوبت نیز جلوگیری کند .

-         استفاده کردن از سنگ های با دوام بالا برای نماسازی برای تحمل شرایط جوی و تغیرات آب و هوایی که در بافت ها و شکل های متفاوت در دسترس قرار دارند و میتوان با توجه به هزینه ها و مقرون به صرفه بودن میتوان آنها را انتخاب کرد .

-         در صورتی که در سیستم اجرای نمای ساختمان از انواع سنگ های رودخانه ای و ضخیم استفاده میکنیم باید قالبها را تا زمان گیرش کامل ملات استفاده کرد .

-         در صورتی که از در صورت استفاده از سنگ پلاک در نما باید در برابر یخ زدگی از آن مراقبت لازم را به عمل آورد تا سطح کار از هر نوع آلودگی پاک شود و سپس با یک روش مناسب به بخش زیرین خود متصل شود که برای این کار میتوان از پیچ و رول پلاک و نصب کردن سیم و اسکوپ کردن سنگ نما و کار گذاشتن قلاب استفاده کرد .

-         در نماهایی که با بتن ساخته میشوند باید توجه داشته باشیم که سیمان مورد استفاده در ترکیب آن از مقاومت کافی در برابر مواد شیمیایی و تغییرات رطوبتی و آب و هوایی داشته باشد همچنین اختلاط بین اجزا و قالب گیری و حمل و نقل آن باید در شرایط استاندارد و اصولی صورت بگیرد .

-         سنگدانه ها و مواد اولیه ای که در مصالح متریالهای نما سازی استفاده میشوند باید تمیز و بدون هیچ گونه نا خالصی مانند گل و خاک و همچنین نا خالصیهای معدنی و دیگر مواد زاید باشد و بافت و مقاومت بالایی از خود نشان بدهد .

-         قبل از شروع شدن کار نما سازی باید در سطح زیرین کار آمادگی هایی صورت گیرد که این آمادی سازی ها شامل بند کشی و کروم بندی ، شمشه کشی و یا خراشیدن سطح زیرین به منظوره چسبندگی بیشتر با ملات میباشد .

-         در صورت مورد نیاز باید عایق های رطوبتی و حرارتی در نما سازی به کار رود و پیش بینی های لازم برای جلو گیری از واکنش مصالح در برابر نوسانات شدید دمایی تعبیه شود .

-         شبکه ها و قاب های فلزی در صورتی که در مجاورت با انواع ملات های سیمانی و آهکی قرار بگیرند لازم است تا رنگ آمیزی و ضد زنگ بشوند .

-         در نماهای بتنی لازم است تا فاصله ی بین بتن ریزی و ساخت بتن تا حد ممکن کوتاه باشد .

-         بتن ریزی باید در شرایط مناسب جوی صورت بگیرد بهترین دما برای انجام این کار بین 20 تا 40 درججه سانتی گراد است .

-         آب مصرفی برای ساخت ملات ها نیز باید در طی کار دمای نسبتا ثابتی داشته باشد تا ملات به دست آمده یکنواخت باشد .

-         همواره در نظر داشته باشید که علت خراب شدن نما های سنگی میتواند یکی از موارد زیر باشد :

1 – درست نصب نکردن سنگ نما 2 – استفاده از مصالح با کیفیت پاین 3 – اتصالات نا مناسب بین سنگ نما و سطخ زیرین کار

پس باید نهایت دقت را در انجام دادن این کارها مبذول داشت تا عمر نمای ساختمان مورد نظر افزایش پیدا کند . 

از پروژه های طراحی نما بازسازی نما ساختمان و طراحی نمای ساختمان و طراحی نما کلاسیک شرکت معماری هیرادانا دیدن فرمایید

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات