طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

قیمت موکت اداری و کاربرد آن

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 14 شهریور 1400 در ساعت 15 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از تاثیرگذارترین و مهمترین موارد در طراحی ، طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری می باشد . همانطور که میدانید طراحی اداری یک شرکت تاثیر بسیار چشمگیری در ایجاد حس و حال خوب در کارکنان و همچنین مراجعین دارد .

کفپوش فضاهای اداری با استفاده از متریال های مختلف قابل طراحی و اجرا می باشد که یکی از محبوبترین آنان موکت ها هستند ، که ما امروز در این مقاله از شرکت دکوراسیون هیرادانا قصد داریم نکاتی را درباره استفاده از موکت های اداری خدمت شما عزیزان ارائه دهیم .

طراحان در طراحی شرکت ها و دفاتر کاری در کنار ایجاد فضای زیبا و رسمی همواره در تلاش‌ اند محیطی سرشار از انرژی و سرزنده طراحی نمایند تا با این کار علاوه بر اینکه فضا از حالت یکنواختی خارج شود باعث ایجاد نشاط روحی و انرژی مثبت در کارکنان می گردد و به دلیل استفاده گسترده از کفپوش ها در یک فضای اداری انتخاب درست و اصولی آن می ‌تواند تاثیر چشمگیری در فضاهای اداری از خود برجای بگذارد .

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب کفپوش ها تاثیر گذار می باشد قیمت آن است در واقع می ‌توان گفت که خرید موکت اداری یک انتخاب مقرون به صرفه است .

یک نکته مهم دیگر این است که موکت های اداری دارای خاصیت ضد اشتعال می باشند و این موضوع ایمنی خرید را تا حد چشمگیری بالا میبرد .

قیمت موکت اداری و کاربرد آن

  • انتخاب رنگ‌ ‌و طرح

موکت های اداری دارای انواع رنگ ها و طرح های مختلفی می باشد . اینکه کدام رنگ و یا کدام طراحان را انتخاب کنید به طراحی اداری و دفتر کار و شرکت شما بستگی دارد . البته علاوه بر نوع دکوراسیون ، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که رنگ موکت ارتباط مستقیمی با تمیزکاری موکت دارد . بنابراین بهتر است هنگام انتخاب رنگ این موضوع را در نظر داشته باشید .

بسیاری از شرکت ها و ادارات رنگ سازمانی خود را دارند و برای طراحی داخلی نیز رنگ موکت را بر اساس آن انتخاب می کنند . علاوه بر آن باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های تیره نور را جذب کرده و رنگ های روشن باعث می شود که فضا از آنچه که هست بزرگتر به نظر آید . اما اگر قصد دارید که یک فضای حرفه‌ ای را طراحی کنید . پیشنهاد ما به شما عزیزان انتخاب رنگ های خنثی می باشد .

  • کدام موکت مناسب دفتر کار است ؟

موکت هایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری مورد استفاده قرار میگیرد ، باید دارای الیاف کوتاه باشند و از ماکت هایی که در ایران به نام موکت های پرز بلند معروف می باشد ، پیشنهاد می شود که استفاده نکنید . زیرا این موکت ها در حرکت میزها و صندلی های چرخدار و غیره اختلال ایجاد می کنند و رد آنان بر روی موکت باقی خواهد ماند . علاوه بر موارد نام برده شده موکت‌ های الیاف بلند ف آلودگی را بیشتر و زودتر نشان می‌ دهند . بنابراین به تمیزکاری بیشتری احتیاج دارند .

یکی از پرکاربردترین موکت ها در فضاهای اداری ، موکت هایی که نوع بافت آنها لوپ است ، می باشند . زیرا این موکت ها اغلب دارای الیاف کوتاه بوده و در صورتی که قصد دارید از موکتهای کات پایل نیز استفاده کنید ، باید از الیاف کوتاه آن برای فضاهای اداری استفاده شود .

موکت های اداری علاوه بر اینکه تاثیر چشمگیری در زیبایی و جذابیت فضا از خود برجای می‌ گذارند ، به دلیل کیفیت بالا و همچنین نرم بودن آن ، احساس بهتری در افرادی که بر آن قدم می گذارند ، دارند .

قیمت موکت اداری و کاربرد آن

  • قیمت موکت اداری

موکت های اداری دارای انواع قیمت های مختلفی می باشند ، که شما می توانید متناسب با بودجه خود آنان را خریداری نمایید . اما باید این نکته را در نظر داشته باشید ، که موکت هایی که دارای قیمت پایینی بوده و ارزانتر می‌ باشند ، محدودیت‌ ها و دردسرهای بیشتری داشته و به احتمال قوی دوام کمتری دارند و به احتمال زیاد شما در چند سال بعد مجبور به تعویض آن خواهید شد .

موکت ها دارای انواع ایرانی و خارجی می باشند که نوع ایرانی آن دارای قیمت مناسب تری نسبت به نوع خارجی است .

  • انواع موکت

به طور کلی موکت های اداری در دو نوع رول و موکت تایل به بازار ارائه می شوند ‌.

  • موکت رول

موکت های رول همان نوع قدیمی و سنتی می ‌باشند ، که از قدیم در بازار موجود بوده است . این موکت ها به صورت متری در رول هایی با تنوع رنگ و طرح بالا عرضه می گردند .

  • موکت تایل

امروزه موکت هایی که دارای قطعات هم اندازه بوده و عمدتاً به شکل چهارگوش و مربع می باشند ، در بازار عرضه می گردد و موکت ها با نام موکت های تایل معروف می باشند و برای افرادی که به دنبال خرید یک موکت مدرن خاص و زیبا هستند ، مناسب می باشند .

باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر فضای اداری شما پر رفت و آمد می باشد موکت تایلی گزینه مناسبی برای شما می باشد .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات