طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

پروژه های خدماتی، رفاهی و رستورانی هیرادانا

1مجموع 11 پروژه
1مجموع 11 پروژه

طراحی فضاهای خدماتی با ایده ها و ترفند های جدید

طراحی فضاهای خدماتی رفاهی مثل طراحی هتل ها، طراحی تالار ها، طراحی رستوران ها، کارواش ها و سایر فضاهای خدماتی رفاهی همگی به دلیل یک ویژگی مشترک آن هم استفاده عموم مردم از آنها باید به نحوی انجام شوند که پسند و جوابگوی سلیقه افراد مختلفی از لحاظ جنسیت، سلیقه، سن و سایر فاتور ها باشند. فضاهای خدماتی و رفاهی می توانند با اجرای ایده های جذاب نظر مخاطب را به خود جلب کنند. به همین دلیل ایجاد سبک های دکوراسیون همه پسند بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه طراحی و اجرای پروژه های خدماتی و رفاهی با شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا، طراح و مجری صفر تا صد پروژه های خدماتی و رفاهی همراه باشید.

طراحی-فضای-خدماتی-1

برای طراحی فضاهای خدماتی و رفاهی و نیز بازسازی آنها باید به امکانات محیط، متراژ فضا، نوع کاربری و... توجه کرد. استفاده از متریال های زیبا و چشم نواز می تواند بخشی از طراحی را به عهده بگیرد. به طور مثال به کارگیری چوب به عنوان عنصر گرم یا سنگ های مصنوعی تاثیر مثبتی بر نگاه مخاطبان به جا می گذارد.

بازسازی ساختمان فضاهای خدماتی و رفاهی خصوصا اگر ساختمان آنها قدیمی و فرسوده باشد باید با رعایت تمامی اصول بازسازی ساختمان و ایمنی کامل انجام شود زیرا یک اشتباه کوچک میتواند تمامی فرایند بازسازی ساختمان را زیر سوال ببرد.

طراحی-فضای-خدماتی-2

طراحی هتل و استفاده از المان های جدید

طراحی هتل از قسمت لابی هتل آغاز می شود. این قسمت اولین فضایی است که مشتریان با آن روبرو خواهند شد. به همین دلیل باید طرح های خلاقانه با ظرافت در این بخش به اجرا درآید. فضای لابی فضای گسترده ای است. بنابراین استفاده از کفپوش های سنگی و سرامیکی جلوه زیباتری به آن می بخشد.

طراحی-فضای-خدماتی-3

جزئیات طراحی هتل با نکته های کاربردی

انتخاب سنگ مصنوعی سیاه با رگه های سفید یا آبی لاجوردی برای دیوارها و کفپوش فضایی مجلل و با شکوه را به مخاطب القا می کند. نورپردازی در پس زمینه تیره به خوبی خود را نشان خواهد داد. همچنین استفاده از چراغ های مخفی در سر ستون ها و انتهای دیوار در اجرای دکوراسیون هتل ایده جذابی است.

میز پیشخدمت از متریال های مختلف مانند شیشه، چوب و سنگ می تواند ساخته شود. نصب اشیاء دکوراتیو لوکس و گران قیمت در قسمت ورودی هتل حس ارزشمندی را به مراجعین هتل انتقال می دهد. ساعت های جهانی ممکن است با استفاده از تابلوهای دیجیتال یا ساعت های عقربه دار به نمایش درآیند.

به طور معمول در طراحی هتل بخشی از لابی به عنوان نشیمن در نظر گرفته می شود. در یک ایده خلاقانه می توان با استفاده تشکچه های سنتی و گلیم و فرش این قسمت را برای استقبال از مهمان های خارجی مهیا کرد. برپایی قهوه جوش های سنتی و طلایی رنگ برای پذیرایی از مهمانان عرب زبان و ترک می تواند بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

همبستگی در بخش های مختلف هتل

طراحی هتل شامل اتاق ها، راهروها، راه پله ها و حتی آسانسور نیز خواهد شد. برای چیدمان قسمت های مختلف باید سبک غالب طراحی داخلی را در نظر گرفت. به طور مثال اگر سبک اصلی دکوراسیون کلاسیک می باشد، باید رنگ های طبیعی مانند سبز یشمی، عنابی، قهوه ای و.... در تمام قسمت ها به خوبی به کار گرفته شود.

مبلمان و سرویس خواب هتل باید علاوه بر راحتی زیبایی بصری نیز داشته باشند. این اشیاء بخش زیادی از اتاق ها را اشغال می کنند. بنابراین استفاده از وسایل مناسب می تواند تکمیل کننده طراحی داخلی هتل باشد.

طراحی رستوران با توجه به سبک غالب طراحی

برای طراحی رستوران سبک های گوناگونی وجود دارد. سبک دکوراسیون کلاسیک، سبک نئوکلاسیک، سبک روستیک و نیز سبک پر طرفدار دکوراسیون مدرن و... هر کدام تاثیر خاص خود را بر جذب مخاطب خواهند داشت. در سبک دکوراسیون کلاسیک برخلاف دکوراسیون مدرن استفاده از المان های چوبی و میز و صندلی های استیل و پایه کوتاه، لوسترهای بزرگ فضایی دل انگیز را ایجاد می کند. دیگر سبک های طراحی و دکوراسیون رستوران نیز با ارزیابی مخاطبان رستوران و لوکیشن آن قابل اجرا می باشد.
برخی از رستوران ها در مرکز شهر قرار دارند. در طراحی چنین رستوران هایی باید بر آرامش بخش بودن آن تاکید شود. استفاده از آبنما و جاری شدن صدای موسیقی آب می تواند فضای مناسبی را به وجود آورد. همچنین در نظر گرفتن بخشی از رستوران و قرار دادن آکواریوم های بزرگ میتواند ایده مناسبی برای اجرای دکور رستوران باشد.

طراحی-فضای-خدماتی-4

رستوران هایی که در حومه شهر قرار دارند با اجرای سبک روستیک مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کنند. در این نوع فضاها استفاده از المان های اصیل و قدیمی اهمیت ویژه ای دارد.

اجرای سبک مدرن در طراحی داخلی رستوران

در طراحی رستوران می توان از سبک دکوراسیون مدرن پیروی کرد. تزیین دیوارها با کاغذ دیواری تک رنگ و استفاده از پارکت های چوبی زیبایی و سادگی سبک مدرن را به نمایش می گذارد. استفاده از پنجره های بزرگ باعث می شود که چشم انداز وسیعی برای مشتریان ایجاد شود.
رنگ های خاکستری و سفید فضایی آرامش بخش را به وجود می آورد. فقط از المان های ضروری در این فضا استفاده می شود. تابلوهای بزرگ، اشیاء هندسی، میز و صندلی چوبی در این محیط به خوبی به نمایش در می آیند.

طراحی-فضای-خدماتی-5

طراحی تالارها و سالن های پذیرایی و بازسازی آنها

طراحی تالار از نمای کلی آن تبعیت خواهد کرد. در برخی از مکان ها استفاده از المان های چوبی رواج بیشتری دارد. در برخی دیگر با استفاده از سکوهای سنگی و قرار دادن اشیاء دکوراتیو تلاش می شود که زیبایی محیط چند برابر شود.

اما آن چیزی که در تالارهای پذیرایی می تواند اتمسفر و حال و هوای خوبی ایجاد کند، استفاده از گل و گیاه و گرین وال ها است. گل آرایی تالار فضایی شیک و مجلل را به وجود خواهد آورد. گل هایی که مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشد. بخش هایی مانند جایگاه عروس و داماد و میز مهمان با انواع گل ها تزیین خواهد شد.

طراحی-فضای-خدماتی-6

اجرای نورپردازی در دکوراسیون و طراحی تالار

در طراحی تالار سازه های چوبی و استیل پرکاربرد هستند. این سازه ها شکل های مختلفی دارند و علاوه بر گل آرایی، نورپردازی نیز در زیباتر شدن آن اثرگذار است. به طور کلی نورپردازی تکمیل کننده دکور تالارها و سالن های پذیرایی است.

دیوارپوش ها در تالار باید چگونه باشد؟

انتخاب دیوارپوش و کفپوش مناسب، کناف کاری سقف و اجرای نورپردازی صحیح از فاکتور های اصلی طراحی تالار است. ایجاد پنل های گچی در سقف و طرح های کناف زیبا با استفاده از نورپردازی چشم نواز خواهد بود. نورپردازی در تالار ممکن است به طور متمرکز یا غیر متمرکز باشد. برای نورپردازی متمرکز از لوستر های بزرگ و برای نورپردازی غیر متمرکز از ریسه و شلنگ نوری استفاده می شود.

طراحی کافه و ایده های ناب

کافی شاپ مکانی است که افراد آرامش خود را در آن جستجو می کنند. بنابراین طراحی کافه باید بتواند این حس را در مخاطب خود ایجاد کند. استفاده از گل و گیاه یکی از بهترین ایده های اجرای دکوراسیون کافه است. ایجاد باکس های دیواری گیاهان و گلدان های بزرگ در قسمت های مختلف چیدمان مناسبی است. گیاهان رونده مانند پیچک می تواند در طراحی دیوارها و سقف کارآمد باشد.

طراحی-فضای-خدماتی-7

جزئیات مهم در طراحی کافه

ایجاد کتابخانه کوچک چوبی یا شیشه ای در بخشی از فضا علاقه مندان به کتاب را سر ذوق می آورد. نگهداری اشیاء نوستالژی در طبقات دیواری توجه مشتریان را جلب می کند.

کانتر و میز پیشخوان می تواند از متریال های مختلف مانند ام دی اف، فایبرگلاس و فلز تهیه شود. اجرای طرح های خلاقانه برای کانتر در نمای کلی فضا اثرگذار است.

اجرای نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن موارد مختلف انجام می شود. سلیقه افراد در نورپردازی مکانی مانند کافی شاپ متفاوت است. برخی افراد نورهای کم و ملایم را می پسندند بنابراین با نورپردازی غیر متمرکز سایه و روشن ایجاد می شود.

اما برخی افراد به فضاهای روشن و نورانی علاقه مند هستند. به این ترتیب می توان علاوه بر نور مصنوعی از نور طبیعی هم بهره برد و با ایجاد پنجره های بزرگ و پرده های حریر فضا را غرق در نور و زیبایی کرد.

میز و صندلی هایی متنوعی در فضای کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرد. نیمکت های چوبی، مبلمان های بزرگ، صندلی های پلاستیکی هر کدام جلوه مخصوص به خود را دارد.

ایده صاحبان مکان در طراحی کلی مورد استقبال قرار می گیرد. برخی افراد علاقه دارند که دیوار آجری در بخشی از کافه ایجاد کنند. برخی می خواهند با لامپ های کوچک قاب بزرگی ایجاد کرده و تابلو های نقاشی را به نمایش بگذارند. در بعضی از مکان ها می توان اشیاء جالبی مانند انواع ساعت ها، لوسترهای کوچک و بزرگ، تنگ های بلوری و... را در معرض دید قرار داد.

طراحی-فضای-خدماتی-8

اجرای طراحی دکوراسیون فضاهای تجاری و اداری

اجرای طراحی دکوراسیون فضاهای خدماتی و بازسازی ساختمان آنها غالبا توسط شرکت معماری و دکوراسیون و مهندسی انجام می شود. نوع کاربری فضا تعیین کننده خط مشی اصلی می باشد. در حال حاضر استفاده از نمادهای سنگی و آبفشان های کوچک و بزرگ در مکان های تجاری با استقبال زیادی روبرو شده است. در این مراکز می توان آبنماهای بزرگ را در وسط مرکز به اجرا درآورد به طوری که از طبقات مختلف قابل مشاهده باشد.

دکوراسیون مطب، دفتر وکلا، شرکت های خصوصی، ادارات و بیمارستان ها می توانند به کمک المان های گوناگون چیدمان جذابی را به وجود آورند. در برخی مکان ها مانند بیمارستان ایمنی و بهداشت اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر برای دیوارپوش و کفپوش می توان از سنگ ماربل شیت استفاده کرد. این سنگ آنتی باکتریال و قابل شستشو است. همچنین وزن سبکی دارد و بار اصلی ساختمان را کاهش می دهد، به این ترتیب در هنگام زلزله ایمن می باشد.

در ادارات برای کاهش هزینه ها می توان به جای استفاده از نورپردازی های غیرضروری از روشنایی روز به میزان زیاد بهره گرفت. طراح با استفاده از پرده های شید و زبرا تلاش می کند که محیط حداکثر بهره مندی از نور طبیعی را داشته باشد.

برنامه ریزی برای اجرای طراحی و دکوراسیون فضاهای خدماتی و تجاری باید توسط تیم های متخصص انجام شود. زمان نقش مهمی در اجرای پروژه های خدماتی ایفا می کند. بودجه بندی و در نظر گرفتن امکانات موجب تسریع در اجرای طراحی فضاهای خدماتی می شود.

نکات جانبی در دکور فضاهای خدماتی رفاهی

زیبایی فضای داخلی ساختمان چه در ادارات و چه در منازل از اهمیت بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی در ادارات و منازل به روش های مختلفی طراحی و اجرا میشود. در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری، سلیقه کارفرما مد نظر قرار نمیگیرد. طراحی و اجرای این گونه دکوراسیون ها به شرکت ها واگذار میشود و آنها مناسب با فضا و همچنین صنف شما تصمیم میگیرند که چه نوع دکوراسیون و با چه اجزایی را پیاده سازی کنند. در دکوراسیون داخلی منازل نیز بر خلاف ادارات سلیقه مشتری تا حد زیادی مورد توجه قرار میگیرد و شرکت مجری پیشنهاداتی را در اختیار کارفرما و مالک قرار میدهد.

 البته نباید فراموش کرد که باید پیشنهادات ارائه شده از سوی شرکت را نادیده گرفت زیرا آنها با تجربه ای که دارند به خوبی میدانند چه نوع دکوراسیونی را برای ساختمان شما اجرا کنند. در طراحی دکوراسیون داخلی باید به جیب خود نگاه کنید. هر چه بودجه شما بیشتر باشد به طبع میتوانید دکوراسیون بهتری داشته باشید. به طور مثال اگر در یک ساختمان مسکونی از دکوراسیون کلاسیک و پتینه کاری استفاده کنید هزینه بیشتری را برای شما در بر خواهد داشت ولی در عوض دکوراسیونی شیک و مجلل خواهید داشت.

طراحی فضاهای خدماتی رستوران با شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا طراحی و مجری صفر تا صد با بازدید و مشاوره رایگان: 09125754921

9 / 10
از 4 کاربر
ارسال نظر
anita : decorasion
2 0
karaton bi naziree lezat bordam
سامان سعدت : دکوراسیون
1 0
دکوراسیون منزل در اردبیل برای خانه 450 متری کلاسیک از مدرن بهتره؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :