طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 در ساعت 13 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فنگ شویی برگرفته از معانی آب و باد است و سعی در ایجاد ارتباط موثر بین عناصر موجود در دکوراسیون، با روحیه و مشخصه های روانی ساکنین آن دارد . در حقیقت فنگ شویی به دنبال ایجاد انرژی مثبت یا چی ، با استفاده از چیدمان صحیح المان های موجود در فضای در اختیار دارد . علاقه مندان به فنگ شویی اعتقاد به ایجاد شادی ، نشاط و تندرستی برای کاربران این شیوه دارند و معتقد هستند که پیاده سازی اصول ساده فنگ شویی می تواند سبب جریان انرژی مثبت و شادی در زندگی افراد گردد .

اصول فنگ شویی در طراحی داخلی

هدف اساسی فنگ شویی ایجاد سوی مشترک بین انرژی کاربران با انرژی محیط پیرامون است . استفاده از فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی سبب آرامش و انبساط خاطر افراد می گردد . به همین علت بسیاری از طراحان فعال در شرکت دکوراسیون داخلی ، اصول فنگ شویی را نیز در کنار اصول طراحی مدنظر قرار می دهند.

یکی از اصول اساسی که در فنگ شویی لحاظ می شود ، داشتن اعتقاد به انرژی اشیا بی جان در فضا است . با باور این مطلب و سعی در اداره این انرژی به نفع کاربران، محیط نشاط انگیزی برای افراد ایجاد خواهد شد. اصول فنگ شویی در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی کاربرد دارد. در ادامه طراحی فضاهای مختلف با استفاده از فنگ شویی تشریح می گردد .

  • طراحی ورودی شاد با استفاده از فنگ شویی

    فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

ورودی هر فضا، اولین بخش از محیط است که کاربر با آن برخورد دارد. با توجه به اینکه ایجاد احساس خوشایند در لحظات اولیه می تواند دید مثبت را در فرد شکل دهد، توجه به طراحی داخلی این قسمت با استفاده از اصول فنگ شویی بسیار حیاتی است . توصیه معماران شرکت طراحی داخلی برای اجرای ورودی ، استفاده از رنگ های روشن است تا حس پاکیزگی و وسعت به فرد القا شود. همچنین جنس درب های ورودی از نوع مصالح مقاوم انتخاب گردد تا حس امنیت را برای کاربر به همراه داشته باشد .

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

المان هایی که در فضای ورودی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از جاکفشی ، آینه ، تابلوهای حاوی اذکار مذهبی و ... . استفاده از فرش هایی که از نظر سایز تناسب با فضا دارند نیز در قسمت ورودی متداول و مناسب است . در فنگ شویی اعتقاد به ورود انرژی مثبت از مجرای درب ها وجود دارد. به همین علت طراحی ایده آل این فضا و استفاده از نورپردازی قوی، سبب جذب چی یا انرژی مثبت خواهد شد .

•  طراحی نشیمن منازل با استفاده از فنگ شویی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

مهم ترین نکته در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون نشیمن با استفاده از فنگ شویی ، خلق محیطی صمیمی و پر آرامش است. نشیمن فضایی است که بیشتر افراد خانه زمان زیادی را در این قسمت صرف فعالیت های خود می نمایند . به همین جهت ، استفاده از رنگ های روشن و نظم  در چیدمان و دکوراسیون داخلی باید مورد توجه قرار گیرد . برای گردش ایده آل چی در محیط باید چینش مبلمان ها به دور از ایجاد شلوغی بوده و فضای بازی را ایجاد نماید .

در طراحی با استفاده از فنگ شویی مبل ها جلوی پنچره و درب ها قرار داده نمی شود و به هیچ عنوان از کنج دیوارها برای جای گذاری مبل استفاده نمی گردد . تلویزیون از منظر فنگ شویی دارای انرژی منفی است و قرار دادن آن نزدیک به مبلمان توصیه نمی شود . استفاده از گلدان ها در نزدیکی محل قرار گیری تلویزیون بار منفی را کاهش می دهد .

  • طراحی آشپزخانه با استفاده از فنگ شویی

    فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

مهم ترین عواملی که از نظر فنگ شویی در آشپزخانه باید به آن توجه شود اجاق گاز و سینک ظرفشویی است . سینک و گاز در آشپزخانه نباید نزدیک به هم قرار داده شوند . قرار دادن این دو پارامتر روبه روی در ورودی نیز اشتباه است و باید از آن پرهیز نمود .

  • طراحی اتاق خواب با استفاده از فنگ شویی

    فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی روی محل قرار گیری تخت خواب در اتاق خواب بسیار حساس است و قرار گیری درست تخت خواب را عامل ایجاد خواب راحت برای کاربر می داند . در چیدمان اتاق خواب ، قسمت پایینی تخت نباید روبه روی درب ورودی اتاق باشد و همچنین به هیچ عنوان تخت خواب از سمت پنچره و در اتاق در معرض دید دیگران قرار نداشته باشد . بهتر است قفسه کتاب نزدیک محل خواب افراد نباشد و کتابخانه را در جایی دورتر از محل خواب تعبیه نمود .

شما می توانید با مراجعه به وبسایت گروه معماری هیرادانا سایر مقالات مرتبط با طراحی دکوراسیون اداری ، دکوراسیون مطب ، دکوراسیون تجاری و سایر مقالات را مطالعه کنید .

6 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :