طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

شیوه های نوین در دکوراسیون اداری

بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 آبان 1400 در ساعت 15 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دکوراسیون داخلی به طور کلی نکته ای است که از گذشته تا امروز مورد توجه بوده است و هر چه زمان می گذرد این هنر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد . از آنجایی که امروزه افراد در سرتاسر دنیا وقت زیادی از عمر خود را در فضای خانه و محل کار و به طور کلی فضاهای بسته می گذرانند ، همین امر باعث شده است تا معماران و مهندسان و کارفرمایان بیش از گذشته به طراحی داخلی فضاهای مختلف اهمیت بدهند و آن ها را تبدیل به فضاهایی که برای ماندن مناسب تر است و آرامش ، آسایش و رفاه افراد را تامین می کند ، بکنند .

از جمله ی این فضاها ، فضاهای اداری هستند که اتفاقا امروزه رقابت بر سر یک دکوراسیون اداری خوب و منحصر بفرد و خاص در بین شرکت ها و کمپانی های مختلف در سرتاسر جهان بسیار زیاد است . از آنجایی که ظاهر هر چیزی یکی از عواملی است که باعث نگاه اولیه و جذب افراد به آن چیز می شود ، شرکت در تلاش برای بهتر کردن طاهر شرکت خود هستند و از طرفی امروزه فقط حقوق و مزایای خوب باعث جذب کارمندان نمونه به یک شرکت نمی شود ، بلکه فضای اداری مطلوب و مناسب هم از دلایلی است که یک فرد با استعداد ممکن است برای محل کار خود در نظر داشته باشد و به آن اهمیت دهد . به همین دلیل صاحبان کمپانی ها و اداره ها در سدد به روز کردن و فراهم نمودن تمامی امکانات فضایی و اداری برای کارمندان خود هستند .

 شیوه های نوین در دکوراسیون اداری

انواع سبک ها در دکوراسیون اداری از زبان شرکت معماری هیرادانا :

سبک های مختلف زیادی در تمام دنیا برای دکوراسیون داخلی خانه ها و دکوراسیون اداری استفاده می شود که هر کدام از این سبک ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند . شرکت معماری هیرادانا به طور مختصر به معرفی چند سبک محبوب اداری در سرتاسر دنیا می پردازد که می توانید آن را مطالعه کرده و با سبک های مختلف آشنا شوید .

 • دکوراسیون اداری به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی از گذشته ی دور تا به امروز بوده است . این سبک به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد باعث القای حس اصالت ، شیک بودن و گرما به مخاطب می شود . بعد از گذر سال ها سبک های جدید تر و به روز تری در دکوراسیون داخلی به وجود آمده است اما سبک کلاسیک ارزش خود را از دست نداده است و همچنان طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد . همچنین به دلیل شیک بودن و لوکس بودن این سبک ، می توان گفت بیشتر طرفداران این سبک در میان ثروتمندان و افراد با اصالت می باشد .

 

ویژگی های سبک کلاسیک :

 • رعایت تقارن ، نظم و تعادل در طراحی عناصر مختلف
 • استفاده از رنگ های گرم مانند رنگ کرمی ، قهوه ای ، قرمز و بژ
 •  استفاده از متریال هایی مانند چوب ، چرم و ...
 • استفاده از تزیینات به طور زیاد ولی دقیق و حساب شده
 • دکوراسیون اداری به سبک مدرن

سبک مدرن سبکی است که طول عمر زیادی ندارد اما در همین چند دهه توانسته است حسابی در معماری ، طراحی داخلی و دکوراسیون اداری جای خودش را باز کند . این سبک نیز مانند دکوراسیون کلاسیک دارای جزییات و ویژگی ها و نکات قابل توجه مخصوص به خودش می باشد که باعث منحصر به فرد شدن این سبک شده است . سبک مدرن در دکوراسیون داخلی ، طراحی ویلا و دکوراسیون اداری به دلیل سادگی و زیبایی ای که دارد نظر طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است . البته در کشور ما آنچنان هنوز مورد توجه قرار نگرفته است اما روز به روز تعداد طرفداران این سبک در کشورمان در حال افزایش است و این جای خوشحالی دارد .

شیوه های نوین در دکوراسیون اداری

ویژگی های سبک مدرن :

 • استفاده از احجام ساده
 • توجه به سادگی در عین زیبایی
 • استفاده از رنگ ها و متریال های محدود
 • توجه به نور پردازی
 • دکوراسیون اداری به سبک مینیمال

می توان گفت این سبک از دکوراسیون تقربیا ویژگی های نسبتا مشابهی با سبک مدرن دارد اما کمی از آن ساده تر است و نسبت به سبک مدرن ویژگی های کوچک متفاوتی نیز دارد که تاثیرات بزرگی در نتیجه ی طراحی می گذارد . سبک مینیمال نیز امروزه از سبک های پر طرفدار در سرتاسر جهان به ویژه آسیای شرق می باشد و توجه این سبک در طراحی روی فراهم کردن نیازها در عین سادگی و زیبایی است .

ویژگی های سبک مینیمال :

 • استفاده از احجام ساده و نرم
 • استفاده از رنگ ها و متریال های محدود
 • توجه به سادگی و زیبایی در عین کارآمدی
 • توجه به نور پردازی
 • دکوراسیون اداری به سبک اسپرت
 • و ...

 

شیوه های نوین در دکوراسیون داخلی :

 • طراحی اوپن اسپیس ها :

طراحی فضاهایی که در پلان قابلیت انعطاف پذیری داشته باشند و بتوان کاربری آن ها را به خواست کارفرما تغییر داده و یا طراحی فضاهای بازی که به منظور استراحت ، گذاشتن جلسات گروهی و ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی یک اداره و کمپانی موجب خاص بودن کمپانی نسبت به مابقی کمپانی ها می شود و همچنین رضایت بیشتر کارمندان را در پیش دارد . همچین فضاهایی به منظور گذران اوقات ناهار ، فراغت و رفع خستگی استفاده می شوند و طراحی آن ها در یک اداره می تواند رفاه کارمندان را تامین کند و راندمان کاری را بالا ببرد .

 • استفاده از انواع گیاهان به عنوان عنصر تزیینی :

از آنجایی که این روزها اکثر خانه ها و اداره ها آپارتمانی هستند و ساختمان دیگر حیاط آنچنانی ندارند و از آنجایی که افراد امروزه بیشتر در فضاهای سربسته می مانند و نیازمند عوض شدن حال و هوایشان هستند استفاده از گیاهان در فضاهای داخلی در سرتاسر دنیا ترند شده و اداره ها هم از این قضیه مستنثا نیستند . ایجاد فضایی که فقط مخصوص گیاهان است و یا استفاده از گیاهان در جای جای یک اداره می تواند حس و حال اداره و افراد را به خوبی تغییر داده و باعثنشاط فضای مورد نظر شود .

 • استفاده از نور طبیعی :

نور مصنوعی می تواند بیشتر از آنچه که فکر می کنید روی خستگی ما تاثیر بگذارد و به همین دلیل امروزه برای بهتر کردن شرایط رفاهی کامندان و در نتیجه بالا رفتن و بهتر شدن نتیجه ی کار آن ها ، تا جایی که بشود از نور طبیعی برای روشنایی دفاتر استفاده می شود و همچنین طراحان می توانند به شیوه های هنرمندانه از نور طبیعی استفاده کرده و جلوه های خاص و ویژه به فضای اداره ها بدهند .

 • ایجاد فضاهای خصوصی :

طراحی فضاهای مکعبی و کوچک که کار کردن در آن ها برای ساعت هایی محدود باعث بالا رفتن تمرکز کارمندان و فعالیت بهتر آن ها می شود می تواند تاثیر به سزایی هم در طراحی داخلی اداره ی شما بگذارد و هم در بالا رفتن راندمان کاری کارمندانتان تاثیر مثبت دارد .

 شیوه های نوین در دکوراسیون اداری

 سخن آخر

همانطور که در طالب بالا گفته شد دکوراسیون داخلی چه دکوراسیون اداری و چه طراحی داخلی یک خانه از اهمیت زیادی برخوردار است و برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب سلیقه و کار ما بهتر است که سبک های مختلف دکوراسیون داخلی را شناخته و از ترند های روز دنیا با خبر باشیم که ما در این مقاله تلاش کردیم تا به طور مختصر شما را با این نکات قابل توجه آشنا سازیم . همچنین برای داشتن یک دکوراسیون مناسب بهتر است که به سراغ مهندسین و طراحان در شرکت دکوراسیون اداری بروید تا بتوانند با راهنمایی ها و سلیقه ی شما دکوراسیون اداری مناسبی برای کارتان طراحی کنند . که یکی از این شرکت ها شرکت معماری هیراداناست که در سطح کشور کارنامه ی پربار و موفقی در این زمینه و زمینه های دیگر طراحی و معماری دارد و با سپردن کارتان به طراحان و مهندسان این شرکت می توانید از نتیجه ی کار خود مطمئن باشید .

9 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات