طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی ویلا

1مجموع 23 پروژه
1مجموع 23 پروژه

طراحی ویلا | ساخت ویلا | یازسازی ویلا | طراحی نما | اجرا دکوراسیون داخلی

از پروژه های بازسازی منزل و دکوراسیون ما دیدن فرمایید

جهت بازدید و مشاوره با شماره های 09125754921 تماس حاصل فرمایید

امروزه به ساختمانی ویلا گفته میشود که در یک یا دو طبقه ساخته و از چهار طرف آزاد باشد و امکان نما سازی و نورگیری داشته باشد و اکثرا به عنوان اقامت گاهی برای آخر هفته و یا تعطیلات است که بیشتر در پیرامون شهرها و یا ییلاق ها ساخته میشوند که در برخی شهرها قوانینی برای ساخت و طراحی ویلاها در داخل شهر ها به وجود آمده است .

معماری-داخلی-ویلا-1

برای طراحی ویلا  از نوع دکوراسیون کلاسیک یا مدرن لازم است یک محوطه ی سبز نیز در نظر گرفت تا محیطی که به وجود می آورد کاملا متفاوت از یک بازسازی مسکونی باشد و در صورت محوطه سازی زیبا در ویلا موجب میشود تا محیطی شاد و آرام بخش برای ساکنین فضا داشته باشد . طراحی ویلا بسیار حایز اهمیت است . زیرا باید ایده هایی منحصر به فرد و متنوع در آن ایجاد شود تا با المان هایی ساده فرم و حجمی متفاوت از یک ساختمان را داشته باشد .

معماری-داخلی-ویلا-2

طراحی تخصصی ویلا مدرن همراه با شرکت معماری هیرادانا :09125754921

از بزرگترین مزیت های ویلا نسبت به ساختمان امکان ایجاد فضاهایی از قبیل استخر در ویلا ، سونا ، محوطه سازی ، جکوزی و زمین بازی و به طور کلی تجهیز ویلا به امکانات رفاهی است .

در کشور ما عموم مردم خانه هایی که در چهار طرف نما داشته باشد و یا سقف شیبدار داشته باشد را جزء خانه های ویلایی میدانند که اغلب در شمال ایران خانه های ویلایی بسیار طرفدار دارند اما با افزایش جمعیت روز به روز از تعداد ویلاهایی که در مراکز شهر ساخته میشدند کاهش یافته  و این ویلاها در اطراف شهر به شکل شهرک های ویلایی مستقر شدند تا محیطی مملو از زیبایی سکون و آرامش را به وجود بیاورند .

معماری-داخلی-ویلا-3

عناصر و المان هایی که در طراحی داخلی ویلا و یا طراحی نمای ویلا به کار میروند سبک طراحی ویلا را تعیین میکنند پس قبل از هر اقدامی برای اجرای ویلا باید سبک طراحی را مشخص کنید در این صورت میتوانید نیازهای خود را از قبیل مصالح و متریالها به درستی مشخص کنید مثلا ویلا کلاسیک نیازمند اجرای نمای آجری با دربها و کفپوش های چوبی است .

طراحی داخلی ویلا

یک خانه چیزی فراتر از یک ملک ارضی و نه فقط یک اصل نظم دهنده در فضا می باشد ، بلکه شامل یک کلیت پیچیده ای هست که عوامل فرهنگی، اجتماعی، روانی، سیاسی و اقتصادی را نیز تعریف می کند . خانه یک واحد فیزیکی است که فضا را برای اعضای یک خانواده تعریف می کند و آن را برای فعالیت های خانگی محافظت می کند . با این حال ، این واقعیت که خانه‌ها در یک جامعه دارای شکل‌ها و اندازه ‌های کاملاً متفاوتی هستند و با طیف وسیعی از مصالح ساختمانی ساخته می‌شوند ، نشان می‌دهد که فراتر از پارامترهای عمل‌گرایانه ، عوامل دیگری حداقل در تعیین طراحی آن‌ها اهمیت دارند . 

معماری-داخلی-ویلا-4

خانه ها برای زندگی در نظر گرفته شده اند ، جایی که ما بخش عمده ای از زمان زندگی را برای استراحت و بهبودی می گذرانیم . و در عین حال با توجه به اینکه بیش از 90 درصد از زندگی ما در فضاهای داخلی می گذرد ، درک فضای داخلی برای یک طراحی ایده آل و مناسب ساکنین ، اهمیت بالایی پیدا می کند .

مطالعات ثابت کرده اند که کیفیت محیط داخلی ، اعم از آسایش بصری ، آسایش صوتی و حرارتی از عوامل موثر بر رفاه و راحتی ساکنین هستند و این مسئله باعث شده است که امروزه بیش از پیش مورد توجه طراحان داخلی و مهندسان قرار بگیرد .

همه ی ما تجربه ی بازگشت به خانه بعد از یک روز پر از استرس را داشته ایم . بعد از اتمام تمام درگیری ها و تنش های بیرون از خانه ، غریزه به ما می گوید که به خانه برویم .

معماری-داخلی-ویلا-5

خانه جایی است که ما می توانیم به حمایت اجتماعی و معنوی ای که نیاز داریم ، برسیم .

فضاهای مسکونی نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند .  نحوه طراحی فضایی که ما در آن زندگی می کنیم تأثیر مشخصی بر یک فرد دارد.  راه حل کاربردی مناسب و انتخاب مبلمان ، رنگ های اجرا شده همگی در طراحی داخلی موثر هست و می تواند تصور کلی از یک فضا را تغییر دهد .

معماری-داخلی-ویلا-6

براورد هزینه ساخت ویلا مدرن یا کلاسیک با شرکت معماری ما :09125754921

ویلاها در واقع همان خانه های بزرگی هستند که با توجه به هدف آن و نوع فعالیت های متفاوتی که در آن انجام می شود، از هم متمایز می شوند . در واقع ویلاها منعکس کننده ی علایق شخصی و اهداف مالک از فضا می باشد که پس از سال ها برنامه ریزی ، ایده پردازی مالک ، طراحی و تحقق یافته است . آنچه که در طراحی یک ویلا بیش از پیش اهمیت پیدا می کند ، طراحی داخلی فضای یک ویلا می باشد و اینکه چگونه آن را به بهترین فضای ممکن برای خود و خانواده تان تبدیل می کنید . معماران با توجه به بافت فرهنگی و محیطی ، علایق و فعالیت های کاربر ، امکانات و جغرافیا و سرمایه اقدام به طراحی ویلا می کنند .

در یک ویلای مسکونی ، نیاز اساسی کاربران در وهله ی اول ، آرامش و بازیابی انرژی و حس سرزندگی است که در درجه ی اول بایستی برآورده گردد ، در این میان معماران طرح خود را با رویکردهای متفاوت و بر اساس ایده و پیشنهادی که برای ابراز در بافت جامعه دارند ، طراحی می کنند .

معماری-داخلی-ویلا-7

طراحی نما تخصصی ویلا با قیمت مناسب در اجرا همراه هیرادانا

آنچه که ویلا را از سایر خانه های مرسوم و آپارتمانی متمایز می کند; وسعت زیاد فضا ، خلاقیت بیشتر ، ارتباطات و ایده های بیشتر و همچنین امکانات ، وسیع تر می باشد . در نتیجه شما می توانید هر آنچه که در سر دارید را در آن تحقق ببخشید از یک طراحی مجلل گرفته تا یک طراحی مینیمال و ساده ، فضا هر امکانی را برای شما مهیا می کند . ولی آن چیزی که یک ویلای خوب را از سایرین متمایز می کند ، ایجاد یک تعادل مناسب در دکوراسیون داخلی و کاربرد مناسب رنگ ها می باشد به طوری که استفاده ی سطحی از رنگ ها در فضا و عدم انتخاب هوشمندانه ی مبلمان و دکور مناسب ، می تواند احتمال به خطر انداختن نیازهای کاربردی در فضا ، ایجاد خلا و یا ایجاد شلوغی در فضا بشود که این عوامل می تواند در دراز مدت باعث خستگی و بروز افسردگی بشود . این مسئله اهمیت طراحی فضای داخلی ویلا را به وضوح نشان می دهد .

این طراحی از ست مبلمان ، لوازم جانبی تا کاغذ دیواری ، رنگ دیوار و نوع متریال کف ، دیوار و سقف ادامه دارد .

معماری-داخلی-ویلا-8

ایجاد یک کلیت واحد در فضا و استفاده از کنتراست رنگی به صورت متعادل می تواند در ایجاد یک محیط سرزنده نقش مهمی را ایفا کند .

یک ویلا زمانی که به صورت بی پروایانه پر از تضادها و کنتراست های رنگی بیش از حد باشد ، طاقت فرسا و خسته کننده می شود .

علی رغم اینکه تضادها و رنگ های پویا می تواند ترکیب موثر و سرزنده ای را در فضای داخلی یک ویلا ایجاد کند، اما باید در نظر داشت که عدم یک برنامه ریزی درست و متعادل در آن می تواند طاقت فرسا و خسته کننده باشد .

آوردن طبیعت به خانه برای مثال آسمان آبی با شاخ و برگ طبیعی با یک سقف شیشه ای بالای سر برای نفوذ نور می تواند به پیوند فضا با طبیعت کمک شایانی بکند . پیوند طبیعت با فضای مجموعه ، آوردن مصالح طبیعی مانند چوب ، سنگ ، گیاهان متنوع به داخل مجموعه ، استفاده از المان های تزیینی و فواره در فضای باز مجموعه به دلپذیرتر شدن فضا و انتقال حس سرزندگی به افراد نقش مهمی دارد .

معماری-داخلی-ویلا-9

فضاهای تراس بهترین فضاها برای ایجاد محیطی آرام ، دلپذیر و ساکت برای لذت بردن و سرگرمی می باشد ، فضایی برای فرار از تمام دل مشغولی ها و تنش های بیرونی و ارتباط بیشتر با طبیعت اطراف ، یکی از ظرفیت های بالقوه ی فضاهای ویلایی مطلوب می باشد .

معماری-داخلی-ویلا-10

فضاهای خانوادگی به خصوص فضای نشیمن و غذا خوری از جمله فضاهای ارزشمند یک خانه ی ویلایی می باشد . به خصوص در زندگی امروزی که هر کسی مشغول به کارهای فردی خودش هست و تعامل یک بار در روز، واقعا خاص هست . مهم هست که فضای ناهار خوری و آشپزخانه به گونه ای طراحی بشود که رفت و آمد بین این فضاها را تسهیل کند ، همچنین لوستر های آویزان بزرگ ، کابینت های نوشیدنی و ظروف تزیینی نقش مهمی در روشن و جذاب و نشاط مناطق خانوادگی دارد .

معماری-داخلی-ویلا-11

حمام های بزرگ در ویلا ها از اهمیت خاصی برخوردار است ، از آنجایی که افراد روز خود را از اینجا شروع می کنند و روز خود را از همین جا به پایان می رسانند ، این فضا از اهمیت خاصی برخوردار است . استفاده از رنگ های خنثی به جذابیت فضا می افزاید . فراهم آوردن فضای ذخیره سازی حوله و لوازم بهداشتی از عوامل مهم طراحی این فضا می باشد . فضای حرکت در حمام برای جلوگیری از لیز خوردن و اغلب ریزش مو از اهمیت خاصی برخوردار هست .

معماری-داخلی-ویلا-12

کاربرد رنگ در فضای داخلی ویلا

نوع عملکرد یک فضا ، انتخاب رنگ های مناسب را مشخص کند . بنابراین ، استفاده از رنگ های خاص باید با نوع استفاده ی مناطق شبانه روزی یک واحد مسکونی سازگار شود .

عوامل متعددی بر انتخاب رنگ ها در فضای داخلی خانه تأثیر می گذارد.  الگوهای رنگ مورد استفاده ممکن است به آب و هوا بستگی داشته باشد.  به عنوان مثال ، استفاده از الگوهای تحت سلطه رنگ های گرم ، سرد یا خنثی می تواند به آب و هوا ، جهت گیری و درجه فعالیت ها بستگی داشته باشد.  بنابراین ، رنگ‌های گرم در آب و هوای سردتر قابل قبول‌تر هستند ، در حالی که رنگ ‌های سرد در مناطق با آب و هوای گرم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند . جهت اتاق ها نیز باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، اگر اتاقی رو به شمال است ، استفاده از رنگ های گرم توصیه می شود ، در حالی که برای اتاق های رو به جنوب ، استفاده از رنگ های سرد توصیه می شود.  همانطور که قبلا ذکر شد ، رنگ ها بر خلق و خوی افراد و فعالیت های انجام شده تاثیر می گذارند . رنگ‌های گرم هیجان را تحریک می‌کنند و افراد را برای انجام فعالیت ‌ها ترغیب می‌کنند ، در حالی که رنگ‌های سرد باعث آرامش و تفکر می‌شوند .

رنگ‌های پر جنب و جوش مانند رنگ قرمز باید با دقت به کار گرفته شوند و به عنوان جزییات در فضای داخلی خانه استفاده شوند .

معماری-داخلی-ویلا-13

از طرفی می توان از رنگ قرمز در طراحی آشپزخانه و اتاق ناهارخوری استفاده کرد ، چرا که مشخص است این رنگ اشتها را تحریک می کند .

معماری-داخلی-ویلا-14

رنگ زرد خوش ‌بینی و نگرش مثبت را تحریک می‌کند ، با این حال می‌تواند آزاردهنده باشد.  همانطور که در مورد رنگ قرمز بیان شد ، رنگ زرد باید با دقت و در رنگ های روشن تر استفاده شود.  نارنجی نیز به همین ترتیب مورد استفاده قرار می گیرد . این رنگ ها ممکن است از نظر بصری فضا را گسترش دهند و می توانند به عنوان جزئیات در تمام اتاق های یک آپارتمان استفاده شوند .

رنگ آبی اما در درجه اول احساس وضوح ، نظم و آرامش را تحریک می کند.  این رنگ مخصوصاً برای مطالعه مفید است ، اما برای اتاق خواب انتخاب خوبی است زیرا حس آرامش و سکوت را تحریک می کند .

معماری-داخلی-ویلا-15

رنگ‌های روشن‌تر اثر آرام ‌بخشی دارند ، در حالی که رنگ ‌های تیره‌تر ممکن است باعث ایجاد احساس افسردگی شوند . رنگ سبز اثرات مشابه رنگ های تیره را دارد،  اما به شدت به طبیعت نیز مرتبط است ، بنابراین اثر آرام بخش آن قوی تری دارد .

از سوی دیگر ، آبی و سبز می توانند احساسات منفی ایجاد کنند ، بنابراین نیاز به احتیاط دارند . در حالی که رنگ های خنثی قابل توجه نیستند و تأثیر روانی شدیدی ندارند ، با این حال ، این رنگ‌ها را برای استفاده در اتاق‌ هایی با اهداف مختلف ، ایده‌آل هستند . رنگ های سفید ، بژ و خاکستری را می توان در اتاق خواب و اتاق نشیمن ، آشپزخانه و حمام استفاده کرد ، این رنگ ها بسیار انعطاف پذیر و سازگار هستند .

رنگ مشکی جلوه متفاوتی دار د، بنابراین برای فضای داخلی جسورانه و دراماتیک خوب است.  می تواند جلوه ای از ظرافت را ارائه دهد .

به طور کلی نحوه قرار گرفتن رنگ ها در کنار هم بسیار مهم است ، بنابراین استفاده مناسب می تواند اثرات روانی و عاطفی قابل توجهی ایجاد کند . همچنین در طراحی فضای مسکونی ، عوامل ذهنی استفاده کنندگان از فضا نیز مهم است .

طیف رنگ های گرم و سرد

در طراحی داخلی فضاهای مسکونی از جمله ویلاها می توان از سبک های متفاوتی استفاده کرد که با شناخت هر یک از سبک ها متناسب با نیاز کاربر فضا و الهام بخش بودن فضا برای ساکنین فضا انتخاب می شود، در نتیجه انتخاب با شماست . در اینجا به گزیده ای از سبک های طراحی داخلی شاخص اشاره می کنیم .

طراحی داخلی به سبک معماری مدرن

سبک طراحی مدرن مربوط به یک دوره خاص ، طلوع قرن بیستم می باشد . این سبک شامل طرح های رنگی تمیز و ساده ، استفاده ی زیاد از شیشه و استیل می باشد . در این نوع طراحی ، رنگ های تیره و سفید پالت رنگی غالب طراحی همراه با استفاده از سایه های محو شده آبی ، قرمز و دیگر رنگ های اصلی به صورت محدود در مجموعه می باشد .

معماری-داخلی-ویلا-16

در دکوراسیون مدرن همه چیز در مورد منطق و کاربرد است و نقاشی ها و مجسمه ها بر اساس آن انتخاب می شوند . تمرکز طراح بر روی عملکرد است و نه بر روی فرم . فضاهای نشیمن به شیوه مینیمالیستی با پلان های باز طراحی شده اند . ایده اصلی سبک مدرن ، ایجاد خانه های ساده و بدون درهم و برهمی و بدون تزئینات غیر ضروری است . از آنجایی که فرم از عملکرد پیروی می کند ، هر چیزی که در یک خانه مدرن استفاده می شود یک هدف عملی را برآورده می کند . این سبک در اوایل قرن بیستم ترند شد و یک قرن بعد به طور اتفاقی بازگشت . اکثر عناصر دکور در این سبک با سادگی ، به ویژه با مبلمان ، مرزبندی می کنند .

طراحی داخلی معاصر

سبک طراحی داخلی معاصر بیشتر شبیه شیوه زندگی مدرن است و الهام گرفته از تمام سبک های طراحی در گذشته از جمله مینیمالیسم ، مدرنیسم ، آرت دکو ، و حتی دوره های طراحی تاریخی می باشد . با این حال ، این بدان معنا نیست که سبک معاصر به هم ریخته و مبهم است.  در عوض ، دارای خطوط تمیز و سطوح صاف است که ظاهری منظم از فضا را ارائه می دهد .

خانه های معاصر معمولا دارای پلان های باز هستند و از نور طبیعی زیادی استفاده می کنند . مصالح مورد استفاده سازگار با محیط زیست یا بازیافت با تمرکز زیادی بر روی صرفه جویی در انرژی هستند.  رنگ‌های مورد استفاده معمولاً خنثی هستند و با استفاده از مبل‌هایی با رنگ‌های روشن یا نقاشی و غیره ، رنگ‌های پر جنب و جوشی دارند . بیشتر مبلمان مورد استفاده در خانه‌ های سبک معاصر متعلق به زمان حال هستند.  وسایل روشنایی از دوره های مختلف برای برجسته کردن فضای زندگی انتخاب می شوند . نکته اصلی سبک طراحی معاصر این است که سبک های مختلف را بدون تاکید زیاد بر روی هیچ کدام ترکیب می کند و خانه ای را ایجاد می کند که در مورد افرادی که در آن زندگی می کنند صحبت می کند . خانه ای با شخصیت منحصر به فرد و تازه .

معماری-داخلی-ویلا-17

طراحی داخلی به سبک هنر مدرن

هنر مدرن در اوایل دهه 1930 از ایالات متحده سرچشمه گرفت و تا اواخر دهه 1940 روند رو به رشد داشت . آن روزها ، در این سبک طراحی داخلی همه چیز بزرگ‌تر ، جسورتر و بی مهاباتر بود .

معماری-داخلی-ویلا-18

مبلمان با انحنای بیشتری طراحی شده بود و سایر اقلام دکوری یا صاف شده و یا کنده شده بودند . طراحان همچنین از این سبک طراحی داخلی به عنوان مدرن آمریکایی یا مدرنیست یاد می کنند .

معماری-داخلی-ویلا-19

طراحی داخلی به شیوه ی مینیمال

منشا این سبک طراحی در استرالیا می باشد و امروزه همچنان این سبک در این منطقه ی جغرافیایی محبوب می باشد . این سبک طراحی در تمام جنبه های طراحی داخلی از مبلمان تا پالت های رنگی خنثی و تزیینات ، ساده و بدون افراط و تفریط می باشد .

معماری-داخلی-ویلا-20

طراحی داخلی به شیوه ی التقاطی

در سبک التقاطی دست طراح در انتخاب ایده ها و الهام گرفتن از طیف متنوعی از منابع و تفکرات هنری باز است ، به طوری که از دوره ها و سبک های طراحی در طول قرون مختلف استفاده می شود . این سبک عناصر متضاد ، رنگ‌ ها و بافت ‌ها را برای ایجاد حسی منحصر به ‌فرد در کنار هم قرار می‌دهد . این سبک توسط افرادی انتخاب می شود که دکوراسیون جسورانه را ترجیح می دهند و دوست دارند خود را خلاقانه بیان کنند . ایده اصلی سبک التقاطی استفاده از تمام سبک های تاریخی و ایجاد چیزی تازه ، منحصر به فرد و مسحورکننده است . همه چیز در مورد خلاقیت و توانایی استفاده از ذهن آزادانه و نوآورانه است .

معماری-داخلی-ویلا-21

طراحی داخلی به سبک آرت دکو

سبک طراحی دکوراسیون آرت‌ دکو (art deco) از کشور شعر و موسیقی یعنی فرانسه می‌آید . این سبک به سمت دوره تزیینی و جواهری مانند متمایل می باشد و همچنین ماهیت و ظرافت را تداعی می کند. یکی از تم ‌های اصلی سبک طراحی آرت‌ دکو ، وجود خطوط و اشکال هندسی است .

معماری-داخلی-ویلا-22

خطوط پلکانی و زیگزاگ به وفور در ساختار اکسسوری‌های ساختمان به کار می‌روند . از این خط ها برای افزایش حجم و جلوه ی بیشتر لوازم استفاده میشود . خورشید یکی از تم ‌های مهم و کاربردی در اغلب قسمت ‌های دیزاین سبک طراحی آرت دکو است . تم رنگ ‌های سیاه و سفید ، نقره‌ای و طلایی و رنگ‌های سیر از طیف آبی و قرمز و گاهی بنفش معمولا در وسایل مربوط به این سبک کاربرد زیادی دارد .

معماری-داخلی-ویلا-23

طراحی داخلی به سبک روستیک

یک ویلای مسکونی به سبک روستایی این امکان را به ما می دهد که بیشتر با طبیعت متحد بشویم . در این سبک طراحی سعی می شود که از مصالح و عناصر ارگانیک و طبیعی استفاده بشود که این مسئله پیوند بنا با طبیعت را بیشتر می کند و باعث ایجاد حس سرزندگی در ساکنین می شود . چوب به عنوان مصالح اولیه مورد استفاده در این سبک طراحی مورد استفاده قرار می گیرد .

معماری-داخلی-ویلا-24

در سبک روستیک بایستی عوامل طبیعت را وارد خانه کنیم . استفاده از تنه ی درختان ، چوب های برش خورده ، المان های خام طبیعی ، فلزات جلا نخورده و حتی چیدن یک ست میز و صندلی چوبی می تواند حال و هوای سبک روستیک را ابراز کند . هر المانی در فضا که حس طبیعت را ایجاد می کند در این سبک جای می گیرد به طور مثال استفاده از شومینه هایی که حس طبیعی خود را به افرادی که دور آن نشسته اند، القا می کند و یا استفاده از پوست حیوانات ، سبدهای بافته شده و دیگر اشکال تزیینی دکوراتیو طبیعی در این دسته بندی جای می گیرد .

معماری-داخلی-ویلا-25

به طور کلی سبک های طراحی فراوان و منحصر به فرد هستند ، بنابراین این شما هستید که باید سبکی را پیدا کنید که بهترین کارکرد را برای شما داشته باشد . دکوراسیون مدرن یا دکوراسیون کلاسیک یا هر سبک دیگری سلیقه شما باشد ، شرکت معماری هیرادانا پاسخگوی شماست .

در بالای صفحه میتوانید از پروژه های ساخت و طراحی ویلا و طراحی نما ما دیدن فرمایید

9 / 10
از 39 کاربر
ارسال نظر
ابوالفضل : مطلاب عالی و بی نظیر استفاده کردیم مرسیی ...
3 0
نظر شما چیست ؟
دنا : ویلا
3 0
ویلای مدرن طرفدارش بیشتر از کلاسیک هست؟
amiri : طراحی های بی نظیر
3 0
طراحی های بی نظیر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :