طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون منزل رنگ فیروزه ای

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 1 دی 1398 در ساعت 12 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دنیای امروزی دیگر استفاده از رنگ های خنثی و همیشگی مانند رنگ سفید ، قهوه ای ، کرم و طوسی برای طراحی دکوراسیون داخلی  تکراری شده است و مردم خواهان فضاهایی جذاب تر با استفاده از رنگ های شیک و خاص هستند .

شرکت معماری و طراحی داخلی هیردانا امروزه توانسته است در بازسازی ساختمان و بازسازی منزل اکثر رنگ ها را با توجه به ویژگی ها و کاربردهای آنها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها وارد کند و بهترین دکوراسیون داخلی منازل را با استفاده از آنها در ساختمان ها ایجاد کند .

یکی از این رنگهایی که به رنگ مورد علاقه ی مردم برای استفاده در دکوراسیون لوکس تبدیل شده است ، رنگ فیروزه ای است . این رنگ که از ترکیب رنگ سبز و آبی به دست می آید هم آرامش و ملایمت رنگ آبی را دارد و هم تازگی و طراوت رنگ سبز را منتقل میکند .

روانشناسی رنگ فیروزه ای

بازسازی منزل

رنگ فیروزه ای در طیف های رنگی آبی قرار میگیرد و از این رو بسیاری از خاصیت ها و ویژگی های این رنگ را کسب کرده است .

کارشناسان در روانشناسی رنگ فیروزه ای به این نکته اشاره میکنند که این رنگ برای آرامش فکری و ذهنی بسیار مناسب است و انسان را از دغدغه ها و مشغله های روحی و فکری آزاد میکند و به همین دلیل است که رنگ فیروزه ای برای فضاهای مذهبی بسیار پرکاربرد است و برای گنبد ها و مناره ها از رنگ فیروزه ای استفاده میشود . هم چنین این رنگ در کنار آرامشی که ایجاد میکند بسیار شاداب و پر طراوت نیز هست .  علاوه بر آن رنگ فیروزه ای رنگی رمانتیک به حساب می آید و برای رنگ آمیزی و استفاده در منازل زوج های جوان بسیار عالی عمل میکند .

ترکیب های رنگی فیروزه ای

رنگ فیروزه ای به دلیل ماهیت سرد و گرمی که دارد میتواند برای ترکیب شدن با رنگ های دیگر بسیار عالی عمل کند . رنگ فیروزه ای در کنار رنگ های سبز و قهوه ای میتواند ابهت بیشتری پیدا کند و برای بازسازی  اتاق خواب پسران بسیار جذاب باشد . هم چنین برای این که فضا جسورانه و پر هیجان باشد ترکیب رنگ فیروزه ای در کنار قرمز  و نارنجی میتواند گزینه ی مناسبی باشد.

ترکیب رنگی زرد و فیروزه ای نیز برای ست های مبلمان های فضاهای داخلی خانه بسیار فوق العاده عمل میکند و فضا را روشن تر و درخشان تر میکند و برای خانه های با پنجره های بزرگ که نور طبیعی را وارد فضای خانه میکند توصیه میشود . هم چنین این رنگ در کنار رنگ طلایی نیز زیبا عمل میکند. برای مثال استفاده از مبلمان به رنگ فیروزه ای به همراه دسته هایی طلایی برای فضای نشیمن یا استفاده از این ترکیب رنگی برای میز و صندلی های قسمت غذاخوری میتواند فضایی جذاب را ایجاد کند .

رنگ فیروزه ای در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون منزل

رنگ فیروزه ای به دلیل این که یادآور آب است برای استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام ها بسیار توصیه میشود . استفاده از کاشی های فیروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی حمام ها میتواند فضایی جذاب و ملایم را ایجاد کند .

برای بازسازی منزل در فضاهای نشیمن نیز این رنگ میتواند برای برجسته کردن و خاص کردن یک قسمت به کار رود . هم چنین این رنگ برای استفاده در جزئیات و به طور ترکیبی میتواند زیبا عمل کند . به طور مثال برای دسته های مبلمان خانه یا برای کوسن های مبلمان این رنگ میتواند ست های زیبایی را با رنگ های دیگر ایجاد کند و حضوری مختصر اما مفید را در فضای نشیمن ایجاد کند . هم چنین این رنگ رنگ محبوبی برای استفاده در فرش ها به شمار میرود و حضور فرش هایی با رنگ غالب فیروزه ای میتواند به آرام کردن و ملایم کردن فضا مخصوصا در فضای نشیمن بسیار کمک کند .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات