طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

معرفی سبک انتقالی در بازسازی ساختمان

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 6 فروردین 1399 در ساعت 9 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید بازسازی ساختمان  با استفاده از سبک های مختلفی انجام می شود که قرار گرفتن در هر یک از این سبک های دکوراسیون می تواند انرژی خاصی را به شما منتقل کند . طراحی دکوراسیون منزل می تواند با استفاده از سبک روستیک ، کلاسیک ، مدرن و سنتی  و .... انجام شود. یکی از این سبک ها سبک محبوب و پر طرفدار انتقالی یا ترنزیشنال می باشد. اگر بخوایم سبک انتقالی را به طور خلاصه و یک جمله معرفی کرد باید گفت این سبک پلی میان سنتی و مدرنیته می باشد. بنا بر این کسانی که علاقه مند به استفاده از سبک سنتی و هم مدرنیته می باشند می تواند این سبک برایشان پیشنهاد خوبی باشد. حال شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا در این مقاله قصد به معرفی این سبک دارد.

  • سبک انتقالی یا ترنزیشنال چیست؟

    معرفی سبک انتقالی در بازسازی ساختمان

در واقع سبک انتقالی ترکیبی از دو طراحی مدرن و سنتی می باشد این سبک به اعتقاد برخی از طراحان به نوعی هنر ترکیب اجزا مختلف با هم می باشد.

اگر طراحی دکوراسیون داخلی  شما به سبک مدرنیته باشد قرار دادن یک وسیله  سنتی در این فضا یک حالت نا جور و نا هماهنگی ایجاد می کند این اتفاق بر عکس هم رخ میدهد مثلا فضایی که به صورت سنتی چیدمان شده است را اگر یک وسیله مدرن در ان قرار دهیم همان نا هماهنگی قبل را ایجاد می کند. انتقالی در واقع سبک و هنری است که این تو طراحی را کاملا متعادل و بدون ایجاد نا هماهنگی تلفیق کرده است. سبک انتقالی یک سبک بسیار محبوب است که در همه جای دنیا از ان استفاده می کنند.این سبک در واقع بهترین ویژگی های مدرنیته و سنتی را به طور متعادل و هماهنگ تلفیق میکند . این سبک ترکیبی از وسایل مدرن و به روز در کنار خاطرات قدیمی و نوستالژیک می باشد که نه شما را از هویت و فرهنگ تان دور می کند و نه می گذارد دکوراسیون داخلی شما از مد روز عقب بماند.

  • رنگ های رایج سبک ترنزیشنال

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین انتخاب های طراحی داخلی می باشد .استفاده از رنگ های خنثی و ملایم یکی از ویژگی های مهم این سبک می باشد. در سبک انتقالی رنگ اصلی فضا را باید از میان رنگ های سفید ، کرم ، آبی اسمانی ، طوسی و ... انتخاب کنید. این طیف رنگ ها باعث می شوند زمانی که شما در چنین فضایی قرار دارید احساس آرامش کنید و خستگی ذهنی را از خود دور کنید. البته این نکته را هم فراموش نکنید که در کنار استفاده از رنگ های نام برده شده از رنگ های قوی و تیره  نیز استفاده کنید.

  • استفاده از تابلو های بزرگ

    معرفی سبک انتقالی در بازسازی ساختمان

در چیدمان های سنتی شما شاهد تابلو های بزرگ و پر زرق و برق هستید این در حالی است که در سبک مدرن شما معمولا تابلو های ساده با قاب های ساده و به نسبت کوچک تر هستید بنا براین در سبک انتقالی برای تزیین دیوار ها از تابلو های بزرگ با قاب های ساده استفاده می شود.

  • اتاق خواب های سبک انتقالی

مهمترین عنصر بازسازی منزل در اتاق خواب تخت خواب می باشد.پیشنهاد می شود از یک تخت خواب  با تاج بلند و ساده برای این سبک استفاده کنید و از ویژگی های تخت سنتی، تاج های بلند این تخت ها می باشد. سپس برای این تاج ها از رو کش با رنگ طوسی استفاده کنید. از مهم ترین شاخص های دکوراسیون های معاصر رنگ طوسی می باشد. شما می توانید برای تزیین روی تخت خود از کوسن های مدل قدیمی استفاده کنید و اباژور های کنار تخت را فلزی و براق و ساده انتخاب کنید.

  •  طراحی اتاق نشیمن

در سبک انتقالی برای چیدمان مبلمان  می توانید از مبل های سبک معاصر و با روکش های طرح سنتی استفاده کنید  یا اگر دوست ندارید می توانید فقط از کوسن های سنتی و قدیمی بر روی مبل ها استفاده کنید. می توانید از مجسمه فلزی یا چوبی هم برای تزیین میز های کنار مبل  استفاده کنید.

  • آشپزخانه

در بازسازی و اجرای دکوراسیون این بخش هم می توانید از کابینت آشپزخانه چوبی به عنوان یک جزء سنتی استفاده کنید و در کنار ان از چراغ های فلزی و دیگر عناصر معاصر استفاده کرد.

معرفی سبک انتقالی در بازسازی ساختمان

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات