طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

نکاتی در اجرای دکوراسیون اداری

بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 13 تير 1396 در ساعت 16 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آنچه که موجب شخصیت گرفتن محیط ما می شود و موجب تمایز یک محیط اداری با دیگر کاربری ها می شود المان ها و نقوشی است که در سقف ها و دیوار ها اجرا می شود . باید توجه لازم را برای انتخاب تمام جزئیات به کار رفته در بخش های مختلف داشت تا هر جزئ به بالا رفتن کیفیت بصری کار کمک فراوانی کند هر چند که این اجزا شاید کوچک باشد اما این قابلیت را دارد تا تاثییر بسیار زیادی بر روی کیفیت نهایی پروژه بگذراند .

در چند سال اخیر شرکت های بزرگ و موفقی به خوبی بر اهمیت داشتن یک دکوراسیون اداری لوکس و مجهز پی برده اند و به همین صورت شاهد هستیم که برند های بزرگ و معتبر که در تمامی نقاط جهان فعالیت میکنند دکوراسیون داخلی خاص خود را به شکل برند در تمامی شعب خود اجرا میکنند .

در چیدمان اداری لازم است تا به میزان فضای موجود و بخش هایی که لازم است در آن قرار بگیرد توجه شود چرا که نوع مبلمان اداری و چیدمان آن ها می تواند ارتباط مستقیمی با مقدار فضایی که در اختیار داریم داشته باشد . مبلمان مورد استفاده در اداره ها می تواند به شکل ترکیبی نیز استفاده شود به طور مثال اگر متراژ یک بخش برای استفاده مورد نظر کم باشد این امکان وجود دارد که از مبلمان یا کمد به عنوان پارتیشن استفاده کرد تا در فضا صرفه جویی شود . به این ترتیب در واقع ما از مبلمان خود به چند منظور متفاوت استفاده میکنیم .

نکاتی در اجرای دکوراسیون اداری

با توجه به فضای موجود نوع چیدمان نیز می تواند تغییر کند به طور مثال برای یک سالن انتظار که دارای تعداد زیادی مراجعه کننده است به تعداد بالایی مبلمان احتیاج داریم و در فضاهای کوچک می توانیم از مبل های دو طرفه استفاده کرد تا به این صورت از محدوده ی موجود استفاده کاربردی تری داشته باشیم .

در مبحث بعدی از طراحی و چیدمان داخلی می توان به نحوه ی انتخاب برای قرار گیری اتاق ها در هر یک از ارگان ها پرداخت . امروزه در هر اتاق چند کارمند مشغول به کار می باشند که هر یک از این بخش ها وظایف و مسئولیت هایی را به عهده دارند که به همین سبب لازم است این بخش ها به گونه ای از یکدیگر تفکیک شوند و در واقع محیط را بخش هایی کوچکتر که شامل فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی می شود تقسیم کرد . برای این کار توصیه می شود از پارتیشن هایی با ارتفاع مناسب استفاهده کرد .

نکاتی در اجرای دکوراسیون اداری

از مهمترین بخش ها در اجرای دکوراسیون داخلی اداری اتاق مدیریت است که در واقع رسمی ترین و مهمترین بخش موجود در یک اداره است . لازم است تا نوع طراحی و چیدمانی که برای این اتاق به کار می رود به شکلی باشد تا به خوبی حس ریاست را به ارباب رجوع انتقال دهد . باید نسبت به دیگر بخش ها شکیل تر و مجهز تر باشد حتی میزی که در اتاق مدیریت قرار میگیرد به نسبت اندازه بزرگتر از میزهایی است که در سایر بخش ها مورد استفاده قرار میگیرد . در صورت امکان امکانات رفاهی شخصی تعبیه می شود مثل سرویس بهداشتی تا به این طریق آسایش بیشتری برای مدیر مجموعه فراهم شود . 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات