طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون لوکس پنت هاوس پاسداران

مشخصات کلی

پروژه ای که در حال مشاهده آن میباشید مربوط طراحی دکوراسیون لوکس یک واحد پنت هاوس به کارفرمایی مهندس کیهانی در پاسداران تهران به متراژ 250 مترمربع میباشد که بعد از طی جلسات انجام شده بین شرکت معماری هیرادانا و کارفرما سبک و نوع کانسپت طراحی این واحد مسکونی نئوکلاسیک درنظر گرفته شد که در ادامه بیشتر با فرایند و پروسه طراحی این واحد مسکونی آشنا میشویم .

در ابتدای امر طراحی با توجه به موقعیت بنا و نوع طراحی اولیه معماری و خواسته های کارفرما و طی جلساتی که با ایشان و مهندسین شرکت معماری هیرادانا صورت گرفت نوع سبک و کانسپت طراحی در سبک نئوکلاسیک طراحی شده است ، در همین راستا در اولین مرحله طراحی بعد از بدست آوردن ابعاد دقیق هر یک از فضاها دست به طراحی پلان و جانمایی بر اساس نوع سبک درنظر گرفته شده و همچنین خواسته های کارفرما به چند آلترناتیو برای چیدمان فضایی رسیدیم که در نهایت به پلانی که کاملا مطابق نیازها و تعیین کننده سبک کاری ما باشد رسیدیم و طراحی های سه بعدی را بر پایه این پلان دو بعدی پیش بردیم که در ادامه به بررسی هر یک از فضاهای در نظر گرفته شده میپردازیم .

طبقه سوم (فضاهای عمومی)

هال و پذیرایی

با توجه به یک اصل همیشگی که در خانه های چند طبقه و پنت هاوس ها وجود دارد فضاهای عمومی مانند آشپزخانه اصلی ، هال و پذیرایی و فضاهای اینچنینی در طبقات پایین تر قرار میگیرند و فضاهای خصوصی مانند حمام های اصلی و اتاق های خواب در طبقات بالا جانمایی میشوند که محرمیت و فضایی ایده آل را برای ساکنین فراهم آورد . در همین راستا و با توجه به سبک طراحی داخلی که پیشتر به آن پرداخته بودیم و با توجه به خواسته و پیشنهاد کارفرما در کانسپتی نئوکلاسیک در نظر گرفته شده است طراحی این فضاها را انجام دادیم . استفاده از قاب بندی های کلاسیک که با دو نوع کاغذ دیواری تکمیل میشود کلیات فضای ما را شکل میدهند . استفاده از دو نوع کاغذ دیواری که نوع بکگراند کار با کاغذ های ساده و طرح های فید پوشش داده شده اند که این مهم به طراحی داخلی کمک میکند تا قاب بندی های کلاسیک و همچنین کاغذ دیواری هایی که در مرکز این قاب ها قرار گرفته است خود را به خوبی نشان دهند همچنین کاغذ دیواری نوع دوم که در قاب بندی ها قرار گرفته است دارای طرح های کلاسیک و شارپ تری میباشد که باعث ایجاد کنتراستی دلپذیر در طراحی دکوراسیون داخلی ما میشود .

همچنین نباید از طراحی سقف هم بدون اشاره گذر کنیم که علاوه بر داشتن کلیاتی ساده و مینیمال دارای جزییاتی میباشد که هارمونی خوبی با فضاهای دیگر ما بخصوص سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک ایجاد میکند . استفاده از بوردر های کلاسیک و گل های سقفی که در مرکز لوستر ها قرار گرفته اند به ایجاد کانسپتی واحد در طراحی داخلی این منزل کمک میکنند . در انتها میپردازیم به طراحی دیوار تلویزیون که با طرحی مدرن به یکی از نقاط کانونی طراحی داخلی ما بدل شده است البته با توجه به اینکه طراحی ما در سبک نئوکلاسیک میباشد ما با استفاده از اصل تقارن و متریال سنگ های اسلب توانستیم هویتی کلاسیک و نئوکلاسیک را به این بخش از خانه منتقل کنیم تا هارمونی فضایی ما از بین نرود.

طراحی داخلی آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هم با توجه به کلیات طراحی داخلی خانه از کابینت های طرح نئوکلاسیک استفاده کردیم ، البته باید خاطر نشان کنیم که در طراحی کابینت های اشپزخانه از سبک کابینت شیکر که یک سبک فاخر کلاسیک در چند دهه اخیر میباشد بهره بردیم تا از تصویر قالبی که از آشپزخانه های کلاسیکی که در ذهن داریم خارج شویم و به یک فضای ناب و تازه برسیم . رعایت اصل تقارن در عین ایجاد پالت رنگی مونوکروم با رنگ های سفید فضایی خاص و دلپذیر را برای دکوراسیون آشپزخانه ما پدید آورده است ، همچنین در جانمایی هر یک از وسایل آشپزخانه سعی کردیم که بهترین فضابندی را داشته باشیم و با یم جانمایی درست و مناسب علاوه بر داشتن بیشترین میزان کابینت دسترسی بین فضاهای مختلف به راحتی صورت بپذیرد و همچنین از قانون مثلث کار آشپزخانه هم که یکی از مهمترین موارد در طراحی آشپزخانه میباشد پیروی کنیم . یکی از نقاط برجسته طراحی آشپزخانه طراحی کانتر صبحانه خوری میباشد که دارای طرحی کاملا بروز و جذاب است که از یک سنگ یک تکه تشکیل شده و یک میز صبحانه خوری زیبا را برای 6 نفر پدید می آورد که با سه آویز بر روی خود جلوه ای خاص پیدا کرده است . در انتها نباید از طراحی سقف آشپزخانه که با استفاده از طرح های سی ان سی چوبی تشکیل شده است چشم پوشی کنیم که زیبایی خاص و نقطه ایجاد کنتراست فضای آشپزخانه ما هستند ، همچنین طرح های این سی ان سی های چوبی کاملا کلاسیک در نظر گرفته شده است که همخوانی کامل با سبک کاری ما دارد .

طراحی پله گرد

در این بخش میپردازیم به نقطه اصلی در طراحی داخلی هر خانه دوبلکس و پنت هاوسی که دارای پله هایی در فضای اصلی خود دارد . به دلیل اهمیت و حجم بسیار بزرگی که این پله در طراحی دکوراسیون داخلی ما بازی میکند نیازمند وقت و تمرکز بیشتری برای طراحی آن داشتیم که با توجه به سبک کلاسیک ، پله ای که در نقشه های اولیه معماری به صورت خطی و u شکل طراحی شده بودند را به یک پله گرد کلاسیک تغییر دادیم که مشاهده آن در طرح های سه بعدی کاملا نشان دهنده تفاوت بین این دو میشود . پله های سفیدی که با نرده های سفید طلایی مزین شده اند و به نقطه برجسته و کانونی طراحی داخلی ما تبدیل شده اند . ولی یکی دیگر بر ایده های برتر در این راه پله استفاده از یک میزناهارخوری گرد 8 نفره در مرکز آن میباشد که با یک آویز و لوستر کلاسیک بزرگ که از سقف طبقه چهارم تا به روی این میز کشیده شده است تکمیل میشود و فضایی کاملا لاکچری را ایجاد میکند و طراحی داخلی ما را به یک دکوراسیون لوکس و قابل تامل تبدیل میکند .

 طبقه چهارم ( فضاهای خصوصی )

راهروها

در طراحی راهروهای طبقه چهارم از همان کانسپت طراحی طبقه سوم استفاده کردیم و همان پالت رنگی که یک هارمونی مناسب ایجاد کنیم ، یعنی از همان قاببندی های کلاسیک و کاغذ های دیواری با این تفاوت که در قسمت های انتهایی این راهرو از آینه های دکوراتیو طلایی استفاده کردیم که علاوه بر زیبایی و حس لوکسی  که به فضای داخلی میبخشند ، باعث ایجاد یک سیرکولاسون بصری مناسب در راهروها میشوند که این مورد یکی از اصل های مهم در طراحی داخلی فضاهایی مانند راهرو ها میباشد .

اتاق های خواب

ما در طراحی و بازسازی ساختمان  اتاق های خواب سعی کردیم که در هر یک از اتاق ها با رعایت هارمونی کلی و سبکی واحد یک پرستیژ خاص و مشخص را برای هر یکی از اتاق ها ایجاد کنیم که برای مثال در طراحی داخلی اتاق خواب مستر دیوار پشت تخت خواب را با یک طراحی خاص که ترکیبی از قاب بندی های کلاسیک ، آینه های دکوراتیو طلایی و همچنین لمسه کوبی های چرمی میباشد تکمیل کردیم . همچنین قسمت کمدهای دیواری هم دارای طرح های نئوکلاسیک بسیار زیبا و مناسب برای فضاهای خصوص مانند اتاق های خواب میباشند که باید با توجه به ماهیت این گونه از فضاها دارای جزییات کمتری نسبت به فضاهایی مانند هال و پذیرایی باشند .

در اتاق های خواب فرزندان هم با توجه به همان کانسپت طراحی را کامل کردیم ولی از جزییات بسیار کمتری با توجه به خواسته کارفرما طراحی را پیش بردیم ولی طراحی بخش های میز های تحریر کاملا به صورت یونیک میباشند و در اصل همین طراحی میزهای تحریر هستند که باعث ایجاد پرستیژی خاص برای هر یک از اتاق های خواب میشوند .

سرویس های بهداشتی و حمام

در طراحی سرویس های بهداشتی و حمام ها از ترکیب سنگ های سفید و مشکی با یک بوردر کلاسیک میان این دو استفاده کردیم که از ترکیب های بسیار مناسب و مجلل در فضاهای کلاسیک و نئوکلاسیک میباشند . این بوردرها و کف سرویس های بهداشتی به رنگ بژ میباشند که باعث ارتباط مناسب بصری بین دو رنگ سنگ سفید و مشکی ما میشوند . همچنین از وسایل و مبلمانی برای سرویس های بهداشتی استفاده کردیم که کاملا دارای سبکی کلاسیک هستند و با تمامی دکوراسیون داخلی ما هارمونی کامل دارند . در انتها باید بپردازیم به طراحی سقف این فضاها که مانند سقف آشپزخانه از سی ان سی های کلاسیک چوبی استفاده شده اند و دیتیلی مناسب را به فضای سرویس بهداشتی ما میبخشند .

 

8 / 10
از 518 کاربر