طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و تعمیرات ساختمان

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 6 بهمن 1395 در ساعت 16 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تعمیرات و بازسازی ساختمان

بناها و ساختمان هایی که در آن زندگی میکنیم بعد از گذشت چند سال بعد از ساخت احتیاج به انجام عملیاتی برای نو شدن و ترمیم برخی از بافت ها دارند. عمر مفید ساختمان ها با توجه به نوع آب و هوا و خاک موجود در منطقه همچنین کیفت و نوع متریالهای مصرف شده در ساختمان مشخص میشود و در هر صورت برای نگهداری و سلامت اسکلت و ظاهر ساختمان باید ساختمان هر چند سال یکبار به صورت کلی و یا جزیی مورد بازسازی قرار بگیرد تا نقص های آن بر طرف شود و موجب خسارت دیدن بیشتر ساختمان نشود.

دلایل بازسازی ساختمان

1- از بین رفتن بافت ساختمان در یک بخش جزیی و یا کل ساختمان

2- تکراری شدن فرم و شکل ساختمان و تمایل افراد برای به روز بودن و متنوع بودن محیط

3- مقاوم سازی ساختمان در برایر زلزله و عوامل جوی

4- تغییر دکوراسیون داخلی محل مورد نظر به منظور تغییر کاربری

5- بیشتر شدن جمعیت خانواده که باعث تغییر در سبک زندگی و نیازهای روزمره میشود

6- مدرن کردن فضا به منظور افزایش کسب و کار

 

الف- از بین رفتن بافت ساختمان در یک بخش جزیی و یا کل ساختمان

از بین رفتن بافت ساختمان یا اصطلاحا فرسودگی ساختمان در شرایط زیر رخ میدهد

1- پوسیدگی لوله های تاسیساتی شامل آب و فاضلاب و که بسیار خطر ناک است و میتواند به اسکلت ساختمان آسیب برساند و یا باعث از بین رفتن زیبایی ساختمان بشود

2- کف پوشها و نازک کاری دیوارها با گذشت زمان و مورد استفاده قرار گرفتن نیاز به تعمیرات ساختمان و یا تغییر دارند.

3- پوسیدگی سیم های برق که باعث ایجاد اتصال میشود و ترکیدگی لوله های تاسیساتی که گاها باعث نم کشیدگی و از بین رفتن شکل ظاهری ساختمان میشود.

ب- تکراری شدن فرم و شکل ساختمان و تمایل افراد برای به روز بودن و متنوع بودن محیط

به منظور زیبا سازی ساختمان و ایجاد تنوع در داخل و یا خارج از ساختمان گاهی نیاز داریم تغییراتی را در آن ایجاد کنیم تعمیرات ساختمان در بخش داخلی ساختمان این تغییرات شامل تغییر دادن نقشه، دیوار چینی، تغییر کف پوش ها و دیوار پوشها،کناف و سقف کاذب ایجاد پارتیشن، تغییر مبلمان و اثاثیه میباشد و در بخش خارجی تغییر و یا ترمیم نما ساختمان و یا لند اسکیپ را در بر میگیرد.

مثلا با تغییر دادن کابینت ها میتوانیم در فضای آشپز خانه تنوع ایجاد کنیم و فضا را کارا تر کنیم همچنین نور پردازی مناسب نیز میتواند زیبایی محیط را دو چندان کند و حتی تاثیرات روانشناسی روی افراد میگذارد.

پ- مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله و عوامل جوی

با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما توجه به استانداردهای لازم برای مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله از عوامل مهم و ضروری میباشد.

با توجه به این که غالب ساختمان ها با مصالح بنایی و اسکلت بتنی و یا فلزی ساخته میشوند مقاومت بالایی ندارند و میتوان ساختمان را با اعمال روشهایی تخریب و یا مقاوم کرد.

ث- تغییر دکوراسیون داخلی محل مورد نظر به منظور تغییر کاربری

گاها مالکان و یا نماینده آنها تمایل دارد کاربری ملک خود را با توجه به تغییر موقعیت مکانی مثلا از مسکونی به اداری یا تجاری تغییر بدهد و این کار باید طی مراحلی برای آماده سازی محیط انجام شود. در ابتدا باید به ارگان مربوطه مراجعه شود و درخواست برای تغییر کاربری اعلام شود و بعد از آن علاوه بر ایجاد مقاومت سازه ای برای کاربری جدید شامل تغییرات معماری نیز میشود و با بازسازی کلی و یا تغیراتی در دکوراسیون داخلی و دیوار کشی ها به این منظور دست می یابیم که شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا میتواند شما کارفرمایان محترم را در این زمینه از مرحله ی در خواست برای صدور مجوز تغیر کاربری تا مرحله ی بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون یاری کند.

ج- بیشتر شدن جمعیت خانواده که باعث تغییر در سبک زندگی و نیازهای روزمره میشود

در برخی اوقات با اضافه شدن به تعداد اعضای خانواده مالکان به منظور ایجاد محیطی مناسب برای تمامی اعضای خانواده تمایل دارند تا تغیراتی در محیط زندگی خود به وجود بیاورند و این کار گاها با تغیر چیدمان و اثاثیه صورت میگیرد و گاها با بازسازی منزل انجام میشود تا بتوان امکان جدیدی را در منزل به وجود آورد.

 

 

نکاتی در رابطه با بازسازی ساختمان

1- پس از تحویل گرفتن محل مذکور توسط پیمانکار مستقر شدن اکیپ های اجرایی برای جمع آوری شیرالات و لوازم برقی و دیگر لوازم موجود در کارگاه

2- مسدود کردن فلکه های آب و گاز برای جلوگیری از خطرات احتمالی

3- مشخص کردن قسمت هایی که باید تخریب شود

4- تجهیز کردن کارگاه به ابزار و نیروهای انسانی

5- حمل نخاله ها به محلی برای بارگیری و جابه جایی آنها

6- استفاده از متخصصین در زمینه تاسیسات و الکتریکی برای پیاده کردن نقشه های جدید

7- چیدن دیوار های جدید و چهار چوبهای مورد نیاز

8- پس از درب ها و دیوارها نوبت به سیمان کاری و عایق کاری میرسد

9- انجام زیر سازی و بستن رابیتس به منظور آماده کردن محیط برای گچ کاری

10- کاشی کاری سرویس ها و آشپزخانه و کف پوش فضاهای مورد نظر

11- در پایان نوبت به نقاشی و ایجاد پوشش های مناسب برای دیوار ها نصب کلید ها و پریزها شیر آلات و انجام امور چوبی و کابینتها میشود.

 شرکت معماری هیرادانا با سالها تجربه تخصصی در انواع زمینه های  بازسازی ساختمان وگچ کاری، لوله کشی و تعمیرات ساختمان، کاشی کاری و عایق کاری، اجرای کناف و انواع سقف های کاذب، برق کشی ساختمان، بازسازی سرویسها، اجرای کابینت آشپزخانه و کلیع امور چوبی آماده ی ارایه خدمات بازسازی و نو سازی ساختمان در کلیه نقاط تهران می باشد و به این منظور پس از یک مرحله بازدید از پروژه و بررسی نیاز ها و برآورد بودجه ی مورد نیاز به سرعت اکیپ های مخصوص خود را برای پیش بردن کار با کمترین زمان و بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه مستقر خواهیم کرد.

بازسازی ساختمان خود را به ما بسپارید تا بهترین دکوراسیون ها برای شما طراحی و اجرا کنیم

برای مشاهده پروژه های بازسازی ساختمان ما کلیک نمایید

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات