طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی منزل به سبک کلاسیک

هر ساختمانی در طی گذشت زمان قدیمی و فرسوده میشود. زمانی که ساختمان فرسوده میشود باید مورد بازسازی ساختمان قرار بگیرد. البته برخی در این مواقع روش های دیگری همچون تخریب و یا تعویض ساختمان را مد نظر قرار میدهند ولی این روش ها هزینه زیادی را نیاز دارند. در کشور ما معمولا بازسازی منزل به سبک کلاسیک انجام میشود و کمتر ساختمانی را میتوانید پیدا کنید که از دکوراسیون مدرن برخوردار باشد. ار دکوراسیون مدرن در کشور ما بیشتر در مناطق مرفح نشین استفاده میشود و اکثرا ساختمان ها دارای دکوراسیون کلاسیک هستند. البته دکوراسیون کلاسیک زیبایی بسیاری زیادی دارد و شکوه و ابهت را به ارمغان می آورد. در بازسازی منزل به سبک کلاسیک از وسایلی استفاده میشود که جزو وسایل عتیقه هستند. اما با تمام این اوصاف در بازسازی منزل به سبک کلاسیک بابد نکات بسیار مهمی در نظر گرفته شود.

در بازسازی منزل به سبک کلاسیک،‌ رنگ ها بسیار مهم هستند. در دکوراسیون کلاسیک فقط باید از رنگ هایی استفاده شود که حس گرم و دوستانه ای را به فضای منزل منتقل کند. در دکوراسیون های مدرن اکثرا از رنگ های سرد و بی روح استفاده میشود که تنها نظم را به فضای ساختمان منتقل میکنند.

دیوار پوش، کفپوش  و همچنین گچبری هایی که برای بازسازی منزل به سبک کلاسیک به کار میروند با دکوراسیون مدرن تفاوت های زیادی دارد. در بازسازی منزل به روش کلاسیک معمولا گچبری هایی که از المان های سنتی الهام گرفته شده اند کاربرد زیادی دارند که در دکوراسیون مدرن این گچبری ها به چشم نمیخورند. دیوارپوش هایی که برای دکورسیون سنتی به کار گرفته میشوند معمولا کاغذ دیواری میباشد. کاغذ دیواری تناسب بیشتری را با یک دکوراسیون کلاسیک ایجاد میکند. در دکوراسیون کلاسیک برای انتخاب کفپوش نیز از معمولا از هر دو نوع کفپوش سرامیکی و همچنین پارکت استفاده میشود ولی بیشتر به طرح و رنگ های آنها توجه میشود. مثلا برای انتخاب طرح و رنگ پارکت از طرح های چوب استفاده بیشتری میشود زیرا گرما و حس دوستانه بیشتری را به فضای منزل منتقل میکند.

در بازسازی منزل به سبک کلاسیک یک نکته بسیار مهم نباید فراموش شود. نوری که به فضای داخلی ساختمان از بیرون و توسط آفتاب تابیده میشود بسیار مهم است. اگر فضای داخلی ساختمان نورگیر خوبی نداشته باشد نباید برای دیوار پوش، کفپوش و همچنین وسایل منزل از رنگ های تیره استفاده نمود. رنگ های تیره باعث میشوند تا فضای داخلی ساختمان بسیار کسل کننده و همچنین تاریک به نظر برسد. اما اگر فضای داخلی ساختمان نورگیر خوبی داشته باشد میتوانید از رنگ هایی به نسبت تیره تر استفاده کنید.

8 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :