طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و اجرای دکوراسیون لوکس پارسا

مشخصات کلی

پروژه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی پنت هاوس

کارفرما : مهندس پارسا       موقعیت : پونک       آرشیتکت : میر مرتضی موسوی

طراحی داخلی پروژه فوق با توجه به شرایط پروژه و علایق و نیاز کارفرما و پیشنهاد شرکت بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی هیرادانا،  به سبک مدرن طراحی و اجرا شد که توضیحات آن به شرح ذیل می باشد:

طراحی آشپزخانه

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه با سبک مدرن و مینیمالیست در نظر گرفته شد که از کابینت mdf براق (high glass) با رنگهای روشن (طرح چوب کرم روشن و سفید) استفاده شد که ترکیب رنگی خوب و دلنشینی در فضا ایجاد کرده است به این ترتیب که دو ردیف  کابینت بالای سفید رنگ و کابینت پایینی طرح چوبی رنگ است وکابینت های زمینی نیز روشن کار شده است.

 برای هماهنگی با فضا از رنگ  کاشی سفید و روشن با طرح استیل که نور را نیز انعکاس داده و باعث زیبایی بیشتر فضا می شود و همچنین برای هماهنگی با فضا سنگ سفید رنگ کورین برای روی کابینت استفاده شد.

شلف هایی نیز با متریال های گلاس طرح چوب در جداره آشپرخانه کار شده است که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر این جداره از آشپزخانه می شود. سقف آشپزخانه نیز کناف می باشد که روی آن هالوژن کار شده است که با تابیدن به سطح براق کابینت ها انعکاس نوری زیبایی در فضا ایجاد می کند و همچنین نور مخفی درون قاب کناف تعبیه می شود که کاربر می تواند همزمان از چندین منبع نور با توجه به میزان دلخواه استفاده نماید.

طراحی فضای نشیمن

طراحی این قسمت که بخش شاخص دکوراسیون منزل است، طراحی سقف از اهمیت خاصی برخوردار است. به این منظور از قاب های کناف با تنوع خاص حجمی و فرمی به کاربرده شد، به این صورت که دو قاب مکعبی شکل در هم فرو رفته اند و برای هارمونی بیشتر با فضا و کف پوش لمینیت طرح چوب کف و همچنین کمد دکوراتیو چوبی واقع در سالن، باکس های چوبی روی این قاب ها اتصال داده می شود. درون این قاب های کنافی نور مخفی قرار داده میشود ، که با این نوع طرح سقف بر جذابیت بصری آن تاکید می شود.

طراحی زیر پله

طراحی فضای زیر پله از نکات هوشمندانه در دکوراسیون داخلی می باشد. فضاهای بدون استفاده ای که معمولا کاربرد ویژه ای ندارند را می توان به فضاهای ذخیره سازی و یا نشیمن خصوصی تبدیل کرد. این فضاها در سبک های مختلف قابل طراحی هستند و می توان از ایده های خیلی ساده و خلاقاته در آن ها استفاده کرد.«صرفه جویی» در بسیاری از جنبه های زندگی به کار می رود , طراحی و دکوراسیون لوکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. از هر متر مربع در خانه باید استفاده کرد و هیچ فضایی به هدر نرود. در خانه ای که پله های داخلی دارد , زیر پله ها فضایی طلایی برای ارائه ی راهکار های خلاقانه است.

این بخش خالی خانه که معمولا مثلث یا ذوزنقه شکل است معمولا متهم به بی مصرف بودن می شود. ولی این قسمت آنقدرها هم بی خاصیت نیست اگر خلاقانه طراحی شود. برای این منظور به طراحی فضایی سبز در زیر پله پرداخته شد و درختچه هایی متناسب با فضای داخلی آپارتمانی در این بخش قرار دادیم . این درختچه ها بسیار برای خانه هایی که بالکن، پاسیو و یا حیاط خلوت ندارند مناسب است، تعدادی از این درختچه ها را برای زیر پله درنظر گرفتیم و با سنگ ریزه های تزئینی و نورپردازی ویژه این فضا جلوه بصری آن را زیباتر ساختیم و اینگونه فضای سبزی که در دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفته شده می تواند بسیار لذت بخش و زیبا باشد.

برای دیوار راه پله که از فضاهای دیگر به آن دید دارد و جزو دیواره های مهم است از طرح آجر استفاده شده است که بسیار با فضای سبزی که جلوی آن به کار گرفته شده است همخوانی دارد، که برای اجرای آن می توان با استفاده از روکش ها و یا تراشه های باریک آجر که در سطح به کار برده می شوند یا درای وال (دیوار خشک) با طرح آجر و یا حتی از پنل های دیواری با طرح آجر استفاده کرد.

استفاده از آجر راهی سریع و ارزان برای دادن شکل و شخصیت به فضای داخلی است و با استفاده از آن می توان به خوبی در خانه بافت ایجاد کرد و ظاهری مجلل در منزل ایجاد کرد. آجر ، به دلیل قدمت به کار گیریش در معماری، مصالحی خاطره انگیز و اصیل به شمار می آید و حس استحکام، صمیمیت و اعتبار را القا می کند و می تواند چهره های متنوعی در خانه ایجاد کند، همچنین این امکان را می دهد که تنها با استفاده از یک مصالح، بتوان جلوه های متفاوتی را به وجود اورد بافت دیوار های آجری حس لامسه را تحریک می کند و باعث می شود گاهی بخواهیم انگشت های خود را لا به لای آن حرکت دهیم.

آجرها آسایش صوتی و حرارتی را برای ساکنین فراهم می کنند ، ماده ای طبیعی و مناسب برای سلامتی انسان ها هستند. نکته دیگر آن که آجرها از بین نمی روند و می توان به راحتی بازیافتشان کرد؛ علاوه بر این به دلیل ویژگی های فیزیکی و حرارتی که دارند می توانند خانه را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه دارند و از این طریق باعث کاهش مصرف انرژی برای سرمایش و گرمایش فضای داخلی خانه می شوند.

طراحی فضای  Tv room

در آلترناتیو اول فضای tv room  در نشیمن با اجرای الوارهای چوبی به صورت ریتمیک و تکرار شونده از فضای زیر پله جدا شده است. بااجرای میز زیر تلویزیون و شلف های بالایی آن که در طراحی آن از mdf استفاده شده است، عملکرد و زیبایی به این بخش افزوده شده است.متریال چوب می تواند بهترین گزینه برای این قسمت باشد چرا که هارمونی بسیار زیبایی با درختچه های سبز و بافت آجری دیوار دارد. جداسازی دیوار این بخش به طور کامل و سلب صورت نگرفته بلکه به صورت ترنسپرنت و نیمه باز در نظر گرفته شده تا دید را به صورت کامل با فضای زیر پله نبندد و برای این فضا با توجه به ابعاد آن از مبل L شکل استفاده شده است.

در آلترناتیو دوم فضای tv room در بخش دیگر سالن جانمایی شده است که دیوار پشت تلویزیون با متریال آجر سفید کار شده است و بااجرای باکس عملکردی زیر تلویزیون و کمدهای بالای تلویزیون علاوه بر زیبایی به نیاز عملکردی این فضا نیز پاسخ گفته شده که در طراحی آن از mdf براق (high glass) استفاده شده است که با رنگ سفید روشن انجام شد که این رنگ روشن و طرح چوب  کمک می کند تا حس گرما ، آرامش به طرح اضافه شود . همچنین برای دیوار کناری فضا از شلف های دکوراتیو با طرح چوب طراحی شده است. برای سقف این قسمت نیز قاب های چوبی مربع شکل با منبع نوری روی کناف تعبیه شده است که انعکاس نوری زیبایی به این قسمت می بخشد.

طراحی اتاق خواب و اتاق مستر

برای طراحی دکوراسیون اتاق مستر از متریال چوبی استفاده شده است. این متریال با توجه به کاربری این فضا که عمده استفاده آن برای استراحت است، می تواند گرمای خاصی به این فضا ببخشد.

 استفاده از چوب در فضای داخلی خانه می تواند حس طراوت طبیعت را مهمان فضای داخلی خانه شما کند و  وقتی وارد اتاق خواب می شوید، اولین دیواری که به چشمتان می آید دیوار پشت تخت است که حائز اهمیت است و به عنوان دیوار خاص از این متریال استفاده شده و به صورت قابی L شکل نا روی سقف امتداد داده شده و روی آن هالوژن تعبیه می شود. کمدهای چوبی و شلف های دکوراتیو نیز برای کناره های باقیمانده دیوار طراحی شده است. همچنین کنسولی کوتاه پایه پشت تخت قرار داده شده تا بتوان آباژور های زیبا را روی آن قرار داد.

برای اتاق خواب دیگر طراحی به صورت ساده و مینیمالیست درنظر گرفته شده به این شکل که جداره اصلی با استفاده از قاب هایی تفکیک شده اند و به دو فضای خواب و مطالعه تقسیم شده است . درون این قاب ها از دیوارپوش های کنافی با رنگ قهوه ای استفاده شده است و از طرح های تزئینی و شلف چوبی برای میز مطالعه، روی آن استفاده شده است. همچنین برای طراحی سقف این اتاق نیز از قاب کنافی با ترکیب چوب استفاده شده است.

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن یا باغ بام ، با توجه به سلیقه مشتری و نکات و ایده هایی که توسط کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا ارائه شد و با سبکی مدرن در پروسه طراحی قرار گرفت که از مزایای این طرح علاوه بر محافظت از بام در برابر اشعه خورشید و اتلاف انرژی، محیطی مفرح و زیبا در ارتفاع با مناظری متفاوت از آنچه بطور معـمول می بینیم و مجهز به تجهیزاتی مانند باربیکیو و ... می باشد . کف روف گاردن با چمن مصنوعی و کف پوش طرح سنگی ترکیب شده و نورپردازی مجموعه با چراغ های پایه دار کروی روی زمین قرار می گیرد و چراغ هایی روی دیوار نیز قرار گرفتند تا نور را به فضا بتابانند.

در قسمت هایی از فضای روف گاردن داربست تزئینی چوبی طراحی شده است که کمک میکند تا فضای قابل رشد بیشتری برای گیاهان ایجاد شود. با این روش میتوان زمینه رویش گیاهانی مانند رزهای وحشی، گل یاس معطر، تمشک، مو و... را افزایش داد و همچنین فضاهای مورد نظر را تا حدودی با پوشش گیاهی به صورت مسقف و نیمه باز کرد و همچنین از این داربست های چوبی با جنس pvc در جداره ها نیز به کار گرفته شده که با هماهنگی با طبیعت محیط اطراف و رعایت اصول ارگونومی در طراحی، ضمن ایجاد احساس آرامش، جلوه طبیعت را به ارمغان می آورد .

مبلمان مخصوص روف گاردن برای این فضا در نظر گرفته شده است که این نوع مبلمان از چوب های نیمه سنگین مناطق حاره (ترمووود-ترموود) تهیه و فرآوری شده در مقابل تمامی شرائط آب و هوائی مقاوم هستند. از این نوع مبلمان می توان در فضاهائی مانند روف گاردن و دیگر فضاهای بیرونی به راحتی اسفاده نمود .

از پروژه های بازسازی و تعمیرات ساختمان | بازسازی منزل | بازسازی سرویس بهداشتی و تعمیرات ساختمان ما دیدن فرمایید

9 / 10
از 56 کاربر