طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

ویژگی های دکوراسیون کلاسیک سبز در طراحی داخلی

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 در ساعت 11 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در این مقاله از شرکت معماری هیرادانا در رابطه با دکوراسیون سبز کلاسیک و روانشناسی رنگ سبز توضیح داده خواهد شد .

دکوراسیون کلاسیک سبکی پر زرق و برق و جذاب برای طراحی دکوراسیون منزل است که علاقه مندان زیادی دارد . در این سبک طراحی که نتایج اشرافی و فریبنده ای ایجاد می کند ، نظم و تقارن حرف اول را می زند . در بیشتر موارد تعداد عناصر موجود در محیط زوج هستند و چیدمان قرینه تجهیزات کاملا مشهود و ملموس است .

ویژگی های دکوراسیون کلاسیک سبز در طراحی داخلی

رنگ های به کار رفته در طراحی کلاسیک بیشتر از طیف رنگی روشن مانند کرم، بژ، مرواریدی و ... است که حس شکوه و جلال را به بیننده القا می کند . یکی از ترکیب رنگ هایی که گاها در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد ، رنگ سبز است . در سبک کلاسیک رنگ سبز در کنار رنگ طلایی کاربرد دارد . انتخاب تن رنگ سبز به کار رفته در طراحی بسیار مهم است و به نتایج بسیار متفاوتی خواهد انجامید .

روانشناسی رنگ سبز

انتخاب رنگ سبز در دکوراسیون طرفداران خاص خود را دارد . رنگ سبز از نظر روانشناسی شادی آفرین است و محیط و کاربران را عاری از استرس و افسردگی می نماید . طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ سبز سلامتی و نشاط را به ساکنین هدیه بخشیده و انرژی مثبت فضا را افزایش می دهد . سبز رنگ غالب در طبیعت است و به همین دلیل تداعی کننده احساس خوشایند بازدید از مناظر طبیعی و گیاهان زیبا را برای بیننده به همراه داشته و سطح هورمون های نشاط آور را در بدن افزایش می دهد .

یکی از خواص رنگ سبز ایجاد حس اعتماد به محیط پیرامون است . در نتیجه روابط افراد حاضر در محیط را به طرز شگفت آوری بهبود می بخشد و آرامش و اطمینان خاطر را به کاربران هدیه می دهد .

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ سبز

برای طراحی دکوراسیون داخلی و یا بازسازی ساختمان و فضای در اختیار به سبک کلاسیک با رنگ سبز ، بهترین ایده تغییر رنگ دیوارها است . از آنجایی که سطح دیوارها بسیار وسیع است ، تغییر رنگ دیوارها می تواند سریعتر طرح را به هدف اصلی خود برساند . البته می توان از المان های دیگری که از نظر سایز بزرگتر از سایر  عناصر موجود در محیط هستند نیز استفاده نمود . اما بهتر است اولین مولفه ای که تحت تاثیر دکوراسیون کلاسیک سبز قرار می گیرد ، دیوار باشد .

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد تغییر رنگ دیوارها در بخش های مختلف منزل است . رنگ سبز به کار رفته در اتاق خواب نباید با رنگ سبز اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی مشترک باشد . در این سبک طراحی دکوراسیون، کابینت های آشپزخانه نیز سبز رنگ انتخاب می شوند و تن رنگی کابینت ها با سایر قسمت های منزل متفاوت خواهند بود .

ویژگی های دکوراسیون کلاسیک سبز در طراحی داخلی

انتخاب انواع کفپوش ها و فرش های سبز رنگ نیز برای رسیدن به دکوراسیون کلاسیک سبز تایین کننده است. چنانچه در طراحی کلاسیک سبز ، دیوارها و کفپوش ها با این رنگ مزیین شوند ، سایر المان های موجود در فضا با استفاده از رنگ های دیگر انتخاب می شوند .  

تجهیزات سبز در دکوراسیون کلاسیک سبز

برای داشتن دکوراسیون کلاسیک سبز می توان رنگ دیوارها را روشن در نظر گرفت و از تجهیزات سبز رنگ استفاده نمود . مبلمان استیل طلایی و سبز یکی از گیراترین نوع مبل سلطنتی و محبوب می باشد . پرده های فاخر مخمل و ابریشم سبز رنگ  که بلند و سنگین هستند نیز جلوه بی نظیری در طراحی ایجاد خواهند نمود .

ویژگی های دکوراسیون کلاسیک سبز در طراحی داخلی

برای طراحی اتاق خواب با عناصر سبز رنگ بهترین مولفه رو تختی و پرده ها هستند که می توانند با تن های متفاوت رنگ سبز تزیین شوند . آباژورها و سایر اکسسوری های موجود در اتاق خواب نیز در رسیدن به فضایی دلنشین و سبز رنگ کمک کننده خواهند بود.

در سرویس های بهداشتی با دکوراسیون کلاسیک سبز ، اولویت با استفاده از لوازم سبز رنگ در سرویس ها است . بسیاری از علاقه مندان به سبک کلاسیک سبز ، به کارگیری کاشی های سبز رنگ در دیوارهای سرویس بهداشتی را نامطلوب می دانند و تمایلی به استفاده از آن ها در دکوراسیون منزل خود ندارند . به همین جهت برای طراحی سرویس های بهداشتی از اکسسوری های سبز و طلایی استفاده می شود .

5 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات