طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری و ویژگی های آن

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 25 بهمن 1400 در ساعت 15 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

همواره افراد زیادی به مراکز تجاری رفت و آمد می کنند . از این روی طراحی دکوراسیون این فضا را می توان جزو یکی از مهم ترین فرآیند ها در نظر داشت .

قبل از آغاز هر چیز به بررسی برخی از مهم ترین سوال ها در خصوص طراحی دکوراسیون لوکس خواهیم پرداخت .

  • قیمت و هزینه ی اجرای دکوراسیون لوکس چه میزان است ؟
  • سبک مورد استفاده در طراحی دکوراسیون تجاری چیست ؟
  • اجرای دکوراسیون داخلی تجاری چقدر زمان بر است ؟
  • طراحی نما تجاری به چه صورت است ؟
  • آیتم های مورد استفاده در این فرآیند چیست ؟

شرکت معماری هیرادانا قصد دارد تا در ادامه ی این مقاله به پاسخ سوال های مذکور بپردازد . هم چنین شما عزیزان را با فرآیند طراحی یک دکوراسیون لوکس آشنا سازد .

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

دکوراسیون تجاری چیست ؟

طراحی دکوراسیون لوکس تجاری وابسته به عوامل مختلفی است که یکی از آن ها محل قرارگیری پروژه می باشد .  می توان از آیتم های پیچیده و یا ساده در اجرای دکوراسیون داخلی تجاری استفاده کرد .

نظم و تمیزی در طراحی دکوراسیون لوکس چه اهمیتی دارد ؟

در نظر اول مشتریان به نظافت و نظم محیط پاساژ دقت می کنند . از این روی باید بر این نکته تا حد بسیار زیادی پایبند بود . عدم وجود نظم میان محصولات قابل فروش می تواند باعث آزرده خاطر شدن مشتریان و در نهایت خروج آن ها از پاساژ و یا مرکز تجاری شود .

تبلیغات و دکوراسیون لوکس تجاری چه ارتباطی با یکدیگر دارند ؟

جالب است بدانید که به هنگام اجرای دکوراسیون داخلی می توانید تا حد زیادی تبلیغ برند های مربوطه به کاربری پاساژ را نیز انجام دهید . برای مثال در یک پاساژ و یا مرکز تجاری لباس فروشی می توانید با نصب بیلبورد های گوناگون در طراحی نما تجاری تا حد زیادی پروسه ی تبلیغات را نیز طی کنید .

طراحی لوگو و گرافیک نیز به منظور تبلیغات فرآیندی کاملا تخصصی است که بدون وجود افراد متخصص امکان پذیر نخواهد بود .

طراحی نما تجاری

مشتریان قبل از ورود به مرکز خرید ، با نما رو به رو می شوند . از این روی اهمیت طراحی این بخش نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد .

می توان به منظور طراحی نما تجاری از بیلبورد های تبلیغاتی بزرگ نیز استفاده کرد .

متریال های گوناگونی برای طراحی نما وجود دارد که از میان آن ها می توان به سنگ اشاره کرد . برای دست یابی به یک طراحی نمای لوکس ، استفاده از سنگ انتخاب بسیار هوشمندانه ای محسوب می شود .

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

ویترین مغازه ها

ویترین یک مغازه را می توان شناسنامه و یا معرفی نامه ی آن مغازه در نظر داشت . بهتر است همواره به سراغ بهترین اجناس موجود بروید و آن را در ویترین بچینید . پروسه ی طراحی ویترین در پاساژ نسبت به دیگر مغازه ها از اهمیت بسیار بالاترین برخوردار است . زیرا چندین مغازه با کاربری یکسان در پاساژ مشغول به رقابت می باشند .

شما می توانید با پیروی از ترند های جهانی یک ویترین فوق العاده زیبا طراحی کنید . با مراجعه به وب سایت شرکت معماری هیرادانا ، می توانید مقالات زیادی در این خصوص مطالعه کنید .

نورپردازی چیست ؟

برای لوکس تر شدن یک مرکز تجاری ، بهتر است هم در نما و هم در بخش های داخلی بنا از نورپردازی استفاده شود . شما می توانید برای افزایش جذابیت ویترین ، از نورپردازی در این بخش نیز استفاده کنید .

نورپردازی زیاد می تواند سبب بزرگ تر دیده شدن مغازه نیز شود . از این روی اگر شما صاحب مغازه ی کوچک هستید سعی کنید با نور بازی کنید تا بتوانید ظاهر مغازه ی خود را بزرگ تر نشان دهید .

سبک معماری و طراحی دکوراسیون مغازه ها بر اساس آن

برای رسیدن به یک مرکز تجاری لوکس و تجملاتی ما استفاده از سبک هایی چون رومی و یا کلاسیک را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم . به یاد داشته باشید که این سبک ها علاوه بر لوکس بودن ، هزینه ی بسیار زیادی نیز با خود به همراه خواهد داشت .

استفاده از تزئینات لوکس در دیوارها ، طراحی نما تجاری با استفاده از بهترین نوع سنگ را می توان بخشی از ویژگی های این سبک در نظر داشت .

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

قرار دادن فضایی برای استراحت

در پاساژ های لوکس معمولا با چندین طبقه رو به رو هستیم . از این روی ممکن است کودکان و یا افراد سالمند احساس خستگی کنند . بهتر است در هر طبقه یک دست میز و صندلی راحتی چیده شود تا در این صورت افراد بتوانند از آن ها استفاده کنند .

طراحی اتاق های خاص در برخی از کاربری ها

در برخی از مراکز تجاری با کاربری های خاص نظیر لباس فروشی ، لازم است فضایی را برای برخی از کارها نظیر پرو لباس در نظر داشته باشید . بهتر است برای حفظ حریم شخصی افراد این بخش به دور از دید و ورودی هر مغازه باشد .

صندوق داری

برای ایجاد فضایی لوکس بهتر است صندوق داری را در راه ورودی مغازه قرار دهید تا کارکنان نیز در حین ورود و خروج افراد به آن ها خوش آمد گویی کنند . بهتر است به منظور جلوگیری از ازدحام در ساعت های شلوغی ، فضای ورودی را تا حد زیادی بزرگ در نظر داشته باشید .

استفاده از اکسسوری در طراحی دکوراسیون لوکس

با توجه به کاربری مرکز تجاری می توانید برای انتخاب اکسسوری اقدام کنید . استفاده از گیاهان ، تابلوهای تبلیغاتی با موضوعات مربوطه و ... را می توان بخشی از بهترین اکسسوری ها در نظر داشت . برای مثال در مراکزی چون فروش پوشاک و یا عینک می توانید از آیتم آینه نیز به این منظور استفاده کنید .

وجود تنوع بسیار بالا در آینه باعث شده تا افراد بتوانند با توجه به بودجه و سلیقه ی شخصی خود اقدام به انتخاب کنند .

وجود کافی شاپ و رستوران

شما می توانید به منظور لوکس تر کردن این فضا از آیتم هایی چون کافی شاپ نیز در این فضا استفاده کنید .

با این کار تا حد زیادی به مشتریان نیز احترام گذاشته اید . به منظور طراحی داخلی رستوران نیز می توانید از سبک های مختلفی استفاده کنید . بهتر است به منظور هم خوانی سبک کافی شاپ با سبک کلی پاساژ از آیتم های  از کلاسیک و یا رومی استفاده کنید .

هزینه ی اجرای دکوراسیون داخلی پاساژ و یا مراکز تجاری لوکس چقدر است ؟

اگر قصد احداث بنایی لوکس و تجملاتی را دارید ، بهتر است به سراغ آیتم های با کیفیت و لوکس بروید . استفاده از چنین آیتم هایی می تواند برای شما عزیزان هزینه بر باشد . طراحی نما تجاری را می توان جزو یکی از پرهزینه ترین بخش های این پروسه در نظر داشت . زیرا با توجه به تعداد طبقات یک بنا متریال مصرف خواهد شد . جهت طراحی نما تجاری متریال های کاربردی و زیبای زیادی موجودند که از بین انها نما ی شیشه ای معمولا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد . البته پیشنهاد شرکت معماری هیرادانا در طراحی نما تجاری غالبا نمای شیشه ای نمیباشد .

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

مدت زمان لازم برای طراحی دکوراسیون لوکس تجاری

با توجه به تعداد طبقات و مغازه ها این فرآیند ممکن است بین دو تا سه ماه و شاید بیشتر زمان بر باشد . از این روی به شما عزیزان توصیه می کنیم که در این مسیر صبوری کنید .

استفاده از آیتم های شیشه ای

برای دست یابی به یک طراحی لوکس شما می توانید تا حد زیادی از شیشه به این منظور استفاده کنید . به کاربردن شیشه در نما باعث بوجود آمدن ظاهر بسیار زیبا و منحصر به فردی خواهد شد . این آیتم یکی از ترند های جهانی نیز محسوب می شود و در بزرگ ترین مراکز تجاری دنیا نظیر اپل مورد استفاده قرار می گیرد .

کفپوش

به دلیل رفت و آمد بالای مشتریان خوب است به سراغ بهترین متریال موجود به جهت کف پوش بروید . ما به شما استفاده از سرامیک و یا سنگ را پیشنهاد می کنیم . زیرا در عین زیبایی از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار بوده و به آسانی نیز تمیز خواهد شد .

کلام آخر :

شرکت معماری هیرادانا در این مقاله شما عزیزان را با راهکار اجرای دکوراسیون لوکس تجاری و طراحی نما تجاری ، آشنا کرده است .

دکوراسیون لوکس مراکز تجاری

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی طراحی داخلی و یا اجرای دکوراسیون داخلی با مشاورین ما در این شرکت تماس حاصل بفرمایید .

5 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات