طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

هزینه محوطه سازی باغ ویلا

بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 18 آبان 1400 در ساعت 15 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هزینه محوطه سازی باغ ویلا

آنچه که در پروژه های محوطه سازی ویلا مد نظر طراح قرار دارد طراحی و اجرای فضایی زیبا و دلنشین و همچنین روحیه بخش متناسب با سبک طراحی ویلا می باشد .

یکی از مهمترین فاکتور ها در طراحی و اجرای پروژه های ویلایی هزینه محوطه سازی ویلا می باشد که عوامل زیادی در آن تاثیر گذار است ، در این مقاله از شرکت دکوراسیون هیرادانا قصد داریم به طور کامل به بررسی آن بپردازیم .

طراحی و اجرای یک فضایی زیبا در محوطه هر بنایی باعث جذابیت بیشتر آن می‌ شود و تاثیر چشمگیری در ذهنیت افراد از یک ویلا دارد . بنابراین در محوطه سازی طراحی و اجرای درست و اصولی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و می توان گفت که به همین علت است که اغلب زمان و هزینه زیادی صرف محوطه سازی یک پروژه ویلایی میگردد .

محوطه سازی مراحل مختلفی دارد که در میزان هزینه نهایی تاثیرگذار می باشد . به عنوان مثال هرچه ساختار طراحی و فضاسازی گسترده تر و پیچیده تر باشد . طبیعتاً هزینه‌ ها نیز افزایش پیدا میکند و ایجاد فضای مدرن و ساده در طرح کلی باعث کاهش هزینه ها می گردد .

به طور کلی یک طرح به دوقسمت تقسیم بندی می گردد . بخش اول محوطه سازی سخت می باشد که شامل پیاده‌ روها ، دیوار و مسیرها می گردد و بخش دوم ، محوطه‌ سازی نرم نام دارد که شامل انتخاب و کاشت گیاهان متناسب با اقلیم و آب و هوای سایت ویلا می باشد و هر بخش دارای هزینه های متفاوتی می باشد که در آخر قیمت نهایی را مشخص می کند .

 هزینه محوطه سازی باغ ویلا

  • ابعاد و اندازه سایت

ابعاد و اندازه های سایت تاثیر مستقیم بر هزینه های نهایی محوطه سازی ویلا دارد و طبیعتاً هر چه ابعاد و اندازه سایت بزرگ تر باشد ، باعث افزایش هزینه ها نیز می گردد .

لازم به ذکر است که هرچه محوطه سازی ویلا دقیق تر و تخصصی تر بررسی و اجرا شود قیمت نهایی نیز متفاوت خواهد بود .

هزینه‌ های طراحی و اجرای محوطه سازی متناسب با تخصص طراح متغیر است . اما به طور کلی طراحان در محوطه سازی جنوبی و شمالی بودن ساختمان ، نیاز کارفرما و میزان نورگیری محوطه را مورد بررسی قرار می‌ دهند .

  • انتخاب متریال

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر هزینه نهایی محوطه سازی انتخاب متریال و یا مصالحی می باشد که قصد دارید در طراحی از آن استفاده کنید .

انتخاب متریال پس از طراحی سایت و متناسب با نوع طراحی سبک انتخابی و اقلیم مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین اجزایی و المان هایی که قصد طراحی و اجرای آن را در محوطه ویلای خود دارید ، نیز در انتخاب متریال تاثیرگذار می باشد . به عنوان مثال ممکن است که شما ما قصد طراحی آلاچیق ، استخر و یا یک باربیکیو را در محوطه خود داشته باشید .  بنابراین لازم است که با طراحان و متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا اجزا و متریال مناسب برای فضای سبز ویلایتان را به شما معرفی کند .

  • انتخاب گل و گیاه

از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه نهایی طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا انتخاب نوع درخت و گل و گیاهی می باشد ، که قصد استفاده از آن را دارید در حقیقت پوشش گیاهی مهمترین المان فضای سبز می باشد .

در واقع باید گفت که بخش چشمگیری از هزینه نهایی محوطه سازی صرف درخت و گیاهانی می‌شود که قصد استفاده از آن را دارید البته این گیاهان توسط طراحان و مهندسین لنداسکیپ طبق فاکتورهایی از قبل مورد بررسی قرار گرفته به کارفرما ارائه می شود تا بتواند متناسب با سلیقه شخصی و همچنین میزان بودجه آن را انتخاب نمایید .

  • انتخاب المان ها

محوطه سازی ویلا متناسب با سلیقه شخصی افراد ، اندازه فضای در دسترس ، میزان بودجه ، سبک انتخابی و ... شامل المان های گوناگونی می شود که از مهمترین آن ها می‌ توان به احداث استخر ، آبنما ، انواع زمین بازی ، باربیکیو ، طراحی آلاچیق ، طراحی مجسمه در محوطه و … اشاره کرد که متناسب با سلیقه شخصی افراد می توان هر یک از این المان ها را حذف و برخی را طراحی و اجرا کرد .

تعداد المان های اجرا شده و اندازه آنان نیز بر هزینه نهایی پروژه تاثیر گذار می باشد .

 هزینه محوطه سازی باغ ویلا

  • انتخاب سبک

از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه نهایی محوطه سازی ویلا انتخاب سبک می باشد .

همان طور که می‌دانید در محوطه سازی ویلا ، باید از همان سبکی استفاده شود که در طراحی داخلی ویلا و همچنین طراحی نمای ویلا از آن استفاده کرده اید تا فضایی هماهنگ و مناسب ایجاد شود .

سبک های زیادی در معماری وجود دارد که افراد متناسب با ان دازه فضا ، سلیقه شخصی و میزان بودجه یکی از آنها را جهت طراحی پروژه خود انتخاب می کنند . اما از پرکاربردترین سبک ها می‌توان به طراحی به سبک کلاسیک و سبک مدرن اشار کرد .

در دکوراسیون کلاسیک به دلیل استفاده از طرح های شلوغ و پیچیده و همچنین استفاده از متریال های طبیعی و گرانقیمت هزینه بیشتری در بر دارد . اما سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک به دلیل ایجاد طرح های ساده تر هزینه کمتری در بر دارد .

البته تنها انتخاب سبک در هزینه نهایی تاثیر گذار نمی‌باشد . زیرا ممکن است در طراحی محوطه به سبک مدرن از المان های بیشتری مانند استخر ، آلاچیق و غیره و در فضای بزرگتری اجرا شود و یا یک کوچک با المان های کمتر به سبک کلاسیک طراحی و اجرا شود بنابراین انتخاب المان‌ ها و اندازه محوطه ویلای شما در این مبحث تاثیر بسیاری دارد .

طراحی به سبک کلاسیک در بسیاری از ویلاها دیده می‌شود . این سبک فضایی مجلل و باشکوه را ایجاد می کند و اغلب در محوطه سازی ویلا هایی که دارای متراژ بالای هستند مورد استفاده قرار می گیرد . اما در محوطه سازی به سبک مدرن المان و عناصر مدرن و پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد و از آلاچیق و آبنما استفاده می شود .

نورپردازی در این سبک مانند سایر سبک ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . در طراحی به سبک مدرن از طیف نوری گسترده ای در طراحی استفاده می‌شود . اما در دکوراسیون کلاسیک اغلب رنگ سفید برای محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

  • طراحی راه های دسترسی

یکی از دوست داشتنی ترین و محبوب ترین راههای دسترسی مسیر های بتنی می باشد که امروزه استفاده از آن در محوطه سازی بسیار رواج پیدا کرده است . این مسیرها دارای ظاهری جذاب و زیبا می باشند و علاوه بر آن به دلیل نوع قالب بندی آن ها قابلیت این را دارند که به هر شکلی که دوست دارید ، آنها را طراحی کنید . بنابراین می تواند تمام نیاز شما را از طراحی یک مسیر زیبا و جذاب به بهترین شکل ممکن برطرف کند . علاوه بر آن رنگ زیبا و خاص آن در ترکیب با فضای سبز اطراف فضای زیبایی را ایجاد می کند .

مسیر های بتنی دارای قیمت مناسبی نسبت به ظاهر زیبایش دارند .

برای مسیر می توان از سنگ ریزه و سایر موارد نیز استفاده کرد .

  • افراد متخصص و با تجربه

ناگفته نماند که انتخاب تیم طراحی و اجرا نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار می باشد . در واقع عدم استفاده از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه نه تنها نتیجه ای بی کیفیت و نامناسب را در بر دارد ، باعث کاهش هزینه ها نیز نمی گردد . بلکه دوباره کاری در اجرا باعث می‌شود که شما هزینه بیشتری را صرف این کار کنید .

شرکت معماری هیرادانا با انتخاب کادری مجرب و حرفه ای در زمینه محوطه سازی ویلا و لنداسکیپ آماده ارائه بهترین و بروزترین خدمات با مناسب ترین قیمت خدمت شما کارفرمایان محترم می باشد .

 هزینه محوطه سازی باغ ویلا

  • مراحل اجرای پروژه

محوطه سازی ویلا با هر سبک و اندازه ای دارای مراحل مختلفی می باشد که عبارتند از :

مرحله اول : در این مرحله ایده پردازی و همچنین مشاوره با کارفرما انجام می گیرد .

مرحله دوم : در مرحله دوم کانسپت و طرح اولیه متناسب با شرایط محوطه و سلیقه کارفرما انجام می گیرد .

مرحله سوم : در این مرحله طرح اصلی تایید و با جزئیات دقیق تری طراحی می گردد .

مرحله چهارم : برآورد هزینه های محوطه سازی و ارائه آن به کارفرما .

مرحله پنجم : در این مرحله طرح وارد مرحله اجرایی می گردد .

  • نورپردازی

در معماری نور به عنوان عنصری مهم و اساسی محسوب می شود . در محوطه سازی جهت ایجاد ظاهری زیباتر در شب المان و فضاهای مختلف از جمله درب ورودی ، استخر ، درخت و آلاچیق ها و ... باید دارای روشنایی کافی باشند .

نورپردازی باید به گونه ای باشد که علاوه بر تامین نور مورد نیاز باعث ایجاد فضایی زیبا تر شود ، انتخاب نوع نورپردازی و وسعت اجرای آن نیز از دیگر مواردی می‌باشد که در هزینه نهایی تاثیر گذار است .

  • سخن آخر

محوطه سازی ویلا به دلیل تاثیر مستقیمی که بر روحیه ساکنین دارد و همچنین در نمای کلی ویلا تاثیرگذار می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، محوطه سازی اگر درست و اصولی و توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه طراحی و اجرا شود می‌تواند فضای فوق العاده زیبا و همچنین کاربردی را حتی در فضاهای کوچک برای شما ایجاد کند .

شرکت معماری هیرادانا طراجی و نظارت و اجرای صفر تا صد پروژه کارفرمایان عزیز خود را به عهده خواهد داشت .

8 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات