طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی

با هدف آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با معقوله های مختلف معماری و دکوراسیون اعم از بازسازی ساختمان ، طراحی نما ، دکوراسیون داخلی و غیره در ادامه این بخش از وب سایت شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا به سبک شناسی در دکوراسیون داخلی پرداخته ایم.  سبک شناسی در دکوراسیون داخلی برای دانشجویان معماری داخلی و همچنین کلیه افرادی که قصد دارند تا در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فعالیت کنند بسیار مهم و ضروری میباشد. به طور کلی فعالیت در زمینه دکوراسیون داخلی نیازمند ذهنی خلاق میباشد تا بتوان از سبک های جدید برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی استفاده کرد. بیشتر دانشجویان و افراد تازه کار ذهن خلاقی ندارند وبرای این که بتوانند به رشد فکری در این زمینه دست پیدا کنند باید ابتدا با سبک شناسی در دکوراسیون داخلی آشنا شوند. سبک شناسی در دکوراسیون داخلی فرد را با تمام سبک های موجود و به روز دنیا که در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار میگیرد آشنا میکند.

 سبک آسیایی، چینی، مراکشی، مصری، هندی، روم باستان، باروک، روکوکو، ویکتوریایی، انگلیسی، آرت نوو، آرت دکو، روستیکو و شابی شیک از جمله سبک هایی هستند که در مبحث سبک شناسی در دکوراسیون داخلی مطرح میشوند. در ادامه با برخی از سبک های بسیار مهم و پرکاربرد آشنا  خواهیم شد. در سبک ژاپنی فریم غالب، مربع میباشد و از مزیت های آن باید به تمیزی و جرئیات کم آن اشاره نمود. در سبک چینی پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله یک اصل محسوب میشود. سادگی و  طبیعت و انرژی از دیگر اصول مهم در سبک چینی هستند. چوب از جمله متریال هاییست که در سبک چینی کاربرد زیادی دارد و اگر نگاهی به دکوراسیون داخلی ساختمان های چینی بیندازید متوجه این موضوع خواهید شد. 

از جمله سبک های عجیب در مبحث سبک شناسی در دکوراسیون داخلی مربوط به سبک مراکشی میباشد. از جمله عناصر بسیار ممهمی که در سبک مراکشی به کار میرود باید به سفال، فرش، کاشی، آثار فلزی، فانوس، کفپوش سفالی، مبلمان منبت کاری شده، حیاط های داخلی و رنگ های آبی فیروزه ای، سفید و سبز اشاره نمود. در سبک مصری استفاده از سنگ های طبیعی که به شکل های مکعبی در آمده اند و پنجره های مشبک چوبی کاربرد زیادی دارد. از جمله سبک هایی که در آن رنگ نقش بسزایی در آن ایفا میکند سبک هندی میباشد. از خصوصیات سبک هندی میتوان به وسایل تزئینی در ابعاد کوچک مانند قلیان، شطرنج، چهل تیکه و سوزن دوزی اشاره نمود. از جمله سبک های بسیار زیبا و مهم که در مبحث سبک شناسی در دکوراسیون داخلی باید فراگرفته شود، سبک رومی باستانی میباشد. 

در سبک رومی باستانی بیشتر به اشیا تزئینی و مجسمه توجه میشود. علاوه بر اشیا تزئینی و مجسمه، در این سبک از آبنما، سونا، استخر و طاق های نیم دایره نیز استفاده میشود که جلوه بسیار زیبا و باشکوهی را ایجاد میکند. سبک های دیگری در مبحث سبک شناسی در  دکوراسیون داخلی نیز وجود دارند که در ابتدا نام برده شدند ولی سبک هایی که به اختصار برای شما شرح داده شد از اهیمت بالاتری برخوردار هستند.

123مجموع 43 مقاله
123مجموع 43 مقاله
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :