طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی نمای مدرن یزد

مشخصات کلی

طراحی نما مدرن یزد

کارفرما : آقای زارع و اقای سلطانی

موقعیت : خیابان جمهوری روبروی شیرینی سرای خلیفه

در حالت کلی طراحی نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که علاوه بر پاسخگویی نیازهای اقلیمی و موارد زیبایی شناسی بتواند معرف خوبی برای ساختمان باشد به ویژه برای ساختمانی که فضایی جهت ارایه محصولات تولیدی کافرما می باشد در این راستا شرکت معماری هیرادانا با صحبت ها و نشست هایی که با کارفرما و همکاران خود داشتند و تجزیه و تحلیل کلیه فعالیت هایی که قرار است در این ساختمان صورت گیرد شروع به طراحی نمود در اولویت اول طراحی به صورت مدرن پیشنهاد شد و از سوی کارفرما مورد استقبال قرار گرفت که روند طراحی به قرار ذیل می باشد :

  1. با توجه به اینکه نمای ساختمان باید معرف بسیار خوبی جهت فعالیت های ارزنده کارفرما باشد تلاش نمودیم طراحی نما را به گونه ای پیش ببریم که از زیبایی بصری خوبی برخوردار باشد و بعنوان نمایی شاخص در منطقه محسوب شود که خود گامی جهت ارایه و بازاریابی موفق محصولات باشد بنابراین با ایجاد بافت و قاب های زیبا و خطوط سبز گیاهی در پوسته ساختمان توانستیم به این مهم دست یابیم .
  2. پروژه مذکور در منطقه مرکزی ایران با اقلیم گرم و خشک واقع شده است که با توجه به شرایط آب و هوایی و علم معماری کهن ایرانیان که منطبق بر اصول معماری پایدار می باشد از متریال آجر با ظرفیت گرمایی بالا که هم نمادی از متریال بومی ایرانی را دارد و هم توان ذخیره حداکثری گرما را در خود دارا می باشد استفاده شد و همچنین برای جلوگیری از تابش شدید خورشید سایبان هایی در پوسته ساختمان و بالای پنجره ها تعبیه شد که بتواند مانعی جهت ورود گرمای شدید خورشید باشد و آسایش کارکنان را به همراه داشته باشد.
  3. طراحی خطوط سبز گیاهان و اجرای آن در تراس ها علاوه بر زیبایی بصری به مطبوع کردن هوا و سیرکولاسیون مناسب کمک نموده و گامی در جهت معماری پایدار محسوب میگردد و از لحاظ روانشناختی در بهبود عملکرد پرسنل و ارضای حس زیبایی شناسی شهروندان تاثیر گذار می باشد.
  4. طراحی معماری ساختمان به گونه ای بود که ایجاد تعادل بصری در طراحی نما ساختمان را به چالش می کشید و یکی از چالش های اصلی طراحی محسوب میشد که با همفکری تیم طراحی مجموعه ی هیرادانا با استفاده از طراحی روف گاردن و درختان عمودی در بام و جداره پر و خالی در این بخش توانستیم به این چالش پاسخی عملکردی گفته باشیم که هم به ایجاد تعادل بصری کمک میکند و هم صرفه جویی انرژی و معماری پایدار را میسر می نماید.

در انتها یادآور میشویم طراحی نما مدرن این پروژه کاملا منطبق بر اصول زیبایی شناسی و معماری پایدار صورت گرفت تا علاوه بر جلوه بصری به صورت کاملا عملکردی بوده و رضایت کامل کارفرما گامی جهت طراحی و اجرای معماری پایدار برداشته باشیم.

شرکت طراحی نمای ساختمان هیرادانا متخصص در زمینه ی طراحی و اجرای نمای ساختمان و دکوراسیون اداری | دکوراسیون مغازه و بازسازی منزل

8 / 10
از 518 کاربر