طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 18 اسفند 1400 در ساعت 9 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روزانه افراد زیادی به داروخانه مراجعه می کنند از این روی طراحی دکوراسیون داخلی این فضا را می توان جزو یکی از مهم ترین و البته حساس ترین فرآیند های معماری و طراحی دکوراسیون در نظر داشت .

برخی از سوالات متداول در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه به شرح ذیل می باشد .

  • تجهیزات لازم به منظور طراحی دکوراسیون داروخانه چیست ؟
  • متریال های مورد استفاده به منظور طراحی دکوراسیون داخلی این فضا چیست ؟
  • هزینه ی طراحی دکوراسیون داروخانه چقدر می باشد ؟

در ادامه ی این مقاله شما کاربران عزیز و محترم را با پاسخ این سوالات آشنا خواهیم کرد . هم چنین به بررسی نکاتی در خصوص طراحی دکوراسیون این بنا نیز خواهیم پرداخت . شما عزیزان می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تا انتهای این مقاله با شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا همراه باشید .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

طراحی دکوراسیون داروخانه باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

داروخانه را می توان جزو یکی از فضاهایی در نظر داشت که افراد با هر سن و قومیتی به آن مراجعه می کنند از این روی طراحی دکوراسیون داخلی آن باید به نوعی باشد تا هر فرد با هر سلیقه ای بتواند در مدت زمان کوتاهی که در این مکان حضور دارد ، احساس آرامش داشته باشد .

اهمیت رعایت بهداشت دراین فضا یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن پایبند بود . از این روی متریال های موجود باید به نوعی انتخاب شود که بتوان به راحتی برای تمیز کردن آن ها نیز اقدام کرد .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

طراحی کانتر و یا پیشخوان داروخانه

می توان کانتر و یا پیشخوان را جزو مهم ترین بخش های داروخانه در نظر داشت . این قسمت باید به نوعی طراحی شود  صاحبان که در اوقات و ساعات شلوغی با مشکل رو به رو نشوند .

قسمت پذیرش ، صندوق و تحویل دارو باید از یکدیگر جدا باشد تا مشتریان در اوقات شلوغی دچار مشکل نشوند از طرفی با تفکیک این فضاها از یکدیگر ، دقت در انجام کار نیز بالا خواهد رفت و داروهای مشتریان با یکدیگر جا به جا نخواهد شد .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

برای ارتباط بهتر چهره به چهره لازم است ارتفاع کانتر را بر اساس استاندارد های موجود طراحی کنید . شما عزیزان می توانید به جهت دریافت اندازه های استاندارد با شرکت معماری های معتبر موجود در سطح شهر مراجعه کنید .

رنگ ها در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی داروخانه چه میزان اهمیت دارند ؟

رنگ ها در هر جایی حضور دارند . انتخاب رنگ مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و بزرگی محیط داشته باشد . در طراحی دکوراسیون داروخانه عموما از رنگ های روشن نظیر سفید و یا کرم استفاده می شود . اولین دلیل استفاده از رنگ سفید این است که بتوان در صورت بروز کوچک ترین آلودگی و کثیفی برای تمیز کردن آن اقدام کرد . از طرف دیگر استفاده از رنگ سفید آرامش زیادی را با خود به همراه دارد . از این روی افراد در هنگام تهیه دارو می توانند آرامش زیادی از محیط دریافت کنند .

استفاده از رنگ های روشن در فضاهای کوچک نیز انتخاب بسیار هوشمندانه ای می باشد . زیرا فضا را تا حد چشمگیری بزرگ تر نشان می دهد .

شما می توانید از رنگ های روشن در هر جایی از فضا نظیر میز کانتر ، کفپوش ، قفسه ها و .... استفاده کرد .

نصب قفسه ها برای نگه داری داروها

نصب قفسه را می توان جزو یکی دیگر از مهم ترین فرآیند ها در طراحی دکوراسیون داروخانه در نظر داشت . بهتر است به منظور ایجاد نظم بهتر ، داروهای مرتبط را کنار هم قرار دهید . نصب قفسه پروسه ای کاملا تخصصی است از این روی لازم است برای اجرای آن به سراغ شرکت های معماری بروید . شرکت معماری هیرادانا گزینه ی بسیار مناسبی به این منظور برای شما عزیزان می باشد .

متریال شیشه و چوب را می توان جزو یکی از محبوب ترین ها به منظور طراحی قفسه در نظر داشت . چوب ممکن است هزینه ی بیشتری به نسبت شیشه به این منظور داشته باشد .

برخی از داروها شرایط خاصی برای نگه داری دارند از این روی لازم است برای تهیه ی یخچال های مخصوص نیز اقدام کنید .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

نورپردازی محیط و اهمیت آن

نورپردازی محیط باید به نوعی باشد که کارکنان به هنگام تحویل دارو و یا نسخه خوانی با مشکل رو به رو نشوند . می توان برای ایجاد نور بهتر بالای قفسه های داروها از چراغ های مخصوص به این منظور استفاده کرد .

اختصاص دادن فضایی برای فروش محصولات بهداشتی و آرایشی

در بسیاری از داروخانه های سطح شهر ، علاوه بر فروش دارو ، موارد آرایشی و بهداشتی نیز به فروش می رسد . بهتر است این قسمت را از فروش داروها جدا کنید . زیرا برای خرید این نوع از محصولات به زمان بیشتری احتیاج است از این روی از ایجاد ازدحام در محیط جلوگیری کرده اید .

شما می توانید از استند های مخصوص و یا قفسه به منظور نگه داری از این نوع وسایل استفاده کنید .

سبک محبوب در طراحی دکوراسیون

دکوراسیون مدرن را می توان جزو یکی از محبوب ترین ها در نظر داشت . بهتر است به منظور طراحی دکوراسیون داخلی نیز از این سبک پیروی کنید .

دکوراسیون مدرن در عین زیبایی و ساده بودن ، تمامی ویژگی های مورد نیاز یک سبک استاندارد را نیز دارا می باشد .

در دکوراسیون مدرن استفاده از رنگ های روشن نظیر سفید رایج می باشد . همین نکته را می توان یکی از ویژگی های مثبت دکوراسیون مدرن به منظور استفاده در طراحی داروخانه در نظر داشت .

طراحی دکوراسیون داروخانه با متراژ پایین

شما عزیزان می توانید به منظور طراحی دکوراسیون داروخانه با متراژ پایین ، از قفسه های دیواری به این منظور استفاده کنید . این سبک از قفسه ها فضای بسیار کمی را اشغال می کند .

درب و اهمیت آن در بهداشت

داروخانه جزو یکی از فضاهای بهداشتی و درمانی محسوب می شود . از این روی نظافت آن باید رعایت شود . شما کاربران گرامی می توانید به این منظور از درب های چشمی و یا هوشمند استفاده کنید . با این کار هم تا حد زیادی به دکوراسیون مدرن نزدیک خواهید شد و هم تا حد چشمگیری بهداشت محیط را رعایت کرده اید و در این روزهای کرونایی تماس دست را به حداقل رسانده اید .

قرار دادن فضایی برای استراحت

شما عزیزان می توانید در صورت وجود فضای کافی ، قسمتی از داروخانه را به منظور استراحت و نشستن مشتریان اختصاص دهید . ممکن است برخی از مشتریان شما در داروخانه سالمند و دارای نقص جسمانی باشند از این روی قرار دادن یک دست مبل راحتی در این فضا از واجبات محسوب می شود .

بهتر است فضای استراحت را در حاشیه ی داروخانه قرار دهید تا افراد بتوانند در آرامش استراحت کنند .

شما می توانید از مبلمان راحتی با جنس چرم به این منظور استفاده کنید . هم چنین بهتر است از رنگ های روشن مانند سبز ، سفید و ... به کار بگیرید .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

طراحی سقف

در بسیاری از داروخانه ی بزرگ سطح شهر ، بر روی سقف داروخانه نیز نقش های گوناگونی طراحی شده است با این کار علاوه بر ایجاد ظاهری زیباتر ، آرامش بسیار زیادی به مشتریان القا می شود .

هزینه ها در طراحی دکوراسیون داروخانه به چه عواملی بستگی دارد ؟

قطعا هر چه قدر متراژ یک فضا بزرگ تر باشد هزینه های نهایی نیز بیشتر خواهد شد . از این روی می توان مهم ترین فاکتور را در تعیین هزینه ها متراژ یک بنا در نظر داشت .

هزینه ی نصب قفسه ها نیز بر اساس متراژ تعیین می شود . مصالح مورد نیاز که عمدتا چوب یا شیشه است نیز هزینه ی جداگانه ای با خود به همراه دارد .

شما عزیزان می توانید به جهت تخمین قطعی هزینه ها با شرکت معماری مورد نظر خود در سطح شهر مشورت کنید .

طراحی دکوراسیون داروخانه باید چگونه باشد ؟

کلام آخر :

در این مقاله از شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا شما عزیزان را با طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه و ویژگی های آن آشنا کرده ایم . شما عزیزان به جهت دریافت مشاوره در زمینه ی معماری و یا طراحی دکوراسیون می توانید با مشاورین ما در شرکت معماری هیرادانا ارتباط برقرار کنید . از طریق سایت در قسمت پروژه ها از نمونه کارهای هیرادانا بازدید فرمایید و جهت مشاوره آنلاین و یا تعیین وقت مشاوره حضوری اقدام کنید .

7 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات