طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی کلاسیک

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 20 آذر 1398 در ساعت 11 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سبک کلاسیک قدمتی دیرینه در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان و معماری دارد و میتوان گفت این سبک به جا مانده از سبک های کلاسیک روم و یونان باستان است که در بازسازی منزل و تعمیرات ساختمان امروزی کاربرد های بسیاری دارند و بسیار پر طرفدار هستند .

این سبک دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری است که اگر شرکت معماری و طراحی داخلی با طراحی و اجرای درست ، آنها را در دکوراسیون داخلی منازل به کار برد ، سبک کلاسیک به زیبایی تمام در ایجاد دکوراسیون لوکس در خانه ها ایفای نقش میکند.

این سبک به مرور زمان در سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران شکل گرفت و امروزه نمونه های بسیار زیبایی در این سبک در کشور ما اجرا میشود .

اما برای این که این سبک را بتوانیم به درستی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کنیم باید با ویژگی ها و اصول و قواعد آن آشنا شویم . در این مقاله در شرکت طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم با این سبک بیشتر آشنا شویم .

استحکام و استواری

یکی از ویژگی های اصیل این سبک به علت قدمت و شکوه این سبک ، استواری و استحکام داشتن این سبک است . این سبک با طراحی های اصولی و دقیق و به کار بردن جزئیات فراوان در طراحی آن ، حسی محکم و قوی را به افراد منتقل میکند . این حس با طراحی ستون های محکم و استوار در فضاهای داخلی خانه و گچ بری و تزئینات جذاب بر روی آن و مواردی دیگر به افراد منتقل میشود .

حضور تقارن و تناسب

این سبک به داشتن نظم معروف است . طراحی های فضاهایی در سبک کلاسیک همه بر طبق اصول و قواعد و بر حسب اندازه های دقیق انجام میگیرد .

این نظم در طراحی فضاهای کلاسیک از طریق داشتن تناسب در اندازه ها و مقیاس و هم چنین تقارن در طراحی های فضاهای داخلی ایجاد میشود . این عوامل باعث میشود فضا از شلوغی و هرج و مرج دور باشد و با حضور در این محیط ها حسی آرامش بخش به افراد منتقل شود .

ارتفاع سقف

یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است . این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد . ارتفاع سقفی زیاد باعث میشود عظمت و شکوه فضا بیشتر شود و در نتیجه حس استواری به افراد منتقل شود . در کنار این سقف های بلند بالطبع پنجره هایی قدی و وسیع در این سبک شکل میگیرد که به جذاب تر شدن فضای داخلی خانه و هم چنین بهره مندی خانه از نور طبیعی مناسب روز کمک فراوانی میکند .

رنگ در سبک کلاسیک

رنگ عامل مهمی در سبک کلاسیک به شمار میرود . رنگ غالب در طراحی ساختمان هایی به سبک کلاسیک اکثرا سفید است . رنگ سفید چه در نمای بیرون خانه و چه در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد . البته در کنار این رنگ استفاده از رنگ های خنثی مانند خاکستری ، کرم ، طلایی ، نقره ای و بژ نیز میتواند ترکیب های رنگی مناسبی را ایجاد کند تا هارمونی فضایی جذابی در خانه ها به وجود بیاید .

مبلمان سبک کلاسیک

یکی دیگر از ویژگی های مهم سبک کلاسیک در بازسازی منزل ، مبلمان مناسب با این فضاها است . مبلمان به کار رفته در این سبک دارای تزئینات فراوان است و حالتی پر زرق و برق و تجملاتی را در خانه ها ایجاد میکند . استفاده از عناصر دکوری و تزئینی جز عناصر مهم در مبلمان سبک کلاسیک است . هم چنین متریال مورد استفاده و پر کاربرد در مبلمان این سبک ، متریال چوب است که میتوان شکل ها و تزئینات مناسبی را بر روی آن ایجاد کرد تا جذابیت کار افزایش پیدا کند .

توجه به جزئیات

جزئیات در مبلمان و طراحی فضاهای داخلی از جمله سقف و دیوار ها نقش بسیار مهمی دارد . میتوان گفت جزئیات جز عناصر جدانشدنی این سبک به شمار میرود .

10 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات